Jump to content

Inspirativni momenti


Dersu Uzala

Recommended Posts

Nisi gledao Rena i Stimpija...

 

Nisam, sem tu i tamo ponekog. Nista cudno, ipak ja vise naginjem prema afinitetima tvog oca i majke nego tvojim. No, nista zato. Lewa, Kenya :pivopije:. Mali, Senegal, Gvineja, Gambija :da: .

 

Ponavljam, slusati koru ceo bogovetni dan.

 

IPB Image

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa mogao bi. Zasto da ne? Ali, imaj na umu da je moja baba dobra, postena zena, nije ona ta nasa "umetnicka" sorta... :D

Kako te nije dojmilo(ostavilo utisak na tebe)??? Znaci ti si Star Track fan, a? E pa ja sam Star Wars fan. Nemoj da te zacudi ako te pozovem na ferku! Buhahaha!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogao bi. Zasto da ne?

Znaci ti si Star Track fan, a?

 

Mogao bih, zasto da ne...Mislis, Star Trek, zar ne? Apsolutno. Ima ovde astrofizicara...buducih...i bivsih. Imaginarnih decaka. Lovaca. Kulanjan-a. Set your heart to follow...

 

Bless you. All.......:muzicar: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno trebalo bi otvoriti neki topic koji je samo kad neko ode na net pod dejstvom alkohola :D

 

Teško mi je da kažem šta me inspiriše... Postoji varijanta u kojoj nešto čuči u meni po više meseci ili čak godinu dve pa tek onda mogu da ga pretočim u oblik muzike ili reči, kad samo reši da izađe napolje. Ili da jednostavno osećam da nešto želim da kažem samo je potrebno vreme da osetim kako to da izrazim. Sa druge strane nekad je nešto spolja što može biti banalno poticaj, recimo čujem muziku iz udaljene sobe ili sa ulice i ne čujem je dobro, a pošto je ne čujem dobro, više tripujem šta sam čuo, naprežem se, i onda dobijem neku asocijaciju i krene mi pesma. Inače prilično je zabavno kad priđem i čujem šta stvarno svira a šta sam ja čuo... Takođe muzika van onoga što inače slušam.

 

Ono što definitivno više ne radim je da pišem pod uticajem nečega što upravo osećam ili mi se desilo, bar izbegavam to, rezultat mi je mnogo bolji kada ostavim to i onda tek kad mi se nekom prilikom vrate te emocije napišem nešto, jer je tad nekako "sazrelo" i "složilo se". Kad pišem dok sam utopljen u neku emociju vrlo često mi se posle to ne sviđa kad ga pogledam objektivno, sa strane.

 

Inače od world music influenci, najviše me loži istok, bliski i malo manje bliski. Jbg sad mi treba neki smajli sa turbanom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pijan :):da::pivopije:

 

 

Mogao bih, zasto da ne...Mislis, Star Trek, zar ne? Apsolutno. Ima ovde astrofizicara...buducih...i bivsih. Imaginarnih decaka. Lovaca. Kulanjan-a. Set your heart to follow...

 

Bless you. All.......:muzicar: .

 

 

Realno trebalo bi otvoriti neki topic koji je samo kad neko ode na net pod dejstvom alkohola :D

 

Majku mu, i ja sam pijan.

Mislio sam da ću večeras prvi put povratiti od 2002.

Ruku na srce, nije još kasno.

 

Dersu, dolij. Izgleda da opet imaš samo pet prstiju na desnoj ruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...recimo čujem muziku iz udaljene sobe ili sa ulice i ne čujem je dobro, a pošto je ne čujem dobro, više tripujem šta sam čuo, naprežem se, i onda dobijem neku asocijaciju i krene mi pesma. Inače prilično je zabavno kad priđem i čujem šta stvarno svira a šta sam ja čuo...

 

Meni je to omiljen sport.

 

 

Dersu, dolij. Izgleda da opet imaš samo pet prstiju na desnoj ruci.

 

Ne merem vise. Prestao sa cirkanjem jutros i jos sam pun alkohola. Malo mi se mantaci. Nezdravo sfe, nenormalno nezdravo :no: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

AFRIKA TO JE MOJ BIT!

AFRIKU VOLI CILI SVIT! :dinodvorniksmajli:

 

Eh volio bih da sam powerash, onda bih svirao o zmajevima i Thoru i trolovima i klanju machevima i tako to... da te bog vidi... al' jebiga...

 

Ma i ja cu se pre sloziti sa Duћom, lozim se ipak ponajvishe na islam i Indiju, najbolji east-side world music, ko to ne voli on nije tr00-world...errr...muzichar...?

 

Mrzelo me da pishem 4 posta, izbrisacu ovo ujutru.............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kako ti mozes da umetniku kazes sta da ga inspirise? Neke inspirise Afrika, neke suncokret, a neke sedenje na WC solji i jedenje sendvica!

A neke inspirisu drugi umetnici jer uvek imas nekog svog idola, zar ne?

