Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Guest Lukas Ацовић

Uzo sam juche blackeberry pametni telefon preko mt:s posti-pejd paketa. Toplo preporuchkujem za one sa dubljim dzepom.

 

 

shmrk-poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni telefon ne sluzi samo za telefoniranje i SMS, vec i za muziku. VEOMA mi je kod telefona vazno da ima dobru reprodukciju muzike na slusalicama, kao i da ima dosta memorije.

Evo danas sam zbudzio 4gb memorijsku na w350, ne biram pesme, samo ubacujem diskografije. :mrgreen:

To je carski! Koliko kosta 4GB uopste...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek me je fasciniralo da ljudi daju suvo zlato za mobilne telefone pa onda krenu u njima da koriste iste opcije kao kod telefona nize klase-sms,pozivi i sl

To je onaj fazon-faca sam i imam dobar telefon,a tek da se ne pominje efekat koji izaziva kada se izvadi u nekom kaficu ili pred ribama :)

 

 

Pa eto jedan prijatelj mog ortaka ima N95-telefon brate da se useres a on ga eto koristi uglavnom za sms i pozive :)

 

Па да, то му дођу ови новокомпоновани еуро - снобови ... а дупе не знају касветно да обришу!

Да их приупиташ: ''А Symbian, шта је отприлике то?'' Има буље у тебе к'о теленце у шарена врата.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto jedan prijatelj mog ortaka ima N95-telefon brate da se useres a on ga eto koristi uglavnom za sms i pozive :)

Ali eto ima covek para ca bacanje pa mu se hoce

Ne kazem-zaista ima finih i korisnih stvari na novim telefonima i volim da pratim,hobija radi,te sve novine ali nisam sada nesto opterecen time-4 i po godine pre nego sto sam u maju uzeo N72 sam koristio Nokia-u 3330 i nista mi falilo nije :da:

Mislim da imam mogucnosti da uz 10e doplate uz zamenu mog telefona uzmem 6120 koga sam pomenuo gore-nije los deal jer dobijam bolji telefon a iskreno da je vise od 10 jurica ne bi ni razmatrao ponudu :)

 

Yep.

 

Док су ми били потребни једино SMS и Разговори, као и дуга батерија (недељу дана таје, сат времена се пуни! Домет и у лифту ЈБТ !!! хахахаха) ово сам користио, али сам прослеио даље :) ово је један...савршен мобилни телефон икад направљен.

 

motorola_c118_add_25.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се мени гаде људи који мисле да људи купују Palmtop или WinOs мобилне телефоне зарад тога да изгледају ''кул'' у кафићу пре него ли да усагласе своје IM, Yahoo!, MSN, E-mail, Outlook, Data или још неке опције било кад и с било које локације у Србији - чак и да активирају свој компјутер који се налази на неких 200KM уколико је то потребно обзиром да има управо оних људи којима посао и зарада зависи од тих ствари, као и могућности које пружа обзиром да је LapTop далеко скупљи, а и тежи.

Изнад осталог, боље је дати ''суво злато'' за један одређени период него на свака четири месеца куповати нови мобилни телефон. Поента је да куповином истог добијам далеко више него што потрошим тако да функционалност истих остаје апсолутно искоришћена.

 

ok, kapiram da ima ljudi koji kupe neko mudo od telefona i onda se kurce sa njim u fazonu "vidi sta ja imam" i te fore. ali, nisu bas svi u tom fazonu.. evo par stvari koje redovno koristim, da ne ispadne da su bas svi vlasnici smartphoneova pozeri.

 

1. ovaj moj HTC ima wireless. otvorim internet explorer na njemu, i posto mi je i laptop na istom wirelesu - mogu preko http-a da kontrolisem foobar player i da mi mobilni sluzi kao daljiski (lezim u krevetu, i gledam playlistu na mobu, preskacem pesme, pojacavam i stisavam muziku, itd, itd)

 

2. otsao sa drustvom na more, smestili se u apartman, ja palim wireless na mobilnom, kad ono - unsecured network. posto postoji skype za win mobile, pricalo se po sat vremena dnevno - ZA DZABE iz inostranstva.

 

3. GPS na mobu mi je beskonacno puta ustedeo dosta vremena (na primer, bas taj put do mora je bilo mnogo laksi sa GPS-om, da ne pricam o snalazenju po nepoznatim gradovima)

 

4. mail. meni to stvarno non stop treba.

