Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Pre svega, bmw je vec izvukao toliku konjazu, ako si ika cuo za g-power hurricane, V10 biturbo.

a drugo, sto se tice tih 370 km/h, mclaren f1 je vozilo iz 90ih sa bmw-ovim v12 motorom, u ono vreme najbrzi auto na svetu sa 386 km/h

to je bilo pre 15 godina rodjace

 

 

Da,taj G power je uradjen u tunerskoj kuci,nije iz fabrike i nikada nije krenuo u serijsku proizvodnju.Kao drugo,ja ti ovde govorim o atmosferskim benzincima koje koristi ferari i iz 6.0 izvlaci po 620 konja.Znaci bez turba,kapiras?

Kad god da je bilo tad se radilo o prototipu,ja ti pricam o automobilima kao sto je veyron,pagani zonda i ultimate aero koje moze da kupi svako ko ima novca.Prototip je nesto drugo i obicno ga ima u 3-4 primerka i to iskljucivo za testiranja.

Postoji F50 biturbo,tuning koji ima 1000 ks.E vidis o tome ti pricam.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loša nova epizoda Top Gear, mada nije ni tako dobra.

Dobra je fora bila sa Schumacherom, posebno kad Clarkson ispituje činjenice o Stigu, ali je zato glavni segment emisije (automobil, motocikl, voz, 1949) veoma smoran, bar meni.

 

Usput, danas naletih na ovo, kad već nisam stigao da kupim Auto Bild:

car_photo_313627_25.jpg

 

car_photo_313624_25.jpg

 

Mogući izgled Astre Roadster. Prelijepo izgleda, nije baš kao Alfa Romeo Spider ali može rame uz rame sa VW Bluesport. Nešto detalja na:

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpr...r_revealed.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno svaka cast ovima iz Opela, resili ljudi da krenu u napad. Evo sta debilni ameri rade na platformi od Insignia-e:

66451760_fac424f716.jpg

 

Buick LaCrosse. Dugacko 5m, 255KS i kosta 20 000 evra. Ovi ameri izgleda nisu nista naucili tokom ove krize. Kreteni.

 

Sad na autobild.de citam da ce BMW ugradjivati x-drive i u sedmicu. Jbg-a moraju da pariraju Audi A8. Jel ono bese i Mercedes-ova S klasa ima 4x4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogon na sva 4 je opcija za S klasu, ime mu je 4Matic, a ovamo kaže da se nudi kao opcija i za modele C, E, R i sve Mercedes SUV modele... u posljednjih 4-5 godina.

 

Što se Buicka tiče, bar će kinezi dobiti Insigniju kako je to švabo zamislio, Buick Regal...

 

x08bu_rg002cn-1280_opta.jpg

 

A LaCrosse je zapravo mali napredak, jer se u nj. ugrađuje četvorocilindrični motor... s obzirom da su za amere V6 motori "za djevojčice", šta im tek predstavljaju četverocilindrični motori, ne smijem ni da kažem. Možda to pomogne amerima da shvate da nije potrebno imati pod nogom 56754 N·m obrtnog momenta da odu do tržnog centra i nazad.

Mislim, nije glupost, posao je to kao i obično, i Opel je Insigniju predstavio uoči "krize i recenzije", jedino je glupa GM odluka da direktno sa njom ne ide u SAD (treba amerima još 20 centimetara za stomake pa zato napraviše LaCrosse). Evo, recimo i ovaj ugovor koji su potpisali sa Magnom ne dozvoljava da se Opel vozila prodaju na teritoriji SAD (a Saturn više nije u rukama GM tako da nema ni stavljanja značke), pa ovi (Magna/GAZ) nešto kontaju da se Opeli počnu proizvoditi u Kanadi, ali, ukoliko od svega toga uopšte bude nešto, jer je taj ugovor sa Magnom sada u upitan zbog žalbi drugih proizvođača koje Magna snabdjeva, prije svega VW-a.

 

Žalba VW oko potpisivanja ugovora sa Magnom:

http://www.autoblog.com/2009/06/04/report-...na-opel-tie-up/

Vijest da ugovor nije sasvim siguran:

http://www.autoblog.com/2009/06/26/gm-worr...-deal-with-rhj/

 

***

 

Što se ove Eco-Flex Insignije tiče, evo ovamo još jedan izvještaj sa istog događaja:

http://www.tportal.hr/autozona/automobili/...ia-Ecoflex.html

Brojke kažu da pri 90 km/h troši oko 4,0 l, pri 120 km/h 5,0 l, pri 150 km/h 5,7 l, a impresivan podatak smo dobili pri 180 km/h gdje Insignia troši samo 7,0-7,5 litara.

