Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

6576594c3e8e831735dc3b9111d353b0.jpg

 

HTC today introduced their latest handset, the HTC Touch HD, a multimedia handset running Microsoft’s newest Windows Mobile 6.1 Professional. Featuring a 3.8-inch WVGA (800×480 pixels) touchscreen, a 5 megapixel camera with autofocus and a standard 3.5mm audio jack, the Touch HD makes a great entertainment device.

 

At only 12 mm thick, HTC’s handset comes equipped with a Qualcomm MSM7201a 528 MHz processor, secondary VGA camera for video calls, mini-USB, 802.11b/g Wi-Fi, quad-band / HSDPA, Bluetooth 2.0 with EDR and GPS/AGPS. Memory-wise, the Touch HD features 512 MB of internal memory, SDHC capable microSD memory card slot and 288 MB RAM. HTC will be launching the Touch HD accross Europe in the fourth quarter of 2008 and will start shipping globally shortly after. Price was not revealed.

 

 

 

Drooooool...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam ja da uzimam pravi gps ali mi je uletelo ovo povoljno i uzeh.sinoc sam ga testirao,precizan je i nece da te zajebe pa da te posalje u jednosmernu i slicno

 

 

meni treba gps za planinarenja i slicne stvari...razumes li se u te stvari, bi li mogao da mi kazes cene, i kakav je gps na mobilnom(posto mislim da mi je to prakticnije i ekonomicnije)...ja sam radio sa obicnim gps-om, bi li mogao da ga uporedis sa ovim na mobilnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni treba gps za planinarenja i slicne stvari...razumes li se u te stvari, bi li mogao da mi kazes cene, i kakav je gps na mobilnom(posto mislim da mi je to prakticnije i ekonomicnije)...ja sam radio sa obicnim gps-om, bi li mogao da ga uporedis sa ovim na mobilnom?

 

Ako ti treba gps za planinarenje onda definitivno mobilni.manji je,lakse ces da se snadjes sa njim.pravi gps je ipak vise za auto jer ima prilicno veliki ekran i tesko ces ga drzati u jednoj ruci.zato i dobijas drzac za auto.tako da ti je sa mobilnim oblje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep telefoncic zaista :da:

Ne svidja mi se samo sto ima Win Mobile koji po mom skromnom misljenju nije nista posebno

Imao sam prilike da isprobam jedan SPV Orange koji ima doticni i jednostavno-previse je komplikovan i nepregledan da se ja pitam!

Ljudima je potrebna jednostavnost-iako je i kvalitet Symbiana diskutabilan sto se tice jednostavnosti i komfora tu je bolji za 2 koplja

Dalje za sinhornizaciju sa kompom se koristi MS Active Sync koji je hmm pa onako a pomalo cudno za MS nije mu ni user friendliness jaca strana-mada opet istina ni Nokia PC Suite ne puca od kvaliteta ali opet ista situacija kao i gore-jednostavnija je bre :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba gps za planinarenje onda definitivno mobilni.manji je,lakse ces da se snadjes sa njim.pravi gps je ipak vise za auto jer ima prilicno veliki ekran i tesko ces ga drzati u jednoj ruci.zato i dobijas drzac za auto.tako da ti je sa mobilnim oblje resenje.

 

ok, najverovatnije cu kada ga budem uzimao uzeti mobilni jer mi je lakse da ne nosim i mobilni i gps na planinarenje...mada je ovaj gps koji sam ja koristio bio mali ti mozda mislis na onaj za auto, ovaj je bio velicine mobilnog telefona... hvala na informacijama

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni treba gps za planinarenja i slicne stvari...razumes li se u te stvari, bi li mogao da mi kazes cene, i kakav je gps na mobilnom(posto mislim da mi je to prakticnije i ekonomicnije)...ja sam radio sa obicnim gps-om, bi li mogao da ga uporedis sa ovim na mobilnom?

 

 

ok, najverovatnije cu kada ga budem uzimao uzeti mobilni jer mi je lakse da ne nosim i mobilni i gps na planinarenje...mada je ovaj gps koji sam ja koristio bio mali ti mozda mislis na onaj za auto, ovaj je bio velicine mobilnog telefona... hvala na informacijama

 

Za planinarenje ja koristim garmin GPSmap 60CSx jedno dve godine i odlican je. Problem su karte, jer u Srbiji imas topo pokrivenu samo FG, Taru i ... mislim da je to to za sada. Ali rade na tome, i ko voli (ko ja) voli i bez topo karte.

 

Ono sto je bitno kod ovog GPS-a i zashto je za paninu bash taj model a ne neki drugi je shto radi na BATERIJE OD 1,5 volt, koje mozesh da spakujesh u ranac i da menjash.

 

Razmisli ozbiljno o mobilnom telefonu, i shta cesh kada se isprazni.

 

Dodatno ima dobrih funkcija, tipa kompas koji nije satelitski i paniranje skokova iz avijjjona i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep telefoncic zaista :da:

Ne svidja mi se samo sto ima Win Mobile koji po mom skromnom misljenju nije nista posebno

Imao sam prilike da isprobam jedan SPV Orange koji ima doticni i jednostavno-previse je komplikovan i nepregledan da se ja pitam!

Ljudima je potrebna jednostavnost-iako je i kvalitet Symbiana diskutabilan sto se tice jednostavnosti i komfora tu je bolji za 2 koplja

ne slazem se po pitanju symbiana... imao sam nokiu 95 pa sam je prodao posle 2 meseca - upravo zato sto mi je symbian totalno budjav i nelogican. pored toga, treba da instaliras neku domilu sranja, drajvere, pc suite, bla bla.. kod windows mobile ti ne treba nista, posto se sve samo sinkuje sa outlookom. u ostalom, logicno je - integracije windows mobile-a sa windows xp-om je stvarno bolja i pouzdanija nego integracija symbiana sa windowsom.

