Jump to content

Os Wars


TtuEd

Recommended Posts

@Dersu Uzala: Uz duzno postovanje prema znanju, umenju, poslu, godinama, i miliondolarskom kodu koji si napisao, pazi na izrazavanje i osnovnu pristojnost. Nisi ni ti svu pamet sveta posisao, pa se shodno tome (a i gorepomenutom znanju, umenju, poslu, godinama, i miliondolarskom kodu) i ponasaj.

 

Ovo se naravno odnosi i na sve ostale u diskusiji koji pocnu ili su vec poceli da koriste slican recnik i metod izrazavanja, samo je njegov post prijavljen.

 

Zahvaljujem svima na razumevanju i paznji...

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

elem, dosao je i taj dan kad sam se otarasio usb adsl modema i uzeo ruter. i setio sam se da je ovde bilo reci o tome, pa bih samo da ispravim jednu nepravdu. naime, receno je:

 

 

Da si se malo bolje raspitao,mogao si kod provajdera za trazis modem sa ethernet prikljuckom koji radi out-of-the-box i da tako izbegnes ove za tebe tako velike napore

 

pa moj odgovor:

 

da li se takav modem dodatno naplacuje? ;-)

 

i zatim replika:

 

Takav modem se ne naplacuje dodatno

Jedina razlika je u tome sto se umesto USB-a kaci preko etherneta

Svi provajderi imaju i jedne i druge u ponudi i ne vidim uopste kakav bi cim bio da se trazi ovaj sa etherhetom sa obrazlozenjem "jer ja koristim linux bla bla bla"

 

----

 

a sada, dok mi je jos sveze:

- danas sam vratio usb adsl mdoem i uzeo ruter kod sezamproa, ali samo morao da DOPLATIM 1200 dinara. dakle, nije tacna informacija da "svi provajderi imaju i jedne i druge u ponudi i da se oni ne naplacuju". sad ne znam, mozda su neki drugi provajderi darezljiviij ;) ali kod sezamproa ima da se iskesira za ruter. ;-)

 

jest da nema mnogo veze sa temom, ali neka je informacija ovde, ne skodi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu, zajebani ste vi omladinci, volonteri. Ne'am vremena trenutno da repartiram na ove 'prozivke' opasnih OS instalatera, o igracima igrica i da ne pricam. Kad porastete, samo ce vam se ka'sti. Mozda. Mozda i ne. Mozda doveka ostanete medenjaci. That's life.Nije vama lako. Ukljucujuci moderatora koji je nasao za shodno MENI da tupi, ne kapirajuci da su papani prozvali CAR-a.To je taj fenomen, zvan S-r-b-i-j-a.Aj' :pivopije:. 'Oce bit bolje?P.S. Kako rekoh, jel' vama igracima i vodOSinstalaterima znaci ista da znate nekog legendarnog lika, ili se samo pucate u ljubicu sa vasim glupicavim pricama tipa, jebote kakav sam kralj, instalirao sam OS sa CD-a na makini jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeboooooooooooooooooooooooooteeeeeeeeeeeeee.Buzz me if you wanna talk shit.Izvinjavam se medenjacima sto kasnim sa reparteom. Neki od nas ipak rade na tim milionskim (neeee, ne u Dinarima) projektima bez predaha. A neki instaliraju Linux. A naravno, ovi veliki carevi bogami i igraju igrice na istom :rockdevil:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva, kako rekoh ranije, ako ima zainteresovanih, minus ovih vodOSinstalatera i igraca koji zagadise temu kao septicku jamu, PP baby.

 

Za razliku od nekih, yours truly je u stvari ucestvovao u pisanju kojekak'ih operativnih sustava. Strogo PP, ne odazivam se na gluposti vise.

