Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Meni se uopste ne svidja izgled F40-ice..

 

Ovo je linija:

 

800px-Peugeot_404_dsc01875.jpg

 

Ima ga ovde jedan komsija.. bordo-crvenog.. Prelep!!

 

Vozio sam Pezoa 404 i znas sta malo je bolji od Lade Rive!!! Ali samo malo...

 

DODGE CHALLENGER R/T 1970.

 

Među naj boljim MUSCLE Car-ovima po mom mišljenju!!!

 

Ima ga i u 2 fast 2 furious u narandžastoj varijanti...

 

:pivopije:

 

Zaboravio si Barracudu sto je sramota za jednog poznavaoca muscle cara...

Edited by TurboBoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapanjujuće je koliko liče, al dobro, iz iste su fabrike... (Crysler)

However, kad bi mi ponudio Baracudu ili Dodge-a, Ja bih bez razmišljanja uzeo Dodge-a.

Tolko mi se sviđa...

 

(normalno pored Stanga)

 

I da, evo još nekih muscle-a (da ne bude sramota) ;)

 

camaro SS (neizostavan)

 

Dodge Charger R/T

 

Plymouth Road Runner

 

*Plymouth Baracuda*

 

Chevy Nova

 

Shelby AC COBRA

 

Plymouth Duster

 

Oldsmobile 442 (do jaja auto)

 

i tako...

 

To je vrh ponude bio u to vreme...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:tehkista: BENTLEY CONTINENTAL GT :tehkista:

 

Ako treba prodaću oba bubrega i izrokaću čak i matorom Hju Hefneru kobaju,

samo da ga jednog (skorijeg) dana posedujem! :)

 

Nemam običaj sebe da citiram ali,

 

pošto od toga naravno nema ništa - ostaje mi nada da ću jednog ( verovatno ) daljeg dana posedovati fejslifting nove be-em-ve ''šestice''.... i to konkretno model 635d.

Najlepši aktuelni model, po nekom magazinu, proizvođača koji pravi automobile za najveće jebače! :)

 

Najbolji turbodizel motor...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapanjujuće je koliko liče, al dobro, iz iste su fabrike... (Crysler)

However, kad bi mi ponudio Baracudu ili Dodge-a, Ja bih bez razmišljanja uzeo Dodge-a.

Tolko mi se sviđa...

 

(normalno pored Stanga)

 

I da, evo još nekih muscle-a (da ne bude sramota) ;)

 

camaro SS (neizostavan)

 

Dodge Charger R/T

 

Plymouth Road Runner

 

*Plymouth Baracuda*

 

Chevy Nova

 

Shelby AC COBRA

 

Plymouth Duster

 

Oldsmobile 442 (do jaja auto)

 

i tako...

 

To je vrh ponude bio u to vreme...

 

Ovo za AC Cobru moram reci da sam poprilicno odusevljen sto si se setio, a da i svi automobili su vrh, stvarno. Americki muscle car-ovi su u neko vreme stvarno bili prelepi. Sada se ozivljavaju legende, stoga jel si video Camaro SS novi? Izgleda vrh! Stara linija u novom ruhu...

 

:tehkista: BENTLEY CONTINENTAL GT :tehkista:

 

Ako treba prodaću oba bubrega i izrokaću čak i matorom Hju Hefneru kobaju,

samo da ga jednog (skorijeg) dana posedujem! :)

 

Nema tih para ni tog auto zbog koga bi Hju Hefneru izrokao bilo sta... Bentley je stvarno dobar auto i skoro bez premca u klasi...

 

Nemam običaj sebe da citiram ali,

 

pošto od toga naravno nema ništa - ostaje mi nada da ću jednog ( verovatno ) daljeg dana posedovati fejslifting nove be-em-ve ''šestice''.... i to konkretno model 635d.

Najlepši aktuelni model, po nekom magazinu, proizvođača koji pravi automobile za najveće jebače! :)

 

Najbolji turbodizel motor...

