Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

1. da li bi ti mene okarakterisao kao windows advokata? jel windows advokat pise linux instal skripte za adsl usb, pa kaci po forumima? :)

 

Ma jok

Mislio sam generalno

Ako se ti prepoznajes-tvoj problem,sta da ti radim :)

 

2. to sto si naveo (nepostojanje standarda) je fakat. nije prijatno, ali je cinjenica.

 

Pa na osnovu primera USB modema(atm specifikacija)vidimo da to nije bas uvek tako tako ;)

 

sta "nikako da osete"? cari editovanja xorg.conf-a ako imaju neki 16:9 monitor? pa covece, sada je 2008 godina i pola novih distroa ne moze da provali da je rezolucija mog monitora 1680x1050, nego mi razvlaci sliku 1024x768, dok ne editujem xorg.conf :) jel su to ti sjajni featuri koje propustaju windows korisnici? ;-)

 

Koliko ja znam-kod Fedore,Ubuntua,SUSE-ta,Mandrive,PCLOS-a i svih distroa koji se orjentisu na newbie korisnike postoji graficki display applet preko koga se rezolucija namesta iz dva klika

 

kojom metrikom si dostao do rezultata da su gnome/kde objektivno bolji od windows gui-ja? :)

 

Estetika,funkcionalnost,potrosnja resursa(plus uporediti beryl/compiz i aero)

Sve je burazeru bolje-objektivno i subjektivno ;)

Jos sada kada je izasao KDE 4 tek ima da bude veselo(planira se Win port)a i novi Gnome 2.22 je sjajan-ubedljivo najbolje izadnje do sada

 

zanimljiva teza, ali netacna. da bih ti ilustrovao zasto, napravicemo kratko poredjenje i presek BESPLATNOG softvera za linux i za windows, gde se vidi da windows nudi mnogo izbora cak i u tom domenu.

 

- da pocnemo od IDE alata. pod linuxom mogu da teram eclipse, netbeans, na primer, a pod windowso mogu da teram sve to, i visual studio express. dakle, (najmanje) jedna mogucnost vise. sve sto mogu pod linuxom - mogu i pod windowsom, dok suprotno ne vazi. dakle, windows mi nudi vise mogucnosti.

 

Ne znam,ne bavim se programiranjem

No postoje Anjuta(gtk) i KDEdevel(qt) koji su sasvim pristojni

 

- izbor messengera za windows je ogroman, a to su sve besplatne aplikacije: gtalk je prvo nastao za windows pa za linux

 

Gtalk klijent ne postoji za linux(big deal)jer i Kopete i Pidgin podrzavaju jabber(pored svih mogucih ostalih protokola :) ) i preko kojih gtalk kao jedna od njegovih implenetacija radi skoro savrseno

Rekoh skoro jer ne radi fajl transfer opet iz razloga sto galk koristi posebnu implementaciju jabber protokla-tacnije ni na jednom klijentu koji podrzava jabber nevezano za platformu ne radi file transfer preko gtalk-a kao protokola

Tu su i Gajim i aMSN ;)

 

Pigdin je smejurija u odnosu na msn na primer

 

Stvar ukusa

MSN je za mene najobicniji bloat a za voice i video chat koristim Skype koji mi 10x bolji i koji u linux-u radi full

Inace smejurija zvana Pidgin jedini od svih klijenata koji podrzavaju vise portokola ima fajl transfer uradjen kako valja,te podrsku za msn emotikone-sto sa Mirandom i Trilianom nije slucaj ;)

 

neke zanimljive besplatne aplikacije za koje ne postoji alternativa istog kvaliteta na windowsu:

- ant movie katalog

 

Tellico,GCstars-die beste pogotvu ovaj prvi

 

- kmplayer (mplayer nema toliko mogucnosti i podesavanja, izlaz na TV i manupulacija slikom na tvu, editovanje subtitleova, itd)

 

Nije Mplayer jedini player za linux :)

Tu su Xine,Kaffeine,SMplayer i VLC(broj opcija je ogroman,moze da se podesava bukvalno sve)

 

- desktop search. za windows imas vise besplatnih aplikacija. copernic mnogi smatraju najboljom DS aplikacijom, i ona ne postoji za linux, ali i pored toga - cinjenica je da za windows postoji vise besplatnih search aplikacija nego za linux. kako to da im se isplati da prave besplatne aplikacije za windows? :)

