Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Zapravo, i kad bi postojali, u životu ne bi uzeo tak'a sranja od telefona :mrgreen:

 

 

 

Najavljena je za jesen(?) Nokia e72

 

gsmarena_001.jpggsmarena_002.jpggsmarena_004.jpg

 

 

 

Dakle unapređena verzija E71. Razlike u ondosu na E71:

 

  • Kamera od 5 mpix (pošto mi deo gde je kamera deluje malo budžastije nego na E71, nadam se da to uključuje i bar malo bolju optiku - Karl Zeiss očito nije)
  • Kompas i GPS koji ume da ga koristi
  • 3.5mm standardni jack za slušalice
  • Touchpad - džojstik (ovo je verovatno jedna od većih inovacija, kombinacija touchpad površine sa standardnim džojstikom)
  • Akcelerometar
  • Baterija (torch) koja se aktivira na space
  • Duplo više interne flash memorije (250MB)
  • Procesor na 600MHz
  • Active noise cancellation za vreme razgovora
  • S60 v3 FP2
  • Isporučuje se sa 4GB karticom (mogli su baš da se ispruže i za 8...)
  • Nokia instant messenger (koji radi sa standardnim protokolima tipa msn, gchat...), nova verzija Quickoffice, Image editor, Galerija koja podržava touchpad, i još druga softverska unapređenja i aplikacije, i navodno OS radi malo brže...

 

Pri tom je neznatno (0.1mm) deblji, i ono što se meni ne sviđa je što je sa dela ispod tastature metalna pločica zamenjena plastikom, verovatno jer je tu antena, mada izgleda ružnije... Al tako bih ga posedovao :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse prenatrpano i komplikovano za moj ukus-jednostavno nije intuitivno,a smaraju i oni posebni tasteri za back i izlazak iz aplikacije(slucaj sa SPV Orange koji sam rabio)pa se desi nehotice da umesto izlaska iz aplikacije pritisnes back pa ti se u procesima nagomila brdo aplikacija za koje mislis da si izasao iz njih a ono ti stisnuo back-i onda se telefon uspori od silnih procesa :D

Takodje Nokia PC Suite mi je daleko bolji nego ActiveSync-plus noviji modeli telefona imaju mogucnost da na vrlo jednostavan nacin preko istog unapredis ugradjeni softver(Symbian 3rd series)

Kada tome dodas mogucnost da igras Ngage 1 i 2 igre i more aplikacija za Symbian na svakom koraku eto zasto su mi Nokia telefoni bolji izbor :opusteno:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa iskreno..navikao sam na win mobile..imam ga vec 2 godine (cackao sam nokiu 5800 i totalno sam se pogubio jer je bazirana na konstantnim podmenijima..al da ne gresim dusu..nemam prevelikog iskustva sa symbianom) i jedini mi je problem touch screen..jer su pojedine ikone premale (Astralis ima srece jer ima qwerty), a o kucanju poruka da ne govorim. danas sam bas flesovao 6.1 verziju i odusevio se novim stvarcicama a o cuvanju baterije da ne govorim..najmanje mi se 30% smanjila potrosnja.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

To od prve plate? ;)

 

Štek, rođače, štek... :) Šalim se, dobio sam. ;)

 

znaci koliko to cudo dobro izgleda, to nije normalno.. mogu misliti kako radi.. :da:

 

ja se n-toumim izmedju nokie n79, e71, 6220 classic.... trebalo bi skorije nesto da padne..

 

Radi k'o zmaj, oduševljen sam, s tim da imam nekih poteškoća, ali o tome u daljem tekstu. :D

 

Takodje Nokia PC Suite mi je daleko bolji nego ActiveSync-plus noviji modeli telefona imaju mogucnost da na vrlo jednostavan nacin preko istog unapredis ugradjeni softver(Symbian 3rd series)

Kada tome dodas mogucnost da igras Ngage 1 i 2 igre i more aplikacija za Symbian na svakom koraku eto zasto su mi Nokia telefoni bolji izbor :opusteno:

 

E to. Instalirao sam AS 4.5 i nikako da ostvarim konekciju između HTC-a i PC-a. Šta sve nisam pokušao, od reinstaliranja istog, restartovanja HTC-a, restartovanja PC-a i jok. USB konekcija je ostvareno direktno HTC - PC, ne preko USB huba. Podešavanja su kako treba. Sa PC strane:

 

1-1.jpg

 

Sa strane HTC-a:

 

20090626_153819_0001_111d.jpg

 

Any help?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj der Imaginosa,on ima cini mi se HTC ;)

Ja ne mogu da ti pomognem puno-imam skrnavu N72 :) a taj AS sam koristio samo jednom kada sam drugaru sredjivao pomenuti SPV Orange sa Win Mobile-prepoznao je telefon bez problema,instaliras softver,pristeksas i on lepo nadje uredjaj :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj der Imaginosa,on ima cini mi se HTC ;)

Ja ne mogu da ti pomognem puno-imam skrnavu N72 :) a taj AS sam koristio samo jednom kada sam drugaru sredjivao pomenuti SPV Orange sa Win Mobile-prepoznao je telefon bez problema,instaliras softver,pristeksas i on lepo nadje uredjaj :da:

 

Ako ga nahvatam. :)

Inače, planirao sam da napravim hotspot kod mene u sobi od ADSL-a, pa kad odem,recimo, na kaki-pauzu da ne gubim vreme. :) Merkam ovo za tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...