Jump to content

Theatres Des Vampires


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Ne bih se slozila da je najbolji gothic metal bend na svetu.

Naravno, nekome oni mogu biti omiljeni, dragi iz ovog ili onog razloga, ali ako objektivno gledamo Theatres Des Vampires su daleko od takve odrednice.

Objektivno, postoji vise bendova koji bi mogli da nose tu titulu najboljih, i ti bendovi su daleko veci, uticajniji za scenu, i tako dalje...

 

A ne bih se slozila ni sa tim da je bend potpuno sranje. Makar meni nije; ono sa tekstovima mi je stvarno shit, ali cisto muzicki - mogu da ih slusam, imaju par stvari koje bas volim, imaju i stvari koje ne volim skoro uopste...

 

Ali ipak ne znam da li bih nabasala na njih da nikad nisam slusala nijedan veci bend ovog pravca, kao npr. Tristania, Theatre Of Tragedy, itd.

Mislim da bendove kao Theatres Des Vampires niko ne moze nazvati najboljim bendom bilo kog pravca, jer je za to ipak potreban neki renome, kult i uticaj koji bend ima; oni to nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

slazem se da se TDV ne moze svrstati u najbolji gothic bend, njima je ipak samo zadnji album u skroz gothic fazonu i malo predposlednji, ostalo je black..........

ima mnogo mnogo boljih bendova.............ali zavisi od ukusa..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zato što imaju uticaje black-a ja i kažem da su najbolji. Pravi gothic metal i jeste gothic sa black uticajem, gde postoje ženski clean i muški growl ili scream vokal, gitare sa jakom distorzijom i poneki blastbeat na bubnju, naravno i satanistička filozofija. Tristania je recimo skroz prsla, ovaj poslednji album ne može da priđe njihovom najboljem albumu Beyond the Veil. Što se Theatre of Tragedy tiče, oni su propali onog trenutka kad su počeli da "sviraju" electro. A kad se o tekstovima radi, kad bih ja obraćao pažnju na tekstove svakog benda, pošto slušam sve pravce, morao bih po ceo dan da sedim za kompjuterom i paralelno preslušavam albume i čitam tekstove na ekranu. Za to zaista nemam vremena, mnogo mi je lakše da prosto pustim muziku i uporedo radim nešto drugo. Dakle, Theatres des Vampires za mene jesu najbolji gothic metal bend koji sam čuo, i to nije stvar ukusa, već kritičke procene. Zahvaljujući njima sam i počeo da slušam ovaj pravac. Onda su na red dolazili drugi gothic bendovi i razočaravali me svojim mekim fancy zvukom, naročito Xandria, Leave's Eyes, Within temptation... Zapitao sam se u jednom trenutku da li uopšte postoji neki bend sličan TdV, uz Tristaniu sa albuma Beyond the Veil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ae, pa da gothic sa black uticajem, oni su nekako bili bas black........ipak mora se priznati da kada je muski vokal napustio bend, oseca se razlika, vise nije to to............vise nije onaj TDV...........mada po meni ima par pesama i sa zadnjeg albuma da su ok..........ali vise im je stajo black................

 

ne kazem da proucavas sve pesme.............niti nista slicno.......ne slusas sigurno stalno razlicito, ima sigurno period kada se zadrzis na nekoj grupi, i zasto ne bi malo za svoju dusu se bavio tekstom........mene to ispunajva....verovatno zato sto i sama dosta pisem.............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tristania je recimo skroz prsla, ovaj poslednji album ne može da priđe njihovom najboljem albumu Beyond the Veil. Što se Theatre of Tragedy tiče, oni su propali onog trenutka kad su počeli da "sviraju" electro.

 

Slazem se sa ovim, to su cinjenice. Ali Tristania iz perioda Beyond The Veil i ToT iz metal perioda su na gothic metal scenu izvrslili takav uticaj kakav Thetres Des Vampires NISU, a da li ce - to cemo tek videti.

 

OK, ti si zahvaljujuci njima poceo sa ovom vrstom metala, volis ih, sve je to na mestu, ali ih ne cini najboljim gothic metal bendom.

 

Prvo mi je bezveze to biranje "najboljeg", mislim da se realno treba zadrzati na pojmu najznacajnijeg.

A posto ne volim tako "strucno" da komentarisem muziku, i imam trip da neki skoro sporedni bend nazovem najboljim, jer ja to tako osecam, najradije bih stavila tacku na ovakvu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Baš zato što imaju uticaje black-a ja i kažem da su najbolji. Pravi gothic metal i jeste gothic sa black uticajem, gde postoje ženski clean i muški growl ili scream vokal, gitare sa jakom distorzijom i poneki blastbeat na bubnju, naravno i satanistička filozofija. Tristania je recimo skroz prsla, ovaj poslednji album ne može da priđe njihovom najboljem albumu Beyond the Veil. Što se Theatre of Tragedy tiče, oni su propali onog trenutka kad su počeli da "sviraju" electro. A kad se o tekstovima radi, kad bih ja obraćao pažnju na tekstove svakog benda, pošto slušam sve pravce, morao bih po ceo dan da sedim za kompjuterom i paralelno preslušavam albume i čitam tekstove na ekranu. Za to zaista nemam vremena, mnogo mi je lakše da prosto pustim muziku i uporedo radim nešto drugo. Dakle, Theatres des Vampires za mene jesu najbolji gothic metal bend koji sam čuo, i to nije stvar ukusa, već kritičke procene. Zahvaljujući njima sam i počeo da slušam ovaj pravac. Onda su na red dolazili drugi gothic bendovi i razočaravali me svojim mekim fancy zvukom, naročito Xandria, Leave's Eyes, Within temptation... Zapitao sam se u jednom trenutku da li uopšte postoji neki bend sličan TdV, uz Tristaniu sa albuma Beyond the Veil?

