Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Mog'o bih ja da se čujem sa drugaricom u Bg.... Ona svira obou u nekom orkestru. Zna sve ljude u Narodnom Pozorištu. Da vidimo koliko traže ovde za neki nastup...

Ali, ko bi to slušao? Ko je od ljudi koji slušaju klasiku čuo za Arjena, i obrnuto?

Al' zamislite: "Ayreon: Live with Belgrade Philharmony"...

 

WOW! Shizofreničan post!

Edited by Ayreonaut

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Tobias je gej! :)

 

Nego, ima li još ovakvih FLAC sajtova za prog!!?????

 

Avax je jedan od najboljih na koje sam naisao.Ima prilicno prog rocka,art,experimental....mada po malo i metala uglavnom manje prog-ali nadje se.Jako je pregledan

Sa njega sam kompletirao u flac-u.Ayreon,Threshold,Shadow Gallery,Spock s Beard,Transatlantic,Circus Maximus,Avantasia.....naravno DT sto nemam audio...ono sto fali nadje se na torrent-ima. :pivopije:

 

Probaj ovde mada je to lossless format uopsteno forum.ru-board.com

 

:opusteno: lossless ruleZ !

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoćeš d ami kažeš da je to sve na onom sajtu odakle sam skidao Ayreon ??? idem da skočim sa mosta o'ma!

 

I još jedno pitanjce: pošto u ovome što sam skinuo imam jedan FLAC fajl (koji KMPlayer čita bez problema) nema ond apotrebe da se zezam toi sa tim .cue fajlom?

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od swih njegowih projekata naj mi se swidja samo Stream Of Passion.

 

prawi atmospheric prog gothic.

Ocigledno nisi odgledao/la koncert :(

Meni je bio ok kao jos jedan od Arjenovih projekata i onda sam odgledala koncert i doslo mi je da placem kad sam cula sakacenje Ayreon pesama. Ono je blagi uzas. Da nije bilo Arjena i Damiana na koncertu nebih mu posvetila ni 5min svog zivota.

Da su moje pesme onako unistili tuzila bih ih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoćeš d ami kažeš da je to sve na onom sajtu odakle sam skidao Ayreon ??? idem da skočim sa mosta o'ma!

 

I još jedno pitanjce: pošto u ovome što sam skinuo imam jedan FLAC fajl (koji KMPlayer čita bez problema) nema ond apotrebe da se zezam toi sa tim .cue fajlom?

 

 

Drugar,ne moras da se zezas sa .cue fajlom(to ti je tracklist-ing)-ako KM player pusta kompletnu datoteku.Medjutim ako zelis iskoristiti nekompresovan materijal u potpunosti skini cue spliter on ti odvaja pojedinacne pesme

iz tog jednog fajla(flac i sl.).

Sa burrrn sve to na kraju narezes(otpakuje u wave u toku rezanja).

Dobijes audio disk od materijala koji nije nikad bio kompresovan :pivopije:.Sve je tu linearnost,dinamika,prostornost .....sta ti je audiofilizam(.....bolestina :opusteno: )

 

Izvinjavam se na offtopic-u,smatram da je dobro da sam ovo napisao na Arjenovoj temi.Njegova muzika je(makar u metal svetu) jedna od audiofilskijih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt! Ovo je fenomenalno .... kakva dubina i slojevitost zvuka! Aaaaaaaaaaaaaaaa!

:pivopije:

Zamisli tek dvd audio format.Nasao sam Ayreon - Actual Fantasy :rockdevil:

A Jeff Wayne u dts formatu.aaaaaaa..dedica Justin H....aaaaaa...Forever Autumn...aaaaaaa....Thunder Child.... :meshuggah:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused:

 

Koliko je to veliko, gde ima da se skine, i za koliko je to zvucnika, 5+1?

 

Ukratko....

Ako nisi digitalno povezan dvd+risiver(opticki kabl ili koaksijalac) ili nabudzena zvucna kartica+risiver(takodje digitalno).

Nista od dts-a.Nema zvuka.

DTS je-digital theater surround format.Visekanalni zvuk- razlicite informacije na svakoj kutiji.. :rolleyes:

Uglavnom,dzaba 5+1 zvucnici ako nema digitalnog kabla ....Sve sto i mozes da cujes u nekom drugom slucaju je lazni dts-virtualno razliveni stereo.... :violent:

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...

 

Pa ono, imam 5+1 zvucnike spojene na dvd player, gledam DVD filmove, i razlicito je na svakom zvucniku, jel to to? :meshuggah:

To je najverovatnije dolby pro logic.Posto redovan cinc-cinc kabl ne moze da prenese dts.

Prijatelj mi ima takodje isto to,kad je na cd-u ili dvd-u samo dts nista ne cuje.Ako se na srecu nalazi dolby digital ili stereo uz dts moze da ih slusa 2.1,5.1 sta god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...