A za (pomalo nebulozno) poređenje, upravo sam danas završio sa gledanjem šeste sezone Top Gear, a u 10. (od 11) epizodi, Clarkson je dozvolio samom "đavolu" da dođe na njihovu testnu stazu - BMW 535D - DIZEL!!!

Fakat mi je nejasno otkud takvo zaziranje od dizela kod njih i amera, ali dobro.

Elem, podatak koji je bio zanimljiv, da su na kraju dana testiranja (iživljavanja) podvukli crtu i izračunali da je prosječna potrošnja bila 12 milja po galonu... mojom prostom računicom, a zatim i preciznom (digitron), te na kraju tabelarnom, to je 23,5 litara na 100 km.

E, sad, BMW jeste šestocilindraš, 3000 kubika, 272 konja, ali opet, "puno je, kume"...

 

***

Usput, objavljene su nominacije za evropski auto godine...

http://www.tportal.hr/autozona/vijesti/265...bil-godine.html

 

BMW Z4

Chevrolet Cruze

Citroen C3 Picasso

Ford Ka

Honda Insight

Hyundai i20

Hyundai ix55

Kia Sorento

Kia Soul

Land Rover Discovery4

Lexus RX450h

Mazda 3

Mercedes-Benz E-class

Mitsubishi Colt

Nissan 370Z

Nissan Cube

Opel / Vauxhall Astra

Peugeot 3008

Porsche Panamera

Renault Scenic / Grand Scenic

Seat Exeo

Skoda Yeti

Subaru Legacy

Suzuki Alto / Nissan Pixo

Toyota Avenis

Toyota iQ

Toyota Prius

Toyota Urban Cruiser

Toyota Verso

Volkswagen Polo

 

Za koga ćemo glasati?

:D

 

***

Zaboravih, torrent link za večerašnju epizodu Top Gear:

http://www.mininova.org/tor/2722954

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlaja

 

Hvala za novi Top gear :pivopije:

 

Dosta lepse izgleda ovaj Buick za kinesko trziste nego LaCrosse. Ja procitah da ce LaCrosse praviti sa V6 motorom, nigde nisu spominjali cetvorocilindricni. Stvarno su ameri kreteni sto se tice tih motora. Nije mi jasno uopste sta ce skoro svakoj porodici ogromni pick-up sa 6000ccm³? Nadajmo se da ce se dozvati pameti, ali mnogo sporo reaguju....

Totalno sam zaboravio da Mercedes nudi 4MATIC. Sad se setih da sam vidjao S klase sa tim znakom.

Sa onog spiska bih glasao za Z4 ili eventualno novu Mazdu 3.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buick je u Kini najpopularniji auto. Buici za kinesko trziste su daleko lepsi i bolji od onih za americko, mada se sad situacija popravlja i preko bare. Za to je zasluzan udarac k***em o ledinu GM-a. Tako nesto se moralo desiti zbog onih pohlepnih direktora koji nisu mnogo marili za ulaganje u razvoj, sem mozda u korvetu i jos neke legendarne GM modele.

 

Sad su u bankrotu, videcemo bas sta ce se desiti, mada Buick pocinje da biva sve ozbiljnjiji. Imali su oni i ranije dobra kola , ali sad su tek krenuli da objasnjavaju...

 

nagradno pitanje za Vlaju (i ostale ucesnike u saobracaju) :

 

koje je marke vozilo na slici :)

 

Razmislite dvaput molim ;)

 

97_cadillac_catera-2.jpg

 

(probaj bez gledanja URL-a, mada to ne mogu da znam naravno)

 

:pivopije:

 

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratim temu, ako je bilo brisite.

 

 

 

The KNIGHT XV is priced at $310,000 USD.

 

Only 100 will be made available as a limited first run. Each vehicle takes 1,500 hours to build by hand.

 

 

---- Specifications ----

 

Price $310,000 Production 100

Engine 6.8 liter V10 Weight --

Aspiration -- Torque 498 lb-ft

HP 400 hp HP/Weight --

HP/Liter 58.8 hp per liter 1/4 mile --

0-62 mph -- Top Speed --< /FONT>

 

ATT00010jpg.jpg

ATT00013jpg.jpg

ATT00016jpg.jpg

ATT00019jpg.jpg

 

 

 

Comparison of KNIGHT with HUMMER...

 

ATT00022jpg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mustang

 

Ono izgleda kao Opel Omega sa kraja 90-ih ali nema Opelo-v znak na prednjoj masci. Sto znaci da je nesto iz GM grupacije, izdato samo za americko trziste.

 

@ Tomislav

 

Cek' jel se ovaj Knight prodaje za civilno trziste ili je ovo samo vojno vozilo? Nije mi jasno sta ce nekome uopste ovolika grdosija. Zamislite da se sa ovim "vozikate" u Monte Karlu :lol: ili na Dorcolu hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Iako se plašim nagrade, evo odgovora...

