Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 2 years later...

to ti je 500 kalorija realno

ja pravim kopile od palačinke i uštipka, vuče na američku palačinku

sameljem ovsene pahuljice i umešam 2-3 jaja. Ako hoću slatko čokoladni protein prah ubacim, ako neću samo takvu smesu ispečem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traje mi tri dana ovo, jedemo dvoje nas i to samo za doručak, tako da se nisam zaluđivala koliko ima kalorija, cenim da je ok 😁

Dobro je i to, i proje nekad zbućkam

Može da se jede, što nisam verovala jer ovako obične ovsene pahuljice/kaše su mi odvratne

Edited by Antikristina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovsene pahuljice (i ražene, ječmene...) su problematične malo, imaju beta-glukan, a on povećava rizik od autoimunih bolesti...

Al' sređuje holesterol... Što rade i vlakna iz npr. psilije, al' nemaju beta-glukan... Uzmeš sipaš u svako kuvano jelo koje jedeš kašičicu psilije, koga bole ako kvari ukus :blek:

Naravno, industrija zdravlja haha je mnogo lepše pokazala efekte na holesterol, trigliceride i LDL, za koje treba kraće vremena da se ispolje nego ovo za autoimune bolesti, ali je dokazano na pacovima povećanje incidence autoimunih bolesti pod dejstvom beta-glukana, a dokazan je imunostimulant, koristi se u dečijim suplementima za dizanje imuniteta što je posebno odvratno iz etičkog ugla s obzirom da nije utvrđeno u kojoj meri diže rizik za razvoj autoimunih bolesti.

Može ovsene pahuljice nekad al' ne bih ja to svaki dan, naročito ako imate u familiji, daleko bilo, nekog sa inflamatornim bolestima creva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameniš žitarice kinoom, tamo je celuloza 80-90% vlakana, do jaja je. A i ukusnija je realno od ovsa.

 

Pa što se vlakana tiče, sve je drugo ok samo da se ne preteruje sa stvarima koje jebu štitnu žlezdu, iam negde spisak, možete da kucate šta su goitrogeni, ovako iz glave kupus, proso, soja, karfiol, brokoli, kukuruz čini mi se...

Sem toga što se biljaka tiče izbegavati zbog oksalata spanać u najširem krugu, i familiju, blitva, zelje, ona rabarbara ili kako se zove, znači samo zelena salata je ok. Takođe cvekla je sranje po pitanju oksalata, i koren i list... Kikiriki... Batat isto nmg se setim je l' mi na spisku za štitastu žlezdu ili za oksalate, moguće da je na oba.

Jbg marketing, kad ima nešto zdravo u nečemu, forsira se marketing toga a kuliraju se štetne stvari. Onda zaglaviš pesak kamen u bubregu ne daj Bože i odeš kod lekara, dobiješ no-no spisak a na njemu sve healthy veggies :haha:

Pasulj me lično nervira jer ne volim biti gasovit 🤠

A nije ni zdravo stalno da se jede ta hrana koja izaziva gasove (ima i za to spisak i skraćenica za non-gas ishranu koju sam zaboravio...).

Ostaje dakle boranija, grašak, sočivo (njega naročito volim jer skuplja litijum iz zemljišta više nego ostale stvari), onda ovako random čorbice napraviš pileću čorbu, staviš neki mix povrća, u principu i za ovu nabrojanu hranu koja je za zaobilaženje je ok da se jede tako što se rotira i kombinuje tako da se ne jede uvek isto, i da se ne jedu svaki dan goitrogeni i oksalati... Ali povrće je žešće precenjeno.

Meso, pileće čorbice, jaja, pileća (samo pileća, od većih životinja ne valja) džigerica, riba (tu sam analizirao nivoe masti - a sa njima korelira i nivo žive, i proteina, najbolji su oslić i losos), sir, jogurt, kiselo mleko i to, to su superfoodz... Više vam je trip menjanje navika, daleko od toga da nema šta da se jede. Ja i lebac jedem par puta nedeljno ili ako pojedem nekad napolju neko smeće s testom.

 

Što su Mongoli pokorili Kinu ko iz pičke, jer Kinezi nesretnici anemični odgajani na žitaricama i pirinču, a Mongoli meso, jaja, sir!

Počeh sa "sve je drugo ok" i nabrojah još 30 stvari koje ne valjaju :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spanać je (ako se ne računaju tamo neki čajevi i neke freak biljke) rekorder po količini oksalata, jeben je za bubrege.

Čajevi isto kancerčina, em brdo nekih farmakološki aktivnih supstanci, em kontaminacije redovne teškim metalima, isto marketing industrije. Da ne pričamo kakvu poslovnu etiku ima Kina koja je najveći proizvođač...

Pa onda kafa, kakao, čokolada, redovno u njima jebeni kadmijum...

Od začina sve što dođe iz Kine i Indije ne bih pipao... U principu retko nešto jedem hranu da bih uživao u nekim egzotičnim ukusima...

