Jump to content

7days


Recommended Posts

Jesam ja lud/corav ili ove teme nema nigde ???

 

Thomas Vikström - Vocals (ex-Candlemass, Dark Illusion, Stormwind (Swe))

Markus Sigfridsson - Guitars, keyboards and programming (Harmony (Swe), Darkwater)

Andreas Olsson - Bass (Narnia, Wisdom Call, DivineFire, Stormwind (Swe), Rob Rock, Harmony)

Daniel Flores - Drums (Mind's Eye (Swe), Hubi Meisel, ex-Secret Sphere, Tears of Anger, Zool, Fatal Force)

 

Albumi:

2006 - The Weight of the World

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa album sam dobio sasvim slucajno od Tokse, kad gle iznenadjenja i odushevljenja. Posle prvog slusanja znao sam da se radi o pravom biseru! Genijalan album, nikad dosadan, kompleksan i slojevit. Jedino produkcija bi mogla da bude malo bolja ali ovo je jedan od onih albuma gde produkcija jednostavno ne moze da unisti prepoznatljiv kvalitet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Fall Again' je neprevazidjena pesma, na prvo slušanje sam je zavolela i josh uvek mi je omiljena... devojka predivno peva, šteta što je nema vishe na albumu! Inače sve pesme su fenomenalne, ali ova mi je najdraža ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvi utisci:

Album je odličan!

Mislim da prvenac nisu mogli bolje da odrade.

Muzika je odlična, mislim da zasad nemam ni jednu zamerku. Gitara odlično zvuči, vuče na old school na šta se ja najviše ložim :da:, i posle ubaci nešto inovativno i to zvuči opet super, a kao celina još bolje :lol:

E sad vokal mi nije ništa posebno, kad izvlači visoke tonove još nekako i zvuči, ovako mi je blago smoran, nekako mi ne privlači pažnju uopšte, isključim ga skroz, slušam samo muziku...

Možda u duetu sa Caroline još i najbolje zvuči :D

Sve u svemu, album mi se na prvo slušanje mnogo svideo, slušaću ga verovatno još mnogo puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Odlična mjuza! Ja pomenuh Vikstromu posle Theriona, čovek se izbečio (u fazonu no shit da je ovde neko čuo za to :)), reče da bi rado došli da sviraju ovde. Naravno, to svako kaže, ali da li bi i Living Room bio dovoljno mali da ne izgleda sablasno prazno? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

A new album is on its way.

Preliminary release summer 2009

 

We have some female vocals and som keyboards left to record, then it's time to mix the album.

The album will have seven or eight tracks, including a 20 minute epic song.

 

Ipak izlazi drugi album,drago mi je da sam pogresio!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam se svidjaju 7Days jos jedan bend,vec pominjan,pod nazivom Mehida,projekat pomenutog pevaca takodje preporucujem ko nije poslusao malo je progresivniji i produkcijski bolji od 7Days-a.

 

Mehida - Blood & Water (2007)

 

Part 1

http://www.mediafire.com/?gifmm5imhjd

 

Part 2

http://www.mediafire.com/?zutrjdldvgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...