Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

I obavezno krzneni volan i krznene loptice na retrovizoru :)

 

Inace opet me jebe automobil :( Trosi ulje bas dosta, 500ml na 1.000km, to je bas mnogo. Jos mi danas crkne brava na vozacevim vratima :( Bojane, i ja se bacam u potragu za novom djuntom. Gledao sam neke Golfove benzince, to me zanima, mada jedan prijatelj je kupio C5 i mogu reci da nije los automobil, mada sam ja ipak ljubitelj nemaca :D

 

Uglavnom sa matorim sam se dogovorio da na prolece Golf ide u oglase, i kupuje se neka bolja i novija mashina

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se zovem Bojan,haha :)

Pogledaj karike i te zajebancije.Mozda duva na iber laufu,pogledaj da ti na auspuhu ne izbacuje plavicasti dim.E sad imas i dobru stranu toga sto trosi malo vise.Manje ti se haba motor,paradoksalno je ali istinito.A poznato je da noviji automobili trose vise ulja od starijih.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se zovem Bojan,haha :)

Pogledaj karike i te zajebancije.Mozda duva na iber laufu,pogledaj da ti na auspuhu ne izbacuje plavicasti dim.E sad imas i dobru stranu toga sto trosi malo vise.Manje ti se haba motor,paradoksalno je ali istinito.A poznato je da noviji automobili trose vise ulja od starijih.

 

 

Pa mozda su karike, mada padalo mi je na pamet da je mozda zbog malo ostrije vozznje plus paljenje treba da se nasteluje, mozda i to odnosi delic, ali ipak mislim da je vreme da se proda taj automobil. Evo ortak ima TDI kome ne doliva nista i menja ulje na 10.000km. Ma vozicu ga jos tamo do jeseni ili zime pa cu da se saberem koliko imam para pa da resavam situaciju. Ali sam sve blizi tome da kupim ovaj put benzinca. Nema te glavobolje oko turbine, plivajuci kurac palac, pumpa visokog pritiska ovo ono. Benzinci su jednostavni i ne preterrano skupi za odrzavanje, samo da coven ne naleti na nekog koji je ubijen :D

 

Dobra stvar kod ovog gutanja ulja je to sto mu nikako ne menjam ulje, nemam potreba jer uvek dolivam sveze :D Ma samo neka izgura jos jedno desetak meseci i pravac Bubanj Potok :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasudan

 

Ne verujem brate, zar vec?! Pa koliko je presla ta djunta? Ako ti izbacuje beli dim na auspuhu, to su karike.. Mada, kako tako od-jednom?

Kod mene je bila ista stvar, i to par godina.. Dolivao sam po litar ulja na 1000km, odprilike, ali sam ipak menjao ulje i filter ulja na 10 000km. Jbg, dovoljno je da vidis boju ulja i sve ce ti bude jasno.

 

Ne razumem zasto cekas sa prodajom?! Djunta kad pocne da se kvari, odma je treba utopiti.. i naravno bolje ces je utopiti dok ta potrosnja ulja, nije jos ocigledna.. a i menjac ti visi..

 

Jbt, sad si me stvarno zabrinuo.. Kako naci i kupiti dobru polovnu djuntu, kad svi prodaju masine, kojima su vec uzeli dusu? :) :)

 

 

Sto se tice motora, zar nije obicni dizel najjednostavnija masina?! Sta imas kod nje?! Nista. Samo bosh pumpu.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan P.: tvoj post sadrzi pitanje, a i odgovor. Kazes zasto ne prodam... pa zato sto sad nemam para da dodam da kupim nesto bolje jer ne zelim da kupim opet nesto sto je u ne bas sjajnom stanju. Znaci cekam jer nemam para da dodam za bolje, ali tamo na jesen bi trebalo da kapne kinta pa cu da kupim neku mashinu, bar za 2.000 eur skuplju i bar 4 godine mladju.

 

jel se ti salis? Dizel jednostavna masina? Dizelashi imaju 4-5 puta veci pritisak u cilindrima, samim tim je i habanje vece. Moderni dizelasi imaju jako skupe i komplikovane pumpe visokog pritiska, turbinu (koja je oko 700-800 eur kad rikne) svim dizelasima je rak rana jebeni i prokleti plivajuci zamajac, e to baca kad ti ode mozes samo da places od muke. Jer zamajac sve sa zamenom je preko 800 eur a odlazi ako se auto vozi agresivno ili ako je presao preko 200.000km a garantujem ti da je ogromna vecina polovnjaka uvezena kod nas presla vise od 200.000km.