 

Beagle,Kerry-sasvim pristojni programi za search

Uostalom uvek ostaje stari dobri locate iz konzole koji funkcionise savrseno

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

- toad free - administracija oracle-a (pandani na linuxu mu nisu dorasli)

 

- file manageri: za windows ih ima gomila, ne zna im se broj. :)

 

Ne znam-ne koristim Oracle

Ma da-za Windwos ih ima gomila-samo vecina ljudi koristi ipak Total Commader :)

Za Linux imas Krusader i Gnome Commander koji su zaista odlicni a za konzolu sjajni Midnight Commander

 

zatim, da vidimo koliko IZBORA imaju windows korisnici a koliko linux korisnici kad je u pitanju multimedia softver - konkretno playeri:

 

Gomila playera postoji za obe platforme a iskristalisalo se nekoliko njih koje ljudi koriste masovno

Nikakav argument po meni-slicno mozemo da primenimo na bilo koju stavku koju si pobrojao gore ;)

 

zaista, windows ne oskudeva u besplatnom softveru, dakle - mnogo ljudi se odlucuje da napravi BESPLATAN softver za windows, pa dakle, razlog popularnosti windowsa ne lezi u tome sto "se velikim(i malim)kompanijma koje prave softver ne isplati(jos uvek)da svoje pulene izdaju i za linux koji nema jos uvek dovoljan market share da bi ulozeno krenuo da se obrce

 

Mislio sam na komercijalni softver tipa Adobe paketa tj na nedostatak istog a ne na besplatni softver

Ipak za linux redovno izlazi i takav softver kao sto je Nero,Skype,Maya,VMware i slicni-kako to kada nema dobar IDE i kada nema standarda? ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak za linux redovno izlazi i takav softver kao sto je Nero,Skype,Maya,VMware i slicni-kako to kada nema dobar IDE i kada nema standarda? ;)

 

Nero i Skype su posalice od softvera i mogu da se napisu da rade na resou. Znam, jer sam radio sa Adaptec-om i Incat-om na prvoj komercijalnoj verziji CD-burning softvera, '95/'96 ili tu negde. VMware nije 'pisan' za Linux niti na Linuxu, razvijen je i operise na potpuno drugacijem principu. Najnovija Maya (2008) je sertifikovana cca na dve verzije dvaju distribucija Linuxa, pod uslovom da koriste jednu (ili vise) od 2 (i slovima, dva) sertifikovana proizvodjaca video kartica (korekcija, dva chip-set proizvodjaca, licencirane kartice bi isto trebale da rade, verovatno...moguce), kao sto se da videti iz prilozenog Autodeskovog dokumenta o sertifikaciji. Znaci gde god ne pise QUALIFIED, Autodesk ne podrzava produkt a Maya moze i ne mora da radi. Nazdravlje. Portovanje Maya-e na Linux je bio politicki potez, da se naskodi Digidesign-u i Apple-u.

 

 

Apropo IDE-a i standarda, da ti objasni chicha kako se to radi:

 

Te aplikacije se u ludilu ne pisu pod Linux-om. Postoji nesto sto se zove x-platform (skracenica za cross-platform) development. 90% razvojnih alata koji podrzavaju x-platfom development su u stvari hostovane u Windowsu. Ima ih poneka i za drugi OS nativno. Znaci raspalis svoj omiljeni Windows IDE, Visual Studio sta li, i pises aplikaciju u C/C++ posto je to jezik koji je najvise zastupljen na svim hardverskim i OS platformama. Kad treba da tvoja aplikacija odradi neke stvari svojstvene targetovanoj platformi koja je drukcija od host platforme (I/O, UI, file handling i slicno) onda ne koristis biblioteke funkcija za iste sa host sistema, vec sa target sistema. A sve ti je dostupno u tim x-platform orkuzenjima, samo je pitanje od paketa do paketa koje platforme podrzavaju.

