Jump to content

Najbolje metal balade


StarbreakeR

Recommended Posts

 

@Hudini

 

Hari,brate,ne slazem se da je drmnut solo-priznajem da ima slicnosti.ali mozda je pesma koriscena samo kao uzor za

The Idol.Inace,veruj mi Floyd mi je milion puta drazi nego W.A.S.P i prava sam mala enciklopedija za njih.Specijalno

sam vezan za stvaralastvo Syd Barreta iako mi je Meddle omiljeni album,ali mi je The Idol bolja od Numba cisto

zbog toga sto kada je svaki put cujem idem da kupim novi komplet zileta i citiram Lovca u Zitu.Znam da bi me radikalni

intelektualci i agresivni fanovi pokojnog Salvador Dalija zapitali gde ti je tu dubina i "kako mozes da poredis..."Ja im

samo kazem da takvu pesmu ni Juzni Vetar ne bi mogao da napise(barem bez dve litre vinjaka) i da odjebu.Iako se

kunem u Floyd ponekad me nervira kada Rogera napadne Yoko sindrom,mada iskreno smatram da je Dark Side of the

Moon jedan od najbezivotnijih albuma koje sam ikada cuo.Mislim da je Waters dobio hronicnu dizenteriju kada je pisao ovo

i ovo je najprecenjeniji album u rock istoriji.Barem po mom skromnom misljenju.Ne volim kad bendovi pokusavaju da

budu "uticajni"-daj mi brate emociju,a ne jebenu rock disertaciju Niceovog "Volja za moc".Ako cemo po tim merilima,

uvodno razlaganje za najpoznatiju pesmu svih vremena "Stairway to Heaven" je DRMNUTO U TOTALU od grupe kojoj

su Zeppelini bili predgrupa na ranim americkim turnejama.Znaci,nisu bili inspirisani vec ukrali i izvukli se na nepostojanje

zakona oko tih stvari u to vreme.Ne kazem da je to dobro,ali pogledaj sta je ta jedna pesma uradila za rock generalno.

Steve,over and out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

 

Nisam znao da si fan Floyda. Oko toga da je solo drmnut složila se gomila ljudi koje znam lično i koje znam preko raznih Floyd foruma. Ne povodim se većinom, ali to je moje mišljenje još od kad sam prvi put u životu čuo "The Idol". U stvari, taj solo me podseća i na Neil Youngovu "Like A Hurricane", ali s obzirom na atmosferu celog albuma ipak više vuče na Floyd. U globalu, "Crimson Idol" je po meni vrlo precenjen album. Apsolutno je neoriginalan, i po priči i muzički, a da ne pominjem koliko je siromašan. Na celom albumu se pojavljuje svega 5-6 tema koje se stalno vrte u krug. Ali šta da se radi kad je to W.A.S.P., pa još snimili konceptualni album, pa se onda metalci kunu u to i ne pada im na pamet da poslušaju nekog kad kaže kako je sve to jedan veliki lopovluk.

 

Što se tiče "Dark Side", ne bih se složio da je to precenjen album. Prežvakan jeste, pretvoren u kliše jeste, ali daleko je od precenjenog. Ipak je to jedan od njihovih "milestone" albuma. Po meni je baš "Meddle" vrlo precenjen album (bez uvrede). Za mene će ipak najjači Floyd albumi uvek ostati "Animals" i "A Saucerful Of Secrets". Čudna kombinacija, priznajem, ali šta ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema uvrede,svako nek slusa sta hoce,ali prema mom ukusu Dark Side je njihov najslabiji album.Mozda ce Floyd dogmatici reci da nemam ukusa,ali meni se cak Momentary Lapse of Reason vise svidja od Final Cut-a,a inace omiljena stvar od Floyda mi je Careful with that axe,Eugene-nenadjebivo.Omiljeni clan Floyda mi je bio Syd definitivno jer je bio najtalentovaniji gutac acida na sceni.Dan,danas kad cujem Darkglobe najezim se.Pokoj mu dusi.

