Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

Тако је, он и Топић. Глатко, 3-0.

Е, ту ни Варде није било у трећој утакмици, да колико толико покрива рекет...Томашевић га је тактично скршио на почетку друге, јагодична кост, тако нешто беше...после су гостовали заједно код Минимакса у емисији. :haha:

Edited by Вуду ПопаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Плус Гаврило Пајовић :haha:

 

Знало је Вукчевића да опасно просере са трицама, иако је био сировина, дивљак...сећам се једне Ол стар утакмице из 90-их, такмичио се у шутирању тројки, ниједну није убацио. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

А Никола (Киндер-болоњско-декларативни) Јестратијевић? Па, Топалко (шутирам са шубаре) је био доктор кошаркашких наука за њега. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu su negde...secam se kada je pre desetak godina Zvezda igrala sa Spartakom.U jednom napadu neko gospodinu Jestratijevicu doturio loptu,a on sam pod kosem i kao frajer ce da zakuca.I naravno,promasi zakucavanje,lopta se odbila i otisla u aut. :haha: A on nesto poceo da kenja sudijama,bog te pita sta,protivnicki igrac ni blizu njega nije bio.Majmun.Sva sreca pa je maestro Popovic izvadio Zvezdu tada u produzetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Плус Гаврило Пајовић :haha:

 

Знало је Вукчевића да опасно просере са трицама, иако је био сировина, дивљак...сећам се једне Ол стар утакмице из 90-их, такмичио се у шутирању тројки, ниједну није убацио. :haha:

 

 

Сећам се кад је Пајовић дошао у Партизан после оне шампионске генерације. Није могао да се састави. После се вратио у ЦГ. Играо Партизан у Купу против Будућности. Сахранили су их тројкама. Двојке су ретко давали. Пајовић, Шћепановић, Вукчевић...мислим да је тада играо и Стеван Пековић (некада играо за Боровицу, Звезду, Хемофарм). Солидан крилни играч..добар шутер.

Јел се сећа неко ТГ Боровиће. Имали су некада добар тим: Сретеновић, Слађан Стојковић, Милета Лисица, Пековић, Саша Рамач итд.

 

А Никола (Киндер-болоњско-декларативни) Јестратијевић? Па, Топалко (шутирам са шубаре) је био доктор кошаркашких наука за њега. :D

 

Јестратијевић је био класичан табаџија са улице. :haha: Колико је тај закуцавања зајеб'о. Залети се да закуца и од силине лопта оде до половине терена, а он се закачи као мајмун за обруч. :haha: Сећам се кад се једном отимао за лопту са Чубрилом. Запенио, удара га..Чубрило га опали лактом, а Јестратијевић се забије у рекламе+њему судија суди фаул. :haha: Он устаје и гледа у Чубрила и судију у фазону:"Исчупао бих ти гркљан зубима". :haha:

 

За Топаловића сам чуо да је био болестан и да се једва спасио. Нека операција је била у питању.

Ипак, највећа легенда лиге је био Грушановић :rockdevil: Имао је тада око 35 год. и растурао је. :rockdevil: МБП лиге скоро сваке године. Кад је Мута Николић тренирао Партизан хтео је да га доведе због Евролиге, али Грушановић је одбио јер га је болео курац да тренира. :haha: Није могао да напусти своје имање и да иде на тренинге у БГ. После је Партизан вратио Копривицу. Мислим да Грушановић и даље игра. Чини ми се да сам пре пар месеци прочитао да игра за Шабац српску лигу и да и даље растура.

 

Легенда је био и Жућа Митић из Здравља. Сада игра за Југ из Врања другу лигу. И даље му је просек преко 20 поена. Другар је прошле године играо са њим у Врању. Не игра уопште одбрану тј. само удара секирице. Човек има преко 40 год.

 

Имала је наша лига легендарне играче. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, sećam se tog Kupa...

Borovice tek kroz maglu, bilo je koju godinu ranije, tada još nisam pratio našu košarku.

Kažu da je skraćenica TG u nazivu kluba - transport goriva. :haha: Bio izgleda neki švercer koji se prezivao Borovica.

