Jump to content

Winamp vs. Foobar


marcoman

Recommended Posts

Eee, što ne stavih glasanje?Foobar . Imaginos je sve rekao.

Brz, jednostavan, ne "svinjari" (hoguje) resurse kao winamp, podržava out-of-the-box neke formate koje winamp podržava samo sa plaginom (FLAC, MPC), a opet izuzetno konfgurabilan, i ono zbog čega sam prešao na njega - tabovane plejliste.

Totalno urađen u nekoj linux filozofiji (viđao sam whinovanje po forumima da je stvar koja konvertitima win->lin pored photoshopa i total commandera (mada za to postoji solidan replacement) najviše nedostaje je upravo foobar. Istina postoji FALF player za KDE, dosta podseća na foobar. ima tabovane playliste i jede minimalno resurasa...)

 

Što se tiče softverskih ekvilajzera i DSP plaginova, pogotovo DFX - nekad sam ih koristio, ali problem je što uglavnom prebudže zvuk...

Jebiga, hardver je hardver. Izdvojite 20-30 evra za neki Audigy (ili pak 10 evra za polovan Live), i imate hardversko podešavanje bass i treble, koji rade posao 10x bolje od bilo kakvog softverskog DSP-a na integrisanoj zvučnoj... A i zvučnici su jebeno bitni ... da se malo pohvalim, za cca 60€ sam pazario Microlab Solo-2Mk3 par aktivnih stereo zvučnika (2x30W RMS), i nisam zažalio ni jednog momenta... Bolji zvuk nego triput skuplji 5.1 komplet ekvivalentne snage (1 zvučnik i 5 pimpeka :rolleyes: ), urađeni kompletno od medijapana, mogu da se kače i na hifi uređaje (pojačala), teški 15-ak kila :D, i naravno preporodili su moje shvatanje slušanja muzike na compu!

 

Meni je jako bitna stvar što Winamp, kad pritisnem alt+3, može da mi prikaže stanje oba taga u pesmi. To foobar ne može, tj. ako postoje oba taga, on samo prikazuje v2.
U opcijama foobara možeš da biraš kako će i koje tagove da prikazuje.Doduše, to se odnosi na playlistu. Mada, moji mp3ovi svi imaju v2 :D Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Instalirala sam Foobar 2000 v9.4.3. i ok mi je samo mi last.fm ne beleži pesme. Kako to da sredim?

Instalirala sam preko last.fm neke plug-inove, i još gomilu gluposti, ali ne vredi. Prvi put sam sada uzela foobar da vidim što ga svi hvale i sada sam se smorila :(

Ajde pomoć, pošto vidim da ima dosta ljubitelja foobar-a ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

wtf je foobar? Ja to nisam video u zivotu! Ni kod koga! Prvi put ga videh sada na prethodnoj stranici, a otkad znam za sebe koristim winamp! 5.35 trenutno sa MMD3 skinom zelene boje! Nego niko ne govori o prednostima "FULL" winampa! Sve ovo sto mi koristimo je free zar ne?!

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zaboravih da ostavim post. Sredila sam foobar da sarađuje sa last.fm tako što sam reinstalirala i jedno i drugo i sada se super slažu.

Očigledno sa njima moram samo oštro, moja miroljubiva taktika ovde ne pali :tehkista:

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zbog zvuka, zvuk ti dobijaš od sistema, odnosno hardvera program je tu samo ˝posrednik˝ nego to kako ume da pojebe neke stvari u sistemu.

 

Vidim da lupaš, foobar ništa ne pojebe u sistemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zbog zvuka, zvuk ti dobijaš od sistema, odnosno hardvera program je tu samo ˝posrednik˝ nego to kako ume da pojebe neke stvari u sistemu.

ja jos nisam cuo da je nekome foobar nesto zeznuo? u cemu je konketno problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam do skoro koristila Winamp, ali mi je falio plug in za last fm, i ja umesto da ubacim njega, skinem foobar zato što ga svi živi nahvališe i eto sad se sa njim družim, a na duže staze videčemo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam do skoro koristila Winamp, ali mi je falio plug in za last fm, i ja umesto da ubacim njega, skinem foobar zato što ga svi živi nahvališe i eto sad se sa njim družim, a na duže staze videčemo... :)

ne bih da ispadnem glup u drustvu, ali sta je to last fm?

 

Da ali on pojede mp3 kodeke pa moraš ponovo da ih ubacuješ i totalno sjebe ac3

To su stvari koje sam čitao i čuo o tom programu.

prvi put cujem za ovo. ja sam do sada instalirao foobar minumum 10 puta i sve mi radi po defaultu. takodje, svima kojima sam instalirao foobar, isto radi i ne pravi nikakav problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...