Jump to content

Drugačija vrsta umetnosti (Art of Death)


Ed Gein

Recommended Posts

Sam si dao odgovor. "Navodno".

 

Aman čovječe nedokazani,znači nemoguće koje gluposti valjaš.

 

Pa šta hoćeš,istinit događaj?Kakve to ima veze sa tim da on inspiriše nekoga da se sljedećeih 4000 godina junači u ratovima?

 

Na zapadu ništa novo-Erih Marija Remark

Za kim zvona zvone-Ernest Hemingvej

 

o našim partizanima da i ne pričamo

 

klanje,junaci,ratnici...

 

 

A Ted Bundy je pobio manje ljudi nego što je Ilijada pokrenula ratova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da skratimo priču:Ja ne mogu da se branim od te crno -bijele logike

 

Bundy reaguje.

 

Kao što i Dostojevski reaguje.

 

To što je Dostojevski priseban i analitičan,ne mijenja stvar da je on reakcija na neke društvene procese.Isto kao i Bundy.

 

Nemam namjeru da kopiram Bundy-ja,ali prosto pričati da je Bundy pobio više ljudi nego Ilijada je najveća glupost ovdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tebi opet kazem Ilijada nije nikog ubila. Mozda su u Ilijadi opisane hiljade ubistava, ali Ilijada nikog nije ubila, niti ideja Ilijade. Ljudi su ti koji ubijaju.

 

Porediti Bundy-ja i bilo kog ubicu sa Ilijadom je najveca glupost ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Citaj kao sto pise." :bigblue:

 

U svakom slucaju, ja ubistvo ne smatram umetnoscu, jer to i nije. I sumnjam da je Ilijada bila mnogima uzor za junacene u ratovima i vodjenje istih, jer mnogi od njih za Ilijadu nisu ni znali.

Edited by SperMen

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

дакле онај лик што је побио оне силне људе у оној селендри (мислим да их је деветоро у питању) проглашен неурачунљивим и послат на болничко лечење!!!

 

ТООО!!! Биће још масакра по лепој нам државици и њеним јужним вукојебинама!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ТООО!!! Биће још масакра по лепој нам државици и њеним јужним вукојебинама!

zašto naglašavaš "južne" i "vukojebine"? u poslednje vreme je bilo svirepih ubistava u užem centru bg-a. ljudi su vrlo frustrirani iz raznoraznih razloga, a nemaju ni rat u kom bi iskalili svoj bes, niti Glavnog Krivca kakav je bio Sloba koji bi fokusirao njihovo nezadovoljstvo. i šta se onda dešava - agresija se okreće unutar društva, svaka pa i najmanja razlika postaje dovoljan povod za nasilje. slučajeva serijskih/masovnih ubica će možda biti još, možda sve više, ali ne vidim šta ja kao pojedinac mogu da učinim osim da sve više pazim gde i kada izlazim, s kim se upoznajem, znači oprez na oprez koji vuče na paranoju i zaključavanje u svoje mikro-svetove.

 

ono što mene mnogo više zabrinjava od sporadičnih slučajeva masovnih/serijskih ubistava je ogroman potencijal ovog društva za fašizam, za masovne obračune i kolektivne izlive nasilja na široj skali, i na kraju građanski rat. to bi bilo najniže što jedno društvo može da padne, dno dna.

 

a ovo, da li me neki serijski paćenik vreba kao sledeću žrtvu, ili će neki masovni paćenik da me, kao kolateralnog prolaznika, pokosi rafalom iz kalaša - sve to može da me zadesi i u bilo kojoj visoko razvijenoj i civilizovanoj zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja mislim da ova tema spada u umetnost... zasto? pa lepo gledala sam na exploreru shockumentarac o nekom liku koji je zadavio i silovao 3 decaka i jednu devojcicu (tim redosledom) ,kad su ga pitali zasto, on je rekao da bi njegovo umetnicko delo bilo savrseno, trebalo je da ubije jos 2 devojcice, "little boys have died, little girls should die too"

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da ova tema spada u umetnost... zasto? pa lepo gledala sam na exploreru shockumentarac o nekom liku koji je zadavio i silovao 3 decaka i jednu devojcicu (tim redosledom) ,kad su ga pitali zasto, on je rekao da bi njegovo umetnicko delo bilo savrseno, trebalo je da ubije jos 2 devojcice, "little boys have died, little girls should die too"

Cek, ti smatras da to spada u umetnost samo zato sto je jedan poremeceni um svoje zlodelo proglasio umetnickim delom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesi to ti zadavio tu decu, ili te je njegov duh zaposeo ili samo nemash svoje mishljenje pa prisvajash tudje?

 

to je citat lika dowraga zato ima ""

 

 

@ onaj lik sa supermen tangama

 

citao nekad klajv barkera "knjiga krvi"? (ovo nije skretanje sa teme nego primer) necu citiram opet ce me napadnu da sam produhovljena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pa i Danilo Kiš je rekao da umjetnost nema nikakve veze sa moralom.

 

Što se mene tiče,prvo umjetničko djelo je bilo ritualna slika koja će primitivnom čovjeku da omogući da ubije bizona i tako je ostalo i do danas.Umjetnost i ubistvo su povezani od početka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ didi - Pitao sam te za tvoje misljenje, ne za neki citat.

 

@ Pierre Riviere - To sto neka umetnost opisuje neki dogadjaj, ne znaci da je sam taj dogadjaj umetnost.

Edited by SperMen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači pozorišna predstava nije umjetnost?

Procitaj malo bolje moj post, posto vidim da nisi shvatio.

 

moje misljenje je da jeste jer tu postoji metod i svrha

Kao i za mnoge druge stvari, pa ih ne smatramo umetnoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pa jedan vajar je napravio izložbu svojih izvajanih govana,ako imaš nekog studenta istorije umjetnosti na forumu,reći će ti njegovo ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po toj logici je svako ljudsko delanje umetnost. Samim tim uopste nije potrebno uvoditi kategoriju umetnosti. Samo rec "umetnost" izjednaciti sa recju "delanje".

Edited by Onan Varvarin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...