Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

keve mi, ponekad me odusheve postovi ovde...

otkud vi znate zashto se chovek razveo,i kao da je to bitno na kraju krajeva...mislim, shta ako mu je zhena pritajena lezbejka...potpuno suludo...

Rekao je covek zasto se razveo. To barem nije tajna... A dal je bitno, pa nije, samo je vezano za njegov rad pa je normalno da se spominje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao je covek zasto se razveo. To barem nije tajna... A dal je bitno, pa nije, samo je vezano za njegov rad pa je normalno da se spominje...

Naravno, vodimo sasvim normalnu i opuštenu priču... :meshuggah:

Ne daj Bože da stalno pričamo o produkciji, načinu sviranja, aranžmanima, riffovima, neparima... :)

Sem toga, ne mogu ni svi o tome da pričaju. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj Bože da stalno pričamo o produkciji, načinu sviranja, aranžmanima, riffovima, neparima... :)

A jbg, o tome se uglavnom prica mesec, dva nakon pojavljivanja albuma i eventualno kada se neko nov pojavi na temi, pa se onda malo razvezu normalne diskusije, ostalo vreme do pojave nekog novog dela benda se uglavnom popuni takvim idiotizmima, i iznosenjem prljavog vesa... Ali ajde posto si ti povratnik na forumu, nije te bilo jedno vreme, zapocni ti. Daklem tvoje detaljno misljenje o produkciji, načinu sviranja, aranžmanima, riffovima, neparima... na Y a mi cemo se nadovezati, iako smo svi svuda vec opsirno o tome pricali, pa smara ponavljanje svog misljenja 15x o tome na hrpi foruma... Ali zarad tebe, neko ce se nadovezati sigurno :meshuggah:

Sem toga, ne mogu ni svi o tome da pričaju. :wink:

Naravno da ne mogu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo odgledah Inside deo Human equation dvd-a (NAPOKON), jebo mamu naplakala sam se i ismejala kao malo dete. Tek sad kontam koliko sam vezana za ovaj album.

Prelepo je videti sve ove vokale na delu, kako zvuce "sirovo" i kakvi su ljudi uopste. Cenim ih sada jos vise.

Zorane moras da nadjes bubnjara koji je makar upola dobar kao Ed za svoj projekat :meshuggah:

I da, pojavljuje se i mackic, nisam ni sumnjala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe ... neka, ne mora Portnoy, možda bih (ako bih ikada i mogao da biram) uzeo nekog kao Ed Warby :)

 

Znam kako si se, Tanja osećala, isto kao i mi dok smo gledali DVD za "Y" ... zaista je iskreno i dirljivo. To je ono što Arjena čini tako neobičnim: ta običnost i odsustvo svake namere da bude zli, opasni metalac (kao onaj grozni Jorn koji nosi svoju fan majicu!!!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eda mnogo cenim, stvarno odlicno svira na svim albumima :da:

A sto se Arjena tice, pa to je otprilike slika progresivca kakvog ja volim i cenim. "He was so ordinary that he became unordinary amongst other ordinary people" (tako nekako ide :D ).

Izgleda opusteno, fura svoj fazon, ne zanima ga "kako bi trebao da izgleda neko ko svira takvu muziku", stvara ono sto voli i sto zeli sam da cuje, i onda ispadne da se to jos masi ljudi svidja i to je super, a bilo bi skroz ok da se i samo nekoliko njih odusevilo, napravio je ono sto njemu znaci :lol:

Stvarno predobar dvd, jedva cekam da mi stigne Y :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha... Priznaj da si besan na Jorna zato što ne dolazi, pa koristiš priliku da ga pljucneš malo. :D

 

Ma kakvio bre, meni apsolutno ništa nije značila činjenica da on dolazi, jer ga ne podnosim. Žao mi je što je otkazao samo zbog ljudi koji ga voli i koji su se nadali da će da ga vide. Što se mene tiče, on ne mora ni da postoji, Ako ne veruješ, pitaj Tanju :)

 

to Tanja: pa baš kao ja, zar ne ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eda mnogo cenim, stvarno odlicno svira na svim albumima :da:

A sto se Arjena tice, pa to je otprilike slika progresivca kakvog ja volim i cenim. "He was so ordinary that he became unordinary amongst other ordinary people" (tako nekako ide :D ).

Izgleda opusteno, fura svoj fazon, ne zanima ga "kako bi trebao da izgleda neko ko svira takvu muziku", stvara ono sto voli i sto zeli sam da cuje, i onda ispadne da se to jos masi ljudi svidja i to je super, a bilo bi skroz ok da se i samo nekoliko njih odusevilo, napravio je ono sto njemu znaci :lol:

Stvarno predobar dvd, jedva cekam da mi stigne Y :pivopije:

 

Pogledao sam ga makar 10 puta ,stvarno je dobar disk.

Dugonja je teska legenda.....

