Jump to content

Os Wars


TtuEd

Recommended Posts

Danas sam saznao da je Windows XP je odličan OS za laptop računare...

...bar je tako pisalo dok sam ga instalirao na moj laptop:

 

greatxp.jpg

 

:mrgreen::cool:

Ova tema je ovako počela, iz čiste dosade njenog autora (to jest mene, prim. aut. :-)). Pošto se, kao i mnoge druge teme na ovom podforumu, pretvorila u Linux vs. Windows raspravu, predlažem da od sada bude "zadužena" za OS Wars teme (Linux vs Windows i ostale), kako bismo rasteretili ostale normalne teme :-)

Edited by TtuEd

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam saznao da je Windows XP je odličan OS za laptop računare...

...bar je tako pisalo dok sam ga instalirao na moj laptop:

:mrgreen::cool:

e, odlicno, a bas sam razmisljao o tome pre neki dan...

 

sad su sve moje nedoumice otklonjene i znam sta mi je ciniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam mislio da su mi sve nedoumice otklonjene, ali izgleda nesto nije uredu. nista ne radi! ni zvuk, ni modem, ne mogu da pogledam film... pise da mogu da skinem neke "drajvere" sa interneta ali ne mogu da se povezem posto mi, jel, ne radi modem...

moram hitno da zavrsim neki izvestaj za firmu ali ovaj windowsov wordpad mi ne prepoznaje ni formatiranje ni tabele!

 

zasto ne moze kao u linuxu, da instaliram i da odmah koristim?

mozda nisam dobro instalirao xp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahm... cisto da napomenem, u slucaju da neko nije primetio, ova tema je zaj3b4nc1ja :mrgreen:

 

a screenshot iz prve poruke je vmware virtuelna mashina koja radi u slackware gnu/linuxu i na kojij se instalira (i na sva zvona hvali :mrtav:) windows xp.

dobro je prosao, zamalo da dobije batine od slack-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ttued

 

- ne mogu da ti opisem kakva bi ti ispao faca u mojim ocima da si pored gornje slike postavio i obratnu situaciju tipa "slack pod vistom" ili nesto slicno. sta da radim, lozim se na pragmaticnost i objektivnost. ;)

 

 

u svetlu zajebantske teme, ja imam da kazem sledece:

 

linux is free only if your time has no value.

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Laptop je dobro staviti Fedoru ili SUSE i da vas svet vidi :bigblue:

 

@imaginos

 

Ima istine u ovoj izjavi ali samo ako se koriste distroi za mazohiste poput Gentoo-a ili LSF-a :razz:

Sa gore navedenim je mnogo mnogo drugacije :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

makar ima normalan instaler :lol:

 

Gentoo:

Digneš live DVD

Pokreneš instalaciju sa radne površine

Ok/Ok/particionišeš disk/Ok (etc)

 

To je to. (druga je priča ako naletiš na problem pri instalaciji, što se meni redovno dešava sa Gentoo-om :) )

 

 

sećam se kada sam imao slabu mašinu i kada sam čekao da mi se kompajliraju KDE i kernel.. Haha, sweet sufferings. :D

 

Meni se čini da sam na AMD 3200+ kompajlirao KDE celo veče. 14h mu je trebalo na staroj P2 mašini (pokrenuo uveče, i probudio se ujutru i još je drndao :) ).

Edited by Cynic UŽIVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Laptop je dobro staviti Fedoru ili SUSE i da vas svet vidi :bigblue:

savrsenafedora-1.jpg

Hahahaha, hvala na savetu za fedoru, dovde sam stigao sa liveCD-om nakon sto mi je psovao kevu u 1337 redova koda, a onda mi je pisalo 'Good Luck!". Kad stisnem ok opet mi opsuje kevu i izbaci ovo pa me interesuje gde treba da kliknem tu sad da odem na one internete da me svet vidi?. Imaj na umu da mis nece da predje levu polovinu ekrana...

zasto ne moze kao u linuxu, da instaliram i da odmah koristim?

mozda nisam dobro instalirao xp?

Mozda sam ja liveCD ubacio pod pogresnim uglom?(nije naopacke, proverio sam)

linux is free only if your time has no value.

savrseniubuntu.jpg
FREE AS IN FREE BEER COASTERS

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

 

inace,

od tih easy linux varijanti preporucujem freespire - meni se svidja njihov koncept tipa "mi smo za slobodu, ali slobodu izbora korisnika: evo vam i mp3 kodeci, i mpg2 i ati/nvidia, i sve zivo i free i non-free, pa vi birajte". pored toga, distribucija je "pritegnuta" za medalju, masu toga prepoznaje out-of-the box, sve sto sam probao radi "na keca", itd. mnogo bolji izbor (za mene) od ubuntua.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao lik da pljuje linux na svakoj temi

Ali sve nesto u fazonu "ne radi" "krs je" i tome sl

A sta to ne radi i sta je krs to vec nije ni bitno-deriste je reklo svoje :)

