Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

I jos jedan link: http://rapidshare.com/files/82867342/A-TS.zip (oko 60 MB)

 

Spisak pesama sa imenima guest muzicara:

 

01. Twisted mind

Tobias Sammet, Roy Khan (vocals), Sascha Paeth (lead guitars)

 

02. The scarecrow

Tobias Sammet, Jorn Lande (vocals), Sascha Paeth (lead guitars)

 

03. Shelter from the rain

Michael Kiske, Bob Catley, Tobias Sammet (vocals), Henjo Richter, Kai Hansen

(lead guitars)

 

04. Carry me over

Tobias Sammet (vocal), Sascha Paeth (lead guitars)

 

05. What kind of love

Amanda Somerville, Michael Kiske, Tobias Sammet (vocals)

 

06. Another angel down

Jorn Lande, Tobias Sammet (vocals), Sascha Paeth, Henjo Richter (guitars)

 

07. The toy master

Alice Cooper, Tobias Sammet (vocals), Sascha Paeth, Henjo Richter (lead

guitars)

 

08. Devil in the belfry

Jorn Lande, Tobias Sammet (vocals), Henjo Richter (lead guitars)

 

09. Cry just a little

Tobias Sammet, Bob Catley (vocals), Sascha Paeth (lead guitars)

 

10. I don't believe in your love

Oliver Hartmann, Tobias Sammet (vocals), Rudolph Schenker (lead guitars)

 

11. Lost in space

Tobias Sammet (vocals)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh evo i ja da ostavim neki komentar, posle nekih 5-6 preslushavanja albuma nadam se da sam za to sposoban, jer sam poprilichno ubedjen da ce za ovaj album biti podeljena mishljenja... zaista ne znam dal je ovo losh album ili je odlichan a da je najbolji od Avantasije sigurno nije... ima ovde odlichnih pesama a vala ima i nekih nepotrebno loshih ... preskochio bih detaljno analiziranje svake pesme ali ono shto sigurno mogu reci da je The Toy Master najbolja pesma na albumu... e dal je to zbog Coopera ili zbog necheg drugog pesma jebe keve fantastichna, sjajna... uh kad bi je izveli na festu sa sve Cooperom pa de bi nam bio kraj...naravno izdvojio bih i epsku The Scarecrow koja i pored toliko trajanja uopshte ni u jednom momentu ne smara, zatim Another Angel Down, Devil In The Belfry, zanimljivu baladu Cry Just A Little, i I Dont Belive In Your Love, ali naravno i Lost In space koju vec od ranije znamo.Kad prvi put chuh What Kind Of Love prvo pomislih shta je ovo muzika iz Titanika ? Ne znam shta mu bi da napravi takvu pesmu, ali da budem iskren pesma je chak shta vishe simpatichna, za neki Diznijev crtac dushu dala. I zaista mi nije jasno shto je uradio spot za definitivno najloshiju pesmu na albumu Carry Me Over ? strashno losha pesma... hm da izostavio sam Shelter From The Sky za koju vec ranije utvrdismo da je prosechna pesma...

I kad se sve sabere i oduzme moja ocena za ovaj album je 8.5/10 moglo je ovo dosta bolje da bude... ali definitivno me nije razocharao.

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jorn Lande se odlično uklopio. I Roy Khan. Alice Cooper je i ovde pokazao da je legenda, a Tobi je napravio kompoziciju koja je baš njemu po meri.

 

Evo vec nekoliko sati je na repet na Winamp ovaj dugoocekivani album nemackog porekla.. :zeleni: .Meni je super,barem ovako "povrsno" na zvucnike je super.Tekstove nisam gledao,jedno sto sam pazljivije saslusao je Prva stvar "Twisted mind" ali sam se malo razocarao,Roy Khan se malo cuje...ja sam ocekivao vise...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je album predobar, mnogima ce smetati komercijalniji zvuk, ali meni ne, naprotiv, bas je po meri, sve pesme su na mestu, izdvojio bih Devil in the Belfry, The Toy Master i Cry Just a Little, kao i prethodno objavljenu Lost in Space

 

10/10

 

 

edit: solo u Cry Just a Little je bukvalno Queen fazon, znaci kao da su zvali Mayja da im odsvira, ali na nekoj drugoj gitari, ne na njegovoj :mrgreen:

Edited by vladream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno da i ja preslusam... Album je ufffffff... Odlican, a kao da ne slusam Avantasiju, ovaj covjek je lud, stalno uradi drugacije od ocekivanog... Najbolja stvar na prvi utisak je Twisted Mind, The Toy Master, The Scarecrow i I don't believe in your love...

Lost In Space sam islusao, Shelter From The Rain i dalje dosadna, What Kind Of Love dobra, ali malo cudna, Carry Me Over ima dobar refren, ostalo je razocaravajuce, Devil In The Belfry kida, ali fali nesto, sta znam...

Sve u svemu, totalno drugacija Avantasia od duha Seven Angels, ili Final Sacrifice, ali opet zanimljiva i nesvakidasnja.

Cekam da nabavim original, vjerovatno cu tada steci bolji utisak, zasad slusam ove piratskim kanalima nabavljene snimke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...