Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja sam ovde dugo vec pricao da Lucassen ima problema sa inspiracijom i da vise nije ko nekada. Preslusah ceo album i nista me se nije dojmilo. Nabacano i natrpano polusmece progresive. Da je neko drugi ajde, ali od njih se ocekuje klasa na klasama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, ako ga za godinu dana još slušam znači da je dobar :) Leglo je i ovo, ali volim da slušam albume u više navrata. Ne volim mass produkciju gde sam potrošač muzike. Ajren nije neko koga treba potceniti i olako otpisivati. Ipak je ovo prog i ovaj album i te kako to dokazuje i volim što nije komercijalno upropašten. Planiram da kupim orginal pa će biti pravo slušanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj album je mozda interesantan nekome ko nije puno slusao Ayreon ranije.

Inace, nista novo, bukvalno reciklaza, nista po cemu bi se izdvojio.

Samo par momenata je na mene ostavilo utisak, premalo za dupli disk sa ovakvom postavom.

kad slusam prog, ocu onaj osecaj iznenadjenja, promene. Tuzno mi je da unapred znam kako ce da izgleda album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ravnodušan. što je najgore, kapiram.

loše je koncipirano sve ovo, loše sastavljeno. 42 komadića muzike smaraju, a sve zbog autostoperskog vodiča. debilnost. album uopšte ne teče, nema sklada, nabacano je sve.

a i sat i po je previše, dobrih ideja ima, melodija, vokalnih linija (mada me češće iritiraju)... ništa spektakularno, ali standardno ayreon-ovski, neki momenti deluju poznato kao da sam ih čuo već tri puta na prošlim albumima, ali čak i to nije preveliki problem, naviko sam na to kod njega.

uglavnom, na sve što je dobro ili prolazno dolazi makar jedan nepotreban momenat.

 

neam neku želju da pljujem, poštujem čoveka, shvatam zašto bi nekom i ovo bilo zanimljivo (nije bez kvaliteta),

ali mene od njega interesuje jedino još "star one", koji je konkretniji, zabavniji, svedeniji i manje jebeno teatralan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://nocturnemagazine.net/recenzije/1552/ayreon-the-theory-of-everything

 

Procitajte Zokijevu recenziju. To je upravo to sto je on opisao. Ista prica i kod mene. Ne mogu da slusam album na poslu, u busu, u teretani, vec samo kod kuce da sednem, zavalim se, i obratim paznju na album kao celinu a ne pesmu po pesmu, jer album nije tako napisan. Napisan je konceptualno, u stvari je neka vrsta prog rock opere. Da sumiram, nije komercijalan, nije hitican, ali kao celina je jos jedan odlican rad Arjena i to je to. Ko voli Arjena, volece i ovo :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih godina od njega mi slabo sta prolazi. Ona dva solo projekta su abominacija. Jedina stvar koja mi se svidja od njega je ona Pink Beetles, mozda zbog spota i pevljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...