Jump to content

Ámok


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Кад смо код акцента, како то да је последња песма на албуму написана без акцента? Штампарска грешка?

Omot je prepun štamparskih grešaka.

Kompletna thanx lista je sjebana skroz. To uopšte nije ta lista koju smo predali. To je lista sa Mikijevog i Vladinog eksperimentalno-ambijentalnog albuma sa dodatim pasusom na kraju. Nebuloza...

To mi najviše smeta.

Akcenat je najmanji problem.

 

Inače, pesma treba da ide sa akcentom, a ime benda varira.

Kad smo počinjali, bilo je sa akcentom. Logotip može da se skonta i sa i bez.

E onda je nedavno Mikiju dunulo da forsira varijantu da se piše BEZ akcenta.

 

Ja i dalje pišem sa akcentom. Više mi se sviđa tako, i bar ima neke razlike, jer već ima jedno tuce bendova sa tim imenom, računajući samo ono što ja znam.

Inače ime benda je takođe Mikijeva ideja, sugerisana i podržana od strane izdavača u nadi da će time pridobiti Nevergreen publiku.

Amok je pesma od Nevergreen napisana jako davno i izdata 1994 na demo snimku (čak i pre Sentenced), i to im je kao najveći hit.

 

Ja inače ne volim tu forsiranu paralelu sa Nevergreen, i jedan sam od četvorice u bendu koji tako misli i koji smatra da je ovo nov bend, a ne nastavak nečeg ranijeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дај, сачувај нешто и за интервју. Имаћеш прилике тад да се распишеш до миле воље, а ја све објављујем У ЦЕЛОСТИ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Написах ли ја реаговања за демо на енглеском? Не знам шта се ти трипујеш, Андро, оно звучи сјајно за један демо. Можда да је вокал мало разумљивији и гласнији, али све је на свом месту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Онај подужи Андријин пост је врх! Целог сам га прочитао као и све његове, просто носе онај Андрија Жупан трејдмарк. :pivopije: Одслушао сам бенд и одгледао спот, мислим, све најбоље! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a što bih se bunio?

 

Neko vreme sam se i predstavljao kao Andrija, jer mi je već bilo dojadilo da me sto puta pitaju "Kako????".

Posle mi dojadilo da naknadno objašnjavam da se zapravo ne zovem baš sasvim tako.

Sad sam postao mator i asocijalan, pa se ne upoznajem ni sa kim. A ako me neko upozna sa nekim, onda taj ima i nemili zadatak da objasni moje ime, he he...

 

Nadimak mi je koliko-toliko lakši za pamćenje...

 

A i Kisörvendfi István - Pista, iliti Cápi je naš čovek i ni on se ne buni... :) :)

 

...i 'fala vam lepo.

 

Cheerz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је само било смешно када сам читао у историји посрбљена имена мађарских личности, па сазнаш да је Стефан у ствари Иштван, Хенрик - Имре и слично.

Ако ти смета, нема проблема. ја се овде сда тим Андрија више зезам, зна Оља да те никад не зовем тако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i Kisörvendfi István - Pista, iliti Cápi je naš čovek i ni on se ne buni... :) :)

 

...i 'fala vam lepo.

 

Cheerz!

 

Ето, ја њега по нашки, он мене ко они њини! :) А шта је Cápi ког ђавола?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bandi hol voltal az Exiten ? Ha eggyaltalan voltal

 

Mi volt a Wisdom mal?

 

A Galambossal sikerult talalkoznom 15 eve nem lattam az embert.

 

gondoltam hogy majd veled is sikerul talalkoznom hogy jo be sorozzunk

 

Ajde Szevasz minden jot

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Bandi hol voltal az Exiten ? Ha eggyaltalan voltal

 

Mi volt a Wisdom mal?

 

A Galambossal sikerult talalkoznom 15 eve nem lattam az embert.

