Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Lepljenje pulpe za creva: https://en.wikipedia.org/wiki/Mucoid_plaque :haha:

 

Ja malopre jeo puter od kikirikija, to je tek lepljivo u pizdu materinu, najebao sam.

 

Kakva crna pupla od grejpa, kaži drugarici da ti pokaže medicinsku dokumentaciju ili da odjebe u suprotnom :D

 

 

Grejp je zdraviji s pulpom nego bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga cedim nekad ujutru a nekad nakon posla

 

Ja ga ne cedim, samo ga oljuštim, uop.

 

@Zen: dada, Panoramix.

 

Fascinantno mi je ovo masovno loženje na grejpfrut, ok ae da kažemo da pomaže štogod u smanjivanju LDL holesterola i u mršavljenju (baš ću da se informišem nekom prilikom kojim mehanizmom to radi), ali sa druge strane usporava metabolizam gomile lekova (načinom vrste inhibicia enzima iz familije CYP450), uključujući i kofein. To je zabavno ako dnevno pojedeš grejp i popiješ jednu kafu pa te kafa malo duže radi, (ili npr ako si zgutao Adderall :maca:), ali ne bih ja preterivao s grejpom, čak i kada se ne drogiram ničim.

 

Koliko vidim, grejp nema nikakav magični sastojak za mršavljenje kojeg nema u drugom voću i povrću, al' zato jedini ima magični furanokumarin koji prčka po pomenutom jetrinim metaboličkom enzimu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam, meni nutricionista rekao da za sad svako jutro zdrljnem grejp na cediljku i popijem sa pulpom

ono, nije lose za razbudjivanje

mada sam ranije isla na varijantu sa jednim cedjenim limunom na pola litra vode

bolje je od bilo kakve kafe

Share this post


Link to post
Share on other sites

gotovo samo sirovo povrće i jedem

 

voće svakodnevno, ipak je leto

mada i zimi redovno cepam banane, mandarine, pomorandže, kivi i tako to

 

ako ti je do energije, moz i da rknes kasiku meda u sve to

ako uzmes sa kiselom vodom podrigivaces do podne :haha:

 

sunem kašiku meda svako jutro svakako

 

ne vidim šta je loše kod podrigivanja, oslobodiš se gasova i lakše dišeš, a i lakše se osećaš :haha:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja nikad ne miksam čist grejp, uvek sa nekom jabukom, bananom, limunom, pomorandžom i td tako da ne brinem da će mi se zalepiti pulpa za creva

i nekad dodam meda u kašicu i orahe/bademe/indijske/brazilske/lešnike (sve to sasitni štapni mikser) i bude baš ono

 

Ja ga ne cedim, samo ga oljuštim, uop.

 

nije bitno ko to kako zove bitno da se razumemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedite sirovo voće i povrće, ne budite Maja Volk i Jelena Đoković.

 

Spot on, to sam i hteo da kažem gore, nego reko ae da im ne idem offtopic kad već pričaju o sokovima :D

 

Grejpfrut > sok od grejpfruta sa pulpom >> sok od grejpfruta bez pulpe

 

Kafa mi je za kafenisanje, nije da me radi

 

Baš sam od dosta ljudi čuo da ih kafa ne radi, mislim da je to jer očekuju previše, nije to baš kao da si se nadrogirao ne znam čime :D

 

Blaga stimulacija, ja npr. postanem dosta pričljiviji posle kafe, i neka blaga euforija me uhvati, i što je jača i kraći shot kafice, to je jači efekat...

Čak me najjače udari ona mala raspala sa automata, to nisam očekivao, pa za njom turska...

 

Ako misliš da te ne radi, popij dve-tri, pa vidi, počećeš da se treseš :D

Nije loša ni za afrodizijačko dejstvo, ne zove se džabe komšika baš na kafu :obrv:

 

Kad smo kod kofeina, ja trenutno pijem koka-kolu, dok mrsim muda o zdravoj ishrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve-tri se dešavalo da popijem na faksu dok je kafa bila 20 dinara :D mada te dve su kao jedna koju skuva moj buraz, oči mi ispadnu dok pijem, mislim da stavi tri kašičice po šolji :haha:

Nit sam se tresla, nit sam bila pričljivija, stvarno ni da me dirne

Tu raspalu sa automata ne pijem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raznim lekovima, znam za srce i pritisak

 

 

 

Fascinantno mi je ovo masovno loženje na grejpfrut, ok ae da kažemo da pomaže štogod u smanjivanju LDL holesterola i u mršavljenju (baš ću da se informišem nekom prilikom kojim mehanizmom to radi), ali sa druge strane usporava metabolizam gomile lekova (načinom vrste inhibicia enzima iz familije CYP450), uključujući i kofein. To je zabavno ako dnevno pojedeš grejp i popiješ jednu kafu pa te kafa malo duže radi, (ili npr ako si zgutao Adderall :maca:), ali ne bih ja preterivao s grejpom, čak i kada se ne drogiram ničim.

 

Koliko vidim, grejp nema nikakav magični sastojak za mršavljenje kojeg nema u drugom voću i povrću, al' zato jedini ima magični furanokumarin koji prčka po pomenutom jetrinim metaboličkom enzimu.

Valjda zbog ovoga

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm znam da je dobar u borbi protiv celulita :)

 

koji sam jaroslav, sad tek vidim demonov post, ovaj koji je kris citirala :) prastajte, ne citam postove duze od dva reda

 

btw jeste nezdravo, ali next pulpy od grejpa je super imitacija :) retko pijem sokove, ali kad kupujem, uzimam uvek taj

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...