 

Moja djunta je presla jako, jako mnogo. Na satu pise 165.000 ali to sigurno nije tacno. A SDI motori su jako slabi i ne odgovaraju karoseriji Golfa IV koji ima 1.250 kg, oni su vise za VW Polo ili Fabiju. Ne mogu da nose teski oklop Golfa.

 

A kakvo je odrzavanje benzinca? haha, evo mom ortaku na Golfu 1.6 benzincu crkla pumpa i platio je 75 eur. Ej bre 75 eur! A pumpa za dizelasa je 10 X toliko. Benzinac nema turbinu i jos gomilu senzora, dizni, picki materina koje mere razna sranja (za malo da zaboravim protokomer koji ko0sta 200 eur a koji jako cesto crkava na dizelasima) tako da prijatelju moj, ako kupujes polovnjaka, a ne prelazis sa njim mnogo, ne radi ti posao, kupi benzinca.Em je mnogo jeftiniji za odrzavanje, jeftinije ga i kupis, manje zajebancije i kvarova, zimi se razmisljas o gorivu i grejacima ali jedino sto trosi vise. Ali bar ga zato kidas i vozis ostro, teras u obrtaje. Evo dizelasa ne smes mnogo da teras u obrtaje, kad je hladan motor mora da radi bar 5 minuta pre nego sto krenes da bi se zagrejao i ulje podiglo. A ako vozis ostrije kada stignes tamo gde si krenuo, ne smes da ga ugasis odmah, da ne bi pukla turbina koja se hladi uljem, vec moras da sacekas da malo radi u mestu kako bi se turbina malo ohladila

 

Ja prelazim godisnje ne vise od 8.000km, ne isplati mi se da rizikujem sa nekim dizelasom. Kupicu nekog benzinca, za sad je favorit VW 1.6 16v, moj omiljeni motor i jos po mogucstvu u nekom VW Bora ili sto da ne, ponovo u Golfu IV

Share this post


Link to post
Share on other sites

fantasticno izgleda ova Insignia, sad me samo zanima cena. Ali nikada ne bih dao 40.000 za najnapucaniju varijantu ovog automobila, nikada. Za te pare moze da se kupi mnogo bolja i atraktivnija mashina. Mislim da je ovom modelu glavni konkurent Ford Mondeo koji je inace i jako jeftin, od 20.000 eur pa na vise. Ako je ova Insignija tu negde u skoladu sa cenama Mondea, onda je definitivno odlican automobil po svim stavkama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydan

 

Brate, ja sam prodao automobil, a nemam kintu za drugi. Tj imam, ali za kakav? Znaci, video sam da vise nema sale. Generalna ili mozda u najboljem slucaju osvezenje motora se blizilo brzinom svetlosti. Ja nisam imao volje, zelje, strpljenja, zivaca i cega god da vise ulazem u taj automobil. Jednostavno me smorio.

Jedno jutro ga upalim, drugo jutro idem prevozom na posao. Jebem ti ja to, kad svaki put kad sednem u auto, razmisljam sta ce da rikne..

 

Kupac me spasio muka.. Jbt, ne verujem kako mi je uvek pun novcanik, od kad sam prodao dvicinu!! Uvek se nadje po koja crvena!! Provodim se za medalju i nikako da potrosim "crnogorsku platu"..

A pre kad se setim...

 

Sto se tice motora. Dizelasi imaju manji hod klipa, samim tim i manje habanje.. :) Dizelasi nemaju problema sa svecicama, kablovima, razvodnikom, bobinama, platinama, kondenzatorima,.... Nemaju karburaciju, saug, ili indzekshn brizgalicu. Kupis mu rezervnu bosh pumpu i miran si. Jedino je vazno da imas dobar akumulator i to je to. Mozes da upalis i na -20C. Dizelasi se ne gase kad zagazis u malo vecu baricu, koje su na nasim putevima standardne kad pada kisa. Dizel je jeftiniji od benzina. Nafta se mnogo manje trosi. Kad sednes cujes motor kako radi ("DOBRO GA CUJES") i osecas se super. Vozis polako i sigurno i postujes propise.

 

Hhehehehe!! A?!

Mogu da stanem na ciju god hoces stranu :) Ali jedno samo znam: ISKENJAM TI SE JA NA GAS!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to sto si napisao za dizelase je tacno, ali za dizelase od pre 15-20 godina. A pitaj majstore koliko je fobar taj kraci hod klipa. Jedan protokomer kod dizelasa kosta vise nego svi ti kablovi, kondenzatori i zajebancije. Dizeli nemaju dizne? :) ZNas kako je to jebeno kad se zacepe, a nas dizel je tako kvalitetan pa moras jako dapazis gde sipas da ne bi sjebao dizne. Da ne pricam ako imas common rail dizelasha. Auuuu, al su oni zajebani osetljivi i skupi za odrzavanje. Sumpor iz dizela ako je u velikoj kolicini prisutan (preko 50mg/l) ume da zacepi i napravi havariju.