 

Over'n'out :pivopije: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije neki trosak s obzirom da u tom slucaju sve radi odmah

Jedan malo bolji izlazak u grad :)

 

slazem se, ali ja sam RAZMAZENI korisnik koji trazi za dzabe da mu daju ruter ne bi li ostao njihov klijent ili ce u suprotnom da potrazi drugog provajdera i pocece da ih olajava kod drugara iz kraja! ;-) sto volim ovo slobodno trziste i konkurenciju. ;):)

 

(salim se, naravno, nemam neke primedbe na sezampro.

i nadam se da nisam bas toliko razmazen. ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Auuu, zajebani ste vi omladinci, volonteri. Ne'am vremena trenutno da repartiram na ove 'prozivke' opasnih OS instalatera, o igracima igrica i da ne pricam. Kad porastete, samo ce vam se ka'sti. Mozda. Mozda i ne. Mozda doveka ostanete medenjaci. That's life.Nije vama lako. Ukljucujuci moderatora koji je nasao za shodno MENI da tupi, ne kapirajuci da su papani prozvali CAR-a.To je taj fenomen, zvan S-r-b-i-j-a.Aj' :pivopije:. 'Oce bit bolje?P.S. Kako rekoh, jel' vama igracima i vodOSinstalaterima znaci ista da znate nekog legendarnog lika, ili se samo pucate u ljubicu sa vasim glupicavim pricama tipa, jebote kakav sam kralj, instalirao sam OS sa CD-a na makini jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeboooooooooooooooooooooooooteeeeeeeeeeeeee.Buzz me if you wanna talk shit.Izvinjavam se medenjacima sto kasnim sa reparteom. Neki od nas ipak rade na tim milionskim (neeee, ne u Dinarima) projektima bez predaha. A neki instaliraju Linux. A naravno, ovi veliki carevi bogami i igraju igrice na istom :rockdevil:.

ti ili se pravis lud ili si poceo da zaboravljas srpski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

postoje (najmanje) dva nacina za multiboot:

 

1. laksi i losiji

2. tezi i bolji

 

---

 

1. pustis instalaciju fedore i prepustis GRUB-u da odradi sve.

2. sam napravis chainloading bez narusavanja bootovanja windowsa. dacu ti primer kako je kod mene to namesteno za kombinaciju xp/ubuntu.

 

dakle, kako ide sekvenca: MBR (master boot record), zatim se sve nastavi regularno u windows, tu ga saceka boot.ini i tu namestis da izaberes koji OS zelis. e sad, tu je tezi deo, jer linux particiju treba da "pointujes" tako sto ces sa instalirane linux particije komandom

dd if=/dev/hda6 bs=512 count=1 of=ub606u.bin

(pazi! kod tebe particija mozda nije hda6, i ime fajla ub606.bin mozes da stavis proizvoljno)

da iskopiras u fajl prvih 512 bajtova te particije (to je boot sektor odakle ce se pocici linux). zatim ces taj fajl da snimis (preko flopija ili kako vec hoces) u C:\, dakle koreni direktorijum windowsa, i u boot.ini ces da dodas liniju (dajem ti primer mog boot.ini fajla, pogledaj poslednju liniju):

 

[boot loader]

timeout=10

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="XP"

c:\ub606.bin="Ubuntu 6.06"

 

koja ti omogucava dual boot bez GRUB-a (zapravo GRUB treba da ti bude instaliran na linux particiji, i fedora ce se butovati preko njega - dakle pri instalaciji postavi grub na linux particiju). predosti toga su velike, a narocito ce doci do izrazaja kad budes hteo da zamenis neki OS. ;-) a najvaznije, izbegavas grub. a jos vaznije, windows nije ni svestan cinjenice da si instalirao jedan mrski, konkurentski OS! :) :)

 

inace,

ako se zaglavis u momentu kad ukapiras da ti je instalacija fedore prebrisala MBR primarne particije - nista ne brini. ubacis instalacioni disk XP-a, ides na repare i kucas u promnptu "fixmbr", to ce da vrati stvari kako su bile pre instalacije fedore. potom dodas onaj .bin fajl (ne mora da ima ekstenziju .bin, fajl moze da se zove kako hoces) u C:\ i namestis boot.ini kao sto je gore opisano.