Sve to stoji al ponekad kad nemas inspiraciju znache ti priche ''iskusnijih muzicara''Jer nista ne gubis da probas makar meni znachi ovo sto Dersu pishe

Herr Wolf vrati ovu prichu o Africi i povezi sa Zmajevima i on kad kaze Zmaj ne misli bikvalno na mitsko bitje u potpunosti vec na neku emociju itd

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo mi je malo da shvatim sta si ti mislio da sam ja napisao... kao i sta sam ja zapravo napisao :)

 

Ma ja sam se zajebavao za zmajeve, ono o Africi je citat pesme Dina Dvornika koji sam naprosto morao da ubacim, a stvarno mi je od tih world-music tripova gotivna neka orijantalna muzika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retrospektiva:

...recimo čujem muziku iz udaljene sobe ili sa ulice i ne čujem je dobro, a pošto je ne čujem dobro, više tripujem šta sam čuo, naprežem se, i onda dobijem neku asocijaciju i krene mi pesma. Inače prilično je zabavno kad priđem i čujem šta stvarno svira a šta sam ja čuo...

Ha! To i ja radim! Ja imam malo problema sa trebleovima, pa utripujem malo više nego inače... :)

Mogao bih, zasto da ne...Mislis, Star Trek, zar ne? Apsolutno. Ima ovde astrofizicara...buducih...i bivsih. Imaginarnih decaka. Lovaca. Kulanjan-a. Set your heart to follow...

 

Bless you. All....... .

E, sad sam definitivno odlučio- pozvao sam se kod tebe na gajbu! :) (ako nemaš ništa protiv, naravno :lol: ) Doćiću jednog dana, da se ispričamo u četiri oka, popijemo neko pivo, napravimo neki pekmez sešn... :muzicar::muzicar:

I ja sam pijan

:):):):pivopije:

Najjače je kad mi dođe inspiracija u takvom stanju, nikad jači rif, rif svih rifova, pa se ja sveCki iscimam da ga zapišem ili snimim, a ujutru kad to trezan slušam/reprodukujem baš i ne izgelda tako dobro...

 

Sta znam...ja sam najkreativniji kada ne spavam...tj. kada dodjem u onaj stadijum da ne znam da li sam uopste budan ..tipa ne spavam celu noc i onda kada popodne pocne da me solidno hvata umor i kada sam sav usporen ako u tom trenutku pozelim da uhvatim gitaru iz nekog razloga uglavnom sasvim slucajno i spontano pocnu da mi se javljaju neke ideje i redovno sastavim po neku pesmu...

I ja isto! To je uglavnom u 3 i d morning, ili tako neko nebulozno doba, kad bi opanjio' na preko šes' al ne mogu...

 

Dakle, osim pijančenja, osluškivanja muzike koja se jedva čuje, silnog nespavanja itd, inspiracija mi često dolazi iz kranje nebuloznih stvari. Npr.- čuo sam u autobusu kako nekome zvoni matori siemens sa melodijom Bahove badinere... A onda sam sat vremena kasnije uhvatio sebe kako pevušim temu iz Popaja... I tako sam spojio te dve teme ( :confused: ) i napravio cantus firmus za svoju novu stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, osim pijančenja, osluškivanja muzike koja se jedva čuje, silnog nespavanja itd, inspiracija mi često dolazi iz kranje nebuloznih stvari. Npr.- čuo sam u autobusu kako nekome zvoni matori siemens sa melodijom Bahove badinere... A onda sam sat vremena kasnije uhvatio sebe kako pevušim temu iz Popaja... I tako sam spojio te dve teme ( :confused: ) i napravio cantus firmus za svoju novu stvar...

 

У, ово је редован случај код мене. Чак из неких "не-музичких" ствари често добијем инспирацију. Рецимо, веш машина која ради и тај њен један тон при центрифуги + Шаркастер у мојој руци = Импровизација боли глава. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рецимо, веш машина која ради и тај њен један тон при центрифуги...

 

Ja zato obozavam da prolazim pored sajtova gde se neke zesce zgradurine izgradjuju. Ono, urlaju kiperi, kamioni, kranovi, liftovi, pneumatika, hidraulika a meni u glavi hevi metal dzez siNfonia :pivopije: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijavljujem se za perkusije.

:pivopije:

A ja se prijavljujem za mesto razvaljivača šporeta!

IPB Image

 

Ja zato obozavam da prolazim pored sajtova gde se neke zesce zgradurine izgradjuju.

Jao, ćuti- ja sam imao 10 godina gradilište ispred gajbe. Sva sreća pa je gotovo (izgrađeno)... Mir i tišina nemaju cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEdnom sam cekao bus na Vencu, kad jos nisu bili skoro zavrsili ovaj trznjak, pa one dizalice i kranovi, sta ti ja znam, lupaju sve u 16. I ja u tome prepoznam ritam dvojke, i pocne da mi ide neki rif u glavi za to. Ja pocnem da se smejem, uziveh se, a ljudi okolo me cudno gledase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...