Opel Omega B, uvožen je u Ameriku od 1997. do 2001. i bio Cadillac ulazni model imenovan Catera. Jedna jedina opcija pogonskog agregata je nuđena, kod Opela je oznaka bila MV6, V6 sa 3000 kubika, u tom trenutku najjači Opelov motor i shodno tome vrh evropske ponude.

Spomenuli smo već to, davno još, prije sigurno godinu dana, ako ne i više.

Metal Heart, koji je nestao u akciji, što se ovog foruma tiče, je u to vrijeme imao Omegu pa je on to bio spomenuo, a naknadno smo spominjali prilikom priče o rasprostranjenosti Opel vozila pod drugim značkama. Znam da si ti, kolega Mustanže, tad iznio kritiku kako je to dobro vozilo ali ipak nedostojno luksuzne Cadillac značke. Ipak je za njih CTS, kako to reče Clarkson, automobil kojeg je dizajnirao neko ko je imao samo lenjir.

:lol:

Usput, dobra je nova TG epizoda, znatno mi je bolja od prve iz 13. serijala.

Lambo i Buggati/McLaren segmenti su više postali smaranje, ali je zato kupovina automobila za 17-godišnjake odlična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja je epizoda, ove zajebancije sa automobilom za 17-godisnjaka su vrh. A najjaci utisak mi je ostavilo osiguranje vozila kod njih. ZNaci bitno je ko vozi, koliko je star automobil i sad shvatam zasto su tako jeftini automobili kod njih - zbog preskupog osiguranja na starije automobile.

 

Mnogo mi je bila jaka ona fora sa uparkiravanjem automobila kuci u 3h ujutro a da matorci se ne probude :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Iako se plašim nagrade, evo odgovora...

Opel Omega B, uvožen je u Ameriku od 1997. do 2001. i bio Cadillac ulazni model imenovan Catera. Jedna jedina opcija pogonskog agregata je nuđena, kod Opela je oznaka bila MV6, V6 sa 3000 kubika, u tom trenutku najjači Opelov motor i shodno tome vrh evropske ponude.

Spomenuli smo već to, davno još, prije sigurno godinu dana, ako ne i više.

Metal Heart, koji je nestao u akciji, što se ovog foruma tiče, je u to vrijeme imao Omegu pa je on to bio spomenuo, a naknadno smo spominjali prilikom priče o rasprostranjenosti Opel vozila pod drugim značkama. Znam da si ti, kolega Mustanže, tad iznio kritiku kako je to dobro vozilo ali ipak nedostojno luksuzne Cadillac značke. Ipak je za njih CTS, kako to reče Clarkson, automobil kojeg je dizajnirao neko ko je imao samo lenjir.

:lol:

Usput, dobra je nova TG epizoda, znatno mi je bolja od prve iz 13. serijala.

Lambo i Buggati/McLaren segmenti su više postali smaranje, ali je zato kupovina automobila za 17-godišnjake odlična.

 

E jeste , BRAVO matori !!!

 

Pazi stvarno sam promenio misljenje o omezi cim sam video da ju je caddilac zakovao svojim bedzom :)

Salim se ... Opel je najisplativiji auto kod nas , mozda manje kvalitetan nego vw(sigurno), ali zato zadaje francuzima samo tako...

 

Druga stvar. Mozda je CTS dizajnirao lenjirom neki `neinventivan dizajner`, ali meni taj auto deluje ekstra, + sto deluje ozbiljno sto je i svrha dizajna jedne limuzine.

 

BTW sta je s ovim?

 

Pre biste uzeli AUDI nego ovo ???

 

I think NOT !!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=BhQb2wJVPTg

 

to Vlaja

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam naisao na autobild.de na prve zvanicne karakteristike Opel Inignia OPC. Imace motor od 2,8l i 325 KS. Ubrzava od 0-100 km/h sa 6 sekundi (karavan za 6,3). Cena je oko 45 000 € za model sa cetvoro i petoro vrata a karavan je 46 300 €

 

66637268_46c0ee04c2.jpg

66637305_d5ef8beda5.jpg

 

Da imam pare ne bih se ja uopste bunio da imam ovakva kola. Meni ovo odlicno izgleda.

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za ovo lave :pivopije::pivopije::pivopije:

 

da , ali je sve kvalitetniji u zadnje vreme. Pre je bio onako , a sada je sve vise i vise EKSTRA !

Moze se reci da dise za vratom VW-u vise nego ikad !

 

I to je dobra , zdrava konkurencija.

 

Nego sta je sad sa OPEL-om? U cijem je vlasnistvu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...