Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Slazem se... :da:

Inache Ford ce 2011. izbaciti i Fiestu sedan. Iskreno ne znam cemu ovakav potez kad vec imaju odlicni Mondeo, s obzirom da jako lici na njega. Mozda hoce da ukinu Focus, nemam pojma.

Evo linka pa overite sami: http://www.fordvehicles.com/2011Fiesta/

 

Uuuu, dobar, opasan, fensi izgled. Ako ce ovo kostati oko 10 -12 somica, svakako treba razmotriti..

 

Evo ga cenovnik pa ti proceni. :D Ja cenim da je ovo odlicna cena za odlican automobil. :D Jedino je sranje sto je Grand Motors Srbija onako posteno ojadio opremu na najacem modelu Titanium. Pa moras da kupujes neke stvari dodatno koje su inace svuda standard na tom modelu. :rolleyes:

 

3-door 1,25 16v Ambiente (82KS) 10.990,00

3-door 1,4 16v Trend (96KS) 13.260,00

3-door 1,4 TDCi Trend (68KS) 13.700,00

3-door 1,6 16v Ghia (120KS) 14.740,00

3-door 1,6 TDCi Trend (90KS) 14.770,00

5-door 1,25 16v Ambiente (82KS) 11.290,00

5-door 1,4 16v Trend (96KS) 13.590,00

5-door 1,4 TDCi Trend (68KS) 14.030,00

5-door 1,6 16v Ghia (120KS) 15.070,00

5-door 1,6 TDCi Trend (90KS) 15.100,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono gore Punto u snegu mi izgleda kao da ga je lik naterao da kara u kolima :)

 

Fiesta iuzgleda jebacki, bas jebacki, ali je skupa. Ja volim Focusa, a nije mi jasno zasto je Mondeo MK3 polovnjak tako jeftin????? U cemu je fora? Imas za 5500 da biras, cak sam video par komada strance 2002 godiste za po 3500 eur... u cemu je caka? :(

 

Focus II izgleda bruka! A inace nov 1.6 16v je oko 14.000 tako da Fiesta tu ipak otpada iako je prelepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, prave ih tako jer kupci to traže. Evo i Nemci su počeli sa tim zajebancijama, svako ima sto "različitih" klasa i koječega (BMW X6, Audi A2... - WTF?). Znaju li ti ljudi čemu služe automobili.

800px-Volvo_V70_2.4D_Celebration75_Vorfacelift.JPG

800px-01-04_BMW_E39.jpg

hunter_1.jpg

 

Dobro, ovaj Volvo je malo picnut :)

 

Ovaj služi samo da kada kreneš sa ženom na večeru pitaš: "Shall we take the Aston" :)

dms_aston_martin_v12_vanquish_s_01.jpg

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiesta iuzgleda jebacki, bas jebacki, ali je skupa. Ja volim Focusa, a nije mi jasno zasto je Mondeo MK3 polovnjak tako jeftin????? U cemu je fora? Imas za 5500 da biras, cak sam video par komada strance 2002 godiste za po 3500 eur... u cemu je caka? :(

:o

Ne mogu reći da sam naročito obratio pažnju, samo sam usput vidio u auto oglasima, kod nas su uglavnom skuplji (sad pregledam neke foto oglase u par časopisa, ima jedan, karavan, za 5500 eura, svi ostali - njih 3-4 su oko 7500, i više). Simptomatično je takođe da su Focus i Mondeo manje-više izjednačeni po cijenama. Što se mene tiče, Mondeo za te pare, to je odlična ponuda u tom nekom segmentu limuzina, možda i najbolja u ovom trenutku... Sve dok Vectra C redizajn ne bude koštala toliko za 3-4 godine. A sad, fakat je pitanje zašto su tako jeftini. Činjenica je da većim autima brže pada cijena, ali opet...

Inače, taj mi je Mondeo znatno ljepši od ovog novog skota kojem prednji kraj nema veze sa zadnjim.

 

A evo još za Mustanga, tri ponude:

http://www.autoberza.ba/index.php?vozilo=9...&view=53838

http://www.autoberza.ba/index.php?vozilo=9...&view=56693

http://www.autoberza.ba/index.php?vozilo=9...&view=47921

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja volim taj hladan severnjacki dizajn. A primer seljackog automobila je Honda civik, znaci ono mi izgleda kao cirkus, kao da ga je shaban Shaulic dizajnirao, totalna kicerica :(

Mišljenja su dosta podeljena po pitanju Civik-a. Ipak, mnogo je više onih koji hvale nego što kude dizajn tog auta.

