Jump to content

Windows Vista


Nazzgul

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni se ne svidja preterano kako izgleda... (sad sam tek upalio komp po prvi put) nego, 'di su sve te napredne 3D opcije and stuff? :redface: ovaj crni skin me ubija

 

 

Izgleda extra samo malo sporije radi od XP-a, zbog sve te sminke. Da bi video pravi 3D moras da upalis Aero ako imas podrsku od graficke i monitora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko problem sa

 

argh.jpg

 

i kako da ga, kojkurac, resim?

 

EDIT: hocu samo da rename-ujem folder...

 

bilo je ovakvih gluposti i u XP-u, ali sam umeo da ih resim

 

EDIT2: naravno da sam sad uspeo, kad sam vec pitao...

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nameru da pokrecem flame,ali morao sam da napisem :rolleyes:

Gresite u mnogim stvarima koje se ticu linux-a

 

Kao prvo-ja ne vidim da je trenutno tolika mana sto ne postoje programi tipa npr Photoshop

To su profesionalne aplikacije namenjene ljudima koje imaju uske/specificne potrebe-dakle pricamo o profesionalcima koji cine dosta dosta manji deo racunarske populacije nasuport masi obicnih desktop korisnika,a tek da ne pominjem cenu orginalnog pakovanja koja je negde oko 1000e

Vecini prosecnih korisnika Gimp npr moze da zavrsi posao-cak stavise,daleko da je u pitanju amaterski program,te se uz malo znanja i truda u njemu moze uraditi skoro sve kao i u PS-u

Ono sto hocu da kazem je da aplikacije poput Gimp-a,Inkscape-a i sl mogu da zavrse sve poslove kada je u pitanju vec pomenuti prosecni korisnik kakvih je najvise

E sad druga stvar je sto ovde svaki klinac ima instaliran PS na masini,koga je kupio za 200din i u kome koristi najcesce jedno 5% funkcija

 

Mislim da su i takodje bezveze opaske da linux-u nedostaje dobar office paket-Open Office je odlican i nisam nasao ni na jedno ogranicenje u odnosu na MS Office-otvara/snima MS Office formate bez ikakvih problema,dok bas nasuprot tome MS Office nece da otvara Open Office-ov odt

Sve u svemu-Windows je bolji za profesionalnu audio/video obradu,CAD,profesionalnu obradu fotografije,web dizajn(da ne bude zabune ono sto fali linux-u je dobar wyswg web editor)i naravno igranje

Sve ostale poslove moze da zavrsi i linux

Takodje ne stoje komentari da linux nije user-friendly-pogotovu pored distroa kao sto su Mandriva ,SUSE,Fedora i sl. gde vrlo malo toga ili nista ne mora da se namesta i gde praktcno skoro sve radi out-of-the-box

Istina,kod distroa kao sto su npr Gentoo i Slackware mora dosta toga da se namesti rucno,ali opet su to distribucje za naprednije korisnike koje ne mrzi da prckaju "ispod haube" i koji ne zaziru od konzole

Ima jedno lepo poredjenje linuxa sa automobilima

Windows je BMW dok je Linux recimo Golf

Naravno da je udobnije voziti se u BMW-u,ali tamo gde ides/hoces da se odvezes sa tim istim BMW-om bi stigao i sa Golf-om,naravno manje ugodno i sa nesto truckanja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su i takodje bezveze opaske da linux-u nedostaje dobar office paket-Open Office je odlican i nisam nasao ni na jedno ogranicenje u odnosu na MS Office-otvara/snima MS Office formate bez ikakvih problema,dok bas nasuprot tome MS Office nece da otvara Open Office-ov odt

kopatibilnost OO-a sa MSOfice-om nije bas 100%. za poslovne primene je neophodno da to bude bukvalno 100% komaptibilno. to je jedan od razloga zbog kojih linux nije opoularan u desktop poslovnim primenama. takodje fali mu i jednostavan i integrisan set programa za licno planiranje i informacije. nema tu (jos uvek!) integracije kao sto postoji kod outlook-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kopatibilnost OO-a sa MSOfice-om nije bas 100%. za poslovne primene je neophodno da to bude bukvalno 100% komaptibilno. to je jedan od razloga zbog kojih linux nije opoularan u desktop poslovnim primenama. takodje fali mu i jednostavan i integrisan set programa za licno planiranje i informacije. nema tu (jos uvek!) integracije kao sto postoji kod outlook-a.