 

Joj care,cuti molim te

Within Temptation gothic?Onda mora da je Cannibal Corpse progresiva :)

WT je najobicni symphonic metal bend sa malo power uticaja tu i tamo,i mozda ali mozda malcice goth uticaja-sve u svemu isto sranje kao Nightwish samo drugo pakovanje :)

Xandria nije losa,ali nije nista spektakularno,prosek-odslusa se par puta i zaboravi :da:

Vidim pominjes i Theatre Of Tragedy-njihova prva tri albuma su umetnicka dela(tek tekstove da ne pominjem)koji mogu da obrisu patos sa svim tim bendicima koje si nabrojao

Ono sto hocu da kazem-zaista je tesko naci gothic metal bend koji odista vredi medj morem sunda(recimo projekat Ambeon koji,istini za volju,i nije sasvim u toj prici)

Ja kada hocu da uzivam u takvim zvucima lepo pustim Arcana-u,Autumn Tears ili Elend i..uzivam ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj care,cuti molim te

Within Temptation gothic?Onda mora da je Cannibal Corpse progresiva :)

WT je najobicni symphonic metal bend sa malo power uticaja tu i tamo,i mozda ali mozda malcice goth uticaja-sve u svemu isto sranje kao Nightwish samo drugo pakovanje :)

Xandria nije losa,ali nije nista spektakularno,prosek-odslusa se par puta i zaboravi :da:

Vidim pominjes i Theatre Of Tragedy-njihova prva tri albuma su umetnicka dela(tek tekstove da ne pominjem)koji mogu da obrisu patos sa svim tim bendicima koje si nabrojao

Ono sto hocu da kazem-zaista je tesko naci gothic metal bend koji odista vredi medj morem sunda(recimo projekat Ambeon koji,istini za volju,i nije sasvim u toj prici)

Ja kada hocu da uzivam u takvim zvucima lepo pustim Arcana-u,Autumn Tears ili Elend i..uzivam ;)

 

swaka chast za ovo ..

 

slazhem se sa svakom rechju :))

 

a ljudi koi pljuju po gothic metalu kao zhanru neka se raspitaju malo, nisu WT i jbni Najtwish [?!!]wrhunac ..otidjite malo avangardnije.

 

poslushajte ASHRAM, ASRAI, MORTAL LOVE, ARCANA-u, 3RD and the mortal, pa chak i malo dalje.. doomcore, psihodelija..The Gathering su savrshen primer svega toga. :wub: pa chak i filmska muzika...TOT live ..e to je koncert..

 

toliko toga ima a vi se qnete u jedan Teatres jbt. tr00 my ass.maybe tr00_LO.

 

al dobro ..swako swome jatu ..

 

enjoy. :meshuggah:

Edited by luciDream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc... a Within temptation je metal malo-sutra.

 

Ovo reagujem na izjavu "WT je najobicni symphonic metal bend sa malo power uticaja tu i tamo". Niti je symphonic u tom smislu, niti je metal (tu i tamo dz-dz gitara ne znaci da je to odmah metal, na stranu prvi album kad je i bilo growla), niti ima i sekundu power uticaja, nemojmo sad pricati kojesta ovde.

 

A da su odlican bend, odlican su. Potpuno nebitno sad ko je tu komercijalan, a ko underground, njima pera ne mozete odbiti po pitanju kvaliteta i aranzmana.

 

Theatres Des Vampires... ma jest, bas sam rekao da su dobar bend zbog pevaljke :no: Interesantni su, cool su im nastupi, jer koreografiju im radi lik koji snima horor filmove u Italiji, i to je to. Nista vise i nista manje.

 

p.s. The Gathering nije gothic metal bend :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc... a Within temptation je metal malo-sutra.

 

Ovo reagujem na izjavu "WT je najobicni symphonic metal bend sa malo power uticaja tu i tamo". Niti je symphonic u tom smislu, niti je metal (tu i tamo dz-dz gitara ne znaci da je to odmah metal, na stranu prvi album kad je i bilo growla), niti ima i sekundu power uticaja, nemojmo sad pricati kojesta ovde.

 

A sta su?

Gle sta kaze Wiki

"Within Temptation is a Symphonic Metal band from the Netherlands." :)

 

A gle ovo na metal archives

 

Genre:Melodic/Symphonic/Gothic Metal

 

Cisto da proverim da nisam ja poludeo :)

 

A da su odlican bend, odlican su. Potpuno nebitno sad ko je tu komercijalan, a ko underground, njima pera ne mozete odbiti po pitanju kvaliteta i aranzmana.

 

Kako kome-sto se mene tice nije lose,onak :mhihi:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Theatres des Vampires su mešavina gothic i black metala. Imaju žestoke gitarske rifove, orguljaški zvuk klavijatura, duplu pedalu na bas bubnju, muški scream i ženski clean vokal, a uz to i satanističku filozofiju. Zato i volim da ih slušam, jer kombinaciju svih ovih elemenata sam čuo još jedino kod Darzamat-a i donekle kod Cradle of Filth. Gothic i symphonic bendovi o kojima pričate nemaju sve te elemente i zato mi se manje sviđaju. Kraj priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...