Jump to content

Superior


Recommended Posts

Ovaj progressive metal bend osnovan je 1992. i do sada je izdao tri studijska albuma: Behind, Younique i Ultima Ratio. Vrlo su slični Dream Theater-u, a verujem da na ovom forumu ima onih koji poseduju njihov drugi album, Younique (1998), budući da se on jedno vreme mogao nabaviti u Mp3 formatu pod naslovom Dream Theater - Train of Thought. Tako sam ga i ja nabavio i trebalo mi je dosta vremena da provalim o kom se bendu u stvari radi. Inače, pesma God's Funeral sa tog albuma je jedna od najboljih progressive metal pesama koje sam ikada čuo. Ako je neko slušao Superior i eventualno ima i neki od preostala dva albuma, može da prokomentariše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Behind" mi je bio jedan od omiljenih albuma nazad u dan...1997-98...stvarno savrsen album. prog ali negde solaze previse i neko izdrkavanje.....predobre pesme i odlican pevac, savrsena atmosfera.

 

"Younique" mi je isto mnogo drag...eksperimentisanje sa namerom i poentom, i predobra produkcija.

 

 

sve ostalo bojkotujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo UR, preslusao jednom i smorio se... Bzvz

 

Dajte ljudi neki stvarno dobar progressive album da skinem sa neta, svi predlozi sto sam ovde pokupio ispadosje tres nikad gori... :no:

 

Evo recimo Mindflow-Mind Over Body [2006] meni se bash svidja ovaj album i bash je progressivan :rockdevil: samo ga treba pazljivo slusati :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Pre dosta godina, kada je izasao Train Of Thought od DT, jedan drugar koji mi je navodno narezao pomenuti album mi je u stvari narezao nesto drugo. Folder se zaista zvao Dream Theater - Train Of Thought, ali je "unutra" bila muzika nekog drugog benda koji je bilo bezmalo na istom nivou kvaliteta kao i sam DT. Godine su prolazile, ja sam to pustao mnogim prog ekspertima u nadi da cu saznati pravi identitet tih sazvucja, medjutim, sreca mi se osmehnula tek pre nekoliko dana kada sam kod jednog prijatelja pukim slucajem cuo bend Superior i shvatio da su upravo oni krivci za moja visegodisnja lutanja.

Album koji je bio u pitanju je album Younique i to je na zalost jedino sto sam od njih cuo za sada, mada mi za koji dan stize kompletna diskografija...

Ova mala pricica je, pretpostavljam, dovoljan povod da se otvori tema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...