Jump to content

The Elder Scrolls IV: Oblivion


voodoo_

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sigurno je manje gej nego Dota. :razz:

 

Meni je ovo najbolja RPG igra,posle Gothic-a.

 

Taman posla da je samo gothic bolji od Obliviona.

Ima tu sijaset boljih frpova, poput legendarnog Baldur's Gate, Neverwinter Night, Might and magic 6, 7 i 8, čak je i prastara Ultinma u nekim segmentima bila bolja od Obliviona.

Jeste, Oblivion je lep. Jedna od najlepših igara do sada, ali na tome se završava sva priča o Oblivionu. Karakteri su ko odvaljene stene (malo bolji od Morrowind karaktera, moram priznati, ipak su napravili napredak od tada), kvestovi su jako slični i jednolični, nema faktora iznenađenja igrača (kada priča obrne svoj smer za 180%), sistem napredovanja koji omogućava da zalepiš selotejp na taster za skakanje, dođeš sutra i imaš Athletic na najvišem nivou i još mnogo, mnogo toga...

 

Ne idite samo za trendovima, odigrajte neki stari Frp (Dungeon master, Eye of Beholder...), pa onda sami procenite šta to hvali Oblivionu i da nije samo šminka ono što čini igru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman posla da je samo gothic bolji od Obliviona.

Ima tu sijaset boljih frpova, poput legendarnog Baldur's Gate, Neverwinter Night, Might and magic 6, 7 i 8, čak je i prastara Ultinma u nekim segmentima bila bolja od Obliviona.

Jeste, Oblivion je lep. Jedna od najlepših igara do sada, ali na tome se završava sva priča o Oblivionu. Karakteri su ko odvaljene stene (malo bolji od Morrowind karaktera, moram priznati, ipak su napravili napredak od tada), kvestovi su jako slični i jednolični, nema faktora iznenađenja igrača (kada priča obrne svoj smer za 180%), sistem napredovanja koji omogućava da zalepiš selotejp na taster za skakanje, dođeš sutra i imaš Athletic na najvišem nivou i još mnogo, mnogo toga...

 

Ne idite samo za trendovima, odigrajte neki stari Frp (Dungeon master, Eye of Beholder...), pa onda sami procenite šta to hvali Oblivionu i da nije samo šminka ono što čini igru.

 

Играо сам готово све RPG-eve које сам могао пронаћи у протеклих петнаест година мог живота и нисам пронашао ни једну једину игрицу RPG жанра која ме је могла овако надахнути (ОСИМ Final Fantasy Серијала) (јер није поента да се само оцени шта ваља у игрици, а шта не и да се упоређује с другим јер у том случају се губи свака поента).

 

Elder Scrolls Oblivion је одличан на више аспеката, а игрица као таква је апсолутно фасцинантна и направљена је да би се играла, а не да јој се замера. Било да говорим лично или да узимам у обзир чињенице које ову игрицу издвајају од осталих RPG-ева које сам играо и имајући у обзиру креатуре које су у игрици готово уникатне као и податак да игрица има својствен зодијак уз то да игрица није апсолутно линерална као и то да ти у општем смислу није потребно да радиш квестове како би доживео чари игрице - то само по себи много тога говори, али никако у негативном контексту.

 

Моје мишљење јесте да је свако очекивање од ове игрице испуњено као и то да је све одрађено максимално коректно и лепо. Наравно, имајмо у обзиру да је ово ЧЕТВРТИ део серијала, који, заправо, не прате одређену јединствену причу већ читав свет на различитим локацијама, другачије државе итд...

 

Ехем, да :] игрица ме изразито опушта и пружа јединствен осећај сигурности. Такође, пружа и авантуру какву ми сами одлучимо да имамо.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sto vise odmicem u ovoj igri,postaje mi dosadnija.Zbog cega?Samo zbog jedne stvari:90% misija koje dobijem se u ovom momentu resavaju ili u pecinama ili u onim razrusenim zamkovima,i stalno se tabam sa duhovima,zombijima ili skeletonima.Dosadno je.Nadam se da nece tako do kraja igre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da imaju 2 minotaura na jednom mestu na mapi, čuvaju valjda jednog jednoroga koji može da se jaše...e sad ne sećam se koji beše trip oko toga.. :P

 

Kako sam ja jedno vreme bio naložen na Oblivion...

