Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Jel koristis Vistu/win 7?

ActiveSync je pravio probleme ljudima na ovim sistemima..pa pokusaj sa Mobile Device Center, to je zamena activesync-u sa uvodjenjem 6.1 win mobile.nemam sad vremena da ti pomognem tj kazem gde ga mozes naci, al kad se vratim i ako se ne budes snasao..javi pa cu pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim Win XP Pro. Tako da bi bilo uzalud da probam sa WDC-om, s obzirom da ima podršku jedino za Vistu.

nije problem, moze windows 6.1 da se syncuje sa xp sp2-om - koristio sam to neko vreme.

vise nemam xp, presao sam 100% na vistu.. valjda cu se setiti necega pa cu ti javiti.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije problem, moze windows 6.1 da se syncuje sa xp sp2-om - koristio sam to neko vreme.

vise nemam xp, presao sam 100% na vistu.. valjda cu se setiti necega pa cu ti javiti.

 

Pokušao sam da downloadujem WDC-a sa Microsoft sajta, međutim nisam prošao validaciju.

 

This copy of Windows did not pass genuine validation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok..ajmo onda ovako; jel si kupio nov ili polovan uredjaj i da li je uredjaj mozda fleshovan? meni se desila ista stvar kada sam flesovao neku neodgovarajucu verziju kako ROM-a tako i win-a..uredjaj vise nije mogao da se sinhronizuje sa racunarom. pretpostavljam da problem nije do kabla posto ne bi mogao da punis bateriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kewl, ja sam naručila HTC Touch Pro 2 ;)

 

Jedva čekam

 

htc-touch-pro2.jpg

 

 

Ako neko slučajno ne zna, XDA developer sajt:

 

XDA DeveloperWiki

 

Sajt je krcat resursima za HTC ove i još poneke PDA.

 

:pivopije:

 

Hvala, mačko naopačko. :D

 

Btw, rešen problem sa ActiveSync-om. Settings - System - USB Settings, dečekirao "Enable faster data synchronization (clear this check box if ActiveSync does not recognize the device)".

 

20090628_151821_0004_111d.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da ima Symbian umesto Win Mobile :D

Ne volim ovaj zadnji nikako :mrgreen:

 

 

 

Ah reče Jakuza jedno 200 puta da ne voli Mobile

 

Doduše za Active Sync si u pravu ni meni ne šljaka sa Palm Treom kako bi trebalo, kadgod patchujem Win moram da ga reinstaliram.. ali to je do drugih MS proizvoda ne do Win Mobile-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem u sinhornizaciji i samom OS-u(radi on sasvim fino),ergonomija okruzenja (kako sam ovo rekao :)) mi ne odgovara :bigblue:

Inace bar kod nas (ne znam za cene na zapadu) HTC je prekup i to preterano za ono sto nudi-vidim na AloAlo portalu cena za Touch pro ni manje ni vise 60k i kusur dinara

Alo bre pa to je 645e-za te pare mos da kupis npr Nokia telefon da se useres i jos da ti pretekne ihaha plus da ne pominjem novu verziju Iphone-a :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

win mobile je savrsen izbor za one kojima treba sinhronizacija sa windows-om, outlookom, itd. izbor (kvalitetnog) softvera je odlican, i masa toga je besplatno. istina da je okruzenje neobicno, ali posle pola sata igranja sa telefonom, osoba prosecne inteligencije inutitivno nauci da se sve snalazi...

 

nokia?? imao sam n95. 2-3 nedelje. jedva sam cekao da ga prodam i uzeo HTC. jedini model nokie koji prizjanem je E71, ali mu je nepremostiva mana sto nije touch screen.. i symbian naravno. ;-)

 

@yakuza: porediti iphone i htc je u najmanju ruku smesno.. :D

 

--

 

video sam pre neki dan HTC diamond 2... ono, jeste zverina ali mi je malo glomazan. sad se svi utrkuju ko ima veci ekran, pa pocinje preterivanje... touch 3g mi trenutno najvise zapada za oko. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jes fala-prosto ne mogu da verujem kolika je fama proizvedena oko Iphone-a a sam uredjaj u sustini nije nista posebno iako deluje fancy

U sustini Itouch koji ima mobilni telefon u sebi-sto ce reci dejavu,ali marketing cuda cini :da:

Sve to lepo izgleda i deluje ali je u pitanju fancy igracka (da igracka) za onoga ko ima para(mada istini za volju i vise nije tako papren :opusteno: )

