Jump to content

Serie A


Zagrivuk

Recommended Posts

1995. je dosao Badjo...Milan uvek kupi Juvetove otpatke...mislim,nisu to otpatci u tom smislu,fantazija su to igraci,ali Juve uzme mladog a uvali matorca Milanu...Del Pjero u prvi tim,Badjo is u Milan.Trezege iz Monaka,Pipo is u Milan.Da Trezegol nije dosao,Pipo bi i do dan danas igrao za Juve.A sto sam ga mrzeo onda,tako sam bio sretan sto je otisao.

 

Mada nije to neka velika mudrost,to svi znaju.

 

Naravno,ali ne znaju sve argumente i sve strucne podatke. :da: Al' dobro,mlad si,naucices od veterana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista maestralno...covek je po meni najbolji africki igrac ikada...kakav Eto,kakav Drogba...mogu da uce od cika Zorza.

Sad vec lupas, posebno za Etoa. Vea je bio igracina, al budimo realni.

evo gola Adrijana protiv Udinezea, slican je Veinom protiv Verone

http://www.youtube.com/watch?v=vEi3930iSs0&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vec lupas, posebno za Etoa. Vea je bio igracina, al budimo realni.

Ne lupa. Vea je izglasan za najboljeg igraca Afrike svih vremena i to je poznata cinjenica. Kad opet bude glasanje za tu titulu,onda mozemo da pricamo o Etou,ovako....

 

 

Weah was voted the African player of the Century by sport journalists from all around the world. This award puts Weah in the company of some of the greatest player to ever played the game. Pelé won the same award as the South American player of the Century and Johan Cruijff as the European player of the century.

 

A evo i jos podataka:

 

World Best Player 1995

 

Weah was named world best for 1995, becoming the only African player to win the award. He was the fifth recipient of the award. The Silver trophy was won by Paolo Maldini, and the Bronze by Jürgen Klinsmann. The other four recipients were: Lothar Matthaus '91, Marco Van Basten '92, Roberto Baggio '93, and Romario in '94. Weah also won the silver trophy the following year which was won by Brazilian striker Ronaldo. Alan Shearer was awarded the Bronze.

 

African Player of the Year 1989, 1994 and 1995

 

Weah won the African player of the year in 1989 when he was with AS Monaco and 1995 with AC Milan. That year he won almost every award a footballer could win. When he won the award in 1989, it was his first major award and he took it back home for the entire country to celebrate, similar to what he did when he won the world best title and the Onze Mondial title.

 

European Player of the Year 1995

 

Weah won the European Player of the Year in 1995, becoming the only African to win the award. Sports writers from all over Europe voted and awarded Weah as the best player in Europe for the year.

 

Onze Mondial 1995

 

 

The French Magazine name Weah as the top player in Europe for 1995

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinacki zakljucak. Pogledaj sto je Eto'o postigao u karijeri, kakve je partije pruzao... stvarno si car,a ovamo drkas na Inzagija.

 

Vea je sa pravom proglasen najboljim africkim igracem, al reci da ova dvojica imaju od njega da uce je smijesno. Klasican trip 'kako je nekad sve bolje bilo'. I naravno, lemmy sve prebaca na inter :haha:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Vea nije postigao nista u karijeri?Nista manje nije uradio sa svojom karijerom,uspesi su im podjednaki,sa tim sto je Vea bio kompletniji igrac.A sada se lepo vrati na moj post i pogledaj da sam izneo svoj subjektivni stav rekavsi "po meni",a tvoje nikako nije da preispitujes moje,ili bilo cije,subjektivne stavove.Hteo ti to priznati ili ne,Inzagi jeste strasan napadac,sa neverovatnim osecajem za gol,i kontinuitetom kakav nijedan napadac nema.To je cinjenicno stanje,koje tvoje izjave o drkanju ne menjaju. :da:

I sve ovo nije trip "Kako je sve nekada bilo bolje" posto to nije bilo u tako dalekoj proslosti da bi se vodili tim komunjarskim fazonima.Vec jednostavno poredjenje dva igraca.

Na Inter sam prebacio zbog toga sto si pomenuo samo Etoa,a Drogbu ni od korova. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Drogba nema osvojene 2 LS :mrgreen: Uh i on je igracina, moze sam da nosi kompletan napad. jer je ko bizon. I spomenuo sam ga, samo nisam mogao i o njemu da razglabam. Dovoljno je spomenut Etoa koji je skroz kompletan napadac, ne vidim u cemu je to Vea bio bolji osim u igri glavom.

 

O Inzagiju je dosta toga receno, ne bih trpao njega u isti kos sa ovim afrikancima.

 

edit: kakva bolesna slika Montera. Uh, najezim se od njega, zajebao je sve Interove kosache. Nikad necu zaboravit cist penal nad Ronaldom, kako ga je tresnuo a sudija nista :haha:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako za pare od Sisokoa mogu da kupe Maskerana to bi bilo super mada bi mi bilo zao da Sisoko ode iz Juvea.Mozda i jeste gori od Maskerana ali opet bi mi bilo zao.

Ne bih voleo da dodje Jovetic jer ne verujem preterano u njega,za Samaha i Kjaera znam iz menadzera i tamo su mnogo dobri. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kjaer bi trebao da bude dobra investicija za buducnost. Dobar je i Zapata iz Udinezea, al on se nesto bio sjebao sa nekom povredom. No vidim ipak da se vratio, mlad je on i jos moze da napreduje. Trebaju Inter i Juventus da ubace nekog mladog igraca dogodine, sve im igraju neki starci od 30+(posebno Interu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na centralne. Samuel, Lucio, Kordoba, Materazi. Svi 30+, Kivu ima 29. Znam da su te godine dobre za odbrambene, al moraju dovesti jednog kvalitetnog mladog da ga polako uvode u semu. Kordoba i Materaci su ionako postali losi, posebno Matrica. Kjaer il Zapata, a neko je spominjao Boatenga iz Hamburga. Vidjecemo iduce godine, za sad su Lucio-Samuel pravi bedem i ne bi trebalo mjenjat. Al sem Kivua, nema tu rezerve da valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je besmisleno dovodjenje Maskerana parama od prodaje Sisokoa.Sisoko igra kao zmaj,em je uigran sa ekipom.

 

Meni je besmisleno dovoditi Maskerana u ekipu u kojoj na toj poziciji imas Sisoka i Felipe Mela.Pa cak i Markisio moze igrati na toj poziciji.Al'potpuno besmisleno.Bolje da dovedu nekog brzog,eksplozivnog veznjaka,sa jakim driblingom i dobrim sutom.Ovih zadnjih veznih i radilica imaju na izvoz.

 

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/10/08/1548506/roma-coach-claudio-ranieri-keen-on-juventus-midfielder-christian-

 

Neka ga nosi!Zajedno u paketu sa Molinarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...