 

Da probam jos jednostavnije. Dosta sam vremena proveo radeci gore navedeno i to u slavnom i nikad prejebanom CodeWarrior IDE. CodeWarrior IDE je postojao i za Windows i za Mac OS8 i OS9. Mozda i za jos neku platformu. To je samo IDE znaci, razvojno okruzenje. Ali jednom kad ga raspalis na Macu ili PC-u, ti mozes da napises C/C++ program za jedno 30-tak procesora ukljucujuci kojekakve RISC masine. Fora je u tome da pises genericki C/C++ kod, bilo kakve algoritme koji resavaju sad tvoj problem. Ako je to aplikacija koja ide na PowerPC/Mac i ima UI, postoje biblioteke isporucene sa CW-jem, i ti ih potrazis, naucih kako sve to radi na PowerPC chipu i Macu recimo, i strogo koristis primitive i funkcije iz biblioteka za PowerPC/OS9 recimo, kad je u pitanju obracanje resursima. Uopste ne moras da vodis racuna o standardnim algoritmima, tipa sortiras nesto, sabiras, oduzimas, petljas vamo namo, ali kad to treba da se prikaze negde na ekranu ili izbaci na stampac ili u neku bazu, koristis funkcije sa te platforme gde ce se taj program izvrsavati. Stavise, prilikom kompilacije ti kazes CW-u koji procesor je ciljni (target) pa se i tvoj 'plain-vanilla' C/C++ kod kompajlira za taj instrukcioni set. Kasnije napravis instalacionu rutinu koja ce spakovati tvoju aplikaciju za tu platformu. Prilikom kompilacije, CW i svi ti drugi sistemi ne samo da kompajliraju za dati procesor koji si izabrao vec i u egzekutabilnom formatu za taj OS.

 

Pisanje za nekoliko platformi istovremeno je mukotrpan i precizan rad. Aplikacija je 'loosely coupled', izolovani su delovi koji pricaju sa okruzenjem tj. resursima. Naravno, nije preterano tesko, ti izdvojeni delovi se daju automatizovati...Kad kazes programu, nacrtaj to i to tako i tako, zoves genericku funkciju koju si napisao, a ta genericka funkcija moze imati nekoliko verzija u zavisnosti koji OS/procesor podrzava. Ali ti uvek zoves tu genericku verziju sa potrebnim parametrima, i kod kompajliranja se razresi koja ce 'ona prava' funkcija za zadati OS/CPU biti 'ugradjena' u binarni fajl. Trudih se da ovo bude vrlo prosto...

 

To ti i objasnjava potrebu za nativnim razvojnim sistemom na Linuxu, OSX (koji satro ima Xcode, sto je way better nego bilo sta sto Linux ima) i sire.

 

 

Mrzi me sad da objasnjavam VMware, to radi na potpuno drugaciju foru, i razvija se na slicnu x-platform foru ali tu host OS nije toliko bitan. Bitna je virtualizacija hardvera, a to VMware radi nezavisno od OS-a. Onda host OS gostujucem OS-u koji VMware emulira u virtualnoj masini pruza samo minimalne usluge ( VMware virtualizuje hardver za video adapter, mrezni adapter, hard disk adapter i tako to. Host, u nasem slucaju recimo Linux, samo treba da pruzi podrsku za pass-through drajvere za gostujuci USB, serijske i paralelne uredjaje).

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta se svodi na sledece.

 

Imaginos i yours truly, i mozda jos neki momci tu okolo po forumu, mogu da sednu i napisu bilo sta za bilo koju tvoju Linux ljubavnicu, namucivsi se, ali recimo da mucenje zadrze za sebe. Onda ce neki koristiti tu aplikaciju, dizati je u nebesa, a imaginos i yours truly ce se pogledati i reci 'never again', bar ne dotle dok ovi ne rese neke momente. Inzenjeri inzenjeruju, a juzeri pametuju. Inace ako ti treba neka Linux nativna aplikacija, a imas kintu, zovi me.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ako ti treba neka Linux nativna aplikacija, a imas kintu, zovi me.