 

sto se tice komplikovanosti, tu jesi u pravu, posto je windows mobile malo prebudzen, pun je nekih menija i programa koji se retko/nikad ne koriste. ali ovi htc modeli imaju svoj user interface koji dosta pojednostavljuje stvari - cube (kao kod iphonea), plus shortcutovi na "desktopu", vremenska prognoza, slike i multimedia player su dostupni sa "default ekrana", a to je ono sto mi treba 95% vremena. za onih 5% cu preziveti ako budem morao da klikcem po menijima.. mada, stoji primedba da je win mobile malo bloatovan. :)

 

pored toga, vise mi se svidja izbor softvera za win mobile nego za symbian, ima dosta freeware-a, kvalitet tog softvera mi se cini U PROSEKU bolje nego kvalitet symbian aplikacija. sa druge strane, nije mobilni kompjuter pa da mi treba da instaliram 100 programa.

 

moj licni ukus (i zakljucak) kaze da izmedju symbiana i win mobilea - biram win mobile.

 

 

Dalje za sinhornizaciju sa kompom se koristi MS Active Sync koji je hmm pa onako a pomalo cudno za MS nije mu ni user friendliness jaca strana-mada opet istina ni Nokia PC Suite ne puca od kvaliteta ali opet ista situacija kao i gore-jednostavnija je bre :lol:

ne znam, meni je activesync pojam user friendlinessa. nemas ni jedno dugme - samo nabodes telefon i on sinkuje sa outlookom. ne znam na sta si konkretno mislio (mozda postoji nesto sto ja ne znam), ali ovo je totalno idiot-proof sistem.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se po pitanju symbiana... imao sam nokiu 95 pa sam je prodao posle 2 meseca - upravo zato sto mi je symbian totalno budjav i nelogican. pored toga, treba da instaliras neku domilu sranja, drajvere, pc suite, bla bla.. kod windows mobile ti ne treba nista, posto se sve samo sinkuje sa outlookom. u ostalom, logicno je - integracije windows mobile-a sa windows xp-om je stvarno bolja i pouzdanija nego integracija symbiana sa windowsom.

 

Slazem se za Symbian ;)

Nista specijalno a pride i sporije nego recimo integrisana resenja koja nudi Sony Ericsson(recimo k800i)

I ja razmisljam da moj N72 zamenim za K800i-kosta isto polovni a skoro je za klasu bolji telefon :da:

I ako se ne varam SE telefoni bivaju prepoznati kao removable storage dok ti za Nokia treba PC Suite inace nece ni beknuti :)

A sta znam-meni je Symbian dosta laksi nego Win Mobile-recimo kod pomenutog Orange-a imas previse onih dugmica-imas valjda forward,back i posebno dugme za izlazak iz aplikacije :rolleyes: i ako njega ne stisnes(nego udaris back kao sto je vecina ljudi navikla)u roku od par min dobijes gomilu cudesa u aktivnim procesima i instant usporenje

Nepotrebno zakomplikovano dok kod Symbina imas dva standardna tastera(forward i back)i caos :da:

 

sto se tice komplikovanosti, tu jesi u pravu, posto je windows mobile malo prebudzen, pun je nekih menija i programa koji se retko/nikad ne koriste. ali ovi htc modeli imaju svoj user interface koji dosta pojednostavljuje stvari - cube (kao kod iphonea), plus shortcutovi na "desktopu", vremenska prognoza, slike i multimedia player su dostupni sa "default ekrana", a to je ono sto mi treba 95% vremena. za onih 5% cu preziveti ako budem morao da klikcem po menijima.. mada, stoji primedba da je win mobile malo bloatovan. :)

 

A to jeste

Ako nista drugo Win Mobile je dosta,dosta brzi nego Symbian koji zna da se vuce kao crevo :da:

 

pored toga, vise mi se svidja izbor softvera za win mobile nego za symbian, ima dosta freeware-a, kvalitet tog softvera mi se cini U PROSEKU bolje nego kvalitet symbian aplikacija. sa druge strane, nije mobilni kompjuter pa da mi treba da instaliram 100 programa.

 

moj licni ukus (i zakljucak) kaze da izmedju symbiana i win mobilea - biram win mobile.

 

Pa ja ne koristim toliko tih aplikacija da mogu da sudim

Bas zato cu i da se prebacim na SE-ja kada sam uzimao telefon zapeo sam kao lud za Symbian jer ajde ima dosta aplikacija-a ono posle nekoliko meseci sam skontao da koristim one aplikacije koje manje-vise ima svaki telefon :)

 

ne znam, meni je activesync pojam user friendlinessa. nemas ni jedno dugme - samo nabodes telefon i on sinkuje sa outlookom. ne znam na sta si konkretno mislio (mozda postoji nesto sto ja ne znam), ali ovo je totalno idiot-proof sistem.. :)

 

Deluje malo siromasno nekako spartanski,nije da je tezak za koriscenje :da:

PC Suite ti recimo ima neke dodatne mogucnosti-tipa automatski konvertuje audio fajlove pri prebacivanju,ima onaj ugradjeni player za 3gp i jos neke stvari-mislim nije da ja to koristim,ali godi ljudima koji slabo znaju sa kompjuterima pa im je sve lepo,sareno i na next ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glupo da dam mnogo para za mobilni. 100e maksimum. Takav sam i uzeo, obicnu nokiu sa skromnom kamerom i opcijama. Uvek volim da dam pare na nesto drugo, sto je po meni korisnije. Knjige pre svega. Tada sam u stanju da nemam ni za leba ali mi nije zao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...