 

gondoltam hogy majd veled is sikerul talalkoznom hogy jo be sorozzunk

 

Ajde Szevasz minden jot

Lehet mások számára is érdekesek lehetnek egyes infók, pa ću stoga da nastavim na srpskom :) :

 

Bio sam na EXERfestu, ja tamo radim. Vodim onu najgoru binu, gde su samo DJ-evi. Sa ove strane Dunava, u kampu.

Ceo Exit mi je neverovatna frka. Pogotovo ove godine, jer sam sada i u civilnu askaru išao paralelno.

Daily schedule:

Moja bina završava negde oko 19-20h, i onda joj ja mećivam katanac, i penjem se na tvrđavu. U to vreme već imam litru-dve piva u sebi, i gore gledam da se propisno dokrajčim, i da se odmorim od celog dana. Imanje TEAM akreditacije dozvoljava pišanje u službene WC-e i idenje iza ograda i preko reda do šanka, pa mogu da se bahatim. Ne moram da računam na čekanje u redovima za pišanje, dobijam hladno pivo i tako to. Ko god da me ikada video na exitu mi posle priča kako sam bio jako pijan i da sam se jedva držao. Ja se ne sećam tih epizoda, pa je zaključak da verovatno svi oni lažu. :) :)

Nisam bio samo taj dan kad je Wisdom bio, jer sam svirao sa Amok u madafakin Pécs. I na mojoj bini sam imao zamenu. A i da nisam išao u Pécs, išao bih na Stonse, koje sam ovako morao da ulovim naknadno, i gledao ih u bivšem bliskom komšiluku, na bivšem Népstadion.

 

Wisdom je stigao do tvrđave taman na vreme ali nisu uspeli da se probiju do bine, jer majmuni iz obezbeđenja nisu čuli ni za Explosive stage, ni za Milana Rakića (stage manager). Posle toga je navodno sledila epizoda kada se Rakić nije javljao na mobilni, i tako niz tih balkanskih varijanti. Šta je bilo na kraju tačno - nemam pojma, mislim da je posle došao Rakić, da su ga nekako kontaktirali, i da su došli do bine, ali su već kasnili.

Bila im je ponuđena opcija da ne postavljaju svoju opremu i da sviraju na frku bez tonske, ili da sviraju nešto jako kratko i puno posle. Maté se odlučio za otkazivanje. Tako je barem meni napisao u mailu.

 

Taj dan smo inače i mi bili planirani, ali eto, madafakin Pécs...

 

'Bemliga, i meni je žao što ih nisam video, no viđam ja njih dosta kad odem za Budimpeštu.

Tokom svoje prve godine studija sam vikendom praktično živeo kod Žolta. Tada smo on i ja i svirali zajedno: Helloween Tribute, pa posle Legendary, koji se raspao brzo. Tu je Maté okupio ex-Legendary gitariste, i napravio Wisdom. Zanimljivost je da je i ex-Defender/Legendary bubnjar, David Garcia svirao jedno kratko vreme kao ispomoć u Wisdom, i da je još ranije Nachladal jednom probao sa Legendary. Tako da iz te ekipe jedino ja nikad nisam svirao u Wisdom. :)

...ali sam im bio (jesam i sad povremeno) roadie, tonac, i tako to...

 

Ajd javi se kad dođeš sledeći put, pa da ono u vezi onog piva realizujemo.

:pivopije:

velika tihina :P

Čovek iz senke je progovorio...

 

Оља, пусти мало Андрију за компјутер. :P:pivopije:

Nema šanse!!!

Evo, pišem sa posla...

 

He, he, šalim se. :) Slabije nešto bauljam po netu u poslednje vreme. Ulenjio sam se i na tom polju.

 

Preslusao sam dve pesme na engleskom, super su.

Hvala.

 

Biće bolje, kad se zapravo otpevaju.

...jednog dana.

 

Možete pitati čoveka iz senke kada će to biti, ili ga huškati da bude što pre.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...