 

Treba mi,odista

Nesto sto ce da mi cese jaja u momentima dosade :razz:

 

Imaginos i yours truly, i mozda jos neki momci tu okolo po forumu, mogu da sednu i napisu bilo sta za bilo koju tvoju Linux ljubavnicu

 

A ti imas Windows ljubanika-jel ili nesto drugo mozda :)

Ma da-jos koliko sutra cete sesti i napisati novu konkurenciju za Photoshop ili Adobe Premiere :P

Opet pocinjes da vredjas mudonja a to nije lepo-na kraju krajeva nisam se tebi ni obracao vec imagionsu ;)

 

I ima da ostanem pri svome uz napomenu da nemam vise nista da dodam ;)

 

Zato sto je doticni OS najrasprostranjeniji na planeti-sto je logicno

Nema to nikakve veze sa "standardizacijom" i nepostojanjem Visual Studio-a vec sa time sto se velikim(i malim)kompanijma koje prave softver ne isplati(jos uvek)da svoje pulene izdaju i za linux koji nema jos uvek dovoljan market share da bi ulozeno krenuo da se obrce

Da kojim slucajem Linux drzi jedno 20% market share-a za njega bi postojale sve(ili najmanju ruku veci deo)aplikacija kao i za Windoze

 

Ti si meni lepo elaborirao kako se to radi(mislim pisanje aplikacija)a to je direktno uslovljeno ovim sto sam ja rekao u jednom sazetom postu

Veci market share-bolji kvalitet aplikacija i razvojnih okruzenja,plus prisustvo jakih komercijalnih igraca koji pisu 3hd party softver sto da bi se isplatilo mora imati odredjenu trzisnu bazu(eto odgovora zasto nema Adobe paketa npr)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ne bi bio ovo forum da nema prepucavanja.Slazem se da wineom mozes pokrenuti photoshop 7 ali ne slazem se da to najnormalnije radi...Apsolutno se slazem sa Imaginosovim postom.Jednostavno biramo software i hardware prema potrebi a da to najmanje boli po dzepu a da zavrsava posao.

Slažem se, ali je tvoj post bio "još kad bi Adobe programi radili na Linuxu", a ja sam ti odgovorio da (neki) rade, i to lepo. Photoshop CS2 sam i probao (znači ne upalio i ugasio ga, nego pravio složeniji PSD sa gomilom lejera, efektima itd), i u potpunosti radi kako treba na Crossover Linuxu, "simple as that".

 

Inače, Full Metal Džakuzo, mogu da potvrdim iz prve ruke da je Imaginos završio ETF (do sada verovatno dobio i master diplomu) i da sabija informacione tehnologije, tako da ako ti on kaže da je nešto tako, onda je to tako :) Mislim, razumem tvoj entuzijazam i sve, ali se pogled na kompjutere znatno promeni kada ti hobi preraste u struku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, ali je tvoj post bio "još kad bi Adobe programi radili na Linuxu", a ja sam ti odgovorio da (neki) rade, i to lepo. Photoshop CS2 sam i probao (znači ne upalio i ugasio ga, nego pravio složeniji PSD sa gomilom lejera, efektima itd), i u potpunosti radi kako treba na Crossover Linuxu, "simple as that".

Kod mene na slax-u je mogao da se pokrene ali je isao sporo i pucao je.Crossover nisam nikada probao.Verujem ti da zavrsava posao sa softwareom za koji pise da je podrzan.Mada cim se nesto placa nije linux u srcu jbg...Inace cini mi se da se ovde ljudi takmice koje pametniji i sveznaliji metalac u IT oblasti :math: Odoh ja odavde, smara a i ne razumem se najbolje u IT da mogu ravnopravno da popujem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Opet pocinjes...

 

Zasto si se nasao uvredjenim?

 

 

Naravno da mogu da sednem i napisem Linux aplikaciju. Photoshop i takvo nesto ne moze da se napise za par dana to niko nije ni rekao. ALi nesto prostije moze. Drugo, pisao sam ranije aplikacije za Linux, mozda cu i ponovo ako neko dobro plati...U cemu je problem? Ne mislis valjda da ja sve vreme tupim o Linuxu a nisam ga ni probao? Uzgred, kada firma resi da uzme Linux na zapadu, firma kupi (da, kupi, plati,) komercijalnu verziju sa sve manualima i podrskom i to kosta otrpilike isto ko i Windows XP (oko 70$-90$). Svaka kopija, da ne kazem licenca. Mozda nisi (ni) to znao?

 

Opusteno...

