Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

kombucha mushroom people

 

pa verovatno ne moz da skodi, mada mi cudno da je lep ukus, da nema nekih secera zasladjivaca i ostalih sranja

kod mene imaju dve varijante, jedna je sa sokom od narandže i nekim indijskim čajem, a druga sa mešavinom zelenog i crnog čaja.

ono, oseća se gljiva malo, ali generalno mi je ukus ok zbog ovih drugih sastojaka :D

 

piše na flašama da je bez veštačkih sranja...

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja to zato što je sva zdrava hrana ružna al ima izuzetaka, kad si već našao, cevči to :D

 

Npr. cucumber water, time se nalivam poslednjih dana, a i celo leto ću (turim krastavac, limun u kriškama i malo đumbira u vodu, ostavim u frižideru preko noći da se ladi)

Odlična stvar, nije da se samo meni sviđa, napravim flašu od 2l, ponesem 0,5 i ostatak ostavim kad se vratim kad ono nema, popile cimerke :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva je to gajila ranije u nekoj tegli pa smo pili, jebem li ga koje mađije nudi

 

I mi smo je praktikovali u kućanstvu dugi niz godina. Dobra je pre svega jer je puna raznih vitamina, pomaže pri problemima sa varenjem, detoksikuje telo od nepoželjnih elemenata i dobra je za dijabetičare.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombuha gadno izgleda, a ukus pih jest zdravo ali mi nije prijao... iako pijem redovno kefir cak sam i japanske kristale probala ali ova gljiva mi je heavy :haha:

Btw danas napravila pesto od sremusa (koji je uber mega zdrav): pravi se kao i klasican pesto samo sam u secka ubacila pecene bademe umesto pinjola a ukus je fenomenalan, dobar a zdrav dodatak uz klopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio ja nekidan da berem sremus, jos mi stoji "u saksiji" u frizideru (kao cvece u vodi). moze dobra pita "sa zeljem" (i sirom naravno) da se napravi od njega

 

Uf, može i ona pita sa mesom, pečurkama i prazilukom, samo sremuš umesto praziluka :blek:

 

Takođe jebe kevu kao salata, sa rotkvicom (imam utisak da sam to već pominjao na forumu xD)

 

 

Šta su ti japanski kristali, Melinda? EL neka droga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tibicos mushrooms contain healthy minerals and vitamins, plus all the good bacteria.

 

Mmmm, lactobacillus...

 

homer-drooling-mmm-food-i1.gif

 

 

 

 

Deluje ovako na prvi pogled kao žestoki new age mambo džambo, naročito što je info na netu formulisan - Tibicos mushrooms, a ono (Kardeljevo) nije mushroom, tako da deluje usmereno na te koji nemaju pojma pa se pecaju. Još dodaš DŽAPANIZ u jednačinu, odma đipamo, gajimo, turamo kristal šećere u vodu...

 

To Japanese me podseti na časopis ZDRAVLJE IZ RUSIJE, postoje čak i apoteke koje pucaju da prodaju svoje suplemente na to što je ''rusko'' zdravlje... Leb te jebo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Kao smanjuje rizik od srcke a podize za rak creva

 

Mislim da treba potraziti smanjenje rizika od srcke elsewhere

 

'Inconclusive' su studije kao, kako koja, ali svaki iritans povecava sansu od raka tkiva koje iritira, narocito akoe iritacija hronicna

 

Idem sad da citam nesto jos dosadnije xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao čuo i ja da nema, i da oblaže creva i štiti (antimikrobno dejstvo ima misla, ali ima i mikroba koje ne treba ubiti), a onda fazon pročitao negde drugde da diže rizik za rak debelog creva za 20%

 

Na to sam i ciljao sa tim inconclusive, ima ovakvih i onakvih rezultata studija, ima i drugih faktora za rak itd, možda nije dovoljna iritacija da na svim područjima izbaci isti efekat pa da se potvrdi, ali ono što je definitivno je da je jak iritans za sluzokožu i u skladu sa time je faktor rizika za rak. Nije direktan kao neke baš mutagene supstance ali svaka ponovljena iritacija tkiva ima potencijal da napravi sranje, relativno je prost mehanizam:

 

Ošteti se tkivo - pokrenu se mehanizmi za popravljanje - stvaraju se nove ćelije - popravi se tkivo

Kako to ponavljaš, opterećuju se mehanizmi za popravljanje i za amortizovanje oštećenja (te mehanizme jačaju antioksidansi npr) i onda smanjenim kapacitetom rade istu radnju, i onda se povećava šansa da se tokom transkripcije DNK se nešto prezubi, ne prevede kako treba na DNK nove ćelije i nastane debilna ćelija koja se nekontrolisano razmnožava i eto ga.

Svaka ponovljena iritacija pokreće te mehanizme, bukvalno da uzmeš nekom šmirglicom da guliš svaki dan po 5 min, opterećuješ na maltene isti način.

 

 

 

Već za hemoroide nema sumnje da je faktor rizika, a to gore nego srčani udar, naročito kod žena, mora biti silky smoooth :D

 

B@kica i Simon <3

 

Misliš Is@@c Beeckman i Dekart Sid? :azal:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi brt, nedostaju tvoji svezi povetarci zdravoga razuma ovde

Al' kontam da te iz razloga zdravog razuma i nema jbg

Zdraaavo ostaj

Desi, Side, žene golog nek te vide!

Kakav bre zdrav razum, mene samo mrzi da čukam po tastaturi (mimo posla) i imam šort atenšn spen za prepirke na internetu. Ali volim ja ovaj brlog, obiđem s vremena na vreme (čini mi se)... Nije te bilo na švesterima, samo seka-Baroševu videh.

 

Što se hrane tiče, jeo sam odlične krofne danas u Pančevu.

Što se ljutog tiče, meni to samo dodatno otvara apetit.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Feces are a rich source of vitamin B12, and are eaten by many animals, including dogs and cats.

 

 

Samo jedna ideja za vegune :)

 

Ker zna, ima Hejl pravo.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=b4CBy0uVqRc

[/url]

 

 

Argonnosi

So... we need to nab skinny people's poop? This is going to get disgusting quickly.

 

btw ,predobar kanal ,preporuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...