Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Seća li se ko ovog francuskog stripa iz sedamdesetih?:)

Kod nas je izlazio u ''strip zabavniku'' i ''politikinom zabavniku''.

 

marcello_drjustice.jpg

 

 

Docteur Benjamin Justice - kod nas preveden kao Bendžamin Žistis. :haha:

 

Postoji i low-budget film iz 1975-e na bazi stripa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjecam se Doktora Zistisa, citao sam 2-3 epizode. On je kao neki strucnjak u borilackim vjestinama, inace francuski strip. Mozda grijesim, ali mislim da se nekad pojavljivao i kao strip dodatak u Lunov Magnus Strip seriji.

Sjecam se i jednog strip junaka koji se zvao Gorak. Nesto na principu Tarzana, jedan lik razvijene muskulature, a radnja se odvija po nekim planinama i nedodjijama, cini mi se u praistorijsko doba. Svega par epizoda sam procitao.

 

Edit:

http://www.bedetheque.com/serie-19203-BD-Gorak.html

 

 

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не грешиш. Појављивао се..Од тих "додатака", по мени, најбољи је био Трапер Кери.

 

Keri je bio Sklavijevo čedo.

Na njemu su od crtača radila braća Di Vitto i Marko Bjankini, koji su kad je Keri ugašen, prešli da rade Mister Noa.

 

Francuska neka izdavačka kuća je preuzela prava na Kerija, mislim da su izdali par strip albuma.

 

Odličan strip za ono vreme, ali nije više u vlasništvu Bonelija, te se ni ne može ništa o njemu naći na njihovom sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Из ког разлога не могу да се региструјем на форум на stripovi.com?Укуцам важећу адресу, потврдим је, и он ми константно избацује како ми адреса није добра? Дешавало се некоме?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Из ког разлога не могу да се региструјем на форум на stripovi.com?Укуцам важећу адресу, потврдим је, и он ми константно избацује како ми адреса није добра? Дешавало се некоме?

 

Dešava se uvek ako pokušavaš sa nalogom koji imaš preko gmaila ili yahoo-a, pošto preko njih registracija nije dozvoljena, pogotovu sad kad svi to masovno koriste. Ide preko maila koji imaš preko provajdera, i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava se uvek ako pokušavaš sa nalogom koji imaš preko gmaila ili yahoo-a, pošto preko njih registracija nije dozvoljena, pogotovu sad kad svi to masovno koriste. Ide preko maila koji imaš preko provajdera, i nema problema.

 

 

Хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не само насловица..цртеж разваљује колико је добар. Ово ми је уз МН најдраже издање. Мада, ту је и Текс.

Реци ми, колико је ББ изашло у Италији?

Видео сам да су издавали и неке специјалне бројеве. Било би супер да се и то објави.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...