 

Ljudi, kako se pravi dual boot sa Fedorom? Ocu bre i Windows i Linux. I zashto na live verziji ( shto mozda nije sluchaj sa instaliranom ) nece da mi chita USB?

zato sto fedora nije najbolje odradjen OS. ;-)

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

disk ili particiju?

 

ako ti obrise particiju - ok, i treba. svejedno ce ti ta particija sluziti za fedoru. ako kaze da ce da obrise disk, batali tu distribuciju.

 

u svakom slucaju pametno bi bilo napraviti ghost windows paricije, za svaki slucaj. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma , batalio sam Fedoru.

 

Instalirao sa m pc linux os i opet imam problem. Sve je ok sa hard diskom , odvojio sam 10gb sa C particije, ali opet ne mogu nishta da instaliram. Skino ti ja onaj Wine, kad on meni : "can't find gksu executable", a downloudovao sam ga sa oficijalnog wine sajta. :udri::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem, kako mi je racunar upaljen poslednjih dana, palo mi je na pamet da malo demantujem price o nestabilnosti windowsa i slicno. :) :)

 

dakle, evo slike (u pitanju je XP SP2):

winruntime.png

 

kao sto vidimo, racunar radi neprekidno 9 i kusur dana - dakle sve vreme nije resetovan.

sliku cu refreshovati pre nego sto resetujem sistem, sto ce biti ko zna kad, ali posto necu moci da izmenim ovu poruku ostace napisano "9 i kusur dana" mada ce do tada broj biti veci. ;-)

 

napominjem da je za to vreme sistem maltretiran raznim development alatima, visual studio express, eclipse, pustani su filmovi, opera se nije gasila sve vreme, muzika se takodje non stop pusta, igrale su se neke igre, itd. uglavnom su non stop upaljeni foobar, word, visual studio, opera sa oko 20 tabova, thunderbird, pspad i par instanci windows explorera.

 

inace, datum instalacije sistema je septembar 2006, kao sto pise gore. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam resetovao racunar pre par sati cisto da bih proverio kako mi izgleda novi dizajn sajta u windowsu (fontovi i slicno). pre toga sam ga resetovao/gasio... hm... pa ne secam se kad, mislim da je jednom nestalo struje... u septembru, ili mozda avgustu :razz:

sledeci restart planiram kad izadje Starcraft 2 :bigblue:

 

p.s. koristim Slackware Linux

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko o cemu, vojska o skracenju, kurve o postenju :smoke:. Po firmama gde ja radih, Win serveri se ne restartuju godinama, kako neko rece. Ni moja razvojna stanica u firmi se ne gasi nikada, inace ne bi' mogo da unidjem u njojzi od kuce. A i ovu na gajbi restartujem kad pretisnem greskom prekidac u sobi.

 

Citava ta prica o (ne)stabilnosti u stvari potice iz 'praistorije' kad si prvih 10-tak godina postojanja Windowsa mogao da pises programe za isti samo u asembleru i C/C++, koristeci uglavnom SDK, kasnije i MFC. Ne kapira puno ljudi tu rabotu (pointersku aritmetiku, direktan pristup memoriji i registrima, jel' da, tipiziranje varijabli) a mnogi su seli i napisali kojekakve programcice za sve te 16-bitne Windows varijante (v1.0 do v3.11). I naravno, rusise OS redovno. U medjuvremenu im je MS svima dohakao tako da sad i zesca budala moze da pise sta god hoce i ne moze da obori platformu, o Mojsije.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pravi sp2 na windowsu xp ni ne koristim nego onu poslednju stabilnu betu sp2 i podrzavam sasvim xp ili windows 2003 kada je u pitanju 64-itni rad a nekako ipak radije instaliram nt4 i windows 2000 i sve one server i roll up zakrpe koje sadrze kernel samo prekopiram na neki od vec instaliranih sp-a. na stranu sto su windows 2000 kodirali isti ljudi kao i windows 9x a xp oni koji su kodirali nt4 uglavnom, xp je bolji samo zbog nekih sitnica, kao sto su npr. power opcije u hal.dll-u, wizardi, komunikacija izmedju umrezenih kompjutera, itd.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...