Jump to content

Immolation


Grobodan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na prvo slusanje me nije pesma toliko pogodila, ali sto vise slusam...jbte ovi ljudi zaista nisu normalni. Stvarno duboko analiziram njihove ideje sada u ovoj pesmi, i posle toliko godina silnog komponovanja...nemoze ovo normalan covek da stvori nikako. Ovo je zaista izvanredno!

 

Iskreno jedva cekam da cujem novi album. Inace vidim da vecina ne gotivi noviji rad benda, mada ja slobodno mogu reci da se meni "Shadows In The Light" mnogo vise dopao nego "Close To A World Below" recimo.

 

U svakom slucaju ocekuje se prebudzeno izdanje (u svakom smislu), cim ga izdaje Nuclear Blast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ti je bolji Shadows od Close-a? Bas me interesuje :) Jer Close je meni jedan od 'najtezih' albuma, nesto kao Mortal Throne od Incantationa. Je li zato sto je lakse svariti, ili ti se vise svidja taj noviji fazon,druga produkcija,manje atmofericnih dijelova, vise klasicnog riffanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

U svakom slucaju ocekuje se prebudzeno izdanje (u svakom smislu), cim ga izdaje Nuclear Blast.

kako da ne...samo pogledaj onaj studio report. Vigna je morao da kuci dosnimava deonice (doduse, leadove i harmonije - srecom), jer im je isteklo vreme u studiju?! Znaci, nisu mogli da im pruze osnovne uslove za rad...

 

Eto ti primer kako NB tretira jedne od legendi, tako da ne mora uopste da znaci da ce da ga nabudze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ti je bolji Shadows od Close-a? Bas me interesuje :) Jer Close je meni jedan od 'najtezih' albuma, nesto kao Mortal Throne od Incantationa. Je li zato sto je lakse svariti, ili ti se vise svidja taj noviji fazon,druga produkcija,manje atmofericnih dijelova, vise klasicnog riffanja?

 

Pazi, terminologija je bitna - meni se vise SVIDJA "Shadows..." nego "Close...". :)

 

A inace da ti odgovorim na pitanje, dakle licno ga smatram kvalitetnijim albumom zato sto osetim da su ljudi napredovali u svakom smislu po pitanju pojedinacnih pesama - najvise kod aranzmanskih struktura. Jednostavno nemozes da pojmis koliko mi "Close..." u tom pogledu bukvalno zvuci amaterski kada ga uporedim sa "Shadows...", bez obzira sto je album iz 2000-te sam po sebi skoro pa savrsen, i jedinstven.

 

A na sve to, da - vise mi se svidja produkcija predhodnog albuma, i nacin na koji su ga smislili i odradili. Jednostavno su sa tim albumom dokazali da posle toliko godina i toliko dobrih albuma bend je i dalje najzliji po pitanju jebeno dobro odsviranog Death Metala. + im skidam kapu sto su Amerikanci, i sto se nisu utopili medju hiljade i hiljade USA Brutal Death Metal bendova.

 

I ponavljam najbitnije - ovo je moje licno, subjektivno posmatranje i misljenje.

 

jedan je Closer..

 

btw,pesma je ispunila moja ocekivanja..

 

Imam ga na originalu, i slazem se da je jedinstven...ali ipak za mene posoje bolja izdanja od Immolation-a.

 

Slazem se, pesma jejebala kevu svima.

 

kako da ne...samo pogledaj onaj studio report. Vigna je morao da kuci dosnimava deonice (doduse, leadove i harmonije - srecom), jer im je isteklo vreme u studiju?! Znaci, nisu mogli da im pruze osnovne uslove za rad...

 

Eto ti primer kako NB tretira jedne od legendi, tako da ne mora uopste da znaci da ce da ga nabudze.

 

Brate...da se mi razumemo. Jel su oni PRISTALI I POTPISALI za Nuclear Blast? Jesu, i to verovatno zato sto su im oni ponudili daleko najbolje uslove, to je pod broj 1.

 

Drugo, ne bih verovao sta se sve danas sve snima kuci, a tek sta ljudi poseduju od sprava u svojoj kuci. Vrlocesto bendovi snimaju na razlicita mesta, pasamo sirove snimke pojedinih delova odnesu na obradu (kompresija, re-amping, mix, master, sve redom...).

 

A pod 3 sto je mozda i najbitnije i zasto mislim da je to jedanod razloga sto je covek dosnimavao LEAD DEONICE I HARMONIJE - zato sto se kod kuce oseca kao kod svoje kuce - najslobodnije, bez pritiska, bez vremenskog ogranicenja.

 

Kod solaza nije bitan zvuk jer se one najlakse dorade kada se usnime pravilno dodajuci od efekta sta treba. A kod bubnja, ritam gitara itd naravno da je najbitnije da to sve zvuci sto masnije, na sto boljim spravama - zato se one u studiju i rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zasto bendovi potpisuju za NB moze biti iz milion razloga (najveci je sama distribucija, i prodja samog benda na turnejama). Samo najveci dobijaju. Sta mislis, zasto Cynic ili Morbidi nisu na NB?

Ali da ne naklapam, i to sto kazes, znaju oni sami najbolje sto su potpisali.

Sto se solaza tice i snimanja - znam to, ali nije on zbog toga snimao kuci u Ableton Live-u (i cini mi se preko Line6 malog POD-a), vec da bi ustedeli vreme u studiju; sto ili znaci da sami placaju snimanje, ili da su imali bas strogo ogranicen budzet. Pise u blogu na Decibel Magazine sajtu (naravno, oni ne kukaju u tom blogu, ali opisan je ceo proces, pa je lako izvesti zakljucke).

Ali dobro, videcemo. I ja mislim da se nece to osetiti na samom snimku, na kraju krajeva mogu i da reampuju di signal na pravom pojacalu ako hoce, ali samo sam se iznenadio sto nemaju bolji tretman. Ipak su oni mnogo veci od npr. Arsis, Decrepith Birth, Psycroptic, i ostale bratije koja je potpisala za NB u zadnje vreme.

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavi se u kozu smrdljivih picaka njemackih iz NB,jel' isplatljivije ulagati u neke klince koji mogu za taj ugovor da ti rade turneju do besmisla i kojima mozes da seres sta i kako da snimaju i da im nameces producenta,cover art itd nego ikonama koji su vremesni,imaju svoje zivote,zene,djecu ,formiran zvuk,stav dje kad i sa kim i kako ce da snimaju...

 

to sto ja mislim i sto su zasluzili po svemu da im se povjeri veca suma za snimanje to je druga prica.

 

bane:

 

presli su na NB vjerovatno zbog promocije i zbog veceg dijela od diskova,i djelimicno si u pravu povodom robovog dosnimavanja,ali zapitaj se ako su prvo izjavili da su u milbruku kao kod kuce,i snimali su tamo tolike lbume,pa ti onda pricaju kako su morali sve navrat-nanos da snimaju zasto ti to nije barem malo sumnjivo?

 

rob je radio i preprodukciju,i dosnimavanje na line6 pod x3 live-u.

 

svaki album imolejsna je suvo zlato,remek-djelo,i medju njima je "close.." prvi medj' jednakima.

 

nova pjesma jebe oca ocinjega,majku maru i krv isusovu.

 

ako necete da vorsipujete imolejsn mars sa teme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zasto bendovi potpisuju za NB moze biti iz milion razloga (najveci je sama distribucija, i prodja samog benda na turnejama). Samo najveci dobijaju. Sta mislis, zasto Cynic ili Morbidi nisu na NB?

Ali da ne naklapam, i to sto kazes, znaju oni sami najbolje sto su potpisali.

Sto se solaza tice i snimanja - znam to, ali nije on zbog toga snimao kuci u Ableton Live-u (i cini mi se preko Line6 malog POD-a), vec da bi ustedeli vreme u studiju; sto ili znaci da sami placaju snimanje, ili da su imali bas strogo ogranicen budzet. Pise u blogu na Decibel Magazine sajtu (naravno, oni ne kukaju u tom blogu, ali opisan je ceo proces, pa je lako izvesti zakljucke).

Ali dobro, videcemo. I ja mislim da se nece to osetiti na samom snimku, na kraju krajeva mogu i da reampuju di signal na pravom pojacalu ako hoce, ali samo sam se iznenadio sto nemaju bolji tretman. Ipak su oni mnogo veci od npr. Arsis, Decrepith Birth, Psycroptic, i ostale bratije koja je potpisala za NB u zadnje vreme.

 

Naravno da moze biti milion razloga, ali bas i zbog toga sto postoji milion (dobrih) razloga (naravno slazem se da je verovatno najveci razlog upravo taj sto si naveo - dakle svetska distribucija, i mnogo kvalitetnih turneja) zasto onda neko ne bih potpisaop za Nuclear Blast vec kad mu se nudi prilika. I iskreno mislim da je to pametan korak unapred, nego da su ostali na Listenable Records.

 

Super sto vidim da se razumes u snimanje i tih zajebancija okolo. Naravno da se nece primetiti nista da je "losijeg" kvaliteta nego nesto drugo. A sad sto se tice toga da li sami placaju ili imaju limitiran budzet - pa ljudi, sta vas to cudi? Pa jebeni John Mcentee iz INCANTATION-a, koji svira sa svojim bendom od 1989-te, koji ima svoju izdavacku kucu Ibex Moon Reocrds, i koji neznam ni ja jos sta ima svakodnevni posao u Americi dok nije na turneji. Hocu da kazem ne da je zajebano ziveti od Death Metal-a (jer se to podrazumeva), nego da kada ti Label plati ceo budzet za snimanje albuma, to je OGROMAN luksuz. Pritom ne mislim na ove manje izdavace sto daju bendovima do 5000 Eura, pa se oni sutaju u dupe od srece. Nego mislim na ove ogromne bendove koji snimaju u ultra skupim studijama, i koju stvarno moraju vise vremena da provedu u njemu da bi im izdanje bilo bolje nego predhodno, kako bi izdavac to mogao da proda na osnovu njegovog kvaliteta. Ja iskreno verujem da su im NB pokrili dobar deo celog troska, a mozda su oni licno odlucili da ustede nesto para i da nesto urade kod kuce, nikad se ne zna.

 

A to da su veci bend nego oni koje si naveo, to se podrazumeva. A i verujem da su ti manji bendovi dobili mnooogo losiji ugovor nego Immolation (a naravno su pristali jer opet kontam da im niko ne nudi ni takve uslove).

 

bane:

 

presli su na NB vjerovatno zbog promocije i zbog veceg dijela od diskova,i djelimicno si u pravu povodom robovog dosnimavanja,ali zapitaj se ako su prvo izjavili da su u milbruku kao kod kuce,i snimali su tamo tolike lbume,pa ti onda pricaju kako su morali sve navrat-nanos da snimaju zasto ti to nije barem malo sumnjivo?

 

rob je radio i preprodukciju,i dosnimavanje na line6 pod x3 live-u.

 

svaki album imolejsna je suvo zlato,remek-djelo,i medju njima je "close.." prvi medj' jednakima.

 

nova pjesma jebe oca ocinjega,majku maru i krv isusovu.

 

ako necete da vorsipujete imolejsn mars sa teme.

 

Upravo rece to isto sto bi ovde napisao gore hehe.

 

U svakom slucaju, jedva cekam album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...