 

5. sifre - sve sifre cuvam i na mobilnom u nekom programu koji ih drzi sifrovane u internoj memoriji.

 

6. kalendar i podsetnici iz outlooka mi se sinhronozuju sa mobilnim, tako da mi sluzi kao fenomenalan podsetnik i kad nemam laptop sa sobom.

 

7. bluetooth slusalica za telefoniranje u kolima (za vozaca, naravno).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan, ajd i ja da se priključim temeljnije raspravi jer je tema quite interesting.

Najpre da vam kažem da se može reći da sam u sledećim klanovima:

  • Sony Ericsson (over Nokia)
  • Pocket PC (over Nokia)

Najbolje mobilne pravila je svojevemeno Motorola, ubedljivo najrobusniji i najpouzdaniji fontele... Mana: glupav raspored gumbića (nije kako b' ono rekli stručnjaci, "ergonomski" baš)

 

E sad ajd' na komentare:

 

HTC-s710.jpg

 

aaa ti si HTC-ovac?

jel ovo 730s? ima li mana?

razmatrala sam ga ali nisam imala nikog da pitam za iskustvo pa uzeh palm treo 750 u maju.

prvi palm koji radi na win mobile (6.0) i za tu kintu (250e) mislim i dalje da je best buy. ima sve osim wifi-ja jer mi zaista nije potreban, ali to su moje potrebe možda nekom drugom neće odgovarati. u sv slučaju ima micro sd pazarila sam 4gb i sve radi.

 

najvažniji su mi naravno moje 'iljade kontakata i e-mail. kad sam na službenom putu mogu da pogledam šta je od mailova pristiglo, odgovorim na važne koje treba pokriti pre nego što ja dođem do hotelske sobe... i sve u svemu izbegavam "mail flood" tj "bacanje prvog radnog dana na čitanje mailova". ma, spas. a ne teglim 2+kg na leđima :) njega strpam u sef hotelske sobe, hehe

PR_750_device.jpg

svaka od ovih stvarčica nekad se zaglupi ili nešto nervira, sad doduše sada sve manje i manje, kad se setim psiona i cassiopeie prvog pocket pcja koji sam imala... auuu. evolucija bato.

 

evo kako su oni izgledali

 

E-125.jpg

psion7.jpg

 

analizirala sam sa kolegom za firmu blackberry kao investiciju.

 

tvrdim i dalje da su previsoke cene aparata, a ono što se "dobija" zauzvrat, a to je blackberry enterprise, takođe traži dosta velike investicije

 

za fizičko lice, bberry je čisto dranje i neisplativo jer nema ama niti jednu dodatu funkcionalnost u odnosu na neki drugi pocket pc sličnih performansi a sigurno manje cene. bberry je smišljen za corporate potrebe, ovo što ga telekom prodaje ovde miletu i žiki, to je jer živimo u srbijanciji :D

 

 

@imaginos

ti si ga baš do maksimuma iskoristio :) svaka čast

 

e da samo još da kažem da u design telefone ne verujem, onaj iphone je takvo njesra da je to neverovatno. jedino za slike je dobar, al za te pare mož da platiš crnca da ti slike u prirodnoj veličini vrti

 

ma ne verujem u telefon bez gumbića :)

 

 

seća li se neko naziva programčića koji je u windows mobile-u omogućavao čuveno zatvaranje aktivnih prozora? resetovao mi se stari ipaq i sad je opet glup ko k.. bez tog programa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

analizirala sam sa kolegom za firmu blackberry kao investiciju.

 

tvrdim i dalje da su previsoke cene aparata, a ono što se "dobija" zauzvrat, a to je blackberry enterprise, takođe traži dosta velike investicije

 

za fizičko lice, bberry je čisto dranje i neisplativo jer nema ama niti jednu dodatu funkcionalnost u odnosu na neki drugi pocket pc sličnih performansi a sigurno manje cene. bberry je smišljen za corporate potrebe, ovo što ga telekom prodaje ovde miletu i žiki, to je jer živimo u srbijanciji :D

 

Fora sa Blackberry-jem je sto pored telefona i aplikacija nudi i integirsane servise za poslovnu upotrebu koji su se vec na Zapadu iskristalisali kao standard(push npr)

