Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

1400 kubika 118 konja.Za omegu ne znam.A uno ima i neka verzija od 1700 kubika td.

 

 

Omega ima najvise 136 konja ako je benzinac, znaci 18 konja razlike za 400 kilograma to je mnogo...

 

I svaka cast za tog ortaka sto je jugu nabio 160 ks.

Ponizenje za jace masine.

 

A ja to isto mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovde par 'jugova' tuniranih,jedno vece lik izvodio besne gliste i zakuca mu menjac.

 

nemoguce je da cuveni Zastavin ultra precizni kratkohodni menjac zakuca! Ovo mora da je neka dezinformacija :P Pa oni su poznati u svetu kao najpouzdaniji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,stim sto u kom god da je stepenu prenosa menjac stoji kao da je u leru...

 

Da, to sam i ja primetio :D A mozes i da ga pomeras, pomera se kao da je otkacen, a u stvari sve vreme je u brzini :D Neverovatno :D Hajde kod keca bar stoji pod normalnim uglom u odnosu na patos, a kod yuga je to neki ugao od ne znam ni ja koliko stepeni :lol:

 

Iskreno receno meni je to ulaganje tolikog novca u budzenje juga totalno bacanje para. Pa bolje je kupiti, ako vec hoces d budzis, neki auto koji ima ozbiljniju osnovu za budzenje kao na primer neki Focus 2.0 16v benzinac ili Mitsubishi lanser ili nesto slicno.

 

Evo ja, ako bih se ikada odlucio da budzim neki auto, kupio bih negde americki Sevrolet Kamaro star 20 godina ili recimo Mustanga, nesto u tom fazonu i odradio ga da bude jebacki trkac od koga zastaje dah ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da imash pojma kolko je modifikovanje skup sport...

ja sam za pare koje su ulozene u tog juga mogo da kupim sasvim dobar auto srednje klase...

a o Fiatu da necu ni da pricham...

samo veshanje i ojachanja su me izashla ko jugo jedan....

a da ne spominjem nov komp,chip,menjach iz coupea,izduvna grana,lonci,gume,kozmetika...

 

tako da bi te bash video kad bi kupio nekog mustanga ili chak fokusa kako bi ga 'tjunirao'...

za tjuniranje,jurnjavu,kidanje,divljanje jugo je keva...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz sve duzno postovanje, ali uloziti u Yugo vise hiljada evra je za mene nevidjen greh i bacanje para, to je kao kad bi babi od 100 godina ugradjivao silikone i podizao dupe. Moze jugo da ima ubrzanje kao Ford GT, ali Yugo je yugo, ja bih radije kupio neki ozbiljniji auto a pogotovo auto koji ne mora mnogo da se sredjuje kao sto je Mitsubishi Evo IX ili Subaru Impreza WRX... ali opet s' druge strane ukusi su razliciti, kao i budzeti tako da svi drugacije gledamo na te stvari.

 

Inace jedva cekam da zapalim u CG na more, imacu priliku da ponovo testiram Mitsubishi Evo IX i ovaj put kacim klipove na youtube :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ turbo boy

koji je to majke ti 1.6 motor sa toliko ks?

koje karbove ima?

jbte gadjate se konjima ko shisharkama... :rolleyes:

 

Ne gadjam se za nesto sto ne znam ali dodji na King of Drift u KG-u pa ces ga ja mislim i sam moci videti... Za to se sprema. Inace na King of Drift dolazi i moj ljubljeni Skyline R34... Kako cu da balavim oko tog automobila celih 10 dana bice kod mog ortaka u garazi... Ali nece ucestvovati.

 

 

No comment:

 

ferrari_enzo_crash_mercedes_slr.jpg

 

:)

 

Sramota za jednog Enca, ako je budala prezivela treba ga ubiti....

 

M1

 

bmwm1concept2008800x600qn4.jpg

bmwm1concept2008800x600fn6.jpg

 

Dosta perverzan BMW...

Share this post


Link to post
Share on other sites

UBICA OVAJ M1, da im je vise tako dizajniranih masina..

 

Mada, popravljaju se polako..

 

Evo sta sam ja danas u svojoj ulici slikao :

 

Image005.jpg

 

Image006-1.jpg

 

Image007-1.jpg

 

Image008-1.jpg

 

A 20 m ispod...

 

Image010.jpg

 

Image011.jpg

 

:pivopije:

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

X5 je car za to njesra!

 

Totalno mi se ne svidja...

 

Kapiram da je titan i to, ali ja se realno s x5 nebih ni spustao u blato, kao pretpostavljam ni ti s gl-om..

