Jump to content

At Vance


Recommended Posts

Da, vest je stara 2 godine, ali sam ja tek sad naletela na onaj link.

 

Bend Shiver se u medjuvremenu preimenovao u Project Shiver. Tuzili su At Vance za zloupotrebu (da ne kazem bas kradju) svoje pesme, medjutim posle mnogo vremena je doneta presuda da iako postoje velike slicnosti izmedju pomenute dve pesme, te slicnosti nisu dovoljne da bi se bilo sta preduzelo.

Posto su (Project) Shiver objavilii obavestenje o ovom slucaju gde god su mogli, Olaf iz At Vance je kasnije trazio od njih da ta obavestenja sklone. I verujem da s obzirom na presudu ima i zakonsko pravo da to traziicon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbt, smorio sam se sad, iskreno. Aj što mi je Shiver jedna od boljih, ako ne i najbolja sa tog albuma, al što su je ovako providno ukrali, to mi nije jasno. I koliko god da volim At Vance a da za (Project) Shiver nisam čuo do pre 5 minuta, žao mi je što je sud doneo takvu odluku kakvu je doneo i prosto mi je neverovatno da je presuđeno u korist At Vance-a jer je pesma očigledno zabodena totalno, ne samo muzika već i tekst u ovim delovima koji su prezentovani na ovom klipu. Kaže se u ovom saopštenju na Metalstorm-u da su u pitanju samo neki delovi pesama, da nije cela, ali opet... ono što je najgore od svega je što, ako je ovo prošlo ovako, praktično je moguće da neko sad uhvati i bilo koju pesmu celu lepo ukrade i da se potpiše kao autor, a kada ga originalni autor tuži, on ipak dobije kao da je njegovo delo. Jbg, volim ja At Vance stvarno, ali realno su ispali govnari u ovom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Zanimao sam se podosta diskografijom ovog benda ove zime, pa rek'o da ostavim i ja koju..

 

Pre sveg', steta za me' sto ovo nisam cuo pre, najbolje pre jedno 6-7 godina kada sam bio na vrhuncu power napaljenosti :haha: ali i "danas" mi podosta prija. Speed powerica sa dosta malmstina, mene prija. A moram priznati da sam ponajvise uzivao u "ranijim" radovima, daklem "No Escape" i "Heart", vec od "Dragon"a su mi slabiji albumi, tj. ma koliko da ima killer pesama na ima, tol'ko ima i nyah pesama...ali bitno da se nadje na svakom nesto da me navuce k'o macu na mleko, "Don't Believe A Stranger", "Dragonchaser", "Broken Vow"... :rockdevil:

Obozavam Matsa i njegov vokal, ali bogme moram reci da me je nakon preslusavanja oveju radova i cuvsi Hartmana...ajoj... Lik kida, bas mocan glas! (U principu, zao mi sto nisam cuo i Matsa na malo vise jaceg materijala...)

 

Vid'cemo kako je sa novim pevacem materijal...though vidim po coverima da im je sada cilj privuci ljude preko sisa na coveru, tako da se ne nadam nekom spec. materijalu :haha:

 

At Vance, nista revolucionarno, but just my cup of power tea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Zanimao sam se podosta diskografijom ovog benda ove zime, pa rek'o da ostavim i ja koju..

 

Pre sveg', steta za me' sto ovo nisam cuo pre, najbolje pre jedno 6-7 godina kada sam bio na vrhuncu power napaljenosti :haha: ali i "danas" mi podosta prija. Speed powerica sa dosta malmstina, mene prija. A moram priznati da sam ponajvise uzivao u "ranijim" radovima, daklem "No Escape" i "Heart", vec od "Dragon"a su mi slabiji albumi, tj. ma koliko da ima killer pesama na ima, tol'ko ima i nyah pesama...ali bitno da se nadje na svakom nesto da me navuce k'o macu na mleko, "Don't Believe A Stranger", "Dragonchaser", "Broken Vow"... :rockdevil:

Obozavam Matsa i njegov vokal, ali bogme moram reci da me je nakon preslusavanja oveju radova i cuvsi Hartmana...ajoj... Lik kida, bas mocan glas! (U principu, zao mi sto nisam cuo i Matsa na malo vise jaceg materijala...)

 

Vid'cemo kako je sa novim pevacem materijal...though vidim po coverima da im je sada cilj privuci ljude preko sisa na coveru, tako da se ne nadam nekom spec. materijalu :haha:

 

At Vance, nista revolucionarno, but just my cup of power tea.

 

No Escape meni daleko najbolji. Mislim da je sve downhill sto se ovog benda tice. No Escape ima najvise hitova ubedljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

German/Swedish metallers AT VANCE will release their ninth album, "Facing Your Enemy", on April 27 via AFM Records.

 

The track listing for the CD is as follows:

 

01. Heaven Is Calling

02. Facing Your Enemy

03. Eyes Of A Stranger

04. Fear No Evil

05. Live And Learn

06. Don't Dream

07. Seeing Me Crying

08. Saviour

09. Tokyo

10. March Of The Dwarf

11. Fame And Fortune

12. Things I Never Needed

 

The song "Savior" can be streamed using the SoundCloud player below.

 

http://soundcloud.com/afm-records/at-vance-saviour-2012

 

atvancefacing.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušah ovu novu pesmu... šta ga znam, ok je, ali ništa što već nismo čuli mnogo puta od njih, mada je kul što ne menjaju svoj stil na silu kao neki. Ipak nije mi jasno kako/zašto NIKAKO da pobegnu od ovog plastičnog bubnja? Zvuči kao da je nakucan, verovatno i jeste, ali sve i da je tako, siguran sam da može da se odradi bolje. No dobro, kako god, čeka se album. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Iznenadjujuce pristojno albumce, bolji od proslog, i vratili su se na mirnu mediocrity stazu na koju zakoracise nakon "The EVil In You".

 

Nema nazalost, opet, nijedne bolesne dragonojurisne hitcine, ali par odlicnih da, "Heaven Is Falling" i "Savior" pre svega. Sve u svemu, mnogo zarazniji i lepsi utisak nego sto to mi novi Fwind npr. ostavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...