Sam uredjaj i nije nista spektakularno ali poslovnim korisnicima realno nista vise i ne treba pored onoga sto on nudi i qwerty tastature naravno :)

 

e da samo još da kažem da u design telefone ne verujem, onaj iphone je takvo njesra da je to neverovatno. jedino za slike je dobar, al za te pare mož da platiš crnca da ti slike u prirodnoj veličini vrti

 

Iphone je pre svega igracka a onda sve ostalo-sve u svemu Itouch kome je dodat i mobilni telefon i koji je vrlo vestim marketingom uvaljen u USA u milion i kusur primeraka ;)

Hehe-jos ima i integrisanu bateriju pa ako telefon trokira(a desava se)ne moze se iscupati baterija vec se mora telefon prikljucivati na komp da bi se odblokirao :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo price o blackberry-jy i iphone-u.

 

 

blackberry:

- ima ljudi kojima zaista treba da odmah vide mail cim im stigne, i zbog toga je push mail prava stvar za njih. pored toga, usability (komfornost upotrebe) blackberry aparata je fantasticna. iskreno, retko koja tastatura moze da mu prismrdi, user interface je sjajan. igrao sam se 2 nedelje sa par bberry aparata i model "perl" mi se bas svidja. nazalost, to nije telefon za mene jer mi treba aparat koji ima sto vise hardverskih mogucnosti - prosto volim sa time da se zezam i da iskoristim te dodatne stvari da sebi ugodim sto vise. lose stvar kod bbery-ja je sto su modeli koji imaju veliki ekran - prosto preveliki za normalno nosenje i koriscenje, a manji aparati (kao sto je pearl) imaju malo manji ekran nego sto ja volim..

 

 

iphone

- je idealan telefon za moju tetku, na primer. usability user interface-a je neprejebiv, posto je sve intuitivno jasno, sve je nacrtano, lako i dostupno i jednostavno (u odnosu na win mobile, softver iphone ima intuitivniji interface). i tu se otprilike zavrsava sve lepo sto imam da kazem o iphone-u (naravno, i izgled mu je super kao i izrada). :) od 5 ljudi koje znam da koriste iphone, dveoje imaju problema sa ekranom (sto me bas cudi, btw, jer apple bi trebalo da bude poznat po dobroj izradi). naravno, najveca mana iphone-a je sledeca: sta god pozelim da uradim 'van standarda" - ne moze, ili moze pod nekim specijalnim uslovima (citaj: mora da se plati), i slicno. jezim se od itune-a i cele te integracije sa pc-jem koji je nocna mora. sve u svemu, iphone je odlican "proizvod" jer dobro pogadja siroku populaciju musterija, ali ljudi koji vole da makar malo podese telefon po svojoj meri ili ljudi koji vole da koriste mob za nekoliko namena itd - mislim da se nece usreciti sa iphoneom.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za sve korisnike mobilnih telefona- svih.

 

Dakle, radi se o sledecem: trazim telefon koji ima velika slova u SMS-u za pisanje kao i kada stigne sms, zato shto moja mama mora da stavlja naocare kada cita sms, pa joj to smeta. Mislila sam tako nesto za rodjendan da joj uzmem, ali nemam tri blage koji telefon ima velika slova u porukama, a i ne znam kako to da saznam.

 

Zato se obracam iskustvu yumetala ;)

 

Hvala unapred o-::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja keva ima isti problem, i koristi 6230i.

inace, velika vecina mobilnih koji imaju symbian moze da skalira velicinu slova u porukama..

 

 

da sam ja na tvom mestu, otisao bih u nekoliko prodavnica mobilnih i trazio da mi pokazu modele koji mogu da prikazu velika slova u sms-ovima, i onda bih odabrao neki koji odgovara kao poklon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za sve korisnike mobilnih telefona- svih.

 

Dakle, radi se o sledecem: trazim telefon koji ima velika slova u SMS-u za pisanje kao i kada stigne sms, zato shto moja mama mora da stavlja naocare kada cita sms, pa joj to smeta. Mislila sam tako nesto za rodjendan da joj uzmem, ali nemam tri blage koji telefon ima velika slova u porukama, a i ne znam kako to da saznam.

 

Zato se obracam iskustvu yumetala ;)

 

Hvala unapred o-::)

 

 

Pa evo moj recimo (Nokia 5310) ima small, normal i large size.. Evo kako to izgleda na large:

 

5310-large-font-size.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...