Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Tesko ce do 2015 biti hibridi, tek mozda 2025, malo su se preracunali, nafte ipak ima vise nego sto se ocekivalo i crpi se sporije nego sto se zelelo jer clanice OPEK zele sto vise da zarade.

 

A ja mislim da pored dva giganta - Toyote i GM definitivno ima mesta za jos jednog a to je VAG grupacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh to su bila dobra vremena,cale je 3 puta dnevno isao u rumuniju i svercovao,namlatio je para tu samo je zvonilo.za jedan dan od sverca je zaradjivao svoju mesecnu platu pa sad ti gledaj,bilo je para ko pleve

 

naleteh na sliku ovog jugica sa fiatovim motorom mislim...

 

bandit103qh5.jpg

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma,imao sam 3-4 godine tada,znaci to je bilo negde 90-91.Mada i sad je u Rumuniji dosta povoljno,recimo 2003-2004 smo svaki mesec isli u Temisvar,tamo za 100 evra nakupujes toliko hrane da ti pamet stane,ovde kupis pun kurac.Jednom otisli cisto da vidimo kako je,ono bruka jeftino.Ne znam kakve su cene sada,vizni rezim je sjebao prelazak granice.

Znam da sam liku na free shopu dao 5 evra da kupim Milku cokoladu a kaze on 'jel si ti normalan odakle mi toliko sitnog da ti vratim'

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh to su bila dobra vremena,cale je 3 puta dnevno isao u rumuniju i svercovao,namlatio je para tu samo je zvonilo.za jedan dan od sverca je zaradjivao svoju mesecnu platu pa sad ti gledaj,bilo je para ko pleve

 

Aaa sad su ti lepa ta vremena, kada se nikakvi zakoni nisu poštovali jer je bandit & ološ Sloba bio na vlasti jel ?!

A sa druge strane nisu ti jasni glasači sps-a.

Nisu ni meni, ali nemam dvostruke aršine po tom pitanju.

 

 

A koliko je vode sipao u isti? :P :P

 

Aj malo da osvezimo temu.. :) :)

 

 

crash1.jpg

 

Uh jeb'o te koliko uživam gledajući ovu sliku - Ford gnječi jednog skupocenog Ferarija!

 

hahahahaha! :twisted::red::mhihi::red::rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni zhao one trice stare bmwa,ove burzuje sa ferrarijima ko je jebe...

 

a ovaj dechko pojede par ferrarija na nirburgringu za doruchak,pa za ruchak uzme nekog porshea GT3,a za vecheru neshto lagano tpa korveta,r8 ili lambo neki...

ubrzanje od 0 do 100 km/h za manje od 3,5 sekunde i maksimalna brzina od oko 320 km/h (standardni model do stotke stiže za 3,6 sekunde i postiže 310 km/h). U planu je još jača Cobra N+ Race Performance verzija ovog motora, koji bi trebalo da raspolaže sa svih 456.3kW/620KS i oko 800Nm. Sem motora, Cobra N+ je za svoj Nissan GT-R predvideo i modifikovano podešavajuće ogibljenje, poboljšano upravljanje, pojačane kočnice (diskovi od 405 mm napred), aluminijumske Cobra N+ točkove od 21 inča, unapređenu aerodinamiku vozila i doterani interijer (koža, alkantara, karbon fiber, nova trkačka sedišta i pojasevi).

nije loshe za auto od 67.250 evra

Edit:

 

Nissan GT-R by Arios

 

2zfigq8.jpg

 

14xh577.jpg

 

2q03urs.jpg

 

20kbyw6.jpg

 

2l95qg4.jpg

 

2qte7t4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

320 kazes,ovi noviji idu preko 330,Enco necu da racunam,to je posebna prica...

 

Standardni F430 ide 320,znaci tu su negde,samo sto je razlika u ceni enormna.E sad Ako ces neki Ferrari GT,Challenge verzije sa Rotrexovim kompresorima tu otpada...

Ili novi Murcielago SV,350 km/h.

 

Ovaj Ferrari,tacnije California od 0-100 nesto jace od 3 sekunde

 

ferraricalifornia200910vn3.jpg

 

2chrf6h.jpg

 

A recimo pazi sad ovo,F430 ima motor od 4.3 litra,dok ovaj Mercedes SLC,kako ga nazivaju supersportskim modelom je 6.3 i to AMG,max brzina 300 km/h.Ferrariju je ler gas ja mislim iznad 2000 obrtaja

Nikada nece Nemci napraviti nesto cistokrvno,ogoljeno pravo iz fabrike sto ce moci da parira Italijanima.Uvek mora da im se umesa AMG,Brabus ili McLaren

 

mercedes%20slc.jpg

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova zadnja slika je fotoshop mislim...

al brate sve to stoji za ferrarije ali japanci su napravili auto koji je recimo 'pristupachan',koji pruza osecaj ko da se vozish u autu od 500 000 e...

svaka chast onom ko primeti da sporije ubrzava za 1.5 milisekund,i ima duzi zaustavni put trecinu metra sa zagrejanim kochnicama itd itd...

kazem samo da ce japanski automobili biti (ako vec i nisu,npr lexus) i po ne znam koliko puta jeftiniji od evropskih,a pritom x puta bolji pouzdaniji,bezbedniji...

do sad su japanci pratili evropske trendove i uzimali tehnologiju od nemachkih auto kuca a gle sad kako stvari stoje:

Audi i BMW prate tehnologiju Lexusa

 

ofr240.jpg

 

Kao sto je i bilo najavljivano Audi i BMW ce pratiti vodstvo Lexusa pa ce i oni u svojim "top" modelima poceti da ugradjuju osmostepene

automatske menjace. Kako izvor navodi, nove menjace ce proizvoditi ZF Friedrichshafen - tradicionalni snabdevac ova dva proizvodjaca.

 

Za sada nisu poznate sve pojedinosti vezane za novi menjac ali se ocekuje da ce prvi Audijevi modeli u koje ce biti ugradjen biti A8 sedan,

Q7 SUV i buduci A7 premium. BMW-ovi modeli koji ce debitovati sa novim osmobrzinskim automatskim menjacem ce biti premium modeli

Serije 7 i X6 SAV (Sport Activity Vehicle).

 

Prisutni modeli Audija (A8) i BMW-a (Serija 7) koriste sestostepene automatske menjace. Mercedes Benz S klase poseduje sedmostepeni

automatski menjac koji je sam projektovao, dok je Lexus vec uspesno debitovao sa osmobrzinskim automatikom u modelu LS460.

 

Povecanje broja brzina nudi tecniju voznju, bolja ubrzanja i bolju iskoriscenost goriva. Manja potrosnja goriva ce usloviti da "top" modeli

imaju i manju emisiju stetnih gasova cemu teze visoki standardi EU i SAD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, i sam naziv automobila Lexus ( luksuz ) mu dođe glamurozan.

 

U Nemačkoj te niko ne pita da li voziš Audi, Mercedes, Ferrari ili Alfa Romeo.

Poprilično nebitna stvar tamo - opterećeni su više individualnim doterivanjem, budženjem automobila koje imaju & vole.

 

Ja npr. da sam multimilioner nikada ne bih kupio Ferrari.

Možda eventualno Bentley, ali samo mooožda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da sam burzuj i da novcanicama od 5000 dinara brisem bulju a serem 7 puta na dan...

 

:):) - dobra fora, al' čak ni tada ne bi imao za ovaj vozni park ( il' samo BMW šestice sa ove liste ). :pivopije:

 

 

Što se mene tiče, top fajv... hmmm:

 

1. Alfa 159

2. BMW 650 Ci

3. Novi Citroen C5

4. Lexus GS 450h

5. BMW 6 SAV

 

Pa bih i tada neki od ovih autića slao na osobeno čačkanje. :da:

 

Ah puste želje, slatki snovi ... :spava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Novi Citroen C5

 

auto za gej frizere i i stiliste...

ahahahahh

 

evo nekih automobila koje bi voleo da posedujem (redosled je bzveze)

1.alfa GT ili 159

2.nissan skyline r34

3.nissan sylvia s 13

4.bmw m3 e 46

5.audi quattro s1

6.lancia delta HF integrale evoluzione

7.toyota ae 86 trueno ili levin

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto za gej frizere i i stiliste...

ahahahahh

 

On mi je ipak, po redosledu na poslednjem mestu ( brzina kucanja ;) ).

 

Ali kako to misliš ''auto za gej frizere i stiliste :confused: ''

 

Non capisco.

 

- Alfa Romeo 159 mi je ubedljivo prva na tronu!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...