Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Isto toliki procenat ljudi koji voze Nive,Suzuki,UAZ nikad nisu sisli sa puta,zato su kod nas Nive skupe,popularne su kao odlicno terensko vozilo koje obicno nije videlo teren,zato su i skuplje od Jeep-ova.Kazes tvoj brat je uzeo Cirokija za koliko,4000 ako se ne varam?Ovde ces Nivu tesko ispod 4500 da nadjes da bude u solidnom stanju kao taj Ciroki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mini moris je strava - obidjes planetu s njim tri puta i tek ga onda dolivas gorivom :D

 

bubu sam zacrtala, i ima da je kupim, ako nista zbog onog cvjetica pored volana :D:lol:

trenutno nas pasat malo skratio po dzepovima..

 

a nije los ni wrangler, mnogo simpaticno auto :da: malo mnogo kosta, ali dobro.. ne mozes i pare i jare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Steven Seagal:

Мислим да би ово чудо од аута (Мицубиши Пађеро) са којим сам био у петак на Дивчибарама, могло да се такмичи раме уз раме са Нивом по свим могућим гудурама и гудурицама. Једино што пије безоловни к`о смук, чорба нас је коштала 3000 до тамо и назад. Ал` вреди, тако да знате шта вам је куповати, кад дођете до славе и пара! :D

 

http://selektor209.fotopic.net/p47852120.html

http://selektor209.fotopic.net/p47852119.html

http://selektor209.fotopic.net/p47852122.html

http://selektor209.fotopic.net/p47852121.html

 

О томе колико је добар, писаћу вам сутра ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nije los ni wrangler, mnogo simpaticno auto :da: malo mnogo kosta, ali dobro.. ne mozes i pare i jare.

 

 

Pa fora je sto i nije skup kada se malo bolje pogleda i uporedi sa drugim terencima. Kosta oko 30000e kod nas ,a u americi ja mislim da ide od 21000 dolara. To nije mnogo za tako dobar terenac i auto sa tolikom tradicijom. Pa ja znam samo nivu i hilux da imaju reduktor a da su jeftiniji od njega. Tj. hilux doble cab sa klimom nije jeftiniji,

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manekenski sminkerski automobili za trziste debelih amerikanaca i jos debljih njihovih guzica, koje qrcem mrzi da mrdnu, a kamoli prstom da pomere rucicu... Utopija depresivnih, sta da ti kazem... Ili mozda imaju neku lepu saputnicu pored njih, pa je svako mrdanje osim njene glave gore- dole suvisno... a kamoli obracanje na voznju / put... Tome u prilog idu i podaci da je BMW vec osmislio auto pilot...

 

Evo ja se svaki dan bar 5 puta manuelno vozim stepenicama na 4. sprat i nista mi ne fali... cak ni noge u teretani ne radim, a nisu lose ;)

 

I da... smart :puke:, nofi fica je car za gradske autice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo sto jako brzo moze da nestane iz dvorista. :)

 

Edit: moj kadet je daleko od savremanog auta, ali jako malo trosi i jos nijednom nije ostavio na putu. Jedino sto na niskim temperaturama ne pali.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se bre, znam da imas masu bruka dobrih dizelasa...

 

A inace t za kradju je zajebana stvar, ali i donekle znak da auto vredi. Evo ja sam moga Golfa 4 dobio ispod cene jer je bio ukraden i lik cim je platio otkup odmah ga prodao. Ali ja ga pazim i cuvam kako treba, a ako se neko drzne da ga otudji necu platiti otkup, ali cu naci ko je to uradio i onda ..........

 

Inace ove godine na more pottrosnja ispod 5l/100km, a za godinu dana (od kako ga posedujem) ulozio sam 0 dinara u njega (ako ne racunam filtere, ulje)

 

Ali sve je stvar ukusa, nekome je VW krut i neudoban, vise voli mekanije automobile, mada evo meni ni malo ne smeta, vozio sam ga 13h sa samo jednom pauzom od 0.5h i nisam se umorio ni malo, bas naprotiv, odmah po dolasku na more sam zapalio na plazu i tamo uzivao ceo dan... i jedva cekam Jul da to ponovim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ispade stvarno dobar auto taj VW, mislim, mogu da ga pljuju, al nikad da mu ospore kvalitet..

