Jump to content

Tim Burton


Recommended Posts

'Alo bre, kao "Planeta majmuna"? Rimejk klasika iz sezdesetih?

"God damn you! God damn you all to hell!" i te fore?

Poznato nekom?

Mozda se seti neko ako napisem spoiler?

 

Elem, ajde Corpse bride tako i tako, ali meni je Nightmare bas sranje, mislim da nije kosturova licio bi na Polar express ili tako neki gay diznijev film oskudne radnje. I muzika je isto bezvezna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla...Volem Bartona,a pogotovu muziku iz svih njegovih filmova...Covek jeste genijalac,ali kao sto Herr-gospo'n-Wolf rece,uvek mu fali ono jako malo da bude savrsen....

Corpse Bride je fantasticno odradjen,ali ni jednom nisam mogao da ga odgledam do samog kraja,a opet mi je jedan od najjebokevnijih crtaca (ne racunajuci Bambija)...Ista stvar i NBC-om...Sta znam....

 

Edvard i uspavana Dolina zakon.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Gledao sam skoro sve te filmove. Mars attack se secam ali jako slabo jer sam gledao davno tako da ne znam sta da prokomentarisem, mada film u kome glumi Jack Nicholson ne moze biti los. Edvard Makazoruki mi je tesko sranje. Ne znam zbog cega mi ne lezi taj trip filma. Smor mi je. Burton u glavnom vuce kao na neku mistiku, fantastiku, ali mi se ne dopada kako je uradjeno iako u principu jako volim takve stvari. Pogotovo Nightmare before christmas me je toliko smorio, da sam hteo da vristim od dosade. Sleepy hollow tu i tamo. Beetle Juice mi je uvek bio ogavan lik, kako u filmu tako i u crtacu, mada mi je ona njegova goticarka oduvek bila simpaticna, jebi ga, lozim se na goticarke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni se naj svidja "Nightmare be4 Xmass"...muzika mi je takodje odlichna.

 

Mislim da sam negde chitala da Burton sve svoje glavne likove radi po sebi...u smislu fiz. izgleda, ne znam shto se tiche psih. stanja :mrgreen: ...i, zaista, Edward je npr. skroz kao mladi Burton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Film nije sranje.

 

U predgrađima se od ljudi očekuje da izgledaju i ponašaju se na određeni način.

Ti kao metalac bi to trebao da razumiješ.

U filmu je ta situacija samo uvećana.

Kad je neko drugačiji i radi stavri na drugačiji način.A to što je neseksualan je samo pozitivno,ali da ti ne objašnjavam zašto,već sam pokušao Kusturicu da ti objasnim,pa nije nešto išlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E aj sto je aseksualan, ali on ne moze ni dupe da obrise. Kako kenja? Da je on stvoren kao robot onda ne bi ni morao da kenja, ali ne, on je stvoren kao covek koji umesto ruku ima makaze. To je debilno. To bi trebalo da bude neka metafora, umetnost, jebem li ga, ali opet je debilno. Malo dete se mozda ne bi zapitalo kako on drka kurac ali bi se svakako zapitalo kako cacka nos, kako vadi krmeljeke iz ociju, kako pise.. I sta onda? Kako ti njemu da objasnis da je sve to jedna velika glupost? Stariji covek bi ukapirao poruku filma, ali je opet sve to glupo. Al zasto bas makaze umesto ruku? Samo mi to objasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako ćemo u detalje odakle tebi da je Edvard čovek uopšte?

Mislim hey dok je ona ostarila on još uvek ISTI onakav kleše led, plus ako si gledao film video si da je njega njegov tvorac stvorio postepeno deo po deo i da su te makaze trebale biti zamenjene za čovečje ruke.

 

A da ne pominjem simboliku. (pročitaj sapiensov post opet)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,kad nije mogao da ga drka,mora da ne valja film.MIslim ,kako drugačije da ocjenjuješ film nego po tome da li glavni junak može da ga drkablink.gif

 

Hahahahahahahhahahahaha

 

joj.

 

Da podsetim, film je fikcija.

 

O slojevitosti naracije i simbolici drugi put.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...