Jump to content

Hammers Of Misfortune


Angelystor

Recommended Posts

cekao sam barem dva puta da ga pazljivo poslusam a cujem da je i digi predivno uradjen,tako da vec ocekujem original.strasan album.

bend nastavlja sa napredovanjem samo sto ovo se ne moze nazvati metalom.neki hard prog rock ili sta vec jeste.zenski vokali su dominantniji a albim je prepun onih klavijaturama iz '70,kako se vec zove taj instrument...cak na nekim pesmama primaran.fields trilogy mi je onako najfinije deo,butchertown je dugacka i malo dosadna,ali kako je vise slusam vise mi se svidja...dobar naziv pesme.

cuju se i violine,frulice,akustika...ima sta 'oces.

najbolji njihov rad do sada.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

super zvuci za sad, samo brate, onaj stari muski vokal je bio zakon.

 

ovaj lik dobro peva, ali stari lik je ima mnogo prepoznatljivu, orignalnu i mocnu boju glasa.

 

bas mi fali on.

 

jeste,Mike Scalzi ima bolji vokal za ovakvu svirku,ali ako ti bas toliko nedostaje lepo uzmi i slusaj The Lord Weird Slough Feg u kojem doticni peva.

 

samo da budem jasan,slough feg je jedan od najboljim metal bendova danasnjice :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

muski vokal je mnogo manje zastupljeniji nego na ranijim albumima,tako da ne zalim mnogo za starim pevacem.

 

scalzi je bolje primenljiviji uz heavy,a raniji albumi su bili takvi.nwobhm je na novom svedem na minimum i novi pevac ima bas glas za ovakvu vrstu heavy rocka.recimo,na pesmama fields 1 i church of broken glass.

 

mnogo mi se dopada sto su ovako obilato koristili one specificne klavijature,kao ono 'soliranje' na rats assembly.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekao sam barem dva puta da ga pazljivo poslusam a cujem da je i digi predivno uradjen,tako da vec ocekujem original.strasan album.

bend nastavlja sa napredovanjem samo sto ovo se ne moze nazvati metalom.neki hard prog rock ili sta vec jeste.zenski vokali su dominantniji a albim je prepun onih klavijaturama iz '70,kako se vec zove taj instrument...cak na nekim pesmama primaran.fields trilogy mi je onako najfinije deo,butchertown je dugacka i malo dosadna,ali kako je vise slusam vise mi se svidja...dobar naziv pesme.

cuju se i violine,frulice,akustika...ima sta 'oces.

najbolji njihov rad do sada.

muski vokal je mnogo manje zastupljeniji nego na ranijim albumima,tako da ne zalim mnogo za starim pevacem.

 

Otprilike tako, slazem se :da:

 

Nastavljaju da meshaju, shto mi se svidja, ali sada je primarno taj 70's progrockihs shmek, mislim, slushajte samo one klavijature i taj zvuk..svrsh! "Butchertown" i meni je trebalo da se naviknem, doomy track..a favoriti su mi "Rats Assembly" (solo, :drool:) i catchy "Almost". Shto se tiche vokala, pa riba em je, meni, u centru paznje sas keysima, josh ima u primat u vokalima..ni ne primecujem mnogo novog dok slusam, tj. da pomislim "E ovde bi Mike to lepo odradio..".. Mogu i bez Majka, to je najbitnije :da: I imamo tako dva fenomenalna, i uberpotcenjena, benda.

 

All in all, fantazija album, meni kandidat za izdanje godine, slushace se josh dosta.

 

Inache sta ce ova tema ovde?

 

Where else?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Lukas Ацовић
DM je jos uvek kandidat #1 :P

 

to se podranzumeva! DM je najacha televinzija na balkanu! dobar poso napravila moja kolezinica dragana mirković.

 

 

šmrk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar je album, ali nije toliko dobar koliko sam ocekivao.

 

da je Mike pevao, mozda bi i bio.

 

nemam pojma, meni nekako Feg ima previse pevanja. A ovde posto ima manje pevanja, plus se stalno menjaju riba i muskarac, nekako kad se pojavi Mike-ov glas pas je pravo osvezenje i uvek kratko i jasno obajsni koliko je dobar vokal.

 

na ovom albumu kad udje muski vokal, nemas toliki osecan da se nesto bitno desilo u pesmi, nema taj presence sto mike ima.

 

nije nikako los album, ali to sto mi Mike nedostaje i cinjenica da je malko mlazi mi bas ne odgovara toliko nakom Locust-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Metal Blade Records has announced the signing of San Francisco's progressive metal outfit HAMMERS OF MISFORTUNE. Metal Blade will reissue four of the band's previous releases in late summer 2010, with a new studio album expected in 2011.

 

Commented guitarist and founding member John Cobbett: "Metal Blade contacted us in April of 2009. After some back-and-forth we came to an agreement that will allow HAMMERS OF MISFORTUNE to continue making albums the way we always have: unsupervised and self-produced. Also, we grew up on Metal Blade releases — from DESTRUCTION and SLAYER to TROUBLE and FATES WARNING — so we feel pretty good about that."

 

Eto, nadajmo se da ce ovaj sjajni bend doziveti sad malo vecu popularnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...