 

Nikad DIZEL!!! Imas M6 koji jeste benzinac ali ide ubija...

 

Ferrari-599-GTB-Fiorano-engine-lg.jpg

 

Prelep motor sa jos boljim karakteristikama... Eh da mi je jedan takav u Zastavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to kul, ali Yugo sa spojlerima je i dalje yugo.

 

Yugo je Yugo i to se u potpunosti slazem sa tobom!!! Ali nije svaki Yugo za bacanje ima nekih koji zavredjuju jos jedan pogled...

 

Ali u principu od yuga nikad neces dobiti auto bez obzira koliko ulozis u njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga....

 

Sad but true!!!

 

@TurboBoy

 

Naravno da jesam, super je, ali Cammaro-a ne gotivim iz razloga sto je to direktan konkurent Mustangu...

 

Dobro, ima izuzetaka naravno, ali postujem ga svakako...

 

Jesi li ti video novog Giugiarro Mustanga???

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to kul, ali Yugo sa spojlerima je i dalje yugo.

jugici sa spojlerima su shit...ti nakiceni su najveci krshevi...

@turbo boy

to je uglavnom istina...

ja sam ulozio u mog juga bash dosta,komotno bi mogao da se kupi neki gradski autic...

npr motor 1.5 sa sve papirima i atestom 500 i neshto jura...da ne pricham posle ojachavanje,limarija, menjach,felne,gume,kadice,rollbar i sl....

volim ga najvishe na svetu i voleo bi nikad da ga ne prodam,ali kako stvar stoje,poshto sam kupio Stila,moguce je yuzina ce se prodati,ali samo osobi koja ce ga voleti i chuvati ko ja(mada se iskreno nadam da do toga nece doci)....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko para ga prodajes?! Meni je bas trip kad sa golfom dvicinom opuvam neki dobar auto (na uzbrdici naravno), a ne sa jugom, jao00oo, to bi bilo uzivanje :) :)

 

Najjace mi je bilo kad sam na jednoj uzbrdici kod Mojkovca opuvao Passat-a B5 (TDI). Nabio sam 125km/h trecom brzinom. Lik se kasnije presaltao u traku za preticanje, al nije mogao da me stigne.. Jbg, dizelasi su tromi dok ne uhvate zalet..

 

@ Hatebreeder

 

Ovde mi je jedan majstor iz komsiluka rekao, kao da ce brzo da mi rikne motor, zato sto je izvadjen katalizator... Ne kapiram zasto?! Zar motor sad ne radi lakse?! Jedini razlog koji vidim je sto mozda sad imam puno konja u odnosu na kubikazu :) :)

 

P.S. Danas sam puko 100evrica za set menjaca (korpa, lamela).. jbg, previse ga forsiram...

Da li ti radis opravke, ili samo tjuniras svoja auta?!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad DIZEL!!! Imas M6 koji jeste benzinac ali ide ubija...

 

Aha.

A u gradu guta benzin samo tako - k'o aždaja, bez 25 litara sigurno nisi...možda čak i više.

 

Iako BMW (hvala Bogu) nije Dodge, iako za veću konjažu su im motori manjih zapremina, iako je netipično za BMW ta marka danas postala sinonim za dobre performanse( što je odvajkada bio slučaj) i umerenu potrošnju (što nikada kod njih nije bio slučaj). Njihovi dizeli su verovatno najbolji - od ukletog Audija pogotovo + kod bavarca se sam motor jedva čuje. Bilo koji Audijev štekće k'o mitraljez, uostalom kao i ceo VW koncern (gde Audi pripada).

Elem,potrošnja jednostavno mora biti visoka, brate 507 konja je to...M6 definitivno nije auto za svaki dan.

 

S' tim autom ne bi se moglo putovati na relaciji Beograd - Niš.

 

barem ne opušteno - kada bi na umu morala stalno da mi bude benzinska pumpa.

 

Trolitarski motor sa 286 konjčića garantuje agilnu, sportsku vožnju - ukoliko to poželiš.