 

Poenta s biljkama koja se zanemaruje u tom marketingu kako meso bad biljke good je rule of thumb - biljke su filogenetski (gledano u kontekstu evolutivnog lanca) mnogo udaljenije od čoveka od životinjske hrane, i samim tim imaju ogroman broj ksenobiotika (stranih supstanci koje se normalno ne nalaze u organizmu a imaju neki uticaj na organizam) koje treba creva, jetra, bubrezi i ostali organi da prerade, i tu se opet dobija brdo metabolita koji mogu da imaju toksičnost itd, dok kod hrane životinjskog porekla toga nema sem ako ne jedeš neke egzotične sorte kao onaj kreten što prži zmiju.

+ Kad biljka pokupi toksine iz zemlje, pesticida itd, ona ima mnogo manje metoda da ih metaboliše i izbaci, nego životinja, tako da su antibiotici i hormoni u piletini npr. praktično nepostojeći problem u odnosu na to koliko su kontaminirane biljke (čak i organske, ima brdo toksičnih organskih pesticida, čak su neki toksičniji od nekih sintetičkih).

+ Kokoška kao životinja s kraćim životnim vekom i manjom masom od svinje ili krave taloži manje teških metala ako im je izložena, zbog toga sam rekao da ne valja jetra velikih životinja. Jetra velikih životinja ima i visoke nivoe retinola (aktivan oblik vitamina A koji je toksičan u većim dozama), zato npr. Eskimi znaju da ne treba da jedu džigericu polarnog medveda.... Isto važi i za velike ribe, što je veća riba, više ima žive na 100g (tu su faktori i geografsko poreklo i procenat masti).

Jbg dosadno malo ali ohrabrujuće u smislu dostupnosti, piletina je najbolje meso, a oslić najbolja riba, nije skupo da se hraniš zdravo sem ako nisi rešen baš da nabiješ mak na konac 😆

 

Malo antivegun propagande od mene nije na izmet :wub:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čeprkaj i za sebe kad si raspoložena po istraživanjima, da ne bude da te lažem, ovo napisah u hodu pa nmg linkove da jurim, ali ima brdo istraživanja o dejstvu čajeva na hormone, o kontaminacijama, spiskovi aktivnih supstanci iz čajeva i brdo nekih efekata, a sve bre nešto kad naletim na istraživanje koje predstavlja čajeve u pozitivnom svetlu, imena istraživača piči samo Shang Tsung Feng Long Xiao Mi :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo zbog hormona i pijem, mislim da mi pomaže čaj od virka

Mada, kažem možda jer kad uzmem taj čaj, obavezno korigujem i ishranu i aktiviram se, pa možda i nije do njega, ali aj kao ne može da šteti (kad ono prc 🙃)

čuj 

Quote

za sve probleme, idem da ga pitam da uzajmi neke pare  🤣

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neam pojma sta radi virak, baciću pogled koje su supstance, ali mi se kosa na glavi diže od biljnih suplemenata :haha:

Bolje da precizno vodiš dnevnik ishrane prvo (cronometer app npr), uz neku umerenu fizičku aktivnost, pa ako si sigurna da je to ok, onda da eventualno ubaciš čaj, ovako vrv kinjiš njime jetricu i bubrege samo...

Kamo da vidimo šta je virak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Gledas da zivis sto mozes vise kao pecinski covek: hranis se sirovim vocem, povrcem, mesom , ribom, nista leb i seceri, trcis svaki dan 2-3km (da simuliras hvatanje zveri) zivis bez stresa, rokova, multitaksinga, okrenut si malom broju pouzdanih ljudi, cist vazduh, zivis van civilizacije, bez instagrama, tnjitera, crne hronike, tv-a, spavas od sumraka do svitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimone, sad tek vidim tvoja filozofiranja od gore, čisto srbstvo, ne jedi ovo ne jedi ono.

Daj ti bre jedan tvoj dan prehrane da vidim to čudo zdravlja u tanjiru.

Ja sam danas do sada poždro tunu, ovsenu kašu s borovnicom i proteinom u prahu, posle normalno burek. Uveče svinjski kare, tikvice, krompir.

Nisam trebo burek, to priznajem, al u gradu ionako samo smeće mož se pojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kobasica i burek zdravi 😛

Napraviću vam neku dijeticu kad budem imao vremena, već sam nabrajao šta ja smatram zdravim, Bata lupeta kao i obično.

I ne treba svaki dan da bude isti, bitna je i raznovrsnost, između ostalog i jer doza čini otrov :haha:

P.S. Svi smo grešni, jedem i ja smeće, juče jednu slanu i dve slatke palačinke, morao sam pred spavanje nekoliko flagelacija da odradim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od sastava, nije svaka kobasica ista xexe!

Ali pretežno nije zdrava :haha:

Ne treba se odreći svega nezdravog, nego biti u toku šta je i koliko nezdravo, da bismo znali koliko čega da turamo u rotaciu...

Ta neka zdrava doza nezdravog, jedna hormeza, takoreći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...