Jedan vrlo originalan predstavnik tzv. Golf klase ... a po mom mišljenju šestica Golfova je rugoba naspram njega.

O petici već da ne trošim reči.

 

Jbg, prave ih tako jer kupci to traže. Evo i Nemci su počeli sa tim zajebancijama, svako ima sto "različitih" klasa i koječega (BMW X6, Audi A2... - WTF?). Znaju li ti ljudi čemu služe automobili.

 

Baš tako. BMW X6 je sve, samo ne predstavnik hladnog severnjačkog dizajna.

Audijev Q5 takođe, Insignia - da, naravno.

Ne kačite više slike stare petice, taj auto i takav umeren konzervativni stil je istorija. Čak i kod Nemaca.

 

 

Što se mene tiče, Mondeo za te pare, to je odlična ponuda u tom nekom segmentu limuzina, možda i najbolja u ovom trenutku... Sve dok Vectra C redizajn ne bude koštala toliko za 3-4 godine.

 

Znao sam! Doživotni Opel fan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mišljenja su dosta podeljena po pitanju Civik-a. Ipak, mnogo je više onih koji hvale nego što kude dizajn tog auta.

Jedan vrlo originalan predstavnik tzv. Golf klase ... a po mom mišljenju šestica Golfova je rugoba naspram njega.

O petici već da ne trošim reči.

Podržavam.

:D

 

Baš tako. BMW X6 je sve, samo ne predstavnik hladnog severnjačkog dizajna.

Audijev Q5 takođe, Insignia - da, naravno.

Ne kačite više slike stare petice, taj auto i takav umeren konzervativni stil je istorija. Čak i kod Nemaca.

Nadam se da nisi u pravu ovo za dizajn, i da će se, makar BMW, vratiti u neku konzervativnu liniju.

 

Usput, BMW je predstavio još jedan hibrid, serija 5 GT:

http://www.tportal.hr/autozona/vijesti/950...ije-zeneve.html

Audi je nešto slično predstavio nedavno, ali zaboravih ime modela.

Ispade kao da se "saginju" prema nižoj klasi sa ovim tipom karoserije "petovratna limuzina" (nude ga Mondeo, Insignia, itd), ali se od toga izmišlja topla voda.

 

* IZMJENA *

Evo još o BMW 5 GT, puno sličica sa svih strana:

http://www.leftlanenews.com/bmw-5-series-gt.html

A evo i tog Audija, "Sportback Concept":

http://www.leftlanenews.com/audi-sportback.html

 

Znao sam! Doživotni Opel fan. :D

Pa ne nužno.

Budem li se bavio, kako to moj profesor S. Koljević reče, "klasnim alpinizmom", volio bih probati jal' BMW jal' Mečku jal' Alfu, (a i Ford, Citroen, pa, ne daj Anguse, i WV - samo ne Golf). Ali, želje su jedno a mogućnosti drugo.

Opel ima nekog duha meni simpatičnog, i koliko-toliko realan odnos cijena - kvalitet, a konkretno, ta Vectra C redizajn mi se jako sviđa, ispravljene su mnoge greške sa Vectre B, s obzirom na našu situaciju (to da je realnija kupovina polovnjaka nego novog vozila), ukoliko za par godina budem osnivao porodicu, kupovao auto, itd. to bi bio neki realan izbor. Ne volim baš mala auta a nisam baš u A8 i S(320 CDI) imovnoj klasi...

:D

 

A sad, moji su porodično nastrojeni ka Fordu, jedan stric nekad vozio Sierru, prešao na Mercedesa 190, žuljao ga 15-ak godina i prošle godine kupio novi Mondeo. Ovaj jedan što je umro nedavno iza sebe u garaži ostavio kao nov Ford Taunus iz neke 1981. a ovaj treći, takođe sad pokojni je svojevremeno imao isto Taunusa, ali prethodnu generaciju (iz sredine '70-ih)... Možda bih trebao da razmišljam o nastavljanju tradicije?