A u mirnodopskom stanju, kad ne želiš da se kurčiš i prihvatljivu potrošnju.

Petolitarski motor sa 507 KS također garantuje zabavu i to još veću, ali nikako i umerenu potrošnju - ukoliko to poželiš.

 

Najbolji automobili na svetu jesu automobili koji su i za ''pederaju'' i za svaki dan. :da:

 

Mene Bentley Continental fascinira svojim izgledom, ali ga ne bih vozio.

Radije bih odabrao za vožnju takođe dovoljno snažan - već pomenuti 635d.

 

Ono za Hju Hefnera sam se zez'o na svoj račun, naravno. :bigblue:

Edited by Guitar Solos MaNiAc

Share this post


Link to post
Share on other sites

jugici sa spojlerima su shit...ti nakiceni su najveci krshevi...

@turbo boy

to je uglavnom istina...

ja sam ulozio u mog juga bash dosta,komotno bi mogao da se kupi neki gradski autic...

npr motor 1.5 sa sve papirima i atestom 500 i neshto jura...da ne pricham posle ojachavanje,limarija, menjach,felne,gume,kadice,rollbar i sl....

volim ga najvishe na svetu i voleo bi nikad da ga ne prodam,ali kako stvar stoje,poshto sam kupio Stila,moguce je yuzina ce se prodati,ali samo osobi koja ce ga voleti i chuvati ko ja(mada se iskreno nadam da do toga nece doci)....

 

Znam koliko si ulozio i ja sam mislio da ulazem u zastavu, ali kada sam stavio sve na papir odustao sam od ideje. Kupio sam pre 7 godina Ford Scorpio-a i u njega cu ulagati novac. Kao prvo moram da nadjem Sierra-in motor od 2000 kubika i turbo punjacem (znan iz Sierra-e Cosworth) pa cu se onda pozabaviti eksterijerom...

 

To sto si kupio Stilo-a je dobra stvar, ali ja bih licno vise voleo da vozim Focus-a ali sta je tu je... Stilo je gotivan auto ali Fiat je po meni i dalje Fiat, lep ali kratkotrajan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko para ga prodajes?! Meni je bas trip kad sa golfom dvicinom opuvam neki dobar auto (na uzbrdici naravno), a ne sa jugom, jao00oo, to bi bilo uzivanje :) :)

 

Najjace mi je bilo kad sam na jednoj uzbrdici kod Mojkovca opuvao Passat-a B5 (TDI). Nabio sam 125km/h trecom brzinom. Lik se kasnije presaltao u traku za preticanje, al nije mogao da me stigne.. Jbg, dizelasi su tromi dok ne uhvate zalet..

 

@ Hatebreeder

 

Ovde mi je jedan majstor iz komsiluka rekao, kao da ce brzo da mi rikne motor, zato sto je izvadjen katalizator... Ne kapiram zasto?! Zar motor sad ne radi lakse?! Jedini razlog koji vidim je sto mozda sad imam puno konja u odnosu na kubikazu :) :)

 

P.S. Danas sam puko 100evrica za set menjaca (korpa, lamela).. jbg, previse ga forsiram...

Da li ti radis opravke, ili samo tjuniras svoja auta?!

 

I kad uhvate zalet spori su... To sto Golfom oduvas nekog Pasata i nije neki podvig oduvaj nekog BMW-a ili nesto takvo...

 

Lamela i korpa su potrosni materijal i stoga ne mora da znaci da ga forsiras mnogo... Lamela se najvise pali na uzbrdicama i malim brzinama a ne na velikim. Ona se najvise trosi kada vuces nesto ili se pretovaris...

 

Meni su TRABANTI cool, mada ih niko više ne vozi i ne voli!

 

Nemci ih prosto obozavaju... Imas mnoge fan clubove u nemackoj...

 

Aha.

A u gradu guta benzin samo tako - k'o aždaja, bez 25 litara sigurno nisi...možda čak i više.

