Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

Теби можда и није, мени би било. Неке од њихових најбољих песама су инспирисане баш тим делом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IT je mnogo dobra knjiga, a film je jedan od retkih koji

me je uplasio. Inace ne volim da gledam filmove radjene po

knjigama, sto je najgore imao sam bas zesce strahove zbog knjige i filma :)

 

Evo moj top 5 od cika Kinga:

 

1. IT

2. Talisman (pisao sa Piter Straub-om), mislim da je to prvi horor koji sam citao

3. IZmaglica

4. Knjiznicki Policajac

5. Vreca Kostiju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IT je mnogo dobra knjiga, a film je jedan od retkih koji

me je uplasio.

 

Kad si ga zadnji put gledao? Ja kontam da bi me verovatno uplashio da sam ga gledao pre 4-5 godina...

 

Mada ne svidjaju mi se najvishe ti zavrshtetci sa ogromnim paukom koji isijava svetlo iz stomaka and that kind of bullshit... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какви сте ви то људи, не можете ни филм од 3 сата да одгледате без паузе. Пробајте "Бен Хура" од 3 и по сата или "Прохујало са вихором" од 3:45.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Размазио вас Холивуд... Треба вама један маратон индијске продукције, да видите шта су дугачки филмови.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj im i "Rat i mir"!

 

Procitala sam Mobilni telefon i ako nisi strastveni ljubitelj Kinga ili filmova tipa "28 dana kasnije" ne bih ti preporucila da je kupis.U svakom slucaju, ako budes zeleo, mogu ti je ja dati da je procitas...Iako mi se knjiga svidja,moram priznati da je provaljena...Otkucacu prvi pasus iz knjige jer sam odvratno losa u prepricavanju,objasnjavanju i ostalim sranjima (jbg,niko da se seti da mi krasnorecivost kad se rodih :P)...

"Dogadjaj koji ce postati poznat kao Impuls poceo je prvog oktobra u 15:03 po istocnoamerickom vremenu.Taj je naziv, naravno, bio nespretno odabran, ali u roku od deset sati vecina naucnika koji su na to mogli ukazati je ili umrla ili poludela.Naziv je ionako bio sporeda;vazen su posedice."

 

Da nastavim sama...U to vreme ko kod da se javio na telefon,postao bi neka vrsta zombija,samo sto su oni imali neku vrstu zajednicke svesti ali da ne kucam dalje o tome...Tokom cele knjige, glavni lik (crtac stripova) pokusava da nadje sina pa se vraca kuci (bio je u Bostonu bas povom svog stripa)...naravno, sa njim i nekoliko likova...pa je fora u tome sta se desava tokom tog njihovo putovanja...Blam me je vise da kucam.

 

Obozavam Stivena Kinga...zna da smori ali jbg, koliko knjiga ima, nije ni cudo.Vrecu kostiju nosim svuda sa sobom.

 

 

Profo, obozavam tvoje postove :D

Edited by Nestvarna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи, то је она фора: "Мобилни телефон у мраку ми сија, мобилни телефон мојој души прија, мобилни телефон са њиме се дичим, пустићу антену да на њега личим". Мора да је Кинг чуо ту песму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On, u stvari, ne voli mobilni telefon i nema ga...Verovatno bas zbog tripa iz kog je i napisao knjigu :))))

Изгледа да понекад и није тако лоше бити парноичан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo gledam It film pa pravim pauzu jer me je smorio do jaja. 3 hebena sata traje! :mad:

 

 

psssssssst ! tu knjigu i taj film da ne diras !!!!!!! ja i dan danas teram klovnove u picku materinu ako mi pridju na manje od metar...

 

 

Sto se Kinga tice ,on jeste dobar pisac ,od tih 30 i nesto knjiga sam procitao sigurno preko pola sto na srpskom sto na engleskom(to nije zato sto sam toliko odusevljen nego zato sto knjige jedem...) e sad ono sto meni zasmeta u najvecem broju je (bar za mene )nekako ne dobro ukompovano preplitanje fantastike i horora,bas ono sto je neko pomenuo par postova unazad,knjiga tece kao cisti horor i onda se puffff pretvori u npr cistu epsku fantastiku (cini mi se da je Crna Kuca dobar primer)odnosno fantastiku uopste.To se moze videti i ako se prate razliciti periodi pisanja,cas horor ,cas fantastika nego da ne smaranm.Definitivno vredi jer ima UM za sve pare,najveci problem sto svi pristupe sa predocekivanjem ,kao nalozi ih neko ,ej najbolji horor pisac bla bla a oni se uhvate za Bjuika....

 

Ali zato je King specifican i jedinstven u svojoj kreativnosti ,nesto drugo su vec Barker i Simons ....

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiven King je gej :lol:

 

Naah, odlicno pise, ideje mu nisu neke i ne zna kako da zavrshi pricu. Izgleda kao da odugovlaci i sve lepo smislja, a onda mu ponestane vremena jer mu izdavaci kucaju na vrata, pa pozuri i zasere kraj...

 

Slazem se. To je bio slucaj u nekoliko njegovih filmova. Ako je neko gledao Macije oci onda zna. Film je na pocetku strava, i onda se pretvara u jednu nebulozu koja nema veze sa pocetkom. Znaci uzas. Koliko zaintrigira na pocetku toliko smori na kraju. Maximum overdrive me takodje jako smara. Mada treba uzeti u obzir to da je Stephen King pisac i da je jako retko uzimao i ulogu rezisera filmova koji su radjeni po njegovim knjigama. Tako da moze da se desi da je knjiga ok a film sranje jer ga je rezirao neki pacer. Takodje treba uzeti u obzir da je Stephen King dobar deo svog zivota proveo na alkoholu i drogama, pa ponekad verovatno ni sam nije znao sta pise. Ali sve to ne osporava cinjenicu da je on genije, jer covek koji je uradio The Shining, Carrie, Misery, Dolores Claiborne, Apt pupil, Pet cemetery, Sometimes they come back i naravno, Children of the corn, kao i jos mnogo dobrih filmova i ne moze biti nista manje od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најбољи пример је "Замка за снове". Крај у филму нема везе са оним у књизи и потпуно је кретенски. Све до самог краја филм је подоста веран књизи и добар, мада има неких делова које није требало изоставити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...