:D

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem vas ja, pa nisam rekao da je Honda sivik ruzna i kic, nego da je MENI, za MOJ ukus ruzna i kic. Naravno svako ima svoj ukus i svakome je nesto drugo lepo, sto je ok, najgori su ljudi koji nemaju svoj stav i ukus pa prate trendove :D

 

A sto se tice Forda, pa meni je Mondeo mk3 do jaja, perverzija, jako mi se svidja, ali me brate brine taj nagli pad cene. Znaci ja ga sad kupim za toliko i toliko i za dve godine kad pozelim da ga prodam on vredi neku smesnu kintu :( Zato mi je mozda Focus bolji izbor, kompromis. Prelep automobil, odlicnih karakteristika, ne krade se, a recimo sasvim lepo drzi cenu.

 

Opel je i meni sasvim OK automobil, evo Astra G je za lovu koju das za nju odlican automobil. Nije skupo odrzavanja, u Srbiji imas servisa koliko hoces za Opela a pogotovo su im benzinci odlicne, Opelov dizel vec ne bih uzimao. Gledao sam, nova Astra H ima da se kupi za nekih 13.900 eur sto nije mnogo para, a AStra G je i dalje od 10.900 eur.....

 

Iako sam ljubitelj marke VW moram priznati da su Golf V i Golf VI ruzni, ne bih kupio peticu, nema sanse, cetvorka je mnogo lepsa i skladnija. Pre bih dao pare za Focusa ili Astru H u toj klasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas u Grand Motors da overim novu Fiestu. Ono... dobra je. :D Lepsa je spolja nego unutra. Malo utisak kvare nedovoljno kvalitetni materijali. I sve kul ali... tipicno za nase trziste. Moze da se naruci automobil samo sa lagera iz Nemacke. Znaci ne mozes nista da biras nego vec predefinisane modele sa odredjenom opremom mozes da kupis. Moci ce MOZDA da se narucuje tek posle sajma automobila u Beogradu ali nije sigurno ni tada da li ce moci. Mislim se... jeb'te se i vi i Nemci. :) Shteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@

 

Meni je recimo golf 5 lepsi od cetvorke. Naravno kad se pojavio, uopste nisam kapirao iz koje je dimenzije, ali sada mi je potpuno seo..

 

@

 

Honda civic ima lep dizajn, ali je malo pre-naglasen!! Samo toliko. Recimo ne vidim puno smisla u onolikoj plastici koja nicemu ne sluzi.. osim sto daje crte jedne neozbiljnosti..

 

Isto tako kod ove Fieste uopste ne kapiram koji je fazon imati far preko cele haube.. Da li je to stvarno potrebno? Ili je pak malo nacifrano?!

 

 

@

 

BMW je u ovoj seriji pratio standard, ali kao sto je neko ranije pomenuo.. To mu uopste nije potrebno, jer oni su ime zauvek.. Kao sto Porshe 50 godina izgleda isto, moze i BMW.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto bih promenio kod petice su zadnja vrata na gepeku... Znaci svidja mi se onaj fazon sto su furali na kecu, dvicini i trojci, da tablica bude izmedju farova..

 

Tu je zato A3 neprikosnoven:

 

Audi_A3_6.jpg

 

Mnogo je lep!!

 

Volkswagen-Golf_4MOTION_2004_800x600_wallpaper_0f.jpg

 

Lep auto, samo da vrate tablicu na staro mesto :) :) Znaci istu zamerku imam i kod cetvorke!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto bih promenio kod petice su zadnja vrata na gepeku... Znaci svidja mi se onaj fazon sto su furali na kecu, dvicini i trojci, da tablica bude izmedju farova..

 

pa da stalno zvecka :) :) :)

 

Ja stvarno ne mogu da pronadjem detalj koji mi se svidja kod petice, unutrasnjost nikad gora, stopaljke uzasne, kao koreanac, prednji farovi buljavi..... bas razocarenje za mene koji sam inace ljubitelj Golfova. Passat mnoooooooooooooooooooogo lepse izgleda. A i Jetta mi je ruzna ova nova, bas su ga usrali.... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek zvecka, ali dobijes mnogo robusniji izgled. Na sta bi ovo licilo da mu nalepis tablicu na branik?

 

e46_m-look_rear.jpg

 

Ja stvarno ne mogu da pronadjem detalj koji mi se svidja kod petice, unutrasnjost nikad gora, stopaljke uzasne, kao koreanac, prednji farovi buljavi..... bas razocarenje za mene koji sam inace ljubitelj Golfova. Passat mnoooooooooooooooooooogo lepse izgleda. A i Jetta mi je ruzna ova nova, bas su ga usrali.... jbg

 

Nisi joj pruzio sansu.. I meni je bila odvratna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...