 

Jos nesto...nisam psiholog ali poceo sam da te kapiram...Ti ili ne verujes da sam licno prosao sve te stvari o kojima pricam ili verujes ali si time intimidiran, pa bivas bezobrazan. Ti si taj koji je cesto drzak i sarkastican, sto mene licno vredja kad ti pricam nesto iz iskustva, nesto sto sam sam licno odradio sa ovih 10 prstiju. A sve sto ispricah na ovom forumu, na bilo kojoj temi, sve sam to sam prosao. Tebi je to sve neverovatno pa onda krenu prozivke tipe 'a sta onda takva faca radi na Yu-metalu (verovatno hoces time da impliciras da je ovo neki forum bednika). Sta radim ovde, to je moja stvar, ima tu ljudi koje cenim i kojima zelim da pomognem ako ikako mogu.

 

 

 

E, da...nije bre niko blesav da pise softver dzaba....Linuxovci, bar u Srbiji kapiraju da je sve dzaba i 'oce sve dzaba, ili krekovano...E ne biva....Od cega cu ja bre da zivim, ja pisem softver (for living sto kazu ameri) od cega bre da kupim leba? Nema nista dzaba...kad budete hteli da platite aplikacije ko i ovi na Mac-u i Windowsu, bice, bice...ali nekako je sve to paradoksalno, ipak je u pitanju sistem koji je neki Finac lopurda drpio od coveka naucnika i nalepio mu SVOJE ime...Uzas...nije cudo sto je 'dzaba', taman jos i da naplacuje za to...

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne budem nefer prema domacim Linuxovcima i doticni, koga necemo ovde sad imenom, ima Windows masinu (legalnu nadam se) na kojoj ima samo freeware...Dzabalesku...Eto znaci nije to samo *nix momenat nego *rpski. Salim se...ne sve je to ok, ali lepe stvari uglavnom imaju cenu. A red je da covek plati sta je imao. Nismo bre valjda nacija lopurdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam-kod Fedore,Ubuntua,SUSE-ta,Mandrive,PCLOS-a i svih distroa koji se orjentisu na newbie korisnike postoji graficki display applet preko koga se rezolucija namesta iz dva klika

da, postoji "graficki display aplet" u kome na nekim distroima nema opcije 1680x1050 dok ne editujes xorg.conf.

 

najgora stvar u linuxu, sa stanovista popularizacije, je to sto masa stvari koje u windowsu mozes da podesis nekim intuitivnim metodama tipa klikni-ovde-i-ovde, u linuxu zahtevaju neke workarounde i bespotrebno gubljenje vremena. zamisli, kupis ti sjajan automobil, kvalitetna izrada, odlican motor, ovo-ono - medjutim da bi startovao auto ti moras da:

  1. skines prednji levi tocak
  2. ispraznis karburator
  3. nagnes sediste do kraja
  4. das desni migavac
  5. i tek onda se auto upali

 

sa druge strane, imas auto koji se startuje okretanjem kljuca i cao. i onda dodje ekipa i kaze: "da, da, ali ovaj prvi auto ima motor od titanijum-molibden-megnezijum legure, izdrzava pad sa treceg sprata i trosi 3 litra na 100 km". sve je to super, ali upotrebljivost mu nije bas sjajna - te takav auto nece bas osvojiti masovno trziste. :)

 

to je zato sto se resursi koji razvijaju linux (programeri i njihovo vreme) ne koriste onako kao kad bi neki project/product manager upravljao tim razvojem, imajuci na umu i usability, a upravo je usability ono sto osvaja siroko trziste...

 

Mislio sam na komercijalni softver tipa Adobe paketa tj na nedostatak istog a ne na besplatni softver

namerno ili slucajno, promasio si poentu:

- da li ima mnogo besplatnog softver za win? ima

- da li to obara tezu da je "windows zastupljeniji zato sto se developerima vise isplati da plasiraju svoj softver na vece trziste"? obara.

 

dakle, razlog zastupljenosti windowsa je u necem drugom, i ja pokusavam da iznesem te razloge i da ih argumentujem.

 

Ipak za linux redovno izlazi i takav softver kao sto je Nero,Skype,Maya,VMware i slicni-kako to kada nema dobar IDE i kada nema standarda?

opet si promasio poentu. :) naravno da izlazi, to niko nije ni sporio.

ako malo bolje procitas moje prethodne poruke, videces da sam ja tvrdio da je TEZE i SPORIJE pisati sw za linux koji je istog kvaliteta kao pandan na windowsu - i da je to razlog slabe zastupljenosti linuxa. dakle, cena razvoja softvera (vreme + brainpower :)) je veca ako pravis nesto za linux. firme koje si pomenuo, one sebi mogu da priuste portovanje svog sw-a jer je u njihovom budzetu taj iznos proporcionalno mali.