 

a sta kazete na Caddy-ja, ljudi ? ? ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No comment:

 

ferrari_enzo_crash_mercedes_slr.jpg

 

:)

 

steta za ovaj Enzo! Gledao sam negde na TV-u, mozda pre nekih 6 meseci, da je 1/3 Ferrari enza slupano. Takvim budalama ne treba davati takva kola

 

M1

 

bmwm1concept2008800x600qn4.jpg

bmwm1concept2008800x600fn6.jpg

 

Meni se nesto ne svidja uopste. Previse je retro sa prednje strane, ima neki fazon 80-ih. Ja ne podnosim 80-te!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam prodao zardjalu skoljku keca u staro gvozdje za 400 kinti. Sutradan sam cuo da je tu neko kupio keca u voznom stanju registrovanog za 100 evra. Ne razumem se u automobile,ali da li je moguce stvarno voziti taj krs od 100 evra? Ili ga kupiti,napuniti eksplozivom i gurnuti sa litice pa napraviti video klip od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidaj mi se M1. Prica od ranije.. Ovo je preslikani Ferrari Testarosa..

 

Brate kako ih nije blam, da prave ovako nesto?! De Ja Vu!!

 

Aj da imaju ruznu liniju, pa da moraju od nekoga da maznu.. Ne razumem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam prodao zardjalu skoljku keca u staro gvozdje za 400 kinti. Sutradan sam cuo da je tu neko kupio keca u voznom stanju registrovanog za 100 evra. Ne razumem se u automobile,ali da li je moguce stvarno voziti taj krs od 100 evra? Ili ga kupiti,napuniti eksplozivom i gurnuti sa litice pa napraviti video klip od toga?

 

Mislis da ih rade od takvih otpadaka sto mos da nadjes u provinciji po rekama zaglavljene :confused:

 

Auuu mile, pa dobro, ipak zivimo u Srbiji, nema leba, a prodaju ti svasta da bi se dograbili kinte...

 

 

Ne cudi me ipak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo za sve vw fanove i golfojebache...

preuzeto sa jednog hr foruma...

 

Riječnih VW-ovaca

 

 

Passat - san svakog VWovca. "To ti'j auto." ? ? voice snimka razgovora na pazaru u Tuzli. Ferrari medju svim jaranima ovog svijeta. Picture: VW Buba - san svih zemljaka

 

Vento - klasa iznad Golfa, isti auto kao Passat, ali 1 cm uzi. Za zemljake koji bas nemaju hrpu para, ali imaju vise nego za Golf.

 

Golf - VWovska klasika. Onaj tko se domogne Golfa, prakticno kao da je ostvario sve zivotne ciljeve i dosao na vrh hijerarhijske piramide. Moze ici i iznad - Vento, Passat, ali vec i sa Golfom upisao se na listu Besmrtnih Zemljaka. Jos ako je diesel - dobija mjesto na nebu odmah do Boga, jer, jel'te, trosi 4 litre po gradu...

 

Polo Classic - smanjeni Vento. Namijenjen uglavnom za jaranske hanume i prijevoz musave djecurlije od vrtica do kuce i natrag. Posto je rijec o relativno novom modelu, statusni simbol medju zenskom celjadi vlasnika Golfova i Passata.

 

Polo - donekle avangarda, jer najmanje podsjeca na odvratnu VWovsku marku, a i nema diesel verzije. VWovci ga mrze jer sa njim serijski dolazi servo volan, a poznato je da oni ne podnose bilo kakve dodatke koji omogucavaju laksu voznju, zamjenjuju ljudsku snagu itd. (centralna brava, podizaci stakala, servo volan itd.) Nekima koji nisu VWovci, ovaj autic je cak i simpatican, tako da ga vecina okorjelih (Golf I diesel type) VWovaca gleda s gnusanjem.

Sharan - najnoviji trend medju VWovcima, u 1.9 tdi izvedbi (trosi dve mjer'ce dizla na 100 kilometara) posebno pogodan za prijevoz igraca lokalnih klubova (Drkovac Donji, Ma'ala gornja, Pale, Tuzla, Vrbik Musavi itd.) na konfederalne susrete u drugi kanton.

 

Ge-Te-i - misticni pojam na spomen kojega zatitra srce svakog pravog VWovca koji je imao najmanje tri Golfa I diesel i sa svakim prosao u prosjeku 780.000 km bez servisa i izmjene ulja.

 

VR6 - nesto daleko, nedodirljivo i misticno. Na spomen tog motora, pravi VWovac zapadne u trans, i zamisli sam sebe kako vozi hanumu u lokalni disco u Golfu III sa tom oznakom na prednjem i zadnjem kraju auta. Doduse, crv sumnje je ipak prisutan i ovdje: to je benzinac, to trosi, ne meres' uzet' loz ulje iz babinog traktora!