Inace i PC Suite podrzava sinhronizaciju sa outlook-om :da:

 

@macka

 

Ne za te pare nego skoro za duplo manje-E71 je sjajan telefon ;)

Nema touch screen ali ima odlicnu qwerty tastaturu+metalno kuciste,dual ARM cpu na 396mhz i Symbian 9.2 koji prosto leti(nema vise trte mrte sa Symbianom,prelazao je on skoro sve bolesti ;))-ako odbijemo touchscreen,sta to moze HTC sto ne moze ovaj telefon-mislim ima HTC jaci hardver ali me sve to nekako podseca na pricu Mac Vs Windows :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jes fala-prosto ne mogu da verujem kolika je fama proizvedena oko Iphone-a a sam uredjaj u sustini nije nista posebno iako deluje fancy

U sustini Itouch koji ima mobilni telefon u sebi-sto ce reci dejavu,ali marketing cuda cini :da:

Sve to lepo izgleda i deluje ali je u pitanju fancy igracka (da igracka) za onoga ko ima para(mada istini za volju i vise nije tako papren :opusteno: )

Inace i PC Suite podrzava sinhronizaciju sa outlook-om :da:

 

@macka

 

Ne za te pare nego skoro za duplo manje-E71 je sjajan telefon ;)

Nema touch screen ali ima odlicnu qwerty tastaturu+metalno kuciste,dual ARM cpu na 396mhz i Symbian 9.2 koji prosto leti(nema vise trte mrte sa Symbianom,prelazao je on skoro sve bolesti ;) )-ako odbijemo touchscreen,sta to moze HTC sto ne moze ovaj telefon-mislim ima HTC jaci hardver ali me sve to nekako podseca na pricu Mac Vs Windows :)

 

 

Jakuza nemoj molim te da porediš iPhone sa QTekom ko boga te molim :) pokazuješ elementarno neznanje :)

 

E71 je best buy za nekoga kome NE treba Pocket PC. Hajd' da ne brkamo stvari. Nokia je za par klasa iza Pocket PC proizvođača, samo se "takmiči" sa njima na osnovu izgleda. To ti je otprilike, kao kad bi se misica koja se po ceo dan licka, takmičila sa ribom pravog kalibra koja ima the looks & the brain. Et' tako otprilike. Bez ljutnje. Nokia nije za ozbiljnog business usera.

 

 

E to me interesuje... Na koju foru uraditi sinhronizaciju sa Outlookom?

 

Moraš da definišeš partnership između uređaja i kompa. Čudi me da to nisi provalio još?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je otprilike, kao kad bi se misica koja se po ceo dan licka, takmičila sa ribom pravog kalibra koja ima the looks & the brain.

 

opa,zovem te sjutra da muvamo ribe zajedno.

 

 

kad smo kod mobilnih:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakuza nemoj molim te da porediš iPhone sa QTekom ko boga te molim :) pokazuješ elementarno neznanje :)

 

Nisam pomenuo Qtek vec HTC

Ja ne bi bas HTC stavljao u Pocket PC kategoriju-to je ipak smartphone :da:

 

E71 je best buy za nekoga kome NE treba Pocket PC. Hajd' da ne brkamo stvari. Nokia je za par klasa iza Pocket PC proizvođača, samo se "takmiči" sa njima na osnovu izgleda. To ti je otprilike, kao kad bi se misica koja se po ceo dan licka, takmičila sa ribom pravog kalibra koja ima the looks & the brain. Et' tako otprilike. Bez ljutnje. Nokia nije za ozbiljnog business usera.

 

Mozda,ali Nokia telefoni u toj kategoriji nude dosta za te pare ;)

I ne bi rekao da nisu dobri za poslovnu primenu kojoj i jeste namenjena E serija Nokia telefona i koji takodje spadaju u istu kategoriju kao HTC dakle smartphone,i to ne samo ta Nokia serija vec i druge(N npr ;) )

Imaju pregledan/veliki ekran,qwerty tastaturu,mogucnost da otvaraju MS Office formate i pdf,wlan,ugradjeni mail klijent(nazalost ne podrzava push funkciju),dobru autonomiju baterije i metalno(izdrzljivo)kuciste,sinhronizaciju preko PC Suite-a sa Outlookom,more aplikacija za Symbian

Ali ako cemo pravo-za ozbiljnu poslovnu upotrebu su Blackberry telefoni :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...