 

i jos jednom:

nisam ja nikakav windows advokat niti me briga da nekoga ubedjujem da "je ovo bolje od onoga", jer mislim da to rade uglavnom oni koji ne znaju sta ce sa slobodnim vremenom. ;-)

- cela moja prica ima poentu da realno objasni zasto je windows zatupljeniji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Excel najzaslužniji za kredibilitet i status koji Microsoft sada ima, a ne Windows OS. Iako su to najzastupljeniji OS kod nas, upravo zbog tog imena.

Svaki put kad sednem za mašinu sa Linux OS - milina... a Vistu koristim od kad je izašla, XP niz godina pre nje, i uopšte nisam neki fan Microsofta posle svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji operativni sistem je onaj koji je stabilan i koji ti omogucava da uradish posao u programu kako valja i dolikuje bez pucanje.

Ja na takav jos nijesam naisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Још траје развој оперативних система, мислим да на крају савршени ос неће бити нека тамо педестета верзија Виндовса, можда нека верзија Линукса , а можда и нешто десето.

 

Najbolji operativni sistem je onaj koji je stabilan i koji ti omogucava da uradish posao u programu kako valja i dolikuje bez pucanje.

Ja na takav jos nijesam naisla.

 

Па Линуксова највећа предност јесте та стабилност о којој причаш, ал сад да ли налазиш све програме који ти требају на њему, то је већ неки други проблем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па Линуксова највећа предност јесте та стабилност о којој причаш, ал сад да ли налазиш све програме који ти требају на њему, то је већ неки други проблем.

 

Vremenom će, ako neko bude dao pare, i to biti promenjeno. Ukoliko počne da se razvija softver za Linuks, kao što je to slučaj sa Windowsom, niko više neće znati za W.

 

Pomalo pretenciozno. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji operativni sistem je onaj koji je stabilan i koji ti omogucava da uradish posao u programu kako valja i dolikuje bez pucanje.

Ja na takav jos nijesam naisla.

ja jesam. xp i neke novije distribucije linuxa. zapravo, od win 98 pa na ovamo, svaki os koji sam koristio je bio stabilan i u njemu sam "radio poslove" kako treba. od vrlo zahtevnih stvari kao sto je programiranje i produckija zvuka, pa do kancelarijiskih poslova tipa outlook-excel-word-powerpoint i slicno. evo na primer, stojim iza ove teze: "windows xp je stabilan, omogucava ti da uradis posao u programu kako valja i dolikuje bez pucanja". ;-)

 

e sad, ako das najbolji os na svetu nekome ko nije bas upucen u stvarii, onda je za ocekivati da ce taj neko biti nezadovoljan. mislim, to ti je kao kad neko ko ne zna da vozi sedne u ferarija, i onda kaze: "ovaj auto ne valja, stalno se gasi kad naglo pustim kuplung". ;-) dobro, mozda malo preterujem ali kapiras sta hocu da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto recimo je recimo vama drugarima promaklo, bese jedna firma i pravise mnogo mocniji OS i aplikacije i alate nego ovi ostali papani....Tu su negde momci bili gde i Mikromekani...Zvahu se Filigranski Plocnici...ne...Silikonska Grafika...whatever...

 

Kakav bre Linux, alo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Линукс него шта :da: бре.

 

A што се тиче упућености у ствари, мислим да треба бити много више упућен у то како да не скењаш Виндовс , него у било шта друго од десктоп рада на Линуксу, што се тиче обичног корисника, а ја сам ето баш тај сасвим обичан корисник, а не ЕТФ-овац нити нешто слично.

 

 

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

windows mozes da skenjas najlakse tako sto diras ono sto ne treba a to da za windows ima vise virusa, ima i za ubuntu od kog mi je lakse bilo da koristim radhat 6.0 u ono vreme, snalazio sam se nekako ali... pa ako se za vistu pisu virusi pisace se i za redhat ako bude trebalo a za redhat i dalje imas da biras izmedju kde i gnome desktopa i aplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...