Da bi te bilo ko shvatio ozbiljno i da bi se izdigao iznad statusa obicnog trola cije postove jedva mogu da procitam kako lepo su napisani :) vreme je da kazes nesto konkretno(mada to smo vec jednom trazili od tebe,a ti si lepo podvio repic i ispario iz rasprave konstatujuci da je imagions sve rekao lepo i da ti nemas nista da dodas sto govori vec dosta toga :lol: )

Kakve linije koda i kakvo psovanje matere-bice da si nahvatao par hacker i geeek termina pa sad hoces da ispadnes pametan-samo da ti kazem u poverenju - lose ti ide od ruke,to kod mene ne prolazi-tipicno zamazivanje ociju za one koji nemaju pojma ne samo linux,vec pazi sad-i Windows i to je kategorija u koju i ti spadas :razz:

Samo nastavi da pravis dalje budalu od sebe-mogu ti reci da se bas fino zabavljam odgovarajuci na tvoje postove :mhihi:

 

@imaginos

 

Najbolji linux za desktop je po meni PCLOS 2007

I o da-ima kodeke,Javu i sve sto uz to ide :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako GNU/Yakuza! U prethodnom postu te nisam vredjao samo sam ubacio malo sprdnje u pitanje sto je sasvim normalno (TtueD rece da je ova tema "Z43b4ncij4") a ti si srao po meni za sve pare iako ti je svaka recenica cist, koncentrisan fail i nemas resenja...

Ali sve nesto u fazonu "ne radi" "krs je" i tome sl
:udri: hm... mozda zato sto JEBENO NE RADI!! :udri: Pogledaj postove tvog kolege koji je otvorio temu. I kod njega XP "ne radi" i "dobija batine od slack-a" a ipak ga instalira i kuca izvestaj za firmu u wordpadu :) . Sve to pored "savrsenog OS-a"

A sta to ne radi i sta je krs to vec nije ni bitno-deriste je reklo svoje
Hahaha, pa STA NE RADI???? To je ono sto mene interesuje a NIKO nema odgovor. "Savrsen OS" na kom sve radi "Out Of The Box" koji ti licno preporucujes a ne moze da uradi takve trivijalne stvari kao da se bootuje... :udri:

vreme je da kazes nesto konkretno
:udri:

Kakve linije koda i kakvo psovanje matere
Prompt (koga boli kurac). Kad ti se sve sto imas da kazes bazira na jednoj mojoj pogresnoj reci :aplauz:. Izlistao mi je 1337 redova gresaka i hijeroglifa pa nisam stigao bas sve da popamtim, ali kad bih bio siguran da ces mi resiti problem, otkucao bi ti ih ovde

zamazivanje ociju za one koji nemaju pojma ne samo linux,vec pazi sad-i Windows i to je kategorija u koju i ti spadas
A sta bi sa onom spikom kako je linux "savrsen OS" i poredjenjem windowsa sa pinkom a linuxa sa metalom. Zar to nije ono pravo, jebeno podmuklo zamazivanje ociju :no::puke: . Opste je poznato da posto "nemam pojma ne samo linux, vec pazi sad-i Windows" automatski mi je zabranjeno da probam da ga koristim jer nisam l337 i upotreba linuxa mi je zabranjena po GNU GPL licenci.... jel tako?? :)

Samo nastavi da pravis dalje budalu od sebe-mogu ti reci da se bas fino zabavljam odgovarajuci na tvoje postove
Hm... ko je ovde budala? Koliko god se ti zabavljao toliko mene sabijas u pojam i nema od tebe nikakve pomoci niti koristi. Kako meni, tako i tvojoj "zajednici"

Najbolji linux za desktop je po meni PCLOS 2007
Jel bolji od ubuntua i fedore ?? :) :) Da probam i njega da me svet vidi?? :)

 

I molim te, kad budes kucao sledeci post (od koga nece biti koristi), klikni prvo na "Preview Post" i dobro procitaj sta si nasrao. Kad budes shvatio da sramotis sve u sta verujes, ti prekini. Hvala unapred!

 

Jel ima neko da kaze nesto osim: "Probaj [ime distribucije] jer je bolja"? :puke:

Ili da pocnem da koristim fedoru kao pepeljaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako GNU/Yakuza! U prethodnom postu te nisam vredjao samo sam ubacio malo sprdnje u pitanje sto je sasvim normalno (TtueD rece da je ova tema "Z43b4ncij4") a ti si srao po meni za sve pare iako ti je svaka recenica cist, koncentrisan fail i nemas resenja...

