Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

Od gosn Steve Kralja sam baš skoro počeo da čitam Zamku za snove, zanimljiva knjižica. Svidela mi se bolnica Kingdom, a skoro sam kupio film Mačije oko (omnibus od 3 pričice), koji nije baš horor, već su u pitanju neobične i napete priče, no jako gotivne. Sjajan film!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od gosn Steve Kralja sam baš skoro počeo da čitam Zamku za snove, zanimljiva knjižica.

Pogledaj i film posle. Dobro je uradjen, izuzev par detalja i kraja, koji je skroz ujeban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i film posle. Dobro je uradjen, izuzev par detalja i kraja, koji je skroz ujeban.

 

E vidis, mene je nekako razocarao kraj i u Secret Window. Gledam film, skroz se ubacim u pricu, cekam da vidim sta ce da se desi, i onda - nista. Dobro, nije bas nista, ali mislila sam da ce na kraju biti nesto sto nije toliko ocekivano. :rolleyes: Nemam pojma. A drug mi je rekao da se i taj film dosta razlikuje od knjige. :rolleyes:

 

Carry je ok. Cula sam da postoji i Carry 2?! Je l' ima neke veze sa prvim delom?

Kao i Deca kukuruza, jer je samo prvi deo njegov...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serijal "Mračna kula" mi je bio i ostao njegovo najbolje delo. Jedan od razloga je možda i to što najmanje liči na bilo šta drugo što je napisao.

 

www.stephenking.com/DarkTower

 

1. The Dark Tower I: The Gunslinger (Revolveraš)

2. The Dark Tower II: The Drawing of the Three (Tri tarot karte)

3. The Dark Tower III: The Waste Lands (Pustare)

4. The Dark Tower IV: Wizard and Glass (Čarobnjak i staklo)

5. The Dark Tower V: Wolves of the Calla (Vukovi Kale)

6. The Dark Tower VI: Song of Susannah

7. The Dark Tower VII: The Dark Tower

 

Samo prvih pet knjiga su objavljene (na srpskom) kod nas.

 

Malo i Wikipedije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je ona zelena boja izludjivala koliko je jaka. Valjda sam se toliko navukao na nju, da sam i logo sopstvenog benda uradio u toj boji. A jos kad sam saznao da Blind Guardian imaju pesmu istog naziva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada, konstantno ih prevode.

Da, da. Zaboravio sam to da napomenem. Valjda ih izbacuju na šest meseci. Ove godine će sigurno izaći šesta knjiga. Nije loše, nije loše...

 

Što se filmova tiče, mislim da sam gledao nekih 80% od ukupnog broja. Ona serija Bolnica Kraljevstvo ili kako se već zove, se ne računa pošto je teško sranje. Možda sam nešto od novijih ekranizacija uspeo da propustim, ali sam zato Keri, Decu kukuruza, kao i još par klasika gledao po više puta. Mada, teško da bih za neki od njih rekao da je odličan, svi su tu negde... osrednji :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, stephena kinga sam dawno cHitala.. lozila sam se na taj njegow stil i napetost, ali sad wisHe nisam toliko zainteresowana.. eniwejZ, procHitala sam dosta njegowih knjiga.. serijal "MracHna Qla" mi se basH swideo.

 

sHto se filmowa ticHe, gledala sam Secret Window (nije losH, moze se reTji) i Keri. sama zamisao "Keri" je zanimljiwa, ali i knjiga i film su prewisHe krwawi za moj uqs - deluje mi kao da je King poqsHawao na jeftin nacHin (nasiljem) da izazowe strah i napetost kod cHitalaTza. mada film stwarno ima jeziwih sTzena (sTzene u Kerinoj qTji sa ludom kewom npr) ali ne bi bile tako jeziwe da glumiTze koje su igrale Keri i kewu joj nisu tako dobro odradile swoj deo posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam film "Misery". Super mi je bilo kada sam gledao emisiju o snimanju filma, pa ona glumica sto je glumila lujku rece da joj se nije svidelo sto su sekiru iz knjige zamenili macolom, kojom je onom mucenom piscu u filmu prebila noge da ne bi bezao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, stephena kinga sam dawno cHitala.. lozila sam se na taj njegow stil i napetost, ali sad wisHe nisam toliko zainteresowana.. eniwejZ, procHitala sam dosta njegowih knjiga.. serijal "MracHna Qla" mi se basH swideo.

 

sHto se filmowa ticHe, gledala sam Secret Window (nije losH, moze se reTji) i Keri. sama zamisao "Keri" je zanimljiwa, ali i knjiga i film su prewisHe krwawi za moj uqs - deluje mi kao da je King poqsHawao na jeftin nacHin (nasiljem) da izazowe strah i napetost kod cHitalaTza. mada film stwarno ima jeziwih sTzena (sTzene u Kerinoj qTji sa ludom kewom npr) ali ne bi bile tako jeziwe da glumiTze koje su igrale Keri i kewu joj nisu tako dobro odradile swoj deo posla.

 

Svako ko napise reci "qTji" ili "cHitalaTza" zasluzuje da bude udaljen sa foruma. Ako je moguce i sa planete.

Edited by michelle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Молио бих те да услед њеног мега кул никнејма размотриш могућност укора пред искључење. Верујем да ће се млада дама дозвати памети - ко слуша Џимија не сме бити олако удаљен са планете.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...