Isto tako OO ima npr. ugrađeni export u PDF, dok za Office moraš da istreseš dodatne pare za PDF printer. To je meni recimo mnogo bitnije od softvera za planiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako OO ima npr. ugrađeni export u PDF, dok za Office moraš da istreseš dodatne pare za PDF printer.

ne moras, ima nekoliko besplatnih resenja. na primer:

http://www.cutepdf.com/

ili PDFill (+ghostscript)...

 

To je meni recimo mnogo bitnije od softvera za planiranje.

respekt. samo kazem da je za dosta poslovnih primena upravo bitan sw za planiranje, a to je jedna oblast (poslovna primena) koja pokriva jedan deo trzista racunara...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kopatibilnost OO-a sa MSOfice-om nije bas 100%. za poslovne primene je neophodno da to bude bukvalno 100% komaptibilno. to je jedan od razloga zbog kojih linux nije opoularan u desktop poslovnim primenama. takodje fali mu i jednostavan i integrisan set programa za licno planiranje i informacije. nema tu (jos uvek!) integracije kao sto postoji kod outlook-a.

 

Vodoo mi je uzeo rec iz usta :)

Zato u Open Office-u i postoji export as pdf opcija cime se postize da dokument izgleda onako kako i izgleda na bilo kom sistemu koji ima mogucnost koriscenja pdf-a(to je uostalom i poenta pdf-a)

Takodje novi MS Office 2007 cuva dokumente u novom formatu(xml struktura)koji je veoma blizak sa odt formatom Open Office-a(tacnije koncepcija je upravo pozajmljena iz open document formata),a vec se i radi na ekstenziji koja ce omoguciti MS Office-u koriscenje Open Office formata bez ikavih ogranicenja

Konacno je i MS shvatio da mora da vodi racuna o konkurenciji sto potvrdjuje ovo kao i famozni sporazum sa Novell-om

Sto ce tice programa za planiranje-pogledaj Kontact za KDE ili Evolution Server/Calendar

Odlicni programi a integracija sa KDE/Gnome-om i njihovim default aplikacijama je sjajna

Moze na linux-u(skoro :) )sve sto i na Windows-u-narocito kada su u pitanju obicni kancelarijski/dekstop poslovi

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko problem sa

 

argh.jpg

 

i kako da ga, kojkurac, resim?

 

EDIT: hocu samo da rename-ujem folder...

 

bilo je ovakvih gluposti i u XP-u, ali sam umeo da ih resim

 

EDIT2: naravno da sam sad uspeo, kad sam vec pitao...

 

 

Enivej, isključi User Account Control u Visti, jer mnogo smara. ;)

 

Vista je nepotrebna za sada. Ostajem ja pri XP-u i Gentoo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice-Vista je potpuni promasaj,pogotovu pored WinXP-a(koji je sasvim solidan sistem u kombinaciji sa SP-om 2)i linux-a

Kratko receno-ne nudi uopste toliko da to bude opravdano hardverskim zahtevima ili fancy desktop-om

Eh da-MS je produzio trial sa 30 na 120 dana za Vistu-hmm sta li to treba da znaci?

To znaci da ljudi nisu dovoljno zainteresovani :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baal: iskljucio sam ja to odmah, ali nije do toga... ista je fora bila kao u XP-u, samo sam ja bio zaboravio koja je

 

sad samo imam malih problema sa ad-hoc wireless-om izmedju Viste i XP-a... jbg... rteba da izmuljam nesto da bih siz Viste mogao da skidam fajlove sa XP-a...

 

Vista ReadyBoost :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad kad Core 2 Duo masina sa 2 giga rama i hardom od 200 giga dobije Vista Experience Index = 1.0 zbog integrisane graficke (slucaj kod mene na poslu) i ne moze da pokrece govnave staklene prozore (zbog cega je to uopste bitno?) zapitam se kakvo je uopste Microsoftovo poimanje pojma operativni sistem u zadnje vreme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate to ti je ista fora kao kod mobilnih telefona. Neko ce da drzi staru nokiju 3010 sa dve boje na ekranu, kao ja, a neko ce kupovati telefoncice sa kamerom i ne znam sve kakvim govnima. Telefon sluzi za razgovor, ne? Isto tako Win 98 zavrsava sve poslove, al je lepse imati Vistu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prosekom od koliko plavih ekrana na dan? :)

 

Isto imam jaku Core2Duo mašinu i ipak ne koristim Vistu, kažem, trenutno nije potrebna, ali kapiram da ću je koristim za jedno godinu-dve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...