 

Diesel - gorivo buducnosti kojemu stremi svaki VWovac, motor pogonjen tim gorivom mracni je, misticni i krajnji cilj svakog stovatelja prave volfsburske tradicije, rijec je o pojmu koji se prenosi s pokoljenja na pokoljenje poput nekog plemenskog totema vrijednog stovanja. VWovac nije VWovac ako nije imao Golfa diesel, ako nije u njega ulijevao aditiv protiv smrzavanja nafte, ako nije mijenjao grijace i ako nije barem jednom imao problema sa paljenjem auta dok je hladan zbog smanjene kompresije i dotrajalosti motora. Zabiljezeni su slucajevi da su VWovci pili sadrzaj filtera nafte jer su mislili da ce im srediti probleme sa izostankom erekcije.

 

VW Buba - "bas je slatka, to ti je u stvari Porsche 911". "Tko ne moze napraviti auto od 105 hp na 1500 ccm boxeru, radi 45 hp na 1600 ccm boxeru" - izreke su kojima bi se dao napisati ovaj ogavni nusprodukt automobilske industrije, a koji predstavlja pozivanje na tradiciju modernih vlasnika Golfa diesel. Kao sto je mudri covjek rekao - tko je nije vozio, ima pravo tvrditi da je simpaticna.

 

Benzin - agresor kojeg treba unistiti. Gorivo na koje idu tamo neki BMWi, Alfa Romei, Ferrariji, Porschei, Audiji etc. Navodno ga koriste i nacionalni neprijatelji u svrhu unistavanja svjetle dieselske tradicije naseg dragog konfederalnog susjeda.

 

Mercedes 200 D - zamjenski automobil koji se prema Statutu Zemljona smije kupiti i voziti u slucaju da na pazaru taj dan nije bilo Golfa diesel.

 

Alfa Romeo - nacionalni neprijatelj br. 1. Svaki pravi vlasnik Golfa diesel ima primary directive pricati o tome kako se kvare, kako su nekvalitetni i sto je najvaznije - isticati kako puno trose, i to, gle cuda, uvijek u trenutku dok isti prolazi na cesti s njihove lijeve strane.

 

jebo vas hitler...

 

Ovo je kult nad kultovima.

 

Večeras, uzmem pa pročitam 70 strana, pa se odem okupati. Pa se vratim i pročitam ostalo.

Ima dosta zanimljivih stvari.

 

Par otprilike komentara:

 

Otprilike @ Routašofer:

Došao mi stric iz Švajcarske, novi Mondeo. Majku mu, ogroman automobil, masivan, lijep, od početka, pa skoro do kraja. A kraj bih mu odrezao onom malom pilom što se na časovima tehničkog vaspitanja sa njom rezala šperploča. Šteta fakat. A druga je stvar što je ovaj seljak uzeo najjeftiniji mogući model, kad vidim crvenu kineska teflon tava boju i sive plastične ratkape dođe mi da povratim. Dobra mi je zajebancija bila, pošto mi sa tim čovjekom dijelimo kuću ali nismo u baš dobrim odnosima, svaki put kad prođem pored auta prokomentarišem onako za sebe (a on to čuje jer sjedi na balkonu), "Lijep auto ali šteta što nije metalik boja." (a stric gazi šešir).

 

Otprilike @ Mustang:

Neka si i ti došao na svoje sa ovim novim Mustangom. Bilo je par slika ovdje na temi (tamo negdje 10. strana) starih dorađenih Mustanga koje po prednjem kraju ne bi mogao razlikovati od novog. Svaka im čast za ovaj novi, vidjeh jedan kod kanadske ambasade u Beogradu sad kad sam bio, brutalan je i dok stoji, trula višnja, zatamnjena stakla, crne table. Usput, kad sam već tu, htjedoh reći da su modeli Mustanga, ovi između novog i onog originalnog, bruka za to ime. Baš mi onako djeluju kao neki tinejdžerski djevojački automobili. Ovaj novi je 100% muški auto.

Bonus: http://img204.imageshack.us/img204/2503/mustangfq7.jpg

 

Otprilike @ Hatebreeder:

'Aj, živ bio, ako možeš okači koju sliku te Opel Astre što vozi taj Penja 402.

Zauzvrat, nešto za tebe: http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=36&t=10005

(Bez komentara, ovaj, smajlija.)

