Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

i da, bolonja je sranje. imam 15 ispita u prvoj, a do prosle godine je bilo 7. dva su prepolovili, 2 su prebacili iz trece godine (jedan od njih je akcentologija) , 2 su nova i ostale su strpali u jedan semestar. jbg, ko mi je kriv kad nisam upisala na vreme...

 

 

hm, istina, ali vama su istoriju jezika prepolovili na 2 dela a nama je sve zajedno; zatim opsta (koja je najobimniji predmet na smeru) je vama podeljena dok cu ja u trecoj dupe da odvalim... nemate teoriju knjizevnosti vec uvod u teoriju samo, koji je dosta laksi. i kao najveca pogodnost: niste imali susreta sa vesnom polovinom :) dok su pola ljudi s moje grupe obnovili godinu zbog uvoda u opstu lingvistiku... vama je jos i lako na prvoj, ali ako mi sad obnovimo godinu padamo na boljonju i onda nam se nece priznati pola ispita koje sad imamo tako da prakticno ja sad dzabe ucim jer cu kad tad obnoviti...

 

pretpostavljam da si ti u bg-u, ja ne. u kg-u sam. mada, zajebala sam se, organizacija je u pm. svi profesori su iz bg-a (skoro), ali ne predaju tamo (sem stakica).

 

 

Stakic je legenda :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, istina, ali vama su istoriju jezika prepolovili na 2 dela a nama je sve zajedno; zatim opsta (koja je najobimniji predmet na smeru) je vama podeljena dok cu ja u trecoj dupe da odvalim... nemate teoriju knjizevnosti vec uvod u teoriju samo, koji je dosta laksi. i kao najveca pogodnost: niste imali susreta sa vesnom polovinom :) dok su pola ljudi s moje grupe obnovili godinu zbog uvoda u opstu lingvistiku... vama je jos i lako na prvoj, ali ako mi sad obnovimo godinu padamo na boljonju i onda nam se nece priznati pola ispita koje sad imamo tako da prakticno ja sad dzabe ucim jer cu kad tad obnoviti...

Stakic je legenda :rockdevil:

 

 

istoriju jezika imam 3 godine, u ovom semestru je pocela. opsta mi krece od sledece godine i traje kao i nekad (6 semestara), + predaje najzajebaniji profesor. mada, nadamo se da se opametio otkad se slogirao. teorija je posebna prica... predaje lik koji predaje opstu i ucimo iz svih mogucih teorija knjizevosti, moramo da znamo sva platonova dela i jos mnogo toga. bolesnik. ovi sa drugih jezika imaju uvod kao obavezan predmet, nekad se biralo izmedju toga i ling. vezbe i nemamo, tj. slusamo asistenta kako prica o sebi i svojim pesmama (u kojima govori kako zivi kao seljak). cula sam za vesnu, ne predaje u kg-u od ove godine:) jeeeeej :) pazi, lik koji ce mi predavati ling. mi je u proslom semestru predavao vuka (novi predmet). terao nas je da nosimo biblije i na ispitu nas je pitao koja ce kad da se uda, a musku populaciju kako stoje sa nama (znas u kom smislu)... znaci, tako se zajebava, ali ce na lingvistici da nas zajebava (kao ove sa drugih grupa). sto se tice priznavanja ispita, ni nama nece. najvise me plasi teorija, jer nas je sve pustio, pa ce nas posle sve oboriti. jos nam nije ocene upisao, a vecina je dala u januaru. jedino je usmena laganica. biras pitanja ispred nje i dodaju ti koncept.. sta da ti kazem, juce sam dobila 10, a nisam imala pojma. procitala sam samo 2 pesme. stakic me nervira. jedna riba nije znala da podeli rec livada na slogove koliko je bila uplasena, jer se prethodno izdrao na nju. da, i toma je zajednicki profesor. on je genije. pricao nam je o ... sa zivotinjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Stakic je car najveci! Ne znam dal vam je Pedja asistent... Elem, sramota je da neko ne zna da podeli rec "livada" na slogove, nije ni cudo sto se iznervirao. Ja sam staroslovenski polozila iz prve, a ucila sam ga jedno 10ak dana a pri tom nisam isla na predavanja uopste. A ako neko pusta - pusta on :da: . Sta ljudi ne znaju a dolaze na ispit, ono je horor :uhoh: . Mislim, ako neko ne zna sta je slog (a svedok sam toga) i ako ne zna da procita "jat" kako ce znati sva 3 aorista onda... :confused: . Staroslovenski je najlaksi predmet, veruj mi. Ako to ne moze neko da polozi, onda je najebao s istorijom jezika i uporednom gramatikom... :ph34r:

A Toma je legenda :) ! Ja sam predavanja "slusala" kod druge profesorke al sam polagala kod njega. Izvukla sam Domentijana i neki apokrif, znala nesto jedva na tuc-muc, on je pricao sve, ja samo mahala glavom i dobih 7 :) . Treba biti retard pa kod njega ne poloziti. A predavanja su mu vrh :) . Secam se da je pricao jednom kako su se u to vreme monasi lecili i ispirali rane mokracom jer nije tada bilo sredstava za dezinfekciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo je da mu neka riba bude asist. ali je bila na bolovanju sve vreme. zato smo svakog drugog utorka imali staroslovenski od 12 do 8. bilo je uzasno... ne, nije se on zbog toga iznervirao. nesto je pogresno rekla i on se razdrao, a ona pocela da drhti. i posle je bilo to sa slogom. zamisli, dao joj je 7... bzv... nervira me sto je zivcan. ako neko ne zna, neka ga obori. ne treba da se dere i kida sebi zivce. hehe, usmena knjizevnost je najlaksa - bar u kg-u.

meni je pao kapadokijski, uzivala sam dok sam pricala o mucenjima :twisted: lik je genije, idi nekad na njegovo predavanje da vidis. jednom je pola sata pricao o rukobludeniju kod monaha... da, a svinjska mokraca farba odecu u plavo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, pa polozila sam ja srednjovekovnu jos prosle godine :da: tako da sam isla na Tomina predavanja povremeno... a najjace je bilo kad nas je vodio na Kalemegdan posle predavanja, koji je na 5 mina udaljen od faxa, slikao nas :) , delio nam tresnje i sl :) . eh da su svi profesori bar delom kao Toma gde bi nam bio kraj...

 

ja sam iz staroslovenskog dobila 7 prosle godine. pitao me je participe za vecu ocenu ali ja glupaca nisma ni sanjala da cu doci do toga tako da to nisam ni naucila... kod Stakica je poenta da na ispit ne izlazis bez osnovnog: imenica, prezenta, aorista, citanja i polozaja poluglasnika. to je stvarno ono osnovno... bila sam svedok X puta da kad je video da neko nema pojma on kaze "menjaj bilo koju imenicu koju znas". mislim, to je i vise nego fer, jer ako neko ne zna ni "grad" da izmenja onda je zalutao... :ph34r:

inace, nas asistent iz staroslovenskog je presladak :wub:

 

mi tu usmenu knjizevnost nemamo, ali kapiram da je to na nasoj grupi prevedeno kao "narodna knjizevnost" koja je uzasna i ja je jos nisam polozila :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

nas je pretprosle nedelje snimao kamerom:) stalno prica o sexu i na kraju nam kaze da ima petoro dece:)

hehe, stakic sad trazi i da znas uvod u knjizi... usmena je nekad bila narodna, samo su naziv promenili. navikla sam tako da je zovem, ali mi je lepsi stari naziv (u prvom semestru je usmena knj. a u drugom usmene poetike i zanrovi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postojala je ova tema ranije, al vidim da je sada nema, a mozda bi bilo dobro da se kolege povezu. Meni bi, na primer, trenutno dobro dosla pomoc iz analiticke geometrije..... studiram matis......