 

E sad jeste dizel jeftiniji od benzina, ali ti sipas eurodizel koji nije nesto preterano jeftiniji, a tek kad opale takse, smanjice se razlika. A to za vodu je tacno, ali brate mili ako tvoj benzinac vec nema suz pleh onda lepo kupis i resis problem

 

I da, ja planiram da kupim nekog beninca ne starijeg od 6 godina i to kvalitetnu marku - VW, Audi ili nesto u tom rangu, znaci nema sanse da me jebu te gluposti.

 

Iskreno moj Golf se nije kvario, imao sam taj bag sa menjacem, sad mi trosi ulje, ali nije kriticno, moze on jos da se vozi. Nemam para za drugi, ali cekam, moze moj Golf da se vozi jos tamo do jeseni, bez problema, a onda ga prodam za 6.500 pa dodam jos jedno 2.000 pa kupim nesto lepo za 8.500. Zamisli kakav benzinac moze da se kupi za te pare :D Ne izvija mi moj Gof pare iz dzepa, izbio je samo jednom i to 650 eur, ali za sad sam miran. Ali ako se nadje neko ko zapne da ga kupi i pre nego sto sam planirao i ponudi 6.500, necu se buniti :D

 

I da ne bude zabune, ne mrzim ja dizel, to je odlicna stvar, sve ima svojemane i prednosti, ko zna, ako mi naleti neki dobar TDI necu oklevati, samo hocu da kazem da su dizelashi obicno vise presli, i to mnogo, a jako je skupo odrzavanje, kad ti nesto rikne da se ubijes od muke. Zato mozda i ne treba dugo voziti neki automobil, kupis ga, ne menjas kaiseve, nista, cepas godinu, maksimum dve i prodas, dodas malo para i kupis drugi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju manji hod klipa ali su isto tako napravljeni od mnogo cvrsceg materijala od benzinca bas zbog tih visokih pritisaka u motoru i turbine.Zbog toga i crkava.Taj manji hod klipa nema veze sa trajnoscu motora,vec ti je to preduslov sto dizel ima vise snage na manjem broju obrtaja.A samim tim sto ima manji hod klipa i vecu snagu znaci da trosi vise ulja?A u startu pogledaj koliko je dizel iste kubikaze skuplji od benzinca.E onda je fora uzeti benzinac 1.6 koji ce imati iste performanse od onog 1.9 dizela.A i registracija je manja.I benzincem ako vec hoces mozes da divljas i da mnogo lakse obilazis jer na visokim obrtajima vuku kao nenormalni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ima i dizel svojih prednosti,a te nijanse za koje bi jedan ili drugi imao prednost dolazi i od licnog ukusa ko sta vise voli :pivopije:

Ali cinjenica je da su dizel motori sada dostigli svoj vrhunac sa modelima JTD,CRD i te oznake,i da se sve vise baca akcenat na turbo benzince u zadnje vreme,I ako niste znali VW koristi Fiatove JTD motore samo sa drugom oznakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas li da je TDI prvi zapoceo FIAT, to je bila njihova ideja, samo nisu mogli da zavrse do kraja i prodali su te crteze Audiju i Audi je izbacio prvi TDI automobil. Audi je usavrsio ono sto je Fiat poceo.

 

Dizel je ok, ali nov i za onoga ko mnogo prelazi. Onaj ko, kao ja, prelazi ispod 10.000 godisnja nema potrebe za dizelom

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovni automobil je macak u dzaku, pa kako te zadesi.. Ne-bitno je sta koristi za pogon.

 

Inace, ja sam pricao o obicnim dizelasima, a ne sa turbinama i zaebancijama.. Ne znam nikoga da je imao nekih problema sa obicnim dizelom. Svi ih voze nerealno mnogo..

 

@ Bojan

 

Kako se trosi ulje?! Motor moze da trosi ulje samo ako mu curi ili u drugom slucaju, ako karike nisu idealno dobre i ne skidaju ulje, prilikom vracanja klipa. Tako ulje ostane gore i izgori u eksploziji. Zato i dobijes beli dim na auspuhu..

Nov motor ne trosi ulje, jebem mu mater, pa da je milion puta TDI.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...