 

Iako BMW (hvala Bogu) nije Dodge, iako za veću konjažu su im motori manjih zapremina, iako je netipično za BMW ta marka danas postala sinonim za dobre performanse( što je odvajkada bio slučaj) i umerenu potrošnju (što nikada kod njih nije bio slučaj). Njihovi dizeli su verovatno najbolji - od ukletog Audija pogotovo + kod bavarca se sam motor jedva čuje. Bilo koji Audijev štekće k'o mitraljez, uostalom kao i ceo VW koncern (gde Audi pripada).

Elem,potrošnja jednostavno mora biti visoka, brate 507 konja je to...M6 definitivno nije auto za svaki dan.

 

S' tim autom ne bi se moglo putovati na relaciji Beograd - Niš.

 

barem ne opušteno - kada bi na umu morala stalno da mi bude benzinska pumpa.

 

Trolitarski motor sa 286 konjčića garantuje agilnu, sportsku vožnju - ukoliko to poželiš.

A u mirnodopskom stanju, kad ne želiš da se kurčiš i prihvatljivu potrošnju.

Petolitarski motor sa 507 KS također garantuje zabavu i to još veću, ali nikako i umerenu potrošnju - ukoliko to poželiš.

 

Najbolji automobili na svetu jesu automobili koji su i za ''pederaju'' i za svaki dan. :da:

 

Mene Bentley Continental fascinira svojim izgledom, ali ga ne bih vozio.

Radije bih odabrao za vožnju takođe dovoljno snažan - već pomenuti 635d.

 

Ono za Hju Hefnera sam se zez'o na svoj račun, naravno. :bigblue:

 

Kao prvo u gradu guta 17 litara i to je fabricki podatak, stoga pretpostavimo da nije vise od 20 litara... Audi stekce ali definitvno ima najbolji dizel iako je meni to tesko da prihvatim, ali oni imaju i priznanje za ovo dostignuce. BMW jednostavno nije za dizel, sto bi reko moj sestric to je bruka da u jednog sportasa stavis srce autobusa... To isto tvrdi i za njegovu omiljenu alfu...

 

Mogao bi da putujes regularno na putu Nis - Beograd bez nekog trzanja za pumpom jer on i idealnoj potrosnji trosi ne vise od 12 litara na 100 km pri brzinama od 150-180km/h...

 

Inace ni dizel nije toliko stedljiv posebno ne BMW-ov, nisam siguran za podatke tacne ali naci cu ti ih...

 

Bentley-ja ne mozes ni da vozis bez posebne dozvole proizvodjaca, stoga i da oces ne mozes...

 

Znam da si zezao na svoj racun za Hjua, ali po mom skromnom misljenju ja se na taj nacin ne bih zezao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne volim dizele,dizel je za jake masine tipa kamion autobus a ne za auto.

 

Fiat Uno 1300 cm3 od 115 ks bez problema pere vece automobile.Imam snimke kako cepa audija A3,Opel Omegu 2.3 i impreza wrx ili kako se vec pise.

Italijani su poznati da njihovi automobili imaju sportsko srce.Mali Fiat koji ima oko 800 kg moze da izvuce i do 240 a da je fabricka verzija.jest da trosi dosta ali sa tim malim autom mozes da oderes i neke dosta vece automobile...

Barem na kracim stazama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nazgul

nije josh na prodaju,nadam se da nece ni biti,jel nikad necu moci da dobijem za njega ni trecinu para koliko sam ulozio...

a to za potezanje po semaforima,nije svejedno coveku do tebe da vidi juga koji je 10cm od zemlje sa sve rollbarom i sl...a i vecina sa nbga me zna pa se ni ne trude....u fazonu 'bolje da ne potezem,nego da ispadnem debil'....mada u poslednje vreme vidjam dosta ozbiljnih yugica sa sve sponzorima po njima koji lete po gradu...