 

Lemi:

 

xeip1y.jpg

 

Dudova Šuma? Jedna od najinteresantnijih hala u Srbiji. Strmos'. :rockdevil:

Dobar je Spartak bio tih godina, stabilan prvoligaš, dosta dobrih igrača je igralo u njemu...

 

Edit: Da, da, Žuća Mitić, jeb'o te. Nezapamćena leđna tehnika. :rockdevil::rockdevil:

 

Al' pazi kad je jedan fizički slabašan Čubrilo, patosirao Jestratijevića. :lol:

Edited by Вуду ПопаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Нека операција је била у питању.

Ипак, највећа легенда лиге је био Грушановић :rockdevil: Имао је тада око 35 год. и растурао је. :rockdevil: МБП лиге скоро сваке године. Кад је Мута Николић тренирао Партизан хтео је да га доведе због Евролиге, али Грушановић је одбио јер га је болео курац да тренира. :haha: Није могао да напусти своје имање и да иде на тренинге у БГ. После је Партизан вратио Копривицу. Мислим да Грушановић и даље игра. Чини ми се да сам пре пар месеци прочитао да игра за Шабац српску лигу и да и даље растура.

 

 

igra u okk sapcu jos uvek. okk sabac je sad u 3. ligi po rangu. inace, ima preko 20 poena u proseku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тај Боровица дрма и даље. Мислим да је сада неко мудо у ФСС-у.

 

Ух, Спартак..Владимир Ђокић и Дејан Котуровић. :rockdevil:

 

igra u okk sapcu jos uvek. okk sabac je sad u 3. ligi po rangu. inace, ima preko 20 poena u proseku.

 

Царина!

Гарантујем да би могао да предаје и данас у 1. лиги.

Тих година је Дневни телеграф издавао часопис "ДТ Кошарка". Сећам се интервјуа са Грушановићем..он на неком трактору. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grušanović je priča za sebe, čovek treba da objavi memoare...

 

 

Ух, Спартак..Владимир Ђокић и Дејан Котуровић. :rockdevil:

 

 

 

Pazi šta sam iskopao: http://www.basketpedya.com/Acc003InfTeam.php?ideq=289&temporada=1995

 

'Ladno su bili četvrti u prvenstvu i igrali finale Kupa.

Šteta, samo Koturu stoji statistika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Pazi šta sam iskopao: http://www.basketpedya.com/Acc003InfTeam.php?ideq=289&temporada=1995

 

'Ladno su bili četvrti u prvenstvu i igrali finale Kupa.

Šteta, samo Koturu stoji statistika.

 

'Лебац те јеб'о, 'ладно сам заборавио на Марковића, Мишковића и Оливера Поповића. Имали су они до јаја екипу.

Добра је била и Беобанка тих година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тако је, он и Топић. Глатко, 3-0.

Е, ту ни Варде није било у трећој утакмици, да колико толико покрива рекет...Томашевић га је тактично скршио на почетку друге, јагодична кост, тако нешто беше...после су гостовали заједно код Минимакса у емисији. :haha:

 

Toga se secam,jeb'o mu je kevu.

 

А Никола (Киндер-болоњско-декларативни) Јестратијевић? Па, Топалко (шутирам са шубаре) је био доктор кошаркашких наука за њега. :D

 

Slabo se secam Jestratijevica ali mi je nesto u glavi da je vecito dobijao po 5 licnih.Ili tako nesto,klinja sam bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi:

 

xeip1y.jpg

 

Dudova Šuma? Jedna od najinteresantnijih hala u Srbiji. Strmos'. :rockdevil:

Dobar je Spartak bio tih godina, stabilan prvoligaš, dosta dobrih igrača je igralo u njemu...

 

Hala u Dudovoj sumi je teski krs...mozda ovako na slici izgleda lepo,ali je zapravo tesko govno.Spale je bio dobar u to vreme,ali sada je kanta....neki dan ih u prijateljskoj ova krs ekipa Zvezde nabila 20 razlike,mos misliti kakav je to onda tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...