 

A ti si olicenje kulturnosti,jadnicak :)

 

Pogledaj postove tvog kolege koji je otvorio temu. I kod njega XP "ne radi" i "dobija batine od slack-a"

 

Covek je instalirao WinXP preko VMware na linux-ali sasvim sam uveren da ti nemas pojma sta je to virtuelna masina :)

 

a ipak ga instalira i kuca izvestaj za firmu u wordpadu :)

 

Pa u sveze instaliranom "golom" XP-u ne dobijas nista bolje-na to je covek i mislio

A zamisli-kod linux "u kome nista jebeno ne radi" :) dobijas u paketu office paket kao sto je to red kod svakog normalnog OS-a :)

 

Hahaha, pa STA NE RADI???? To je ono sto mene interesuje a NIKO nema odgovor. "Savrsen OS" na kom sve radi "Out Of The Box" koji ti licno preporucujes a ne moze da uradi takve trivijalne stvari kao da se bootuje... :udri:

:udri:

Prompt (koga boli kurac). Kad ti se sve sto imas da kazes bazira na jednoj mojoj pogresnoj reci :aplauz:. Izlistao mi je 1337 redova gresaka i hijeroglifa pa nisam stigao bas sve da popamtim

 

Hahahaha

Prvo nesto u fazonu "a koga boli kurac" a vamo bi izgleda da mu neko pomogne

Sam si sebi uskocio u usta

Ako zelis da ti neko pomogne moras prvo da naucis kako da postavljas pitanja :)

 

http://solair.eunet.yu/~fangorn/smart_ques...estions.sr.html

 

A sta bi sa onom spikom kako je linux "savrsen OS" i poredjenjem windowsa sa pinkom a linuxa sa metalom. Zar to nije ono pravo, jebeno podmuklo zamazivanje ociju

 

Pazi kad ja nemam pojma o cemu pricas :)

 

Opste je poznato da posto "nemam pojma ne samo linux, vec pazi sad-i Windows" automatski mi je zabranjeno da probam da ga koristim jer nisam l337 i upotreba linuxa mi je zabranjena po GNU GPL licenci.... jel tako?? :)

 

Konacno da kazes nesto pametno

Sudeci po tvojim postovima-i WinXP je za tebe previse :lol:

 

Hm... ko je ovde budala? Koliko god se ti zabavljao toliko mene sabijas u pojam i nema od tebe nikakve pomoci niti koristi.

 

Prvo me izvredjas iz cista mira,pa bi jos sada da ti pomognem

Meni to licni na ponasanje karakteristicno za najobicniju budalu :)

 

 

I molim te, kad budes kucao sledeci post (od koga nece biti koristi), klikni prvo na "Preview Post" i dobro procitaj sta si nasrao. Kad budes shvatio da sramotis sve u sta verujes, ti prekini. Hvala unapred!

 

Ako nisi primetio jedino ja odgovaram na tvoje nebuloze,i kao sto sam rekao bas me zabavlja da malo gledam kako neko ko zeli da vredjanjem skrene paznju na sebe pravi od takodje sebe totalnog retarda

 

Jel ima neko da kaze nesto osim: "Probaj [ime distribucije] jer je bolja"? :puke:

Ili da pocnem da koristim fedoru kao pepeljaru?

 

Ja sam probao Fedora Core 6 live CD i kod mene je radio odlicno,bez ikakvih problema

Mora da je tvoj komp zacaran,tacnije bice da si mu sam preneo ovoliku negativnu energiju u vezi linux-a pa je poceo sam da biva alergican na njega :D

 

Da si lepo dosao sa nekim pitanjem "E imam problem takav i takav jel' moze neko da mi pomogne" a ne sa ovim proseravanjem ja bi ti prvi pomogao

Ali posle svega ovoga-neka hvala

 

P.S. Nesto cisto sumnjam da imas 20 godina-ajde priznaj,lakse ce ti biti :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zamisli-kod linux "u kome nista jebeno ne radi" dobijas u paketu office paket kao sto je to red kod svakog normalnog OS-a
A gde OVDE da kliknem da otvorim nesto iz tog office paketa ? :)

Hahahaha

Prvo nesto u fazonu "a koga boli kurac" a vamo bi izgleda da mu neko pomogne

Sam si sebi uskocio u usta

Ako zelis da ti neko pomogne moras prvo da naucis kako da postavljas pitanja

Ne, pre ce biti ovako: Linux je govno jer ne radi. Ne znam zasto. A vi tvrdite da je linux bolji i da je "savrsen". Pa zasto nece da radi ako je "savrsen"??? Covek je otvorio temu da bi glorifikovao linux, a srao po XP-u. Kod mene je obrnuta situacija

Pazi kad ja nemam pojma o cemu pricas
http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...t&p=1477389 :udri:

Mora da je tvoj komp zacaran,tacnije bice da si mu sam preneo ovoliku negativnu energiju u vezi linux-a pa je poceo sam da biva alergican na njega

:) To se i meni cini, jer eto ni knoppix ne radi . Izgleda ne prepoznaje monitor :confused:LINK. Ne znam, nisam l337. Takodje, ako pogledas OVDE videces slucaj slican mom, koji nema resenja.

 

Dakle, moj zakljucak: Windows Xp jeste odlican! Fedoru koristim kao pepeljaru od sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...