Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Хах, пријемни. :)

Спремао сам га месец и по дана, а знам људе који су учили од новембра, па нису упали на буџет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta njih iz mog razreda će ići na pravni. Tj. sve one nafurane devojke i momci bez grama mozga u glavi. Koji idu na pripreme iz srpskog, istorije, sociologije i ustava, čini mi se. Kontam da će pasti opštu kulturu, mada su naučile napamet onu knjigu sa 400-500 testova. :) I naučile su sve pesme napamet iz srpskog, jer će na prijemnom imati strofu iz neke. Što je najcrnje, znam da će 100% upasti.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еј, полако, нису тамо сви без мозга. :P

Од ове године се полажу социлогија, устав и општа култура, ја сам имао само историју и српски. Историју научио за месец и по (само прве три године, видео сам у старим тестовима да из четврте буде по једно питање), а за српски ми била 'ладовина, имао сам сјајног професора у средњој и нисам имао никаквих проблема са књижевношћу, а граматику знам још од основне и такмичења.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еј, полако, нису тамо сви без мозга. :P

Од ове године се полажу социлогија, устав и општа култура, ја сам имао само историју и српски. Историју научио за месец и по (само прве три године, видео сам у старим тестовима да из четврте буде по једно питање), а за српски ми била 'ладовина, имао сам сјајног професора у средњој и нисам имао никаквих проблема са књижевношћу, а граматику знам још од основне и такмичења.

Naravno, ima izuzetaka, daleko od toga da si ti (i još neki pojedinci) sličan navedenim primerima u bilo čemu drugom sem po izboru faksa. Ali većina ljudi koje znam upada u onaj gore šablon, nažalost.

Ali ne mogu da verujem da idu na časove iz srpskog, kad je prijemni smejurija. Al' dobro, njihove pare - njihova stvar. Samo da ih ne vidim nikad više. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени уопште нису јасни људи који иду на припреме за пријемни на мом факултету, консултације, предавања и вежбе. Имаш књигу, научиш и то је то, нема шта да се објашњава.

Прву годину је уписало 1800 људи, а на другој нас има 700, рачунајући и оне који су обновили. Одмах се види какви пацијенти уписују ПФ само због тога што ће сигурно упасти, макар и на самофинансирање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени уопште нису јасни људи који иду на припреме за пријемни на мом факултету, консултације, предавања и вежбе. Имаш књигу, научиш и то је то, нема шта да се објашњава.

Прву годину је уписало 1800 људи, а на другој нас има 700, рачунајући и оне који су обновили. Одмах се види какви пацијенти уписују ПФ само због тога што ће сигурно упасти, макар и на самофинансирање.

Ako ne mogu sami da spreme glupi prijemni, kako li će spremati ispite? Koji su 5x teži, pretpostavljam. Al' ima nas raznih.

Lako se upiše faks, ali verovatno jako mali broj završava isti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нису толико тешки колико су обимни. Добро је што немамо гомиле папира, скрипти, фотокопија као ви на Филолошком (видиш, већ те видим као студента скандинавистике :D ) или Филозофском, него једну, две, три књиге и цепај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bila kod jelace i zgrozena sam

skoro sam se rasplakala otisla kuci i nisam se vise pojavljivala

kod veljka mi je super,covek je stvarno divan,a crtam sada bolje nego neki koji se pripremaju za slikarstvo x))) (nisam znala ni cica-glisu da nacrtam kad sam se pojavila tamo xD )

 

ima raznih slucajeva...jelaca je malo stroziji i ima neki svoj princip rada...neki ga gotive,a neki ne...uglavnom dosta njih koji su kod njega isli upisu akademiju...uglavnom,ako imas bilo koga,bilo kakvu vezu na akademiji,iskoristi to...jer tamo jedan deo upise na znanje,a drugi na veze...tesko je upisati,al je kasnije je ladovina...imam neku drugaricu koja sada zavrsava akademiju...ona kaze da je bitno samo prvu godinu ok odraditi i onda je sve lakse...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нису толико тешки колико су обимни. Добро је што немамо гомиле папира, скрипти, фотокопија као ви на Филолошком (видиш, већ те видим као студента скандинавистике :D ) или Филозофском, него једну, две, три књиге и цепај.

hahaha, lepo od tebe. Mesec dana me deli od indeksa. xD

Ma, da, haos. Mislim da ću se ja poprilično namučiti na tom faksu, ali dobro. Preživeću. x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, lepo od tebe. Mesec dana me deli od indeksa. xD

Ma, da, haos. Mislim da ću se ja poprilično namučiti na tom faksu, ali dobro. Preživeću. x)

Имам другарицу која завршава норвешки, већ је и нашла посао иако нема још диплому, тако да вреди учити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ljude koji studiraju poljski i  ruski...dobili su sljaku posle trece godine da idu za raspust u crnu goru da prevode rusim i poljacima...tri meseca sljake za jako dobru kintu...u svakom slucaju je bolje studirati neki andergraund jezik,nego engleski i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам другарицу која завршава норвешки, већ је и нашла посао иако нема још диплому, тако да вреди учити.

 

Moja rođena sestra, npr. Njoj je ostalo 2 ispita na norveškom, a radi već godinu dana i ima odličnu platu. Ova dva ispita sprema lagano, ne žuri, nema ni potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто и Викторија. Била у Норвешкој 9 месеци, ужива, зајебава се, а већ добила посао у некој њиховој компанији. Брунхилдо, учи! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам другарицу која завршава норвешки, већ је и нашла посао иако нема још диплому, тако да вреди учити.

 

Kuruz ima drugarice na svim fakultetima/katedrama i sve imaju posao. Kuruze, budi moj drug, oću pos'o!!!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...