Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Ja volim teatralnost. Jbg. slusam i Glam metal , tako da nije to u pitanju. Jednostavno negde se on malo izgubio po meni. Jos nije to totalno otislo ko Sonata Arctica sto je propala, ali se plasim da hoce. Space Metal za mene ostaje vrh kao i par Ayreon albuma i to je to. Ambeon je sranje i svi njegovi solo projekti sem sa pocetka karijere kada je sredovao na djitri.

 

Al iz prethodnih radova si mogao da izvuces pesmu koja ti se svidja i tako to. Ovde je napisano kao da je jedna pesma, i samo izdeljena na delove, u tome je razlika :)

 

Nemam problem sa tim. Seventh Wonder na zadnjem albumu ima stvar od pola sata koja mi se svidja od pocetka do kraja. Mogao je i da je podeli po nazivima i meni bi i dalje bilo vrh. Ovo malo smara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i raniji njegovi albumi se slusaju "od korica do korica", nista novo.

Procitao sam Zokijev opis, i pisan je za novije slusaoce i one koji nisu bas mnogo ili uopste slusali Ayreon. Da povuce nekoga ko zeli da bude drugaciji od "nalozenog klinca" kako je rekao.

Meni je album mlak, smatram da Arjen moze mnogo bolje, a i da bi mogao malo da izadje iz kolotecine, stisne muda i uvede neke novine. Ovako igra na sigurno i samo menja vokale. A i te vokale nije bas pustio da se razmasu na ovom albumu, vec ih je prilicno stavio u kalup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari ta stvar od SW i jeste podeljena na 13 delova, a jedna je pesma i drzi paznju i kada ne slusas tekst uopste. Nekako su stvarno vokali losi. Ovi zenski me opasno iritiraju. Bez njih bi bilo mnogo bolje. Dal to ona Scabbia vreci ili ne znam ko ali znam da mi nekako para usi i usta mi se stisnu ko da sam zagrizao limun.

 

Kao sto kaze Dbrave od korica do korica njegovoga posta.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja album slušam kao celinu i sa sluškama ili napanjen na dobroj spravi. Tako se čuju svi detalji a ima ih pregršt. Inače slušam Arjena oko 12 godina i na svakom albumu on ima smor i dobrih delova. Ovaj album je za sad instrumentalno odličan, vokalno malo slabiji ali je sve to daleko iznad proseka. Ima prizvuka starih radova, čak iz Universal migrator vremena a ima i rok-prog delova. Sve u svemu, u njegovom stilu, iznenadio nas je, sad je samo pitanje ko to može da svari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://nocturnemagaz...y-of-everything

 

Procitajte Zokijevu recenziju. To je upravo to sto je on opisao. Ista prica i kod mene. Ne mogu da slusam album na poslu, u busu, u teretani, vec samo kod kuce da sednem, zavalim se, i obratim paznju na album kao celinu a ne pesmu po pesmu, jer album nije tako napisan. Napisan je konceptualno, u stvari je neka vrsta prog rock opere. Da sumiram, nije komercijalan, nije hitican, ali kao celina je jos jedan odlican rad Arjena i to je to. Ko voli Arjena, volece i ovo :)

 

da budemo fer, zoki je dao i novom annihilatoru i onom proslom andromeda albumu visoke ocene koje apsolutno ne zasluzuju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smesno deluje njegova prica od korica do korica. Ja svaki album slusam sa paznjom pa makar i pravio grupnjak kod mene u sobi ili citao knjigu. Nije da se takmicim u streljastvu pa mi treba bog zna kakva koncentracija za to. Imamo valjda toliko iskustva posle milijardu preslusanih albuma da ne mora bas ni Lucassen da nas uci sta je muzika, a sta ne iako je legenda svoga zanra. Prica da je nesto dobro ako je nerazumljivo, misteriozno ili ti treba godinu dana da svaris album je smesna. To je uvek izgovor da dosadne stvari. Pa da slusam Vasiliju Radojcic svaki dan tripujuci da to mora da mi se svidi mozda bih se na kraju i stvarno zabedio. Po Zoranu ako ti se stvar svidi na prvu i ako je hiticna ti si napaljeni klinac, a ako skontas nov album Ayreon-a onda si kvltni metalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog onog baga yuma preslusalo se dosta stvari, pa i ja koju da kazem...