 

i da,samo sredjujem svoja kola,od ortaka,komshija :D ... a trenutno shljakam kod teche limariju,farbanje i sl....

u principu sve radim sam na kolima,jedino neke za stvari moram da idem kod majstora,uglavnom zbog nedostatka alata,mashina,kanala ili dizalice (sve radim ko indijanac ispred zgrade)...

 

a shto se tiche italijanskih kola...jednostavno moji omiljeni automobili...to mi je izgleda preshlo od caleta koji je skoro uvek vozio italijanska kola (danas vozi seicenta :D )....

 

@turbo boy

ma veruj mi stilo je zmaj,ko mali ferrari :D,motor od 2,4l, 5 cilindara,20v,170ks(fabrichkih) 5 cilindara je ubachen pre par meseci,sad se chekaju novi amortizeri i opruge (tj shtekaju se pare)...

Edited by Hatebreeder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo u gradu guta 17 litara i to je fabricki podatak, stoga pretpostavimo da nije vise od 20 litara...
Što bi naš narod rek'o - nije šija nego vrat!

 

Audi stekce ali definitvno ima najbolji dizel iako je meni to tesko da prihvatim, ali oni imaju i priznanje za ovo dostignuce.

Interesantno, ali sam isto tako čitao da je upravo ovaj BMW trolitraš dobio neko eminentno priznanje, ne mogu se setiti sada koje...

 

BMW jednostavno nije za dizel, sto bi reko moj sestric to je bruka da u jednog sportasa stavis srce autobusa... To isto tvrdi i za njegovu omiljenu alfu...

Okoreli konzervatizam, šta drugo reći....

 

 

Mogao bi da putujes regularno na putu Nis - Beograd bez nekog trzanja za pumpom jer on i idealnoj potrosnji trosi ne vise od 12 litara na 100 km pri brzinama od 150-180km/h...

Daj Bože, ali generalno, čak ni ta konzumpcija nije nikako mala.

Mada za jedan takav desetocilindraš možda i jeste...

 

 

Inace ni dizel nije toliko stedljiv posebno ne BMW-ov, nisam siguran za podatke tacne ali naci cu ti ih...

Ne moraš da nalaziš, sticajem okolnosti dobar drugar mog ortaka vozi 535d - znači classic limuzinu.

Potpuno isti motor koji se odskora ugrađuje i u šesticu, čak su i gabariti poprilično slični. Iako su to, naravno, dva suštinski dijametralno suprotna automobila ( sa istom značkom ).

Njegovo iskustvo govori - čak sam i lično posvedočio tom podatku, da se u gradu potrošnja kretala BLIZU 10 litara. Na otvorenom tvrdi da je oko 6 i po litara i verujem mu u potpunosti...

Ne zaboravi da je to agregat koji ovakvoj ''bembari'' omogućava ubrzanje do stotke za tek nešto malo više od 6 sekundi. Ipak mislim da ovo ide u prilog tvrdnji - da automobil sa ovakvim motorom jeste i dinamičan i ekonomičan. A od takve kombinacije, teško da išta može biti bolje...

Jebiga ni dizeli više nisu ono što su nekada bili....

 

 

Bentley-ja ne mozes ni da vozis bez posebne dozvole proizvodjaca, stoga i da oces ne mozes...

 

Znam da si zezao na svoj racun za Hjua, ali po mom skromnom misljenju ja se na taj nacin ne bih zezao...

 

Interesantan podatak, za koji još nisam čuo. Posebna dozvola ?!?

Verujem da govoriš istinu ali, složićeš se, zaista zvuči abnormalno...

 

Što se tiče jebenog Hjua, svako ima neki svoj smisao za humor...

Ja sam, lično, po pitanju zezanja veoma sam sebi tolerantan pa čak i na svoju ''štetu'' morbidan ...uvek prihvatam zezanje i neretko uzvratim dvostruko...A iz životnog iskustva ( koje nije malo iako imam 22g ) sam shvatio da su takvi ljudi čak i veoma poželjni u društvu............

Edited by Guitar Solos MaNiAc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...