Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

Ne znam vise sta da mislim o Kingu. Ima jako pametnih komentara, Vrecom kostiju sam se odusevila! Ali, uzela sam da citam "Bjuik 8" i toliko me smorio, da nisam ni procitala do kraja (a jako su retke knjige od kojih ja dignem ruke). Onda sam uzela "Zelenu milju", i spamuje najvise o Gospodinu Dzinglsu (tj. misu), i na svakoj strani uvodi novog lika, i nemam pojma... Oteglo mi se citanje... Narusena mi je slika koju sam stekla citajuci "Vrecu kostiju"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam vise sta da mislim o Kingu. Ima jako pametnih komentara, Vrecom kostiju sam se odusevila! Ali, uzela sam da citam "Bjuik 8" i toliko me smorio, da nisam ni procitala do kraja (a jako su retke knjige od kojih ja dignem ruke). Onda sam uzela "Zelenu milju", i spamuje najvise o Gospodinu Dzinglsu (tj. misu), i na svakoj strani uvodi novog lika, i nemam pojma... Oteglo mi se citanje... Narusena mi je slika koju sam stekla citajuci "Vrecu kostiju"...

Izbegavaj "KUdzo" kako znas i umes. To je najdosadnija Kingova knjiga koju sam uzeo da citam (nikad je nisam zavrsio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam uzela "Zelenu milju", i spamuje najvise o Gospodinu Dzinglsu (tj. misu), i na svakoj strani uvodi novog lika, i nemam pojma... Oteglo mi se citanje... Narusena mi je slika koju sam stekla citajuci "Vrecu kostiju"...

Moraš da imaš u vidu da je Zelenu milju pisao u šest delova, pri čemu su delovi izlazili jednom nedeljno (valjda nedeljno). Ni on sam nije znao šta će na kraju da ispadne od svega toga, ni kako će se završiti - još jedan od njegovih eksperimenata. Meni je ta knjiga apsolutno sjajna, naročito u poređenju sa Dreamcatcher-om, Cell-om i From A Buick 8, a vala i sa kasnijim delovima The Dark Tower serijala. Ali ukusi su različiti, samim tim ne vredi pričati o kvalitetu njegovih dela. Recimo, meni je Cujo apsolutno divna (i preterano tužna) knjiga, a RNA je smorio.

 

Trebalo bi uskoro da naručim najnovije naslove i onih par starijih koji mi fale, pa da konačno kompletiram kolekciju. :da::rockdevil:

 

Sta ocekujes od coveka koji toliko pise? Mislim da jedino Isidora Bjelica objavljuje vise knjiga od njega za godinu dana.

Tripuješ se za količinu knjiga. Vrlo retko je imao 2 knjige u jednoj godini, a mislim da je ponekad imao pauze od godinu-dve između dva naslova. U suštini tempo izdavanja knjiga često diktira izdavač, koji ga uslovljava da nešto *mora* da napiše do tad i tad, pa pretpostavljam da je tako bilo i kod njega. U svakom slučaju, uopšte nemam utisak da štancuje knjige. Pogledajte njegovu bibliografiju na http://www.fantasticfiction.co.uk/k/stephen-king/,

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavaj "KUdzo" kako znas i umes. To je najdosadnija Kingova knjiga koju sam uzeo da citam (nikad je nisam zavrsio).

 

I ne samo knjiga...nemoj ni film da se trudish da trazhish i da gledash jer je dosadniji od knjige....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Hm, postoje 2 filma 'Dead man walking' :uhoh: Koji od ta dva je radjen po Kingu? Ja sam gledala samo onaj sa Sean Penn-om.

 

E da, odgledala sam Dead zone.

Imam i It, ali me nesto mrzi da gledam posto traje negde oko 3 sata (ako ne i vise). Je l' vredi?

Izasla je i nova knjiga....mislim da se zove Mobilni telefon...ili tako nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, postoje 2 filma 'Dead man walking' :uhoh: Koji od ta dva je radjen po Kingu? Ja sam gledala samo onaj sa Sean Penn-om.

 

Znam da ima 2 filma zato sam i pitao za ovaj iz '97. godine. Onaj iz '80. je sa Jack Nicholson-om i rezhirao ga je Kubrick. Ali ima i neki iz 1997.

 

Verovatno si mislila na Nicholsona a na Penn-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledala sam Shining sa Nicholsonom, ali ne kapiram bas da imaju veze taj film i Dead man walking sa Sean Penn-om :uhoh:

 

 

Ja sam se sad totalno izgubio... AAA sad sam tek ukapirao!!!!

Ti si mislila na moj nick a nisi odgovarala na prethodno pitanje koje sam ja postavio... Nismo se razumeli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad i ja vidim da je ono bilo upuceno tebi....tj. tvom nicku, a ja sam sve vreme mislila da covek pricha o filmu Dead man walking (a stvarno postoje 2 takva filma :) ), i zato mi nije bilo jasno kakve veze ima taj film sa Kingom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам га тад негде и гледао и био је одличан. Мораћу поново да погледам да видим какав ће утисак сада оставити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...