Jump to content

Jelen super liga


Dowla

Recommended Posts

ja se iskreno nadam da ce doci dan kada ovo vise nece biti tramvaj liga, kada zvezda/partizan nece biti jedini kandidati za titulu...do tada ce mi prva sprska liga biti zanimljivija...pa cak i treca...inace prestao sam da pratim strani fudbal posto mi je bio bedak da posle toga gledam moj klub protiv zemuna...ili tako nekih klubova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đurovski: Promena bila neophodna

 

Dosadašnji trener fudbalera Crvene zvezde Boško Đurovski izjavio je da je zbog slabih igara ekipe na početku međunarodne sezone podneo ostavku koju je Upravni odbor kluba prihvatio i naglasio da je promena na klupi ’crveno-belih’ bila neophodna, jer je ’veliki ulog u igri’.

 

Đurovski je precizirao da je posle poraza od estonske Levadije u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona dugo razmišljao koji potez da načini, svestan da je njegov tim izgubio od prosečne ekipe na nedostojan naccin ’koji nikako nije u skladu sa renomeom trofejnog srpskog kluba’.

 

"U razgovoru sa predsednikom kluba Draganom Stojkovićem u četvrtak po podne ponudio sam ostavku i ona je potom na Upravnom odboru i usvojena. Odluku sam mirno prihvatio, jer sam veliki 'zvezdaš'. Ovoj ekipi je potreban 'stres' koji će da je trgne iz letargije. Jedini način da se to u ovom trenutku ostvari je promena trenera", ocenio je Đurovski na konferenciji za novinare.

 

Prema dogovoru sa čelnicima Crvene zvezde, bivši trener srpskog prvaka će ostati u klubu i biće raspoređen na neko novo radno mesto, odgovarajuće njegovom znanju i iskustvu.

 

Komentarišući najave da bi na mestu šefa stručnog štaba prvog tima trebalo da ga zameni bivši trener ’crveno-belih’ Milorad Kosanović, Đurovski je istakao da bi iskusni stručnjak bio pravo rešenje za klub.

 

"Kosanović je moderan trener koji ima viziju i može puno da pomogne timu. Želim mu puno sreće i smatram da može da izvuče ekipu iz ove situacije. Zvezda ne sme da ponovi greške iz Talinu. Igrači su uradili sve što smo zahtevali od njih, ali na terenu ništa se nije dešavalo prema našoj želji", priznao je Đurovski koji je na klupi ’crveno-belih’ bio od marta ove godine i uspeo da osvoji duplu krunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiten Vojvodine Nino Pekarić izjavio je za B92 da ekipa Vojvodine sa velikim ambicijama ulazi u novu sezonu, i da je od meča sa madridskim Atletikom mnogo važniji duel premijernog kola sa Partizanom, koji se igra u subotu na stadionu "Karadjordje":

 

" Prvenstvo je za nas najvažnije, na prvom mestu tu je važan start i utakmica sa Partizanom. Još uvek ne razmišljamo o Madridu i Atletiku, samo o crno-belima. To je prava uvertira i početak sezone. Naravno, sve ćemo učiniti da pobedimo Partizan, odlično počnemo sezonu i tako stvorimo odličnui atmosferu pred odlazak u Španiju" rekao je Pekarić.

 

Prošle sezone Vojvodina je bila prijatno iznenadjenje i hit prvenstva. Osim borbe za drugo mesto do poslednjeg kola, crveno-beli iz Novog Sada borili su se i u finalu prvog srpskog kupa. Više nema rasprodaje u Novom Sadu, igrači su dobro plaćeni, a vraćena je i atmosfera na tribine. Sada su ciljevi visoki:

 

" Mislim da smo na dobrom putu da napravimo još bolje rezultate, iako su i prošle sezone bili odlični, posebno u drugom delu sezone. Nadam se da ćemo uspeti da ispunimo ciljeve kluba, iako su oni visoki.Idemo i na osvajanje titule, da što dalje doguramo u kupu, ali i kupu UEFA, iako nas tamo čeka Atletiko. Predaje u tim mečevima nema, a i klub i tim ove sezone mogu do velikog uspeha" rekao je kapiten Vojvodine.

 

Ipak, u borbi za titulu najveći kandidati za trofeje su beogradski klubovi Crvena zvezda i Partizan. Od sve ujednačenije lige, prema mišljenju igrača koji od svih članova Vojvodine trenutno uz Despotovića, ima najveću cenu, korist će imati srspki fudbal:

 

" Mislim da je liga prilično ujednačena i da svako svakoga može da pobedi. To smo uostalom već videli prošle sezone u drugom delu. Mi smo pobedjivali i Zvezdu i Partizan u Beogradu. Više ne postoji tolika razlika, kao što je postojala ranije i da je to svakako dobro za naš fudbal i da samo dobre stvari mogu da se izrode iz toga: mladi igrači, neki klubovi koji će doći do izražaja...Zaista očekujem da liga bude dobra, da svi profitiraju od toga što Zvezda i Partizan neće moći da se odlepe na tabeli kao ranije, i da se drugi klubovi uključe u borbu za naslov".

 

Болесник.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...