Josh uvek nishta,jer sam bzv. pauzirao ovu godinu .... :confused::mad::udri::icon_ne:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja zavrsavam trecu na filozofiji... Ostadose mi jos 2 ispita za cetvrtu, te se nadam da ce i to da prodje ok...

 

Inace, bolonja je veliko govno. Znaci, kad videh sta uce sad prvaci... tj. kako im je zastrasujuce redukovano gradivo, doslo mi da besno placem. Eto, sa nekim shugavim minimalnim znanjem imace master, a ja i svi koji su ostali po stalom ce da lepo izduvaju:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooj, sad kad si pomenula redukciju gradiva.... :mad: Stvarno je za plakanje... Meni je obavezan drugi slovenski jezik i uzela sam ceski koji ucim sa prvom godinom bohemista, koji su zamorcici kod nas na bolonji... Ono je sramota!!! Npr. Imaju skriptu o savremenoj ceskoj knjizevnosti koja nema ni 50 strana (vas spisak literature je veci od toga...), iz toga im profesorka da 20 pitanja od kojih ce 10 biti na kolokvijumu... :udri: A onda njih 30% najmanje PADNE taj kolokvijum, pa im asistent predlozi da im da GOTOVE odgovore :udri: O tome koliko njih ima puskice da i ne govorim... i onda je to isto kao i mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooj, sad kad si pomenula redukciju gradiva.... :mad: Stvarno je za plakanje... Meni je obavezan drugi slovenski jezik i uzela sam ceski koji ucim sa prvom godinom bohemista, koji su zamorcici kod nas na bolonji... Ono je sramota!!! Npr. Imaju skriptu o savremenoj ceskoj knjizevnosti koja nema ni 50 strana (vas spisak literature je veci od toga...), iz toga im profesorka da 20 pitanja od kojih ce 10 biti na kolokvijumu... :udri: A onda njih 30% najmanje PADNE taj kolokvijum, pa im asistent predlozi da im da GOTOVE odgovore :udri: O tome koliko njih ima puskice da i ne govorim... i onda je to isto kao i mi...

 

Ma bre sedi i uci :) :) :) :) :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde i ja da se oglasim..... na postdiplomskim na ETF-u, ali nisam dao ispit jaaako dugo, jer me mrzi kad dodjem sa posla jos da uzmem da ucim... imam do 2009 da zavrsim po starom, jos 5 ispita...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, pa polozila sam ja srednjovekovnu jos prosle godine :da: tako da sam isla na Tomina predavanja povremeno... a najjace je bilo kad nas je vodio na Kalemegdan posle predavanja, koji je na 5 mina udaljen od faxa, slikao nas :) , delio nam tresnje i sl :) . eh da su svi profesori bar delom kao Toma gde bi nam bio kraj...

 

ja sam iz staroslovenskog dobila 7 prosle godine. pitao me je participe za vecu ocenu ali ja glupaca nisma ni sanjala da cu doci do toga tako da to nisam ni naucila... kod Stakica je poenta da na ispit ne izlazis bez osnovnog: imenica, prezenta, aorista, citanja i polozaja poluglasnika. to je stvarno ono osnovno... bila sam svedok X puta da kad je video da neko nema pojma on kaze "menjaj bilo koju imenicu koju znas". mislim, to je i vise nego fer, jer ako neko ne zna ni "grad" da izmenja onda je zalutao... :ph34r:

inace, nas asistent iz staroslovenskog je presladak :wub:

 

mi tu usmenu knjizevnost nemamo, ali kapiram da je to na nasoj grupi prevedeno kao "narodna knjizevnost" koja je uzasna i ja je jos nisam polozila :udri:

 

Nije 'prevedeno' nego se zove NARDODNA KNJIZEVNOST i sta joj fali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva godina je na pravima najlaksa sto se tice gradiva, ali najteza jer se treba navici na onu ludnicu! Jel si uradio nesto?

Dao sam jedan ispit(Uvod u pravo)!!! :D Usralo me mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...