Ne znam da li znate kad je Ciki trazio klavijaturiste za Expedition Deltu,kralj mu je dao gomile preporuka.Totalno je neopterecen svojom popularnoscu,npr Joost Van Den Broek(ne znam jesam li pravilno napisao) je upao preko njega.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvio bre, meni apsolutno ništa nije značila činjenica da on dolazi, jer ga ne podnosim. Žao mi je što je otkazao samo zbog ljudi koji ga voli i koji su se nadali da će da ga vide. Što se mene tiče, on ne mora ni da postoji, Ako ne veruješ, pitaj Tanju :)

 

Mene ne zanima kakave je njegov karakter i slično, sviđaju mi se njegovi albumi, jedan je od top-level vokala i to je to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvio bre, meni apsolutno ništa nije značila činjenica da on dolazi, jer ga ne podnosim. Žao mi je što je otkazao samo zbog ljudi koji ga voli i koji su se nadali da će da ga vide. Što se mene tiče, on ne mora ni da postoji, Ako ne veruješ, pitaj Tanju :)

 

to Tanja: pa baš kao ja, zar ne ? :)

Da, nadlezni ne podnosi debeljka nikako, dosta smo se raspravljali oko toga :D

 

Pa, sad bas... Ne laskaj sebi :) Zezam, se, naravno, opustencija look, i sama sam u tom fazonu, nikad nisam mogla da budem tipicna metalka, em ne slusam samo metal, em mi to ne pristaje. Sta god mi se svidja to nosim, imam neki svoj fazon, i to ocekujem i od drugih.

A Arjen je sav u svom fazonu. There's none like him :wub:

Pogledao sam ga makar 10 puta ,stvarno je dobar disk.

Dugonja je teska legenda.....

Ne znam da li znate kad je Ciki trazio klavijaturiste za Expedition Deltu,kralj mu je dao gomile preporuka.Totalno je neopterecen svojom popularnoscu,npr Joost Van Den Broek(ne znam jesam li pravilno napisao) je upao preko njega.....

Hvaaalaaa Bane ti si izvor moje srece! :meshuggah:

Imas 2 milke za ovo :da:

Jeste Arjen je totalno opusten, koju god glupost da sam ga pitala o Y dok se jos radilo na njemu o svemu je odgovarao i na sta god da sam se zalila nakon pojavljivanja pesama na njegovom spejsu, na svaku poruku je uredno odgovorio, jos se izvinjavao ako kasni odgovor dan, dva. Tako da mogu misliti koliko je predusetljiv kada neko pita za savet oko svog rada.

Legenda je covek, steta sto ih nema vise takvih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moji .... odgledao sam (po drugi put) film "Man from Earth", scenariste Jerome Bixby (poznat po Star Track). Jedna od najizuzetnijih priča koju sam ikada čuo, pogledao, kako god ... i domah sam seo da napišem mejl Arjenu, jer ovo je definitivno izgledalo kao da je on to radio. Rekao sam mu da pogleda film i da me zaniamju njegovi utisci, pa ćemo videti :)

 

Sve preporuke za sve ayreonaute!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moji .... odgledao sam (po drugi put) film "Man from Earth", scenariste Jerome Bixby (poznat po Star Track). Jedna od najizuzetnijih priča koju sam ikada čuo, pogledao, kako god ... i domah sam seo da napišem mejl Arjenu, jer ovo je definitivno izgledalo kao da je on to radio. Rekao sam mu da pogleda film i da me zaniamju njegovi utisci, pa ćemo videti :)

 

Sve preporuke za sve ayreonaute!

 

Pronadjoh ga na demonoidu,nema druge nego skinuti !

Hvala Zoki na preporuci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je totalno ground-shacking, što bi se reklo ... ali je pravi Ayreon, ja mislim. evo gledam dokumentarac o "HE" i ne mogu da poverujem ... upravo otkrivam da je ovo možda najveće institucija kojoj sam ikada pripadao :) koliko god to da zvuči smešno ... ovaj čovek je nešto izuzetno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je totalno ground-shacking, što bi se reklo ... ali je pravi Ayreon, ja mislim. evo gledam dokumentarac o "HE" i ne mogu da poverujem ... upravo otkrivam da je ovo možda najveće institucija kojoj sam ikada pripadao :) koliko god to da zvuči smešno ... ovaj čovek je nešto izuzetno

Zaista nije cest slucaj videti coveka koji sa tolikom ljubavlju prica o muzici koju stvara i o ljudima sa kojima je saradjivao. Bukvalno prica kao ogrizeni fan svog i njihovog rada. Takvo nesto mora da se postuje :meshuggah:

Stgao mi je Y dvd jutros, hvala Zorane, na zalost nemam jos vremena da ga odgledam :(

A moracu i taj film da nabavim uskoro ;)

Edited by Tanya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan film. Hvala na preporuci. Baš volim da vidim John Billingsley-a, uvek tumači neke otkačene likove, SF mu leži...

Još jedan dokaz da je stvaralačka ideja najbitnija u umetnosti, a ne milioni dolara, reklame i spec. efekti. Kao i u muzici, uostalom :)

I lepo si primetio povezanost filma sa ovom temom :) Još jednom, thanx....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...