Jump to content

Introitus


Recommended Posts

E pa posto niko nije nashao za shodno da otvori ovu temu izgleda da cu morati ja.... Posto veliki broj metalaca verovatno nije ni upoznat sa radovima ovog benda uvod bi glasio:

 

INTROITUS je osnovan 1995. godine u Kragujevcu i snimio je samo jedan album 1996. pod nazivom "Skies of the Unholy Departed". Bend se nakon ovoga raspao ali je podigao KAMEN TEMELJAC srpskoj black metal sceni kojoj do tada nije bilo ni traga ni glasa...

 

Toliko od mene..

Sad vase misljenje..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema 100%, forum ipak postoji vise od 6 godina, pricalo se o ovom bendu milion puta. Problem je sto danas nema vise sta da se kaze. OK, bili prvi, i bili dobri u tome sto su radili, ali sta nakon toga danas da se prica?

 

Evo, mozemo recimo o tome zasto ih nema na REX kompilaciji srpskih black metal bendova, zna li neko nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk i pesme su bile prekopirani dissection iz tog perioda, ali bend je zaista postavio kamen temeljac i meni licno je najkrivlje sto njega nema na kompilaciji "Sons Of Eastern Darkness" na kojoj ima vise prava da bude od vecine ako ne i od svih bendova!

 

 

Bila je tema 100%, forum ipak postoji vise od 6 godina, pricalo se o ovom bendu milion puta. Problem je sto danas nema vise sta da se kaze. OK, bili prvi, i bili dobri u tome sto su radili, ali sta nakon toga danas da se prica?

 

Evo, mozemo recimo o tome zasto ih nema na REX kompilaciji srpskih black metal bendova, zna li neko nesto o tome?

 

Laki preduhitrio si me sa pitanjem!!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Први балкански блек баш и није, пошто су Грци имали оваквих бендова много пре њих. Али, не рачунајући Грчку, врло могуће.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema 100%, forum ipak postoji vise od 6 godina, pricalo se o ovom bendu milion puta. Problem je sto danas nema vise sta da se kaze. OK, bili prvi, i bili dobri u tome sto su radili, ali sta nakon toga danas da se prica?

 

Evo, mozemo recimo o tome zasto ih nema na REX kompilaciji srpskih black metal bendova, zna li neko nesto o tome?

Laki, ti možda preciznije znaš, ali ja mislim da je neki njihov član trebao da radi na nekom black projektu sa članovima Rhapsody-a još '99 ali to kasnije niko nije hteo da objavi. Valjda je bend trebao da se zove Rhapsody in Black (of Black)???? :confused:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najmilije bilo kad sam u jednoj radnji u Solunu koju sam redovno obilazio svakog leta, 1999. video disk Introitusa.. ja kazem Dzou (prodavcu), "hey, do you know that these guys are from Serbia!", a on odgovara "really? I liked it, very raw!", i simulira kec na bubnju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki, ti možda preciznije znaš, ali ja mislim da je neki njihov član trebao da radi na nekom black projektu sa članovima Rhapsody-a još '99 ali to kasnije niko nije hteo da objavi. Valjda je bend trebao da se zove Rhapsody in Black (of Black)???? :confused:

Hm, ja samo znam da jedan od clanova Introitusa reze vene na Rhapsody muziku, nista vise :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ja samo znam da jedan od clanova Introitusa reze vene na Rhapsody muziku, nista vise :mrgreen:

Па, добро. Је ли то можда забрањено? [Хм, можда и јесте]

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se nije svirao black u Srbiji pre intoitusa, ako ne racunas da je to bila Jugoslavija, pa na tu foru..

 

Ako gresim ispravi me?!

 

1989 godine lik iz panceva (koji je kasnije 1991-92 osnovao grind bend Revelation) sa jos dve ribe iz bga je jos tada svirao black.imali su demo,par svojoh stvari i obrade od Bathory-a i Venoma.nazalost nisu uspeli izdati album.introitus jesu prvi srpski bend koji su izdali album,ali nisu bili prvi koji su to svirali.

u septembru ce izaci jedan cd,bice par pesama koje datiraju iz 1991-92 godine,to samo potvrdjuje moju tvrdnju.

davno sam cuo pricu,ne secam se benda samo sam zapamtio da su iz okoline novog sada 1986 su svirali obrade ob bathorya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo je diskutabilno koliko su Bathory i Venom black metal. Postoje ljudi koji ih smatraju black metalom, a postoje i ljudi koji ih ne smatraju. Tako da je veoma diskutabilno da li su bendovi koji su obradjivali Bathory i Venom bili black metal, a samim tim i da li su bili prvi.

Na kraju krajeva to nije ni bitno. Introitus su definitivno bili od prvih i prvi su izdali album (po mojim saznanjima) i to odlican.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...