 

Sad da je malo (više) iznad realne cene polovnog automobila, al bože moj, stvarno traju, a i u okolnim zemljama sigurno više negoli ostali automobili iz srednje klase drži cenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manekenski sminkerski automobili za trziste debelih amerikanaca i jos debljih njihovih guzica, koje qrcem mrzi da mrdnu, a kamoli prstom da pomere rucicu... Utopija depresivnih, sta da ti kazem... Ili mozda imaju neku lepu saputnicu pored njih, pa je svako mrdanje osim njene glave gore- dole suvisno... a kamoli obracanje na voznju / put... Tome u prilog idu i podaci da je BMW vec osmislio auto pilot...

 

 

ne kontam :)

pa vecina danasnjih auta imaju `cruise control`, sto jeste auto-pilot. isti sistem imaju avioni, brodovi.

nego sta nego je pametna stvar, regulise ti brzinu auta, bar za pocetak, dok se na pravom auto-pilotu ne poradi u sljedecih par godina.

i taj sistem se ne pravi u svrhu spavanja, dok auto ide samo - nego zbog bolje kontrole vozila na autoputevima, u teskim uslovima, ne daj Boze nesrecama i sl.

koliko ja pratim vijesti tu i tamo, General Motors razvija odavno auto-pilot, a i svaka veca auto-kompanija ima svoj tim strucnjaka koji radi na tome. navodno je Volvo najdalje dogurao/najvise love investirao u projekat.

mora se razumjeti i zasto - Svedjani voze veci dio godine po teski uslovima, led, snijeg, a plus guzva u saobracaju im se povecava iz godine u godinu, rizici i sl.

ima neke logike.

 

doduse, tome ce se najvise radovati ovi iz nevade i slicnih drzava.. pukne pustara od hiljadu milja, samo pravo drzi .. :lol:

 

 

sto se tice Amerikanaca, vodi se brz zivot - ne bi vjerovao sta ljudi rade u kolima. prakticno ZIVE. ja nisam vjerovala dok nisam iskusila sama.. pa kad se zaglavis ujutro u 5 sati na autoputu, i probas da ubrzas da ne kasnis na posao, pa krenes da jedes, presvlacis se, citas/pishes, telefoniras.. standarno gledam ljude s elektricnim brijacima, kafama, sendvicima, sminkom.. :ph34r: ja dnevno nekad predjem po 100 milja, nego sta nego zelim da imam dobro auto na koje mogu da se oslonim, u smislu ekonomicnosti (goriva), udobnosti, i ostalih detalja (muzicki sistemi i sl.). zato ne bi ni mijenjala passata - u stvari bi, za glanc novog :lol:

i opet - u odnosu na cijeli saobracaj, i broj ljudi koji voze, broj saobracajki je definitvno sveden na minimum. :da:

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem ti! Automotive nation.

 

Onaj gore post je bio delom produkt mog srpskog (prostodušnog) humora i malo i narodskih predrasuda na smešan način.

Svakako da treba da uvedu tako nešto. Posebno ako je u cilju spašavanja života.

 

A taj brz život.. Da li se ikada zapitaš da li je vredno tih para?

 

Kapiram da sigurno DONEKLE ima smisla, al samo ako imaš vremena i za sebe.

 

Evo kako Srbija prolazi kroz tranziciju, liči na Ameriku, samo sa mnogo manje para...

 

Al dobro... kad nam budu uzeli Kosovo (ne radujem se tome), ići će nam se (STANDARD) i ući ćemo u evropu, i šta onda?

Kao biće nam bolje?