 

Sto se tice Crimson Idola-that album is THE SHIT.Najbolji hevi album koji sam ikada cuo.To sto pominjes za koncept albume tu je uobicajno da se teme ponavljaju-sto su kasnije oni muzicari na sto metara Dream Theater samo prekopirali.Jednostavn

kada cujem Chainsaw Charlie dodje mi da kupim Family Gym.Pazi,neopreznom slusaocu ovaj album moze da deluje kao spomenik patetike,ali ovo je brate od srca i duse.Garantovano Blackie ima kolekciju stidnih dlacica J.D Salinger(klasifikovanih po starosti),ali brate niko ne moze da mi kaze da ovaj covek,pored toga sto su mu stilisti iz plemena Komanci,nije cisti talenat.Album je izdrzao test vremena i ovaj lik pise takve rifove,za koje bi mnogi grungeri prodali svoju alkoholom izmaltretiranu jetru.Pravi metalac,toliko agresije da bi mogao da napaja CK(i to za novu godinu).CAR-kao sto sam rekao mojo omiljeni hevi album ikada.

Steve,gazes into infinity while picking his nose with a carrot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. meni se cak Momentary Lapse of Reason vise svidja od Final Cut-a,

 

2. a inace omiljena stvar od Floyda mi je Careful with that axe,Eugene-nenadjebivo.

 

3. Dan,danas kad cujem Darkglobe najezim se.

 

4. Sto se tice Crimson Idola-that album is THE SHIT.

 

5. To sto pominjes za koncept albume tu je uobicajno da se teme ponavljaju-sto su kasnije oni muzicari na sto metara Dream Theater samo prekopirali.

 

6. niko ne moze da mi kaze da ovaj covek,pored toga sto su mu stilisti iz plemena Komanci,nije cisti talenat.

1. Ovakvu izjavu čujem prvi put u životu, majke mi, ali u redu.

 

2. :rockdevil::pivopije:

 

3. Ufff... Strašno... Meni je skoro svaka njegova stvar jeziva. "Opel" alters my state of mind, no drugs needed.

 

4. Slažem se, jeste govno. :)

 

5. Znam ja kako to ide na konceptualnim albumima, ali na "The Idol" je slučaj da na celom albumu postoji samo 5-6 tema koje se stalno ponavljaju. Uobičajena praksa je da na jednom takvu albumu ima zilion tema i temica, a da se 5-6 s vremena na vreme ponavlja. I nemoj, brate, da te neko čuje da pričaš da Dream Theater kopira W.A.S.P. To ti je poređenje ko dupe i oko.

 

6. Ja mogu. Sve stvari koje je u životu napisao su na isti kalup, apsolutno je neoriginalan i stalno se ponavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1.Za sve postoji prvi put

 

2.Look at ol thous prrrty colorz,man

 

3.Sta reci,Syd je bio H.P LOvecraft pop muzike.A i sem toga Zdravko Colic lici na njega.

 

4.Kao sto se i ja slazem sa fanovima Rhapsody-a da je Dark Side of the Moon sranje(nema goblina...usput izvinjavam se

svim studentima primenjenih umetnosti i filozofije na ovom komentaru...iskreno)

 

5. Care,razumem se u prog(ukljucujuci krautrock)-nisam rekao da su Dream Theater kopirali W.A.S.P

(ne nameravam da im dajem komplimente) vec da je koncept album podignut iz pepela od strane

likova koji su proveli suvise vremena zamisljajuci da su davno izgubljene cerke Steve-a Hacketta.

 

6.Naravski,da mozes-samo ne zaboravi da Robert Fripp,Phillip Glass i Brian Eno to isto rade mnogo vise od

Blackie-a-ali oni su umetnosti a Blackie samo najgora nocna mora Verice Rakocevic.

 

Steve,listens to Crimson Idol and cries like a little girl with a skinned knee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kao sto se i ja slazem sa fanovima Rhapsody-a da je Dark Side of the Moon sranje

 

2. koncept album podignut iz pepela od strane likova koji su proveli suvise vremena zamisljajuci da su davno izgubljene cerke Steve-a Hacketta.

 

3. Robert Fripp,Phillip Glass i Brian Eno to isto rade mnogo vise od Blackie-a-ali oni su umetnosti a Blackie samo najgora nocna mora Verice Rakocevic.

1. Kakve sad veze imaju fanovi Rhapsody sa "Dark Side Of The Moon"? I zašto bi, dođavola, neko uopšte bio fan Rhapsody pored toliko dobrih narodnjaka? :)

 

2. Ne razumem ovo. Iz kakvog pepela je podignut koncept album? To zvuči kao da niko nije snimao koncept albume neko duže vreme, pa se onda Dream Theater setio da to uradi, pa onda još (pretpostavljam) uradio to loše. Još od vremena krautrocka bendovi nisu prestali da snimaju konceptualne albume, taman posla da je Dream Theater obnovio ovu kategoriju.

