Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

To sa izdavackom kucom je potpuno irelevantno sto se tice "uticaja" na PT u umetnickom smislu. To se nece desiti.

 

Elem, ono bitnije sto sam hteo da napomenem da PT sviraju u Madjarskoj prvog novembra, prvi put u istoriji, te da bi bilo vrlo isplativo iscimati se do tamo...ima li interesenata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmm...... mozda ja. Poshto sigurno necu ici u Bugarsku na Kalakari, a premisljam se na Opeth u oktobru(mada najverovatnije i to necu), ali neznam josh uvek.... :D Vazno je kolko ljudi je spremno odavde tamo da se iscima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, ono bitnije sto sam hteo da napomenem da PT sviraju u Madjarskoj prvog novembra, prvi put u istoriji, te da bi bilo vrlo isplativo iscimati se do tamo...ima li interesenata?

 

Naravno da sam zanteresovan, ali šanse su mi vrlo male, iz finansijskih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako ja razmisljam:

 

u RR sede ljudi koji znaju sta je dobra muzika i koji vole prog.

Trude se da okupe najbolje grupe i da tu vrstu muzike promovisu na novi nivo, da ljudi masovnije zavole prog...

av-1745.gifav-1745.gifav-1745.gif

 

E, svasta :)

 

Cega se covek sve nece nagledati na jew metalu :)

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto volim kad neko slucajno ne napise neko genericko misljenje iz mase...

Po vasoj logici sportisti ne bi trebali da sklapaju sponzorske ugovore :) ovi muzicari su zasluzili ovakve ugovore i zasto ne bi potpisali za RR ??

 

RR nije nista zasmetao Opethu da napravi 2 odlicna prethodna albuma, zasto je to losa izdavacka kuca??

Zato sto voli pare? Pa svaka izdavacka kuca ima za cilj da napreduje i da stalno ima napredak u profitu...

 

Koliko se secam iz raznih intervjua dosta grupa koje su sad pod RR su ranije imale problema sa izdavackim kucama koje su im na neki nacin diktirale strukturu albuma... A sada su svi zadovoljni i RR pogleda album tek kada je on gotov...

 

Jebiga mi Srbi imamo problem da priznamo da je neko uspesan.

 

@F4R15:

kako si tako siguran kada napises da ljude u RR boli uvo za prog ili ne.. Otkud znas da tamo ne sedi neko poput tebe ili mene...

 

 

 

I na kraju videcemo sta ce PT da uradi na sledeca 2-3 albuma, verovatno cemo se svi odusevljavati kao i ranije...

Bas me zanima da li ce i onda biti pljuvanja po RR jer ne moze da se bude tr00 proger ako ne pljujes po izdavackoj kuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si imalo upoznat sta je RR bio, kako je sutnuo masu bendova ovo ^^ nikad ne bi napisao. Kad vec spominjes Opeth, drugar mi rece da su im diktirali kako spot treba da izgleda, to je sam Akerfeldt rekao (i da je popizdeo zbog toga). Ali nisam mislio na to. RR je bukvalno isutirao masu bendova. Kakvi Nuklear Blastovi i Metal Blejdovi...

 

Nije problem ako hoces da zaradis pare, ali je totalno druga stvar ako pri tom gazis preko leseva.

Puno izdavaca je u poslu iz cistog profita.

Zato je lepo npr. M.Angel kad su izdavali za Giant uzeo advokata i pretresli su svaku stavku ugovora da ih slucajno ne bi zajebali.

Evo primera koga se secam - Deicide je bukvalno snimio 2 raspala albuma samo da bi odradili ugovor sa RR-om. Ima ih jos masa, evo Grobodan se sigurno seca.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ljudi ali zasto onda ovako velike grupe i dalje potpisuju za RR ??

Oce pare :)

Pa zasto bih onda pljuvao po RR a ne po tim istim grupama... Svi oni znaju u sta ulaze i umeju da procitaju ugovor (sa ili bez advokata).

 

Ok sad razumem zasto ste skepticni, ali vcerujem da ce PT nastaviti istim tempom kao i ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ljudi ali zasto onda ovako velike grupe i dalje potpisuju za RR ??

Oce pare :)

Pa zasto bih onda pljuvao po RR a ne po tim istim grupama... Svi oni znaju u sta ulaze i umeju da procitaju ugovor (sa ili bez advokata).

 

Ok sad razumem zasto ste skepticni, ali vcerujem da ce PT nastaviti istim tempom kao i ranije

 

Pa da, RR daje bendovima dobar ugovor(novchani), ali onda si ko njihov rob dobijash "rokove", diktiraju ti kakve spotove trebash da pravish, kakvu muziku treba da pravish......

 

Ok sad razumem zasto ste skepticni, ali vcerujem da ce PT nastaviti istim tempom kao i ranije

 

Naravno, ja verujem da ce Steva dok god se bavio muzikom izdavati kvalitetne albume i kolko tolko sveze. I ako ste gledali onaj filmic na Insurgents videcete kolko je on protiv "industrije". :da:

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ja verujem da ce Steva dok god se bavio muzikom izdavati kvalitetne albume i kolko tolko sveze. I ako ste gledali onaj filmic na Insurgents videcete kolko je on protiv "industrije". icon_da.gif

 

Koji filmić o Insurgentes-u? Kak ja ne znam za to? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...