 

Otvoriće se pitanje LjUDSKIH??? prava (ako pedere smatraš za iste) i - eto ti građanske slobode. Mada ću biti ovoljno gradjanskoslobodan da odalamim nekog ako pokuša nešto neprimereno.

 

CHEERS :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih da skrecem s teme, ali ukratko.. vrijedi tih para. vrijedi svakog dolara. za 2 godine sam napravila vise love nego sto je moj stari napravio za cijeli zivot :) vidjela i proputovala koliko tamo nikad ne bi. mogucnosti su tu, samo ih treba iskoristiti. zahvalna sam za svaku sansu, svaki dolar, pomogla sam svojima i sebi koliko nisam mogla ni da sanjam, otplatila dugove koje vucemo 10 i vise godina. ne zalim se ni na sta, voljela sam i tamo da radim a ovdje pogotovo. zato sto se isplati i zato sto znam za sta radim. tamo se nikad ne bih mogla istresti 15 hiljada dolara za auto, tamo ga nisam ni imala niti je bilo mogucnosti da se kupi. imam sve sto mi treba, samo sto mi moji nedostaju, a evo i njih jedno po jedno dovodim u posjetu (bolje oni da vide svijeta, nego ja da gledam sto vec znam :lol: ). kamo srece da se i Srbija ugleda na neke stvari odavde, svima bi svanulo, bar sto se tice ekonomije. ja samo nisam htjela da procerdam zivot cekajuci, da bude bolje. sto se tice pedera, ovjeri mi link u potpisu. i da ne skrecemo dalje s teme, izvinjavam se ostalima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih, kak`i je ljep i sjajan :lol:

 

boga pitaj koliko kosta..

 

 

 

(inace, apsolutno ne osudjujem nikoga ko je tamo ili ovamo - svako zivi po potrebama, da nisam imala potrebe - ne bi ni ja trcala ovamo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, ti si kul. Treba zaraditi za život, a ako pretekne , tim bolje...

 

I onda kupiš tako nešto, i odlepršaš u mrak u takvom autiću sa nekom(Pamela)/nekim (Bredd Pit) Blondie (pri tom nisam bisex :), moja opcija je ona prva).

^^^^^^^^^^^

Jbg, višak bukvalista, pa da se deklarativno odreknem te mogućnosti...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

USA je veliko trziste, mnogo ljudi sa dobrim standardom pa je i samim tim konkurencija najveca, svi se bore za to trziste i kao rezultat toga imamo izuzetno bogatu ponudu vozila i odlicne cene i usloe. A po samom dizajnu novijih VW vozila nekako se naslucuje da im je cilj da sto pre i sto vise osvoje Americko trziste, sto im mislim ide odlicno od ruke.

 

Inace nije samo u Srviji VW na ceni, to sam i ja mislio ranije pa vozio japance, ali sam pogresio. U skoro svakoj zemlji u Evropi VW je na ceni, pogledajte mobile.de ili autoscout, znaci apsolutno su svuda na ceni. A pored kvaliteta vozila mislim da ima jos jedan razlog a to je servis. Znaci da odes na kamcatku i rikne ti neki deo ti ces ga sa lakocom naci, VW servisi su razgranati, svuda ih imas, podrska ti nikad nece izostati. Sta vredi sto ja volim Subaru kad u celoj zemlji imas samo jedan servis :(

 

inace VW Golf nije auto za ludorije, trkanje, jurnjavu, izivljavanje, ciljna grupa tih vozila su ljudi koji zele da voze ekonomican, pouzdan auto koji se nece mnogo kvariti i za koji ce prilikom prodaje najmanje izgubiti. A pogledajte inace garancije koje fabrike daju za svoja vozila. KIA se hvali sa 7 godina garancije dok VW i Ford daju po 4, ali procitajte uslove garancije i sve ce vam biti jasno. Kod KIA bukvalno dobijete knjigu sa navodima sta sve nije ukljuceno u garanciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...