 

Stvarno genijalna igrica. Odličan glavni kvest, plus ova četiri guilda. Najjači mi je poslednji kvest u Thieves Guildu, kad treba da se ukrade Elder scroll. Fantastično. Bilo mi je zanimljivo rešavati kvestove za Mages Guild i za Dark Brotherhood, dok su me ovi iz Fighters Guilda opasno smorili.

 

I ponekad prosto mi dođe samo da jašem konja i da gledam odozgo sa puta na Imperial City...prelepo... :D

 

Najlepša atmosfera mi je u Brumi, i gore u Cloud Ruler Temple-u.

 

I muzika koja ide kad se uđe na main menu. Auh.

 

Sve u svemu, sjajno. Al' nisam igrao baš odavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon, ne thieves guildu nego dark brotherhoodu. Ubij nekog nevinog i dremni negde na skrivenom mestu pa će te odgovarajući lik startovati.

Jedna od najvećih prednosti (a ujedno i mana) Obliviona je što možeš da budeš jack of all trades. Takođe, kapuljača koju dobiješ kad završiš thieves storyline je neverovatno korisna.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thieves guildu se nisam priljucio,nekako mi bezveze da budem lopovcina...ali prikljucicu se,ove misije me smaraju,pa da probam nesto drugo.

Shivering isles?Sta je to?

U Burmi se otvara neki portal i ti ulazis i tu je svet podeljen na dva dela dobar i los i sad dolazis u zamak i tamo vlada jedan lik koji je lud,i ima posle njega jos dva vladara,jedan vlada dobrim i jedan zlim

i sve u svemu mozes da biras posle ako oces budes dobar vladar ili zao jer ces jednog ubiti

a posle toga ces postati glavni vladar

mislim tipicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu sijaset boljih frpova, poput legendarnog Baldur's Gate, Neverwinter Night, Might and magic 6, 7 i 8, čak je i prastara Ultima u nekim segmentima bila bolja od Obliviona.

 

Ne idite samo za trendovima, odigrajte neki stari Frp (Dungeon master, Eye of Beholder...), pa onda sami procenite šta to hvali Oblivionu i da nije samo šminka ono što čini igru.

 

 

Eye of the Beholder,Ishar I,II,III(nesto najbolje sto sam ikada igrao sa amige!!!)

 

Baldur's Gate,Neverwinter Nights 1 i 2... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Промашили сте тему, поготово Castlevania фан који има Алукарда на аватару (то је добра игрица хехе али давно бејаше за сони кец...)

 

------------------------

 

Ја Обливион никад нисам играо да бих га прелазио, једноставно сам уживао играјући сваку мисију понаособ... И то још увек траје јер не могу да одвојим више од сат времена за играње обзиром на силне обавезе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Промашили сте тему, поготово Castlevania фан који има Алукарда на аватару (то је добра игрица хехе али давно бејаше за сони кец...)

 

------------------------

 

Bar neko zna za Castlevaniu... :pivopije: ...Hail...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Где бре, из те игрице знам како иду и дијалози :lol: :]

 

"Ah, Alucard...what is your buisnins here"

"I've come to put an end to this"

 

последњи део који сам играо ми се није посебно допао...Али ок је.

Castlevania je KULT! Провери овај metal бенд ;)

megadriver :]

 

------------------------------------

 

Проверио сам колико сам укупно сати играо Oblivion...290 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Oblivion je po meni fenomenalan, presao sam ga 2 puta, ali mi je Morrowind mnogo, mnogo bolji. Ima daleko dublju pricu, obimniji je, expanzije su cista desetka itd.

 

Sto se tice Shivering Islesa, mnogo mi se svideo zbog ludacke pozadine, jeste da je kratko trajao ali je vredeo svaki minut downloadovanja sa neta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...