 

3. Pazi, za mene je Blackie veći umetnik od bilo koga od ove trojice. Najveća razlika između njih je što su oni "muzičari" a Blackie "metalac", a najbitnija to što u Blackijevoj muzici (za razliku od njihove) postoji i emocija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1.Pazi,Rhapsody fanovi su posebne zverke u svetu metala.Ne svidja im se ta "smaracka" muzika jer "...a gde ti je tu

arpeggio..." i naravno ne slusaju muziku "propalih narkomana".Takodje jedan mi je posalo Rianar Alferion ili 'vilenjacku

azbuku" i propratnu pricu sa koje su planete dosli vilenjaci koji sada zive u nekoj sumi u Finskoj.Brate,pesma nije pesma

ako se ne zove "The Golden Sword of Steel" ili "Thus spoke the pimple on J.R.R's penis".Upoznao sam ih nekoliko(ne

dovoljno dobro da im zapatim imena,thank Christ)-jedan se cak za novu godinu popeo na sto i "gave me the finger" i

bacio mi moloik posle ekstenzivnih sat vremena zajebavanja na racun keve Luce Turillia.Mada platio bih im primamljivu

sumu da urade adaptaciju "Gorskog Vijenca" sve sa Christopher Lee-am na naraciji,ali na crnogorskom.

Dobar bend-Rhapsody.

 

2.Jednostavno hocu da kazem da ta forma je postala ponovo aktivna u industriji sa pojavom likova kao sto

su "brze sviramo od vase mame" Dream Theater i progressive metala generalno.Thats it.To care,slusas krautrock

-koje bendove-ako treba javi se da ti nesto narezem-imam ekstenzivnu kolekciju.

 

 

3.Blackie je toliki emotivac da jedini covek koji moze da se meri sa njim u toj kategoriji se zove Sinan Sakic.

 

Steve,listens to Sinan and wishes he was his wife.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, ovo za Rhapsody je genijalno! :pivopije:

 

Slabo ja slušam krautrock, uglavnom volim Tangerine Dream i pomalo Amon Duul II, ali poznajem taj teren.

 

Što se tiče ponovne popularizacije konceptualnih albuma (ne bih rekao aktivacije, jer je bilo muzičara koji su insistirali na konceptu i kroz osamdesete, pre svih Roger Waters i Peter Gabriel), slažem se da je Dream Theater tu odigrao veliku ulogu, ali po meni bend koji je najviše doprineo da koncept albumi ponovo zažive je Ayreon. Šteta što mi se njihovi albumi nikad nisu dopadali kao Dream Theater.

 

A progressive metal generalno... bolje bi bilo da promeni ime u regressive metal.

 

Ajd da se vratim na temu: DREAM THEATER - "Lifting Shadows Off A Dream" - u W.A.S.P. fazonu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dobrih metal balada ima ko govana.Tesko je odluciti se i za deset a kamoli za jednu.Al evo nekih meni omiljenih:Kamelot-Wander,Nightwish-Sleeping Sun,Sonata Arctica-Sing in Silence,L.A.Guns-Crystal Eyes,Def Lepard-Miss You in a Heartbeat,Skid Row-In a Darkened Room.......wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead silent slumber - entombed in the midnight hour

D&W - Fiddler on the green

Iced Earth - Dracula ( bar onaj deo koji se moze smatrati baladom )

Iced Earth - A question of Heavens

Vision Divine - Here in 6048

Star One - Valley of the queens

Chamber & L'orchestre De Chambre Noir - Violets for a dead girl - Nije bas metal , ali pesma je fenomenalna

Chamber & L'orchestre De Chambre Noir - Shall I fall

Symphony X - Candlelight fantasia

Opeth - To bid you farewell

Opethe - Harvest

Haggard - Rachmaninov Choir 2 - Nije bas balada , ali mnogo lepo zvuci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead silent slumber - entombed in the midnight hour

 

Opeth - To bid you farewell

 

Haggard - Rachmaninov Choir 2 - Nije bas balada , ali mnogo lepo zvuci

:meshuggah:

 

The 3rd And The mOrtal-sorrow

Dry Kill LOgic-than u lie

Hand To Hand-in a name

Godgory-conspiracy of silence

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...