Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

ne radi se o tome da se novi album ne svidja ljudima, dobra je ploca, ali ocekivanja su mnogo veca...

Iskreno ovaj album je losiji nego zadnja 3 od PT tako da ipak postoji doza opravdanog razocarenja... Inace album svakako treba imati u kolekciji i sigurno ce se slusati u nekim posebnim trenucima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Incident" nij album koji ćeš pštati u trenucima kad ti neko bane gajbi, definitivno album koji zahteva da bude "slušan", da bude otkrivan deo po deo i to mi se posebno dopada kod ovog izdanja. U suprotnom, ako ti je do "zabave", pustićeš "In Absentia".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh album je odlican.Takodje prva 2,3 puta mi je bio slabasan i neubedljiv.Posto coveh hoce odmah i sad da ga nesto oduva.

Dao sam mu sansu i sad je isplivao ...

Kad se ide napred ne bi trebalo vise nista da nas "oduva i izuva " :haha: vec da se slusa i dobija suv kvalitet !

Slusajuci ovo kapiram po ko zna koji put koliko je jadan zadnji DT ! A u prva tri slusanja je bio opak !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh album je odlican.Takodje prva 2,3 puta mi je bio slabasan i neubedljiv.Posto coveh hoce odmah i sad da ga nesto oduva.

Dao sam mu sansu i sad je isplivao ...

Kad se ide napred ne bi trebalo vise nista da nas "oduva i izuva " :haha: vec da se slusa i dobija suv kvalitet !

Slusajuci ovo kapiram po ko zna koji put koliko je jadan zadnji DT ! A u prva tri slusanja je bio opak !

 

Drago mi je da ti se svideo album, Bane. :pivopije: Od onda kad smo pričali, delovao si mi isuviše skeptično, super je što si razbistrio sliku u glavi o ovom albumu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jednostavno ne mogu da prihvatim nekoliko činjenica iznetih u recenziji, objektivan faktor pisanja recenzija neće nikad biti prisutan u toj meri kao izraz "kolektivne" svesti. Milina je čitati Vanjine recenzije, pokazao se dovoljno puta kao prekaljen recenzent i za to bi mu svako iskazao besprekorno poštovanje. Sad, verovatno zbog toga što je u jednoj recenziji pokrenuo pitanje koje je toliko puta prežvakavano iznova (mislim na trenutno stanje bendova Porcupine Tree, Dream Theater i Opeth, koji su lično za mene od neprocenjivog značaja), dolazim do toga da recenzija ostavlja jako negativan utisak na mene, naravno ne što se tiče muzičke strane albuma. U jednom trenutku sam pomislio da će se dotaći i kursa Pain of Salvation-a, no dobro, to bi već bilo preterivanje :haha:

 

U svakom slučaju, priča o ukusima je šuplja, meni se album dopada takav kakav jeste, drugima se ne dopada i to je to. Živi bili pa slušali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Međutim, suštinski ovo delo pati od istih simptoma koji godinama progone i najveće progressive metal sastave današnjice Opeth i Dream Theater (sa kojima su PPT ne-slučajno sve više u kontaktu), a to je nemogućnost da trenutnu opštu prihvaćenost isprate dovoljno kreativnim materijalom."

 

Ovo je suština svega.

 

Slažem se sa svime što je rekao u rečenici sem onoga da na Fear of a Blank Planet ima samo jedna dobra pesma, ali to su već njegove lične preferencije. Ostalo je skroz na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...