Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Opeth sa Watershed albumom možda jeste malo zatajio, ali nije razočarao, Ghost Reveries je fenomenalno izdanje. Dream Theater, sa druge strane posle Metropolis 2 albuma, je izdao nekoliko "promenljivih" izdanja, od kojih TOT i 6DOIT imaju najbolju "prolaznost", dok Porcupine Tree sa FOABP i The Incident albumima ostaje "dosledan". The Incident je daleko teži i psihodeličniji od prethodnik i kao takav je veoma zanimljiv za slušanje i istraživanje. Subjektivan faktor 100% na sve napisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i taj Vanja ,koliko god da je ozbiljan i objektivan i upucen,pa i muzicki kompetentan,sve sto moze da da jeste svoje misljenje.  Sve je stvar ukusa,ali kad se ukusi 900 ljudi od 1000 poklope,i to u smjeru koji ne ide na uštrb kvalitetu albuma/benda,to se uzima kao objektivan faktor. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i taj Vanja ,koliko god da je ozbiljan i objektivan i upucen,pa i muzicki kompetentan,sve sto moze da da jeste svoje misljenje.  Sve je stvar ukusa,ali kad se ukusi 900 ljudi od 1000 poklope,i to u smjeru koji ne ide na uštrb kvalitetu albuma/benda,to se uzima kao objektivan faktor. 

 

Upravo. Recimo, ovaj PoS EP. Svako je ukazao da mu se dopada različita pesma (iako ih nema mnogo), što stvara globalnu sliku o samom EP-ju, kao nečemu što i nije potpuno "promašeno", jel'te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Međutim, suštinski ovo delo pati od istih simptoma koji godinama progone i najveće progressive metal sastave današnjice Opeth i Dream Theater (sa kojima su PPT ne-slučajno sve više u kontaktu), a to je nemogućnost da trenutnu opštu prihvaćenost isprate dovoljno kreativnim materijalom."

 

Ovo je suština svega.

 

Slažem se sa svime što je rekao u rečenici sem onoga da na Fear of a Blank Planet ima samo jedna dobra pesma, ali to su već njegove lične preferencije. Ostalo je skroz na mestu.

 

A sta je wrong sa "Watershed"om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, vodili smo tu priču na Katatonia temi, na to se odnosi poslednji deo citata, kao što je rekao Vanja, nedovoljno kreativan materijal.

 

@Poor Twisted CG

 

Naravno, ali činjenica je da su tim bendovima lošiji i manje kreativni albumi otkad su postali poznatiji, tj. opšteprihvaćeni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, "Watershed" je super:bigblue:. Naravno, neki album je bolji, neki malo slabiji, ali to je potpuno normalna stvar. Ne znam da li će uspeti da ponove nešto slično BWP, pošto je to stvarno remek delo muzike uopšte.

Nego, o "The Incident". Na prvo slušanje, ništa. Pošto se svideo ljudima ovde čije mišljenje cenim, a naravno i zbog kredita koji PT ima, dao sam mu još vremena i isplatilo se. Album mi je sada skroz OK. Nije me oduvao kao ranija izdanja ali, OK je.

E sad: "Nakon pretprošlogodišnjeg izdanja Fear of a Blank Planet, kojeg je dobrim delom aminovala i metalska populacija, a na kome je osim 18-minutnog epa Anesthesize malo toga vredelo" :confused: WTF?

Ovo je previše subjektivna izjava, FOBP je strava album prevelikom broju ljudi. No, da ne bude neke oštre kritike, cenim i poštujem mišljenje ovog čoveka, iako se ne slažem, jer recenzenti su tu da nam

daju neke smernice, a ne da definišu šta će nam se dopasti:D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lightbulb Sun i Stupid Dream su vrhunci PT diskografije, odma posle njih ide In Absentia.

 

Meni pesma Russia on Ice je toko znacajna da bi bio presretan kada bi je cuo uzivo.Tu pesmu sam prvi put cuo na youtubeu slucajno, pre nego sto sam cuo za PT i toliko mi se dopala da sam je konstantno vrteo, trebalo mi je jedno dva tri meseca pre nego sto sam skinuo bilo sta drugo od PTa. I za mene je ona najznacajnija PT pesma, i ima taj veliki emotivni znacaj ,stvarno bi bio presretan kada bi je cuo uzivo.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...