 

Novi Ayreon: stil, varijacije na temu, sve je vec vidjeno, nema momenta koji cu upamtiti po necemu sto prvi put cujem kod nekog izvodjaca, a za te stvari pamcenje me jako dobro sluzi :)

Daklem tipican Ayreon album za fanove, ja sam ga na prvo slusanje toliko ishajpovala da sam ga slusala narednih par dana... jer volim ovog coveka svega mi! U svakom slucaju nije nesto sto se slusa "za poneti" vec moras da sednes, trcis, setas i pustis od prve do poslednje, samim tim svaki put kada pustim ovaj album cenim ga upravo zbog toga, mozda je najbolje opisati ga kao kvalitetnu knjigu, koju ne citas od sredine, kraja... vec od pocetka do kraja uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam ja sta si mislila, ali to nisi i napisala. Napisala si da se dobre knjige uvek citaju od pocetka do kraja. Dalje bi to znacilo da neke knjige, verovatno one lose, mogu i od pola da se citaju ili od kraja Priznaces da si napisala besmislicu isto kao onaj sto je napisao review albuma sa nazivom -Od korice do korice-

 

Mogla bi da uporedis samo sa bilo kojom knjigom, ali bi tada izgubila epitet dobro pa bi izgubila i poentu poredjenja. Tada ne bi znacilo da ces neku sranje knjigu procitati do kraja. Ja eto Anu Karenjinu nisam mogao da zavrsim iz 5 pokusaja koliko mi je odvratna knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar karaktera naravno. To je stvar enormnog gadjenja prema tome delu, a pokusavao sam na silu zbog skole. Na kraju sam rekao profesorki da odbijam da procitam delo i cik neka me pita isto da odgovaram.

 

Ja sam neke knjige citao i na preskok. Ova knjiga gore koju sam izbacio se samo i cita na preskok. :mhihi:

 

Ja nisam sudio o tvom karakteru nego samo ukazao na omasku u poredjenju koja stoji. Ta rec kvalitetna bode oci. Ona stoji samo da bi se naglasilo da je album dobar, a ne zato da bi rekla da se samo dobre knjige citaju od pocetka do kraja. Mala zamena teza. Kada bi izbacila to i rekla da se sve knjige citaju od pocetka do kraja onda bi to znacilo da i album moze biti bilo kakav. I dobar i los kao i knjige isto. Cmokic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne moram pojesti celo govno ako sam poceo da se davim vec od prvog griza. Mislis li da je potrebno da ga celog smazem? :mhihi:

 

Mislim najeo sam se ja solidno Aninog govneta, ali u jednom trenutku je postalo neizdrzivo pa sam batalio. Po meni je to pametna odluka bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacite se na forum Ana Karenjina :)

Album mi je i dalje više nego dobar. Počeo sam da slušam 4 pesme kao zasebne celine i ima više smisla. Ne obraćam toliko pažnju na deliće pesme koji uvode konfuziju i previše mi skreću pažnju. Ima elemenata ranijih radova, što mi se sviđa. CD je na putu, verujem da nije šteta da imam to u kolekciji i da će se ovo vrteti malo duže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

http://thetheaterequation.com/

 

Yvette Boertje is bringing Ayreon's The Human Equation Theater Experience to the theater in the fall of 2015. Three shows only.

 

Yvette Boertje is putting a theatrical version of The Human Equation together with an awesome crew, cast and band.

 

The Story of/Het Verhaal van The Human Equation

After being involved in a car-crash, a man has slipped into a coma. His wife and his best friend are with him at the hospital, worried that they might be responsible for what happened. Unaware of his condition, the man discovers a strange realm inside his head where his emotions have come to life. It is clear that some of them don’t want him to wake up ever again. Will he fight for his life, or give in to his physical pain and mental anguish, and die?

 

 

As promised, the list of instrumentalists that have been confirmed for Ayreon's The Human Equation Theater Experience for three shows in fall 2015. Stay tuned for more updates!

 

Joost van den Broek (Music Director)

Jeroen Goossens (Flutes and other woodwinds)

Ben Mathot (Violin)

Maaike Peterse (Cello)

Ed Warby (Drums)

Johan van Stratum (Bass guitar)

Marcel Coenen (Guitar)

Freek Gielen (Guitar)

Erik van Ittersum (Keyboards)

Ruben Wijga (Keyboards)

 

https://www.facebook.com/thetheaterequation/

 

Ogranicen broj karata, i pre order. 2015 godine. Naravno, cim se pojavi kupujem kartu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...