 

***

Inače, ja sam položio vozački 31.10.2007, sa 25 godina, auti me nisu baš zanimali, ali eto - da položim za svaki slučaj prije promjene zakona o polaganju vozačkog ispita (sad su nešto zakomplikovali/produžili obuku/poskupili). I onda položih vozački, starci se prekontaše, imali smo Juga od 1984. do 2006. (prodat za 100 eura jer se više nije isplatilo popravljati), a u međuvremenu stari mi je imao problema sa zdravljem pa se nije ni razmišljalo o kupovini vozila, ali se štedilo, i sredinom novembra uparkiramo u garažu:

 

Opel-Zafira-1.8-16v-Elegance~4d916225f96d1748db78211ec794299b.jpg

 

Nemam aparat da uslikam ovaj što stoji u garaži, ali taj rad - boja, feluge, zatamnjena stakla.

Opel Zafira A, 2000. godište, 1.8 16V (115 KS), CDX. Kupljen je sa satom koji je pokazivao 117.000 pređenih kilometara, uvezen iz Italije tako da nisam baš siguran da li je ta brojka tačna, vrijeme će već pokazati.

Ne vozim puno, uglavnom na selo (28 km od Banjaluke, ide se "autoputem" Banjaluka - Laktaši, najravniji put u Bosni i Hercegovini, ako se ne varam), i lijepo služi. Pri 140 km/h je premiran, a što mi je u početku bilo čudno, papuče imaju jako dug hod, i u svakom trenutku ga se može "još nagaziti". Ipak, milina mi je da poštujem propise, posebno kad vozim staru. Gdje god ima ograničenje 60, a još uvijek dvije trake u istom smjeru i ravan put, ispoštujem, ali zato čim dođe oznaka za 100, lijeva traka i samo pravo.

Još je fora što smo je dobili relativno jeftino (kad uporedim sa oglasima), cirka 6.700 eura uključujući registraciju, to je bio posljednji automobil koji je ostao dileru, i realno nisu znali šta će sa njim, a i naš narod još uvijek nije siguran kakvo je to vozilo zapravo, pa eto. Ja nekako kontam da je on možda bio udaren sa zadnje strane (neki takav osjećaj imam, ovdje pročitah savjet pa ću mu provjeriti brojeve stakala), a prije kupovine motor mu je pogledao naš poznanik mehaničar koji je konstatovao da je motor dobar i da nije neka prevara.

 

Zatim se desi u decembru da sasvim slučajno upoznam čovjeka koji radi u Opelovoj fabrici u Njemačkoj i naprosto me je oduševilo koliko je čovjek posvećen svom pozivu i to je stvarno jedan od najprijatnijih ljudi koje sam ikad upoznao. Čim sam izgovorio Zafira ispravio me je jer se izgovara "Cafira", a to je ime nekog jezera tamo. Spomenuo mi je još da je taj auto jedan od najstabilnijih u svojoj klasi te da su za Zafiru B dosta radili na sigurnosti jer je A (ova koju ja imam) imala relativno loše ocjene na testovima sigurnosti, i još štošta... Tad sam se zainteresovao poprilično za Opela, a bogami i ostale marke, jedna od glavnih zanimacija mi je čitanje članaka na Wikipediji (znam, nije neki izvor, ali dovoljno je za osnovne informacije i istorijate firmi), a nađu se stvari poput (samo dvije za primjer sad):

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Iso_Grifo

The car developed 390 hp in its production form and could hit 110 km/h in first gear!

 

I ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Opel_GT

 

Naravno, odnosi se na originalni (1968-1973) GT, što se donekle veže sa mojom izjavom sa neke 15. strane ove teme kako su najljepši automobili Ferrari Daytona 365 GTB 4 i Corvette Stingray C3.

 

Ovaj GT mu dođe nešto kao mali Stingray (pogledajte dimenzije na Wiki), s tim da je razvijan otprilike malo prije Stingray modela, kakva su to General Motors posla, ne znam tačno. Žao mi je što za "novi" GT nije razvijena šašija na tragu ove originalne nego je preuzet model Saturn Sky/Pontiac Solstice. Nije loš autić, ali opet Speedster je Rat zvijezda naspram njega (recimo nešto ovako).

 

Inače, neki dan, idem sa djevojkom kroz grad, u blizini jedne slastičarne i nešto se natežemo, ona me nagovara da uđemo na neki sladoled, iako se njoj ne jede da ja zgutam sladoled, a ja neću bez nje, i sad tu je priča, vamo-tamo, i samo jednom, eno ga, OPEL GT. Minut ćutanja dok je prošao pored nas, a onda još 5 minuta mojih komentara "OPEL GT!" (pošto ga nisam nikad vidio dosad, samo na slici, a i saznao sam za taj autić putem interneta). Spontana ejakulacija u momentu.

 

Toliko zasad, znam da je nabacano, ali eto. Dodaću još ponešto u narednim danima da ne djeluje da sam totalna dileja.

:pivopije:

 

P.S. Još samo ovo:

http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=5&t=603

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...