Jump to content

Frenk Herbert


Recommended Posts

Najgrdji bedak je kad se procita Kapitol. Zaprzio je radnju samo tako, i onda odapeo bez imalo obzira.

Стварно, врло безобзирно од њега!

 

Кад сам читао предговор који је Стивен Кинг написао за четврти део "Револвераша", пише да га је нека бака са Флориде (а одакле друго?) која је била терминално болесна замолила да јој открије крај романа, те да она то ником неће рећи, јер је сумњала да ће доживети да прочита крај... као што и није. Наравно, Кинг јој није рекао крај, јер га ни сам није знао, а могло се врло лако десити да га нико ни не прочита, с обзиром да је врло лако могао погинути у оној саобраћајној несрећи пре неколико година.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitala sam of skroz sve tri Alnarijeve knjige, zaključno sa Kapitolom je li.

Sada bi da pokušam da nabavim dve knjige "nastavke" pisane od strane njegovog sina (našli u nekom sefu rukopis herbertov, tj. zamisli za kraj dine).

 

Uistinu odličan sf, jedna od kompleksnijih priča koje sam pročitala. Kapiram da posle prvog čitanja nisam ni zagrebala površinu.

 

Btw ja Linčovu Dinu doživljavam kao zasebno remek delo. I nije mogao doslovno ispratiti tri knjige u dva sata, ali ono što je napravio je uistinu divno. (gledala sam film pre knjige)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рекох, свакако мало смешно изгледају ефекти у Линчовом филму, али пре свега треба имати на уму да је то била 1984. година. Кад сам први пут видео филм, тамо негде 1987, остао сам без текста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pročitala sam of skroz sve tri Alnarijeve knjige, zaključno sa Kapitolom je li.

Sada bi da pokušam da nabavim dve knjige "nastavke" pisane od strane njegovog sina (našli u nekom sefu rukopis herbertov, tj. zamisli za kraj dine).

Zapravo, uradili su nesto gore. Nabavili su rukopise, pogledali sta je podvlacio po prethodnim knjigama u pripremi za nastavak, dugo razmatrali sve njegove ideje, a onda su napisali nekoliko knjiga koje prethode celom serijalu. Manje-vise su potpuno irelevantne za vreme u kom bi se odigravao nastavak "Kapitola".

 

Imam dve knjige ("House Atreides" i "House Harkonen") u e-formatu ako nekom treba.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ispravim, vidim da su objavljene konacno i dve knjige koje su nastavak "Kapitola", pri cemu je druga objavljena u utorak, pre cetiri dana :)

I prethodne knjige nisu bas potpuno irelevantne sve do jedne za ovaj nastavak, ali u principu nisu potrebne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sandworms of Dune" stvarno sumnjam da se prodaju kod nas kad su izdati ovog utorka :)

"Hunters of Dune" u originalu mozda, ne znam da li se neko iscimao da prevede.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

- ovo su odgovori sa teme "star wars", pa da se ne bi tamo gomilao offtopic, prelazim ovde.

 

 

 

Linč se odrekao filma, btw, zato je i kao režiser napomenut Alan Smithee, što je ime koje se koristilo do relativno nedavno za filmove kojih se reditelj odrekao iz nekog razloga.

da, potpuno sam smetnuo s uma da se linc odrekao filma. mada, u svakom slucaju mislim da je film "spor", tj nije dovoljno dinamican kao sto su knjige dinamicne. sa druge strane, svidja mi se scenografija i taj fazon "starog SF-a". film ima svetlih tacaka, nema spora, ali ja nisam zadovoljan time kako je sve to ispalo u kontekstu knjige.

 

May the Cheerz be with you!

use the cheers! :pivopije::)

 

---

 

izvinjavam se i ja zbog off-topica ali moram da kazhem da Dina uopšte nuije loš film.

nije los - ali po meni to nije dobra ekranizacija knjige.

u stvari, film me na momente smara, a knjiga ne smara ni jedan sekund.

 

Čitala sam Herbertove knjige o pustinjskoj planeti i ne vidim zbog čega je film na neki način uništio vizju koju je imao Herbert.

da ne idemo u detalje ali ono "supersonicno orzuje" je kompletno skrnavljenje knjige. kao kad bi u "gospodara prstenova" ubacila robokapa da pobedi u odlucujucoj borbi. :) a i glavni junak bi na pocetku knjige trebalo da ima 15-16 god. to su neke stvari koje bas menjaju ceo dozivljaj price...

 

Film je čak suviše mračan za Holivud i taman dovoljno nekomercijalan da bi bio dobar..

postoje i komercijalni a dobri filmovi, zar ne?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne idemo u detalje ali ono "supersonicno orzuje" je kompletno skrnavljenje knjige. kao kad bi u "gospodara prstenova" ubacila robokapa da pobedi u odlucujucoj borbi. :) a i glavni junak bi na pocetku knjige trebalo da ima 15-16 god. to su neke stvari koje bas menjaju ceo dozivljaj price...

Немојмо ни почињати са скврнављењем "Господара" на филму, Питера Џексона бих обесио за јаја због неких ствари. Није ли одлучују битку у "Повратку краља" добила војска духова, која се у књизи на том месту уопште не појављује?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немојмо ни почињати са скврнављењем "Господара" на филму, Питера Џексона бих обесио за јаја због неких ствари. Није ли одлучују битку у "Повратку краља" добила војска духова, која се у књизи на том месту уопште не појављује?

 

 

Correct, ali ipak je ovo thema o FH, hehe,

 

170px-Sting-FeydRautha.jpg

 

 

Ipak ovo je mozda jedina ekranizacija dela jednog od omiljenih pisaca koja mi se svidela, dal je zbog Linča, Stinga ili Kajla, nemam pojma. Inače imam izdanje Kentaurovo iz 80 godine valjda, šest knjiga, prvu sam dobio od ortaka za rodjendan 86, a ostale pazario kasnije, tako da je prvi deo malo ofucaniji od ostalih... :mrtav: Uz